«

»

maj
22
2012

Pojedynek robotów, czyli „małe” Shogi od Egmontu

Świat Gier Planszowych objął swoim patronatem kolejna tytuł wydawnictwa Egmont.  Gra „Pojedynek robotów” jest uproszczoną wersją tradycyjnej gry japońskiej Shogi. Gra zaprezentowana została kilka lat temu na targach w Essen pod nazwą „Let’s catch the lion!”, z grafiką  sugerującą prostą grę dla dzieci w wieku trzech lat. Gra przeznaczona jest jednak dla trochę starszej grupy wiekowej (6-106 lat) dlatego polska edycja wydana będzie w nowej szacie graficznej, dopasowanej do wieku graczy. Poniżej przedstawiamy opis gry oraz grafiki, które możecie zobaczyć tylko na naszej stronie.

Celem gry jest zdobycie czerwonego robota przeciwnika lub dotarcie swoim czerwonym robotem na przeciwległy koniec planszy. Każdy robot porusza się w inny sposób, kluczem do zwycięstwa jest więc odpowiednie wykorzystanie cech poszczególnych robotów.

Autorką gry jest Madoka Kitao, która w wieku 20 lat została profesjonalnym graczem Shogi. W 2008 roku, z myślą o młodszych graczach opracowała grę opartą na systemie „3×4 Shogi”, która szybko stała się bestsellerem w Japonii. Obecnie Madoka Kitao prowadzi firmę, której głównym celem jest popularyzacja gry Shogi na całym świecie.

 Gra „Pojedynek robotów” dostępna będzie pod koniec czerwca.

Informacje o wydaniu:

  • Liczba graczy: 2
  • Wiek graczy: 6-106 lat
  • Czas gry: 15 min
  • Wydawnictwo: Egmont

O autorze

avatar

Redakcja

Świat Gier Planszowych - adres: Wydawnictwo Portal, ul. św. Urbana 15, 44-100 Gliwice, tel./fax 32 334 8538, e-mail: piechaczek@wydawnictwoportal.pl, prenumerata: prenumerata@swiatgierplanszowych.pl.