ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Kanagawa

7.69 / 13 głosów
SGP RANKING
0
FANI
1
OPINIE
1

Opis:

Rok 1840. Prefektura Kanagawa nad Zatoką Tokijską. Mistrz Hokusai decyduje się otworzyć szkołę dla artystów, by wykształcić swoich następców. Jesteś jednym z nich – musisz udowodnić, że to właśnie ciebie powinno się nazywać godnym kontynuatorem ścieżki „starego, szalonego malarza”. Wybierz temat swoich obrazów i ruszaj tworzyć wiekopomne dzieła! Chwyć pędzel w dłoń, podążaj za naukami swojego nauczyciela, maluj, rozwijaj swoją technikę i studio – pokaż wszystkim, kto najlepiej operuje pędzlem! Wybierz swoją specjalizację (Drzewa, Zwierzęta, Postacie lub Budynki) i śledź uważnie zmiany pór roku – tylko dzięki temu uda ci się stworzyć najbardziej harmonijny obraz. To będzie dzieło twojego życia!

W kolejnych turach gracz dobierają karty i decydują, w jaki sposób je wykorzystać. Każda karta ma dwie funkcje – może służyć do rozbudowania panoramy, ale także do nauki kunsztu malarskiego, dzięki czemu w następnych rundach będziesz mógł użyć bardziej zaawansowanych kart. Dbaj o to, by nie zabrakło ci pędzli! Za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne gracze otrzymują dyplomy – pomagają one w rozgrywce i dają dodatkowe punkty zwycięstwa. Gra kończy się, gdy jeden z uczestników ułoży obraz z 11 kart lub kiedy wyczerpie się talia. Wtedy wszyscy gracze kończą swoje i tury podlicza się punkty. A w Kanagawie można je dostać za najróżniejsze osiągnięcia – musisz więc starannie dobrać taktykę i uważnie śledzić ruchy pozostałych uczestników.

Kanagawa zachwyca urzekającym klimatem XIX-wiecznej Japonii. Przepiękna, dopracowana w najdrobniejszym szczególe gra wciągnie cię do urokliwego świata dalekowschodnich mistrzów pędzla.

Zawartość pudełka:

  • 1 plansza Szkoły
  • 4 kafelki Początkowe
  • 72 karty Lekcji (po 18 kart w 4 rodzajach różniących się kolorem rewersu)
  • 1 pionek Wielkiego Mistrza
  • 1 pionek Pomocnika
  • 19 kafelków Dyplomów
  • 15 Pędzli
  • 3 żetony Burzy
  • 1 instrukcja

Podstawowe informacje:

Nr BGG
200147
Typ
Podstawka
Pierwsze wydanie (rok)
2016
Polskie wydanie (rok)
2017
Projektant
Bruno Cathala
Charles Chevallier
Artysta
Jade Mosch
Wydawca
IELLO
uplay.it edizioni
2 Pionki
Gracze od
2
Gracze do
4
Wiek od
10
Czas rozgrywki od (minut)
45
Kategoria
Gra rodzinna
Mechanika
Card Drafting
Pattern Building
Press Your Luck
Set Collection
Worker Placement

Linki:

1    
1
Recenzja na blogu boardgamer-girl.blogspot.com 2017-12-04 11:01:05
https://boardgamer-girl.blogspot.com/2017/12/kanagawa-mistrzowskie-pociagniecie.html
0    
2
Recenzja na blogu Angry Boardgamer 2017-06-27 10:31:52
http://angryboardgamer.pl/kanagawa/
0    
3
Relaksacyjna zabawa w kompletowanie kart - recenzja w serwisie Dama Gier 2018-01-22 21:38:04
http://www.damagier.pl/gry-planszowe/kanagawa-gra-recenzja-opinie/
1    
1
[GameTrollTV] Wideorecenzja Carlos 2017-04-21 07:41:47
https://youtu.be/hI8exdoJO7s

Brak pozycji.

madeusz 2018-01-17 15:06:06
Grałem tylko w wariancie dwuosobowym. Zachwytu wielkiego u współgracza nie zauważyłem, ale na spokojnie zagraliśmy dwie partyjki i nie czuliśmy obaj, że był to czas stracony. Podejrzewam, że w 3-4 osoby gra jest bardziej emocjonująca i satysfakcjonująca. Moje odczucia są takie, że gra nie wywiera presji na graczu, że trzeba coś zrobić, daje poczucie kompletowania czegoś co przekłada się na większą ilość punktów i zachwyca przepięknymi grafikami, które podobają się chyba każdemu. W tej cenie, zdecydowanie warta sprawdzenia.