ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Adrenalina

7.86 / 7 głosów
SGP RANKING
0
FANI
0
OPINIE
0

Opis:

Adrenaline to planszowy odpowiednik komputerowych strzelanin, w którym trup ściele się gęsto, a martwi wracają błyskawicznie do gry, by mścić się na swoich oprawcach!

Adrenaline każdy gracz wciela się w jedną z pięciu postaci (Violet, Sprog, Banshee, Dozer, _:D-struct-0R) i ma za zadanie zebrać jak najwięcej punktów. Punkty otrzymujemy za pierwsze trafienie nieuszkodzonego przeciwnika, za zadanie największej ilości obrażeń oraz za najwięcej strzałów kończących żywota.

Podczas swojej tury każdy z graczy ma do dyspozycji dwie akcje. Można dowolnie je łączyć, można też wykonać dwa razy tę samą:

  • ruch - przesuwamy postać o maksymalnie trzy pola w jednym z czterech kierunków,
  • podniesienie przedmiotu - (wykonywane w połączeniu z ruchem) umożliwia powiększenie arsenału (możemy nosić przy sobie 3 różne giwery), uzupełnienie amunicji, albo dobranie karty umiejętności,
  • atak - wręcz, bądź na dystans - deklarujemy, którą z posiadanych broni będziemy atakować, wyznaczamy cel (można strzelać zza rogu, nie wystawiając się pod lufę oponenta) i kładziemy żetony obrażeń w naszym kolorze na torze uszkodzeń atakowanego - żadnych rzutów kostką!

Wraz z otrzymywaniem obrażeń wzrasta współczynnik adrenaliny - ranny gracz staje się szybszy i może wykonywać więcej akcji niż zdrowa jednostka.

Jeśli naszym atakiem wykończyliśmy przeciwnika - żetony obrażeń zapełniły całkowicie jego tor uszkodzeń - kładziemy na nim czaszkę - zabicie go po raz kolejny przyniesie mniej punktów (po śmierci gracze wracają do gry całkowicie wyleczeni - zupełnie jak w komputerowych strzelankach).

Na końcu tury możemy przeładować magazynki posiadaną amunicją. Następnie kolejny gracz zaczyna łowy.

Gra kończy się w momencie osiągnięcia odgórnie ustalonego limitu "fragów" - po ukatrupieniu się wzajemnie konkretną ilość razy. Podliczamy punkty zebrane za krzywdzenie wrogów i wyłaniamy zwycięzcę!

Adrenaline to soczysta, dynamiczna gra taktyczna gdzie trwa nieustanna walka na śmierć i życie, a interakcja między graczami z tury na turę staje się coraz bardziej zaciekła. Mnogość i zróżnicowanie uzbrojenia oraz dwustronna plansza zapewniają wiele godzin ekscytującej zabawy!

źródło opisu: http://www.rebel.pl
źródło okładki: https://boardgamegeek.com

Podstawowe informacje:

Nr BGG
202408
Typ
Podstawka
Alternatywna nazwa
Adrenaline
Pierwsze wydanie (rok)
2016
Polskie wydanie (rok)
2016
Projektant
Filip Neduk
Artysta
Jakub Politzer
Wydawca
Czech Games Edition
REBEL.pl
Gracze od
3
Gracze do
5
Wiek od
12
Czas rozgrywki od (minut)
30
Czas rozgrywki do (minut)
60
Kategoria
Gra figurkowa
Mechanika
Action Point Allowance System
Area Control / Area Influence
Area Movement

Linki:

1    
1
Wideorecenzja GameTrollTV Carlos 2016-12-07 22:16:44
https://youtu.be/SAWsZ3TC9xw
0    
2
Recenzja gry w czasopiśmie Rebel Times Nr 113/2016 2017-03-12 14:20:51
https://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
0    
1
Adrenaline — Origins Game Fair 2016 2016-10-25 12:42:09
https://www.youtube.com/watch?v=g4Ow5DXTSQo
0    
2
Unboxing w serwisie GameTrollTV Lite Carlos 2016-12-07 22:18:51
https://youtu.be/EGtpqrKsGSI

Brak pozycji.

Skomentuj jako pierwszy