ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

O Nas

Misja Świata Gier Planszowych

Głównym zadaniem ŚGP jest popularyzacja nowoczesnych gier towarzyskich oraz samego grania jako sposobu na wspólne spędzanie wolnego czasu. Jesteśmy przekonani, że gry planszowe to forma rozrywki godna propagowania zarówno wśród dzieci i młodzieży (są jednocześnie dobrą zabawą i narzędziem edukacyjnym), jak i wśród dorosłych (znakomita forma rozrywki w gronie rodziny, znajomych, itp.).

Do działań Świata Gier Planszowych należy przede wszystkim prezentowanie godnych uwagi gier na jego łamach. Odbywa się to w formie recenzji, prezentacji oraz artykułów przekrojowych. Osobnym polem działalności serwisu jest propagowanie imprez i wydarzeń związanych z grami towarzyskimi. Ponadto Świat Gier Planszowych patronuje godnym polecenia tytułom.

W zamyśle ŚGP to przewodnik dla tych osób, które zaledwie zetknęły się ze zjawiskiem gier towarzyskich, a także portal dla hobbystów. Ci pierwsi znajdą w nim prezentację całego spektrum gier, która w przystępny sposób pozwoli na zorientowanie się w dostępnych gatunkach i tytułach oraz na znalezienie tych najbardziej odpowiadających własnym upodobaniom i celom. Tymczasem hobbyści mogą znaleźć w serwisie wiarygodne źródło opinii oraz ciekawostki i wywiady z osobistościami planszówkowego świata.

Redakcja

Świat Gier Planszowych jest serwisem tworzonym przez użytkowników - społeczność graczy. Razem z Wami serwis współtworzą:

Basia

Barbara Kolęda

Planszówkowe hobby wciągnęło ją nie tak dawno, ale za to bez reszty. Chwytliwy temat, proste zasady i trudne wybory – to według niej recepta na udaną planszówkę. Chętnie sięga zarówno po klasyki, jak i zupełne nowości, a swoje wrażenia z rozgrywek opisuje na blogu www.gra.wstepna.pl.
Poza grami lubi kulinarne eksperymenty i dalekie podróże, choć ostatecznie zawsze wraca do swojego rodzinnego miasta – Łodzi.

Agata Freindorf

Nowoczesne planszówki pokochała od pierwszego zagrania w Cytadelę. Od tamtej pory na półce zaczęły szybko pojawiać się kolejne tytuły, których obecnie jest ponad 100. Chętnie poznaje różne gry choć najbardziej ciągnie ją do dobrych średnio-ciężkich euro oraz fillerów z ciekawym twistem. Swoje wrażenia z rozgrywek publikuje także w serwisie www.boardtime.pl. Ulubione gry? Zamki Burgundii, Pokolenia, Biblios… i jeszcze wiele innych.

Marcin

Marcin Korzeniecki

Z planszówkami związany od 2007 r. Dawniej miłośnik lżejszych euro gier, obecnie odkrywa nową, wspaniałą sferę planszówek dla 5-latków. Szczęśliwy ojciec dwojga potencjalnych geeków. Od zawsze zaangażowany w prototypy gier planszowych.
Felietonista i bloger serwisu ZnadPlanszy, animator projektu Unpub Polska - sieć prototypów.

GeekFactorKaczmar (Geek Factor)

Z wykształcenia - prawnik i aktor. Z zawodu - handlowiec i marketingowiec. Z pasji - pochłaniacz filmów, seriali i gier planszowych. Prywatnie mąż i ojciec - z tego jest najbardziej dumny :)
Założyciel bloga Geek Factor i kanału na YouTube Geek Factor TV.

Dominik

Dominik Sass

Zapalony geek w zasadzie od zawsze. Zafascynowany amerykańskim sportem (przede wszystkim futbolem amerykańskim oraz koszykówką), przez co uważa, iż najlepszym przyjacielem człowieka jest kawa. W grach planszowych zakochał się od pierwszych partii w Munchkina. Później było już tylko lepiej.

Sebastian PośpiechSebastian

Człowiek Maruda nazywany przez bliskie grono znajomych „Zgredem”. Planszówkami zaraził się w trakcie studiowania i tak zostało do tej pory. Grać najbardziej lubi w mózgożery i gry, w których bycie złym i wrednym jest jedyną słuszną drogą do zwycięstwa. W czasie wolnym zbija bąki i raz na jakiś czas lubi wyjść z domu. Nic nadzwyczajnego – nie odkrył nowego pierwiastka, nie wynalazł leku na raka, jego nazwiskiem nie nazywają ulic (znaczy się nazywają, ale nie konkretnie od niego). Lubi różowy. 

Robert

Robert Deninis

Znajomość z grami planszowymi zawarł w latach 80-tych, dzięki publikacjom na łamach "Świata Młodych" i "Razem". Nowoczesne planszówki odkrył przypadkiem, na forum komputerowym. Obecnie ich aktywny propagator.