ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Pierwsi Marsjanie: Przygody na czerwonej planecie

9 / 1 głos
SGP RANKING
0
FANI
3
OPINIE
1

Opis:

3…2…1…Start! Postaw stopę na Marsie i daj się porwać jego niezwykłej historii. _Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie_ to fascynująca opowieść o grupie pionierskich osadników, walczących o przetrwanie poza krańcem zamieszkałego dotąd świata. Gra zawiera *2 odrębne kampanie (w tym jedną legacy)*. Dokonaj wyborów i zmierz się z ich konsekwencjami! Krok po kroku odkrywaj zwroty fabuły! Ponadto w pudełku znajdziesz *6 misji pojedynczych*. Dobierz odpowiedni dla siebie poziom trudności i tryb rozgrywki. Kim chcesz dzisiaj być: naukowcem? odkrywcą? inżynierem? Gra zapewnia ogromną regrywalność, a zarazem przedstawiona w niej historia jest zawsze spójna i zgodna z podjętymi przez graczy decyzjami.

Pierwsi Marsjanie zawierają unikalny mechanizm kontynuacji wątków fabularnych pojawiających się w grze, dzięki czemu przedstawiona historia jest głębsza i bardziej angażująca emocjonalnie. Niektóre z wydarzeń występujących w grze będą miały swoją kontynuację – sytuacja z przeszłości, niezależnie od działań graczy, spowoduje wystąpienie pewnych skutków w przyszłości. Skutki te są zawsze ściśle związane z wydarzeniem, które je zapoczątkowało, co tworzy spójną narrację i podnosi realizm. Jeśli na przykład astronauci dyskutują o swoich bliskich pozostawionych na Ziemi, morale grupy spada. Po pewnym czasie, na skutek takich rozmów, smutek i żal jednego z astronautów może uczynić go słabszym ogniwem zespołu.

W pudełku z grą znajdziesz dwie kampanie. Każda z nich to ciąg pięciu misji – w trakcie gry i w wyniku swoich działań odkryjesz spinającą je fabułę. Pierwsza kampania opowiada o zmaganiach grupy astronautów ze zrywającym się sygnałem. Za pomocą sprzętu i własnej pomysłowości będziesz starał się przywrócić i utrzymać łączność między bazą na Marsie a ośrodkiem na Ziemi. Druga kampania wykorzystuje mechanizm legacy i zagrasz w nią tylko raz (niektóre z komponentów są jednorazowego użytku). Fabuła tej kampanii rozpoczyna się w momencie, gdy druga grupa astronautów ląduje na czerwonej planecie – po dwóch latach udanej misji twoja mała marsjańska osada ma się teraz powiększyć. Gra postawi cię przed koniecznością podjęcia ważnych wyborów – i skonfrontuje z nieodwracalnością twoich decyzji.

Okładka i opis: http://portalgames.pl

Podstawowe informacje:

Nr BGG
192455
Typ
Podstawka
Alternatywna nazwa
First Martians: Adventures on the Red Planet
Pierwsze wydanie (rok)
2017
Polskie wydanie (rok)
2017
Projektant
Ignacy Trzewiczek
Wydawca
Portal Games
Gracze od
1
Gracze do
4
Wiek od
14
Czas rozgrywki od (minut)
60
Czas rozgrywki do (minut)
90
Kategoria
Gra przygodowa
Gra ekonomiczna
Mechanika
Co-operative Play
Modular Board
Variable Player Powers
Worker Placement

Linki:

Brak pozycji.

0    
1
Pierwsi Marsjanie: Przygoda Na Czerwonej Planecie (Portal Games PL) 2017-01-18 09:02:35
https://www.youtube.com/watch?v=Q8YSEvWCCRE

Brak pozycji.

Albert 2017-07-15 09:35:02
Gratuluję pięknego wydania Gry PM. Grafika i jakość komponentów na wysokim poziomie.