ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Gra pomyłek

6 / 4 głosy
SGP RANKING
0
FANI
0
OPINIE
2

Opis:

Czy wiesz, jakie fikcyjne stworzenie zieje ogniem? Myślisz, że to smok? A może… No właśnie! Sprawdź się w rozgrywce, w której prawidłowe odpowiedzi nie zawsze są właściwe, a absurdalne gwarantują sukces i dobrą zabawę! Gra pomyłek to gra na każdą okazję: do pubu, w podróż, na imprezę, na wieczór z rodziną i przyjaciółmi.

Gra pomyłek jest dziełem dwóch francuskich autorów: Bruno Cathala i Ludovic Maublanc.

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. Punkty zdobywa się, udzielając WŁAŚCIWYCH odpowiedzi na zadane pytania. Punkty można stracić, podając odpowiedzi NIEWŁAŚCIWE, czyli takie, które nie odpowiadają poleceniom. Oczywiście, to czy odpowiedź jest WŁAŚCIWA czy NIEWŁAŚCIWA zależy od konkretnej sytuacji, sami zobaczcie… Gamoń i Bystrzak nieźle Wam zamieszają w głowach i w zależności  od rozgrywanej partii, na to samo pytanie trzeba będzie udzielić czasem dobrej, a czasem złej odpowiedzi, a niekiedy… absurdalnej!

Gra zawiera dwa warianty rozgrywki – indywidualny i drużynowy.

źródło opisu i okładki: http://www.trefl.krakow.pl/

Podstawowe informacje:

Nr BGG
130004
Typ
Podstawka
Alternatywna nazwa
Think Again!
Pierwsze wydanie (rok)
2012
Polskie wydanie (rok)
2016
Projektant
Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Artysta
Dominique Ferland
Tony Rochon
Wydawca
Heidelberger Spieleverlag
IELLO
Le Scorpion Masqué
Trefl Joker Line
Gracze od
3
Gracze do
10
Wiek od
10
Czas rozgrywki od (minut)
20
Kategoria
Gra imprezowa
Mechanika
Partnerships

Linki:

0    
1
Recenzja na blogu Blog na wolny czas 2016-11-13 14:46:05
http://blognawolnyczas.blogspot.com/2016/10/gra-pomyek-nieprawdziwa-prawda-czy.html
0    
2
Gra Pomyłek, czyli pomyśl zanim powiesz! - recenzja na blogu Gra Wstępna 2017-02-18 17:52:27
http://gra.wstepna.pl/gry/gra-pomylek/

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Gra Wstepna 2017-02-18 17:52:57
Wszyscy uwielbiamy gry quizowe. Gra Pomyłek to jednak wyjątkowy tytuł. Tym razem będziecie musieli popisać się nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim refleksem i giętkością myślenia. Prosta idea, w której punktowana odpowiedź to czasem prawda, a czasem fałsz, wywraca wszystko co wiecie o quizach do góry nogami i sprawia, że przy Grze Pomyłek czeka was dużo więcej zabawy i śmiechu. Dzięki temu też nie straszna staje się wam znajomość pytań. Tę malutką karciankę z łatwością zabierzecie ze sobą wszędzie i zagrać będziecie mogli naprawdę w każdych warunkach. Bardzo niepozorne pudełeczko skrywa w sobie świetny, przewrotny quiz. Jeśli lubicie imprezowe tytuły, to Gra Pomyłek powinna koniecznie znaleźć się w waszej kolekcji. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)
magi18 2016-12-25 10:29:03
Najważniejszą informacją dla mnie była ta, iż do gry potrzeba minimum 3 osób. Dlatego też w tą grę mogę zagrać dość rzadko, a szkoda, bo przy niej jest zabawnie. Bardzo zabawnie. Sam pomysł na grę wydaje się prosty i wtórny. W końcu wiele jest gier,w których odpowiadamy na pytania. Jednak w tym przypadku musimy odpowiadać właściwie, co czasem oznacza złą odpowiedź na dane pytanie. Musimy też uważać na pytania absurdalne, co wydaje się proste, a jednak przy szybkim odpowiadaniu (by nikt nas nie ubiegł) jest ciężkie. I choć przy grze liczy się szybkość, uważność i trafność, to jednak gra nie spowodowała u mnie wojny domowej ;)