ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Blood Rage: Bogowie Asgardu

5 / 2 głosy
SGP RANKING
0
FANI
0
OPINIE
0

Opis:

Rozszerzenie wprowadza do gry tytułowych bogów asgardu. W każdej rozgrywce udział bierze tylko dwóch Bogów. Losowo należy dobrać dwie karty bogów i umieścić je obok planszy, tak aby wszyscy gracze mogli przeczytać ich specjalne działanie. Na końcu przygotowania do gry z Bogami Asgardu należy dobrać dwa żetony Ragnaroku, które nie zostały umieszczone na Torze Epok ani na planszy. Do wylosowanych w ten sposób prowincji należy dołożyć wybranych bogów. Użyte żetony Ragnaroku odkładamy na bok.

Każda umiejętność boga zawsze jest aktywna i zmienia zasady dotyczące prowincji, w którym znajduje się dany bóg. Efekty nie działają na pozostałe prowincje. Po tym jak gracz wykona akcję Plądrowania, nie ważne czy się ona powiedzie czy też nie, to gracz musi przesunąć figurkę boga do innej prowincji w której nie ma aktualnie figurki Boga i prowincja ta nie została jeszcze splądrowana ani zniszczona. W ten sposób, żadna figurka nie może być przesunięta do splądrowanej lub zniszczonej prowincji.

Na początku 2 i 3 Epoki ci sami bogowie są ponownie umieszczani w losowy sposób na planszy.

Kombinacja dwóch bogów podczas gry dodaje kolejny poziom strategii i czyni ją jeszcze bardziej unikatową! Od Ciebie zależy czy będziesz starał czerpać jak najwięcej kożyści z umiejętności bogów. I raz po raz przesuwał boga i starał się po raz kolejny plądrować jego prowincję? Czy też będziesz starał się zneutralizować  działanie boga poprzez plądrowanie prowincji sąsiadujących z bogiem? Najprawdopodobniej będziesz starał się przesuwać go do prowincji wybranego gracza by przeszkodzić mu w jego planach! To wszystko dodaje kolejnych strategicznych opcji! I to bez dodawania skomplikowany i ciężkich zasad!

W rozszerzeniu do każdej figurki jest przynależna karta boga w rozmiarze tarotowym.

źródło opisu i okładki: http://portalgames.pl/

Podstawowe informacje:

Nr BGG
174801
Typ
Dodatek
Alternatywna nazwa
Blood Rage: Gods of Ásgard
Pierwsze wydanie (rok)
2015
Polskie wydanie (rok)
2016
Projektant
Eric M. Lang
Artysta
Mike McVey
Adrian Smith
Wydawca
CMON Limited
Guillotine Games
Portal Games
Gracze od
2
Gracze do
5
Wiek od
13
Czas rozgrywki od (minut)
60
Czas rozgrywki do (minut)
90
Kategoria
Gra strategiczna
Gra figurkowa
Mechanika
Area Control / Area Influence
Area Movement
Card Drafting
Simultaneous Action Selection
Variable Player Powers

Linki:

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Skomentuj jako pierwszy