ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy

7.63 / 49 głosów
SGP RANKING
0
FANI
10
OPINIE
3

Opis:

Dziedzictwo: testament diuka de Crecy pozwala graczom zbudować potężną dynastie w XVIII wiecznej Francji. Poprzez trzy kolejne dekady gracze będą – wcielając się w rolę patrona rodu – budowali koneksje pomiedzy rodzinami, zwiększali swoją zamożność i prestiż, włączali do swojej rodziny najcenniejszych arystokratów zarówno z Francji jak i z innych krajów.

Dziedzictwo to nieskończone możliwości. Za każdym razem tworzymy historię naszego rodu, zawsze inną, niezwykłą, tworzymy relacje pomiedzy rodzicami, dziećmi, pomiedzy kuzynostwem, wujami, ciotkami… Wciaż szukamy odpowiedniej partii dla naszej córki, czy syna, wybieramy pomiędzy osobami, które mogą zapewnić naszej rodzinie unikalne zdolności, zwiększyć naszą majętność czy prestiż. To nieustanne wybory i decyzje, w jakim kierunku rozwinie się nasz ród.

Zawartość pudełka:

 • 4 karty głowy rodziny
 • 75 kart znajomych,
 • 15 kart misji,
 • 9 kart tytułów,
 • 9 kart filantropii,
 • 15 kart wskazówek,
 • 88 kart dzieci,
 • 6 kart patronów,
 • 7 kart pałacu,
 • 7 kart przedsiębiorstwa,
 • 24 karty złota,
 • karta pierwszego gracza
 • plansza główna
 • 4 plansze gracza
 • znacznik rundy
 • 23 piony

źródło opisu: http://portalgames.pl/
źródło okładki: https://boardgamegeek.com

Podstawowe informacje:

Nr BGG
52461
Typ
Podstawka
Alternatywna nazwa
Legacy: The Testament of Duke de Crecy
Pierwsze wydanie (rok)
2013
Polskie wydanie (rok)
2013
Projektant
Michiel Justin Elliott Hendriks
Artysta
Mateusz Bielski
Barbara Trela-Szyma
Wydawca
IELLO
Pegasus Spiele
Portal Games
Gracze od
1
Gracze do
2
Wiek od
8
Czas rozgrywki od (minut)
60
Kategoria
Gra przygodowa
Gra strategiczna
Gra karciana
Mechanika
Card Drafting
Hand Management
Set Collection
Worker Placement

Linki:

0    
1
Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy, czyli rodzina jest najważniejsza - recenzja na blogu Gra Wstępna 2016-11-29 19:43:03
http://gra.wstepna.pl/gry/dziedzictwo-testament-diuka-de-crecy/
0    
2
Recenzja gry w czasopiśmie Rebel Times Numer 78/2014 2017-03-14 21:02:25
https://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Gra Wstepna 2016-12-26 12:50:05
Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy to gra właściwie dla każdego. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z planszówkami – spróbuj, a przekonasz się, że gra nie jest aż tak trudna. Jeśli szukasz pozycji, dzięki której będzie ci łatwiej wciągnąć w Twoje hobby Twą drugą połówkę, to jest idealna gra dla Ciebie. Niewielka interakcja i dużo humoru zapewnią wam dobrą zabawę we dwoje, bez ryzyka cichych dni po przegranej. Zaawansowani gracze powinni chętnie sięgnąć po Dziedzictwo, jako pozycję strategiczną o intrygującej tematyce. Prywatnie – bardzo polecam. To gra, która odkąd pojawiła się w naszym domu najczęściej gości na stole. Koniecznie spróbujcie! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)
Radoslawus 2016-11-04 09:50:27
Gdy pierwszy raz zobaczyłem tę grę nie byłem przekonany, ale udało mi się w nią zagrać na Łódzkim Porcie Gier, bardzo spodobała się mnie i żonie - wynik był prosty - musieliśmy kupić ;) Gra jest klimatyczna i estetycznie wykonana. Grafiki na kartach mnie odpowiadają ale wiem że to kwestia gustu, nie wszystkim to pasuje. Jeśli chodzi o mechanikę jest na prawdę prosta i sądzę że każdy ją załapie, zatem polecam dla początkujących ale też starych wyjadaczy na lekką rozgrywkę. Trzeba przyznać, że gra zajmuje sporo miejsca. Nie traktowałbym tego jako wadę a raczej specyfikę gry - w końcu budujemy drzewo genealogiczne. Duży plus dla wydawcy za filmiki instruktażowe oraz możliwość ściągnięcia lub zakupienia za 1 grosz kart z błędami - super sprawa oby takich wydawców więcej - ale w końcu to Portal :) Podsumowując + tematyka, + grafiki, + estetyczne wydanie, + wsparcie wydawcy, + klarowna instrukcja, + spora regrywalność, + lekkość mechaniki, +/- miejsce na stole, - bywają sytuacje gdzie nie mamy zbyt dużej możliwości rozegrania przy kiepskim doborze kart na początku. Moja ocena 8,5/10.
Mintajos 2016-02-13 09:54:50
Świetna lekka rodzinna gra. Jedyny mały minusik to mało kart patronów które po kilku rozgrywkach już zna się wszystkie i szybko przewidujesz co gracz będzie robił.