ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Spiskowcy

8 / 9 głosów
SGP RANKING
0
FANI
2
OPINIE
1

Opis:

Witaj panie, miło cię widzieć w progu naszego zamku! Zapraszam, wejdź, będę twoim przewodnikiem po zmiennej ścieżce wpływów naszego dworu. Słucham? Bankier jest twoim przyjacielem? Panie, chyba do wczoraj! Przed chwilą widziałem na moje pokorne oczy jak z księciem Harrym szykują niepewny spisek na twoje włości. Dlaczego niepewny? Ano panie, masz mnie. Może jestem tylko kuglarzem, ale swoje wiem, swoje umiem i za kilka groszy dowiesz się o innych niepewnych rzeczach na tym dworze…

Spiskowcy to gra, która trwa 8 rund. Nie mniej, nie więcej. W trakcie gry od 2 do 4 graczy będzie toczyć walkę o wpływy polityczne w świecie pełnym intryg i bezprecedensowych starć. 
W każdej rundzie gracze będą wybierać i zagrywać w tym samym momencie karty z wybranego przez siebie rodu.

Karty te pozwalają nam na użycie specjalnych akcji przypisanych do rodziny. Każda kolejna zagrana karta tego samego typu zwiększa nasze wpływy i przybliża nas do zdobycia punktów na koniec gry za wsparcie od konkretnego rodu. A zdobywanie go jest kluczem do sukcesu.

Spiskowcy to polska edycja gry Koryo, ta gra karciana przez wielu określana jako "Cytadela dla zaawansowanych". Polskie wydanie będzie miało zupełnie odświeżoną szatę graficzną, nowe ilustracje, tekst na kartach ułatwiający rozgrywkę i poprawioną instrukcję.

Zawartość pudełka:

  • 45 kart Postaci w 9 różnych typach
  • 10 kart Wydarzeń (6x Najazd, 4x Spisek)
  • 8 kart Miejsc
  • 8 kart Punktów Zwycięstwa
  • 1 żeton Pierwszego Gracza
  • instrukcja

Podstawowe informacje:

Nr BGG
140535
Typ
Podstawka
Alternatywna nazwa
Koryŏ
Pierwsze wydanie (rok)
2013
Polskie wydanie (rok)
2016
Projektant
Gun-Hee Kim
Artysta
Anastasia Meylus
Wydawca
2 Pionki
Gracze od
2
Gracze do
4
Wiek od
10
Czas rozgrywki od (minut)
10
Czas rozgrywki do (minut)
20
Kategoria
Gra strategiczna
Gra karciana
Mechanika
Set Collection
Simultaneous Action Selection

Linki:

0    
1
Recenzja gry w czasopiśmie Rebel Times Nr 110/2016 2017-03-16 19:37:11
https://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html

Brak pozycji.

Brak pozycji.

AxeL 2016-11-20 01:17:26
Bardzo dobra, mała gabarytowo gra na 4 osoby... dla mnie odkrycie targów gier w Gdańsku... cytadela mi się nie nie podobała, list miłosny był za prosty... Maskarada była średnia... a ten tytuł mimo wielu podobieństw z poprzednikami... bardzo się spodobał wszystkim. Nie testowałem inne warianty niż na 4 graczy, ale w tym wariancie bardzo polecam. Szczególnie podoba mi się, to że zwycięstwo nie jest do końca przesądzone i do końca nie wiadomo kto wygra... na końcu losy gry mogą się bardzo odwrócić... nie ma w tym jednak przypadku, tylko kwestia dobrej taktyki, a nawet dyplomacji 9/10