ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Mechs vs. Minions

8 / 3 głosy
SGP RANKING
0
FANI
0
OPINIE
2

Opis:

Kooperacyjna gra, której akcja rozgrywa się w świecie Runeterry, a gracze wcielają się w role czterech nieustraszonych Yordles: Corki, Tristana, Heimerdinger i Ziggs, którzy muszą połączyć siły i poprowadzić swoje nowiutkie mechey do walki z armią sługusów.

Modularna plansza i  programowana linia poleceń sprawiają, że każda z dzięsieciu, składających się na fabularną kampanię misji, wystawi na próbę waszą umiejętność pracy zespołowej, planowania akcji oraz umiejętności pilotażu.

źródło opisu i okładki: https://boardgamegeek.com

Podstawowe informacje:

Nr BGG
209010
Typ
Podstawka
Pierwsze wydanie (rok)
2016
Projektant
Stone Librande
Chris Cantrell
Rick Ernst
Prashant Saraswat
Nathan Tiras
Artysta
Danny Beck
Tysen Henderson
Gracze od
2
Gracze do
4
Wiek od
14
Czas rozgrywki od (minut)
60
Czas rozgrywki do (minut)
90
Kategoria
Gra przygodowa
Gra strategiczna
Gra figurkowa
Mechanika
Action / Movement Programming
Card Drafting
Co-operative Play
Modular Board
Variable Player Powers

Linki:

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Brak pozycji.

trzewik 2017-02-15 11:31:20
Ciekawa gra kooperacyjna, w której gracze wspólnymi siłami muszą przeciwstawić się armiom minionów. W pudle znajduje się szereg unikalnych misji i zadań, które gracze będą kolejno realizowali. Mechanika gry jest bardzo prosta - w każdej turze gracze wybierają jedną kartę rozkazu i przydzielają swojej postaci. Gromadzone w kolejnych rundach rozkazy będą dokładnie determinowały jak zachowuje się nasz bohater, np. Ruch do przodu o 1 pole, Strzał przed siebie, Obrót o 180 stopni, Ruch o 2 pola, Strzał na boki. Przydzielając kolejne rozkazy gracze muszą tak zaplanować swoje działania, by wraz z pozostałymi bohaterami osiągnąć cel misji. Gra wymaga masy kombinowania i bardzo ścisłej współpracy. Reguły są bardzo proste, ale rozgrywka jest o wiele bardziej mózgożerna, niż można by podejrzewać na pierwszy rzut oka!
AxeL 2017-01-27 10:41:17
Rewelacyjna gra kooperacyjna! Plusy: + cena ok. 80 USD + motyw "Legacy" + wykonanie i wypraska (nie znam drugiej gry, na tak wysokim poziomie). + dość lekka gra w zasadach, mimo tego dużo kombinowania i frajdy + bardzo fajnie przeniesiony klimat „League of Legends” na planszę + gra kooperacyjna, gdzie naprawdę czujemy się drużyną, gdzie każdy ma swój udział we wspólnym celu, brak syndromu gracza alfa. Minusy: - czasem mało precyzyjne zasady scenariusza w instrukcji, przydałoby się pokazać przykładową turę według zasad dla tego scenariusza. Polecam ściągnąć polską instrukcję i dodatkowo posiłkować się zasadami kolejnych scenariuszy na You Tubie. - trudno dostępna (do kupienia)