ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Jak Wściekłe Psy

6.8 / 5 głosów
SGP RANKING
0
FANI
0
OPINIE
1

Opis:

Jak Wściekłe Psy to prawdziwe ucieleśnienie dynamicznej, niezwykle interaktywnej gry imprezowej. Zadaniem graczy wcielających się w gangsterów jest podzielenie łupów, choć bardziej adekwatnym określeniem byłoby "wyeliminowanie konkurencji". W serii maksymalnie kilku rund gracz decydować będą, którego gracza zamierzają "nafaszerować ołowiem" i pozbawić udziału w łupie.

Esencją gry są negocjacje, w których nie obowiązują żadne reguły. Nie ma znaczenia, czy poślesz komuś przelotne spojrzenie, delikatnie kopniesz kogoś pod stołem, czy wyślesz ukradkiem wiadomość SMS. Musisz jednak uważać. Jeżeli gracz domyśli się, że może zostać celem ataku, będzie miał możliwość obrony i "zabicie" jednego z napastników!

Podczas gry, poprzez narady, dyskusje, spiski i kruche sojusze, będziesz decydował o tym, kto stanie się celem do odstrzału w Twojej drodze do zgarnięcia łupu. Ten, na kogo został wydany wyrok większości oraz… wszyscy Ci, którzy się w tej większości nie znaleźli, ODPADAJĄ Z ROZGRYWKI!

Jeśli przeczuwasz, że za chwilę zginiesz, możesz zagrać ZASADZKĘ i wówczas to Ty odstrzelisz jednego z egzekutorów!

Rozgrywka toczy się w ten sposób do momentu, w którym przy życiu pozostaną jedynie 2 osoby, które właśnie teraz muszą podzielić między sobą łup. Czy podzielą się czy spróbują okraść przeciwnika i zgarnąć cały łup tylko dla siebie? Jeśli obaj zdecydują się na kradzież, nie dostaną nic, a złoto trafi do tych, których wcześniej wyeliminowali.

Zawartość pudełka:

  • 162 karty gangsterów
  • 80 kart sztabek złota
  • 12 podstawek pod karty
  • 1 instrukcja

źródło opisu: http://www.lucrumgames.pl/
źródło okładki: https://boardgamegeek.com

Podstawowe informacje:

Nr BGG
184522
Typ
Podstawka
Alternatywna nazwa
Dead Last
Pierwsze wydanie (rok)
2016
Polskie wydanie (rok)
2017
Projektant
Matthew Grosso
Andy Patton
Artysta
Hinchel Or
Wydawca
Lucrum Games
Smirk & Dagger Games
Gracze od
6
Gracze do
12
Wiek od
14
Czas rozgrywki od (minut)
10
Czas rozgrywki do (minut)
90
Kategoria
Gra imprezowa
Mechanika
Simultaneous Action Selection
Take That
Voting

Linki:

0    
1
Jak Wściekłe Psy, czyli szalone gangsterskie porachunki - recenzja na blogu Gra Wstępna 2017-09-17 15:46:15
http://gra.wstepna.pl/gry/jak-wsciekle-psy/
0    
2
Recenzja ba blogu Angry Boardgamer 2017-11-08 07:08:53
http://angryboardgamer.pl/jak-wsciekle-psy/

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Gra Wstepna 2017-09-17 15:46:50
Jak Wściekłe Psy stało się naszym absolutnym numerem jeden, jeśli chodzi o imprezowe tytuły oparte na blefowaniu i negocjacjach. Przy minimalnej ilości zasad, dają maksymalną frajdę z rozgrywki, sprawiając, że do zabawy dołączyć może dosłownie każdy, nawet najbardziej niedzielny gracz. Pole do popisu podczas gry jest jednak ogromne i tylko od waszych zdolności blefowania zależy na jaki poziom wespną się wasze negocjacje i jak niesamowitych zwrotów akcji doświadczycie. Jeśli tylko macie 6 osób, siadajcie do stołu i zaczynajcie zabawę! Szybko zobaczycie jak kolejni gracze wtapiają się w klimat i wymyślają coraz bardziej szalone sposoby na zmanipulowanie grupy i zdobycie łupu. Jeśli lubicie blefować i negocjować, jeśli szukacie niesamowicie złośliwej gry, ociekającej negatywną interakcją, jeśli cenicie tytuły, w których najważniejsze jest to, co dzieje się nad stołem – między graczami, w których każde mrugnięcie okiem i drgnienie kącika ust może mieć znaczenie, natychmiast zakochacie się w grze Jak Wściekłe Psy! www.gra.wstepna.pl