ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Timeline: Polska

7.73 / 11 głosów
SGP RANKING
0
FANI
1
OPINIE
3

Opis:

Czy wiesz, że spinacz biurowy wynalazł Polak? A może jesteś w stanie odgadnąć datę tego wydarzenia? Pamiętasz, kiedy Polska odzyskała niepodległość? Jak myślisz, co zbudowano wcześniej: Bazylikę Mariacką w Gdańsku czy kopalnię soli w Wieliczce?  Wybierz jedną z posiadanych w ręku kart i zdecyduj, czy prezentowane przez nią wydarzenie miało miejsce przed tym, które leży już na stole, czy po nim. Następnie odwróć kartę i sprawdź, czy masz rację! Nie musisz znać żadnych dat i wydarzeń, wystarczy dedukcja i trochę szczęścia.

Gra Timeline: Polska należy do bestsellerowej serii gier, które podbiły cały świat, ale karty znajdujące się w tej wersji, dotyczą tylko wydarzeń z Polski. Z grą "Timeline: Polska" historia okazuje się być nie tylko ciekawa, ale wręcz fascynująca! Poznaj niezwykłe wydarzenia z historii naszego kraju, z których możemy być dumni.

Timeline: Polska to idealny sposób na naukę przez zabawę. Gracze nawet nie zorientują się, jak wiele zostanie im w głowach już po pierwszej, krótkiej rozgrywce. Gra jest idealnym narzędziem do wykorzystania przy nauce historii, ale też świetnym sposobem na integrację grupy.

Zawartość pudełka:

  • 110 kart
  • instrukcja

źródło opisu: http://wydawnictwo.rebel.pl/
źródło okładki: https://boardgamegeek.com

Podstawowe informacje:

Nr BGG
203655
Typ
Podstawka
Pierwsze wydanie (rok)
2016
Polskie wydanie (rok)
2016
Projektant
Frédéric Henry
Artysta
Agnieszka Dąbrowiecka
Wydawca
REBEL.pl
Gracze od
2
Gracze do
8
Wiek od
8
Czas rozgrywki od (minut)
15
Kategoria
Gra rodzinna
Gra karciana
Mechanika
Tile Placement

Powiązane gry:

8 / 3 głosy
7.47 / 15 głosów

Linki:

0    
1
ChwatNEWS - Timeline: Polska 2017-01-19 12:28:47
http://chwaty.jaworzno.pl/timeline-polska-recenzja-gry-rebel/

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Maya the cat 2018-12-27 21:41:48
Polecam wszystkim, w każdym wieku. Gra o banalnych zasadach i sporej losowości, ale dająca ponadprzeciętną przyjemność z rozgrywki. Jest szybka i zajmuje mało miejsca, więc idealnie sprawdza się w podróży. Bardziej podobały mi się 'wynalazki', ale w tę wersję również lubię grać.
McAster 2017-01-02 12:58:41
Świetna gra imprezowa. Jedna z niewielu, która może nauczyć czegoś ciekawego (lub po prostu pomóc w nauce szkolnej). Nie jest to gra na cały wieczór, ale jako przerywnik się sprawdza świetnie.
HKG "Gildia" 2016-12-29 11:20:47
Poziom złożoności gry i interakcja są praktycznie zerowe, co nie musi wcale wpływać negatywnie na samą rozgrywkę. Dużo zależy od tego z kim gramy. Przed rozpoczęciem dobrze jest tak wyselekcjonować karty, aby dopasować je do poziomu wiedzy, jaką powinni otrzymać na lekcji historii uczestnicy. Nie jest to oczywiście obowiązkowe, ponieważ można grać wszystkimi kartami i poznawać w ten sposób ciekawe fakty historyczne. Niemniej samą grę można z powodzeniem wykorzystać do powtórek lekcji historii poza szkołą jak i w trakcie zajęć. W końcu nie od dziś wiemy, że większość z uczniów jest wzrokowcami, a jeżeli dodać do tego naukę poprzez zabawę, to możemy osiągnąć bardzo ciekawe efekty. Według instrukcji gra jest przeznaczona dla od dwóch do ośmiu graczy w wieku powyżej 8 lat. Charakteryzuje się średnią losowością i niekiedy wystarczy odrobina szczęścia, aby otrzymać oczywiste wydarzenia takie jak Chrzest Polski. Cena nie jest zbyt wysoka, ale również nie jest zbyt niska jak na 110 kart, niemniej warto mieć tą pozycję na swojej półce.