ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Splendor - Miasta

8.67 / 3 głosy
SGP RANKING
0
FANI
0
OPINIE
0

Opis:

Wielkie europejskie miasta u progu epoki renesansu - to właśnie wtedy rozwijała się nie tylko nauka, ale także postęp technologiczny, widoczny w architekturze, rzeźbie i malarstwie. To czas wielkich zmian na całym świecie, ale przede wszystkim czas, gdy świat lśnił niewyobrażalnym splendorem.

"Splendor: Miasta" pozwala handlować kamieniami szlachetnymi nie tylko w Europie, ale też w krajach Dalekiego Wschodu! Przekonajcie się sami, co tak naprawdę ma do zaoferowania Orient i jak wiele nowych strategii wymusi na graczach… Aż 4 dodatki w jednym rozszerzeniu pozwolą Ci odkryć cztery zupełnie nowe, orientalne twarze "Splendoru". Od teraz poszczególne rozgrywki będą różnić się od siebie jeszcze bardziej, a sama gra nie straci nic a nic ze swojej prostoty i elegancji!

W dodatku Miasta płytki arystokratów z podstawowej wersji gry zastępowane są nowymi, dwustronnymi płytkami miasta. Podobnie jak arystokraci, miasta te mają wymagania, które muszą zostać spełnione. Jednak żeby zdobyć miasto, musisz pokonać innych graczy, bo w tym dodatku poziom rywalizacji jest naprawdę duży, bo gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę…

Dodatek Placówki handlowe umożliwia korzystanie z aż 5 różnych specjalnych zdolności. Dodatkowa plansza „Szlak do Orientu” nieznacznie skróci rozgrywkę, ale wprowadzi do niej jeszcze więcej emocji! Jeszcze więcej punktów prestiżu, skarbów, które można zdobyć. No i te wspaniałe herby, którymi zaznaczać będziemy osiągnięte cele….

Dodatek Orient to zupełnie nowe kupieckie strategie i aż 30 nowych kart Orientu. Używa się ich jednocześnie z kartami rozwoju z podstawowej wersji gry, co znacznie zwiększa możliwości kombinowania w swojej turze. Karty te oferują m.in. możliwość skopiowania bonusu z innej karty rozwoju lub rezerwację arystokraty. Egzotyczne bogactwa przyciągają coraz to nowszych klientów – czy zdołacie dopasować się do dynamicznie zmieniającej się sytuacji?

Twierdze, czyli ostatni dodatek znajdujący się w rozszerzeniu, w największym stopniu daje odczuć napięcia między kupcami, a co za tym idzie – znacząco zwiększa poziom interakcji między graczami. Po zakupie karty rozwoju będziecie musieli podjąć trudną decyzję – umocnić swoje na planszy czy wyeliminować z rozgrywki twierdze przeciwników? Co zrobić najpierw? Gdy twoja twierdza znajduje się na karcie, tylko ty możesz dokonać zakupu karty rozwoju, a gdy na tej samej karcie znajdą się trzy twierdze, możesz próbować ją podbić! Twierdze to prawdziwa wojna umysłów, dodatek polecany najbardziej zaawansowanym graczom, którym zwykła rozgrywka nie dostarcza już wystarczających emocji.

"Splendor: Miasta", cztery dodatki w jednym rozszerzeniu, dają niezrównaną szansę na rozwinięcie opcji, jakie dawała znana i lubiana gra podstawowa. 

źródło opisu: http://wydawnictwo.rebel.pl/
źródło okładki: https://boardgamegeek.com

Podstawowe informacje:

Nr BGG
220653
Typ
Dodatek
Alternatywna nazwa
Cities of Splendor
Pierwsze wydanie (rok)
2017
Polskie wydanie (rok)
2017
Projektant
Marc André
Wydawca
REBEL.pl
Space Cowboys
Gracze od
2
Gracze do
4
Wiek od
10
Czas rozgrywki od (minut)
30
Kategoria
Gra ekonomiczna
Gra karciana
Mechanika
Card Drafting
Set Collection

Powiązane gry:

7.7 / 141 głosów

Linki:

Brak pozycji.

0    
1
Cities of Splendor — game preview at Origins Game Fair 2017 2017-07-12 10:54:58
https://www.youtube.com/watch?v=1xCPauHJnFA

Brak pozycji.

Skomentuj jako pierwszy