ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Race for the Galaxy: Narodziny Imperiów

8.34 / 32 głosy
SGP RANKING
0
FANI
14
OPINIE
3

Opis:

Stawiasz na siłę militarną i podbój innych planet czy może zdecydujesz się na rozwój produkcji i handlu? A może skupisz się na badaniach naukowych? Wydobywaniu surowców? Eksploracji kosmosu? Badaniu śladów zaginionej rasy Obcych, którzy w niewyjaśniony sposób zniknęli z galaktyki?

Wszystkie te drogi mogą poprowadzić Cię do zwycięstwa, jeśli tylko rozważnie wykorzystasz oferowane przez los szanse jak i kierunki rozwoju innych imperiów kosmicznych.

Zawartość pudełka:

  • 5 kart światów startowych
  • 109 kart gry
  • 4 zestawy po siedem kart akcji dla każdego gracza
  • 8 kart dla dwuosobowej gry dla doświadczonych graczy
  • 4 karty pomocy
  • 28 znaczników punktów zwycięstwa

źródło opisu: http://wydawnictwo.rebel.pl/
źródło okładki: https://boardgamegeek.com

Podstawowe informacje:

Nr BGG
28143
Typ
Podstawka
Alternatywna nazwa
Race for the Galaxy
Pierwsze wydanie (rok)
2007
Polskie wydanie (rok)
2012
Projektant
Thomas Lehmann
Artysta
Martin Hoffmann
Claus Stephan
Mirko Suzuki
Wydawca
ABACUSSPIELE
Albi
Gabinete Lúdico
Galápagos Jogos
Gamesinitaly
Ghenos Games
Giochix.it
Hobby Japan
Hobby World
Korea Boardgames co., Ltd.
REBEL.pl
Rio Grande Games
Smart Ltd
Wargames Club Publishing
Ystari Games
Gracze od
2
Gracze do
4
Wiek od
12
Czas rozgrywki od (minut)
30
Czas rozgrywki do (minut)
60
Kategoria
Gra strategiczna
Gra karciana
Mechanika
Hand Management
Simultaneous Action Selection
Variable Phase Order
Variable Player Powers

Powiązane gry:

8.59 / 22 głosy

Linki:

0    
1
Race for the Galaxy, czyli zbuduj swoje kosmiczne imperium 2016-11-29 19:37:00
http://gra.wstepna.pl/gry/race-for-the-galaxy/
0    
2
Recenzja gry w czasopiśmie Rebel Times Numer 31/2010 2017-03-14 23:04:45
https://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
0    
3
Recenzja na portalu Przystanek Planszówka 2018-01-24 11:20:22
http://przystanekplanszowka.pl/2018/01/race-for-the-galaxy-recenzja.html

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Mordin 2017-01-04 13:26:32
Bardzo dobra karcianka - pierwsza gra tego rodzaju z jaką miałem do czynienia - nadal chętnie do niej wracam z racji tematyki i eleganckiej mechaniki. W grze występuje subtelna interakcja, która jednak pasuje do tematyki budowy imperium kosmicznego oraz szybkości rozgrywki. Grafiki na kartach są nierówne - od topornych po bardzo ładne (zwłaszcza z nowych dodatków) - nie jest to jednak rzecz odstręczająca od gry (z czasem widzi się już tylko symbole na kartach). Dodatki wprowadzają pewną świeżość, jednak nie wszystkie - moim zdaniem - sprawdzają się. Podoba mi się mechanika punktów prestiżu z The Brink od War ale podboje i przejęcia z Rebel vs Imperium już gorzej. Trzeba pamiętać o typie gry - jest to karcianka - przy takim rodzaju zabawy trudniej o klimat w stosunku do typowych planszówek. Trzeba dużej dozy wyobraźni - jednak dla fanów sf nie jest to problem. Gra jest wymagająca i najlepiej sprawdza się moim zdaniem dla wytrawnych graczy - w przeciwnym wypadku gracz doświadczony łatwo pokona każdego innego gracza początkującego. Nie warto również zachęcać kogokolwiek do przygody z grami planszówkowymi poprzez Race for the Galaxy - gra jest jednak zbyt abstrakcyjna i może sprawiać trudności dla zupełnie początkującego.
Gra Wstepna 2017-01-02 16:59:03
Dla fanów karcianek Race for the Galaxy to pozycja wręcz obowiązkowa, jeden z klasyków, wciąż bardzo wysoko oceniany w planszówkowym świecie, który z pewnością zmusi was do wytężenia umysłu. Nie musicie być wytrawnymi graczami, żeby poradzić sobie z tym tytułem, jeśli tylko macie ochotę na strategiczne zmagania. Zagrajcie w Race for the Galaxy koniecznie. Jeśli złapiecie kosmicznego bakcyla nie będziecie mogli się oderwać od niego na bardzo długo, odkrywając nowe możliwości i drogi do zwycięstwa. My lubimy Race, ale nie bywa on na naszym stole zbyt często ze względu na brak klimatu i niską interakcję. Nie można jednak nie docenić strategicznych, szybkich zmagań, które oferuje nam gra. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)
madeusz 2016-02-16 07:23:40
Zdecydowanie jedna z najlepszych gier jakie posiadam. Niepowtarzalność rozgrywek, dość krótki czas rozgrywki i mnogość sposobów na odniesienie zwycięstwa sprawiają, że można grać kilka partii pod rząd nie czując znużenia. Skaluje się świetnie. Nie ma absolutnie żadnej różnicy, czy gramy w 2,3 czy 4 osoby. Po kilku rozgrywkach skomplikowana ikonografia okazuje się bardzo intuicyjna. Niestety ze względu na brak polskiej edycji dodatków polecam zakupić wersję angielską. Chyba, że ktoś planuje grać jedynie w podstawkę - wtedy Narodziny Imperiów dają rade perfekcyjnie.