ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

The Others: Apokalipsa

0 / 0 głosów
SGP RANKING
0
FANI
0
OPINIE
0

Opis:

I tak oto dotarłem na kraniec czasu. Tam, gdzie Głód i Zaraza pochłonęły wszystko, co żywe, a Wojna i Śmierć zabrały tych, którzy przeciwstawili się nieubłaganemu upływowi czasu. A jednak i one były niczym w swych trudach, w porównaniu do samej Apokalipsy, której paszcza otwiera się szeroko, gotowa pochłonąć świat.

Rozszerzenie Apokalipsa pozwala ci zmierzyć się w grze The Others z ostatecznym przeciwnikiem – Apokalipsą i jego czterema demonicznymi sługami: Głodem, Zarazą, Wojną i Śmiercią! Opowieść o Apokalipsie nadaje nowy wymiar rozgrywce, w której Bohaterom przyjdzie zmierzyć się z wieloma ogromnymi potworami, podczas gry gracz kontrolujący Grzech zyskuje większą kontrolę nad miastem, mogąc przejmować dzielnice na potrzeby swoich Akcji Miasta. Samo miasto również zyskuje cztery nowe Płytki Miasta i kilka różnych map. Dodatek zawiera też 6 nowych rodzajów kart Ulepszeń, które pomogą Bohaterom w walce z nadchodzącą Apokalipsą!

Rozszerzenie Apokalipsa oferuje graczom zupełnie nowy tryb rozgrywki – tylko dla bardzo odważnych (albo dostatecznie szalonych). Zawiera także wielkie i przerażająco szczegółowe figurki Wojny, Zarazy, Głodu i Śmierci, oraz samą Apokalipsę.

Wojna zwiększa szanse w walce każdego towarzyszącego jej potwora. Głód zmniejsza możliwości bohaterów, blokując Akcje Miasta w dzielnicy, w której się znajduje. Zaraza zwiększa siłę rażenia żetonów Zepsucia, a Śmierć sprawia po prostu, że bohaterowie dostają obrażenia, co niechybnie przybliża ich do grobu. Apokalipsa to potężny demon końca świata, który może przejmować kontrolę nad dzielnicami miasta.

Dodatek ten wprowadza do gry nowy Tor Apokalipsy. Za jego pomocą na planszy pojawiają się, zamiast dociągania kart Apokalipsy, Awatary Apokalipsy, po których pojawia się sama Apokalipsa.

Zawartość pudełka:

5 bardzo szczegółowych figurek
4 płytki Miasta
1 plansza Apokalipsy
5 kart Apokalipsy
1 plansza Przygód
1 instrukcja wraz z Atlasem Map

Podstawowe informacje:

Nr BGG
186076
Typ
Dodatek
Alternatywna nazwa
The Others: 7 Sins – Apocalypse Expansion
Pierwsze wydanie (rok)
2016
Polskie wydanie (rok)
2018
Projektant
Eric M. Lang
Artysta
Adrian Smith
Wydawca
Asterion Press
CMON Limited
Edge Entertainment
Guillotine Games
Portal Games
Gracze od
2
Gracze do
5
Wiek od
14
Czas rozgrywki od (minut)
90
Kategoria
Gra przygodowa
Gra kościana
Gra figurkowa
Mechanika
Area Control / Area Influence
Dice Rolling
Modular Board
Variable Player Powers

Powiązane gry:

7.4 / 10 głosów
0 / 0 głosów

Linki:

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Skomentuj jako pierwszy