ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Abyss: Lewiatan

8.67 / 3 głosy
SGP RANKING
0
FANI
0
OPINIE
1

Opis:

Wiadomości jakie do nas docierają są wyjątkowo niepokojące. Na granicy naszego Królestwa zauważono Lewiatany - potężne morskie potwory, które stanowia dla nas śmiertelne zagrożenie. Czy uda się namówić potężnych sojuszników do pomocy w walce z tymi bestiami? Czy wyprawa na granice Królestwa okaże się nie tylko niebezpieczna, ale i opłacalna? Komu uda się wykorzystać okazję do zwiększenia swoich wpływów w Podwodnym Mieście?

Grając z dodatkiem Lewiatan zamiast znanego z gry podstawowej toru Zagrożeń wprowadzana jest nowa plansza na której możemy wyruszyć w podróż do najniebezpieczniejszych głębin. Ponadto do gry dochodzą nowe elementy:

  • nowi sojusznicy;
  • nowi lordowie;
  • dodatkowa nagroda za pokonanie największej liczby morskich potworów

opis i okładka: https://www.wydawnictworebel.pl

Podstawowe informacje:

Nr BGG
232197
Typ
Dodatek
Alternatywna nazwa
Abyss: Leviathan
Pierwsze wydanie (rok)
2018
Polskie wydanie (rok)
2018
Projektant
Bruno Cathala
Charles Chevallier
Artysta
Milan Nikolic
Wydawca
Asmodee
Bombyx
REBEL.pl
Gracze od
2
Gracze do
5
Wiek od
14
Czas rozgrywki od (minut)
30
Czas rozgrywki do (minut)
60
Kategoria
Gra karciana
Mechanika
Auction/Bidding
Card Drafting
Hand Management
Press Your Luck
Set Collection

Powiązane gry:

7.76 / 37 głosów
8.1 / 10 głosów

Linki:

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Mixthoor 2018-08-20 20:14:20
Dodatek kompletnie zmienia zasady walki i przyznawanie nagród za pokonane bestie. Naprawia tym samym bezpłciową walkę z podstawowej wersji gry, która była jej ogromnym minusem. Eksplorując głębiny, trafić można na różnorodne potężne morskie bestie, różniące się od siebie wytrzymałością, efektem nakładanych obrażeń na gracza, sojusznikami wymaganymi do ich pokonania oraz ilością możliwych do zdobycia nagród. Nagrodę losuje się z puli starych bądź nowych żetonów. Stare dostarczają punkty, nowe zaś perły, klucze lub losowych sojuszników. Po wprowadzeniu nowych komponentów rozgrywka może zakończyć się w jeden z trzech możliwych sposobów: w momencie wyczerpania jednej z pul, pokonania wszystkich bestii z talli kart Lewiatanów bądź rekrutacji siódmego Lorda. Warto dodać, iż dodatek "Lewiatan" wprowadza nowych Lordów, wykorzystujących w pewnym stopniu obecność morskich bestii, oraz sojuszników o najniższych wartościach z dodatkowymi atrybutami, wspomagającymi walkę z morskimi bestiami. Dzięki temu warto dzierżyć w dłoni również tych najsłabszych. Zasady "Lewiatana" są zrozumiałe i proste, doskonale uzupełniają reguły z podstawowej wersji gry. Komponenty można naturalnie połączyć z elementami dodatku "Kraken", dzięki czemu bardzo dobry "Abyss" staje się jeszcze lepszą grą. Dla każdego fana podstawowej wersji gry jest to zakup niezbędny. Osoby lubujące się w trzymaniu wszystkich elementów w jednym pudełku mogą poczuć się rozczarowane. Komponenty "Lewiatana" nie mieszczą się w pudełku z pierwotną plastikową wypraską, przez co niezbędne jest jej porzucenie. Nie należy tego traktować jako ujmy, bowiem byłoby to niesprawiedliwe w stosunku do wartości i jakości nowych elementów.