ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Statki, łupy, kościotrupy!

7.11 / 18 głosów
SGP RANKING
0
FANI
7
OPINIE
2

Opis:

Podczas rozgrywki w Statki, łupy, kościotrupy rzucamy specjalnymi kośćmi, by rozgrywać bitwy, grabić kupców a następnie w portach rozwijać statki i werbować członków załogi. Każda partia dzięki scenariuszom pozwala przeżywać całkowicie nowe przygody na niebezpiecznym i niezbadanym morzu, gwarantując niepowtarzalność rozgrywki.W każdej rundzie gracze napadają na statki handlowe oraz inne pobliskie okręty, starając się złupić tyle dóbr, ile w stanie jest pomieścić ich statek! Herszt piratów zbiera wszystkie kości graczy, potrząsa nimi i wrzuca do pudełka – na otwarte morze, na którym rozstrzygnięte zostaną losy bitwy morskiej! Symbole na kościach determinują wynik walki. Po rozpatrzeniu rezultatów piraci zabierają się do grabieży. W Statki, łupy, kościotrupy gracze mogą zacumować w dziupli piratów, aby usprawnić swój statek, zatrudnić nową załogę za parę butelek rumu, czy też oddać złupione dobra w ręce Króla Piratów. Na koniec gry, wygrywa gracz, który zaskarbił sobie przychylność Króla Piratów.

Zawartość pudełka:

  • 38 unikatowych kości,
  • 5 tekturowych kart statków,
  • ponad 50 tekturowych części statków,
  • ponad 20 kart piratów
  • dwie talie scenariuszy,
  • złote monety
  • instrukcja do gry

źródło opisu: http://portalgames.pl/
źródło okładki: https://boardgamegeek.com

Podstawowe informacje:

Nr BGG
176606
Typ
Podstawka
Alternatywna nazwa
Rattle, Battle, Grab the Loot
Pierwsze wydanie (rok)
2015
Polskie wydanie (rok)
2016
Projektant
Ignacy Trzewiczek
Artysta
Max Banshchikov
Grzegorz Bobrowski
Anthony Cournoyer
Roman Kucharski
Anastasia Meilous
Marek Roliński
Rafał Szyma
Wydawca
Edge Entertainment
Portal Games
Gracze od
2
Gracze do
5
Wiek od
8
Czas rozgrywki od (minut)
45
Czas rozgrywki do (minut)
90
Kategoria
Gra przygodowa
Gra rodzinna
Gra kościana
Mechanika
Dice Rolling

Linki:

Brak pozycji.

Brak pozycji.

0    
1
Statki, łupy, kościotrupy! - instrukcja Robert 2016-03-26 13:18:14
https://www.dropbox.com/s/5ri7p1nusqcd1jb/statkilupy_instr_www.pdf?dl=1

Brak pozycji.

PePe 2016-03-02 17:47:47
Myślę, że z tą grą będą miały problem tylko osoby mające problem z czytaniem ze zrozumieniem. W instrukcji stoi czarno na białym: to gra kościana, więc jest losowa. Jeśli wykreśli się z głowy ciągłe smutanie, że "kostki spadły nie tak" to dostajemy kawał fajnej, rozrywkowej gry, w której bardziej niż kalkulacja, liczy się podejmowanie decyzji co jest lepsze dla mnie samego, co jest dobre dla zespołu (jeśli gramy jako team), lub jak zagrać tak, by przechytrzyć przeciwnika i zgarnąć więcej punktów z wyprawy. W każdym przypadku, mamy świetną pozycję, którą po prostu trzeba sprawdzić. Ja ze swojej półki jej nie oddam nikomu, choćby ze względu na przepiękne wydanie, które nie przestaje cieszyć mojego oka. Polecam!
MrGrimmy 2016-02-23 21:41:46
Co tu dużo mówić - podczas posiedzeń planszowych z bardziej zaawansowanymi graczami dobry relaksator do rumu/piwa przy którym zdążyliśmy kilkukrotnie popłakać się ze śmiechu (wynika to z momentami absurdalnych sytuacji, które powoduje spora losowość gry. Wyjątkowo oceniam to na plus). Jednocześnie idealnie sprawdza się w gronie rodzinnym (zarówno babcia 69 lat, siostry 9 i 10 lat oraz rodzice - świetnie bawiliśmy się razem przy tej grze). Jednym słowem hit!!