ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Ciężarówką przez Galaktykę

7.04 / 23 głosy
SGP RANKING
0
FANI
4
OPINIE
3

Opis:

Gra składa się z trzech rund. Każdą z nich gracze rozpoczynają od przetrząśnięcia Magazynu, chwycenia jak najlepszych części i zbudowania jak najlepszego statku kosmicznego. Budowa statku odbywa się w czasie rzeczywistym - kto pierwszy ten lepszy! Bacznie obserwując których części potrzebują inni piloci, a których się pozbywają staramy się ich przechytrzyć w tym wyścigu konstruktorów.

Gdy statki będą gotowe sprawdzamy ich konstrukcję, a następnie wysyłamy w drogę, podczas której gracze muszą starać się unikać zasadzek i przeszkód, od ataków piratów, rojów meteorów przez kosmiczne turbulencje, gwiezdny pył, na łowcach niewolników i kosmicznej policji (sami nie wiemy co gorsze) skończywszy. A to tylko przedsmak tego co może czekać na pilotowane przez nas statki w głębokiej kosmicznej otchłani.

Naszym celem jest wykorzystanie wszystkich nadarzających się okazji, aby zmaksymalizować nasze zyski przemierzając kosmiczną pustkę z nadzieją, że to właśnie nam uda się jako pierwszym doprowadzić statek do celu. Najlepiej w takim kształcie w jakim go zbudowaliśmy, co nie oszukujmy się, właściwie nigdy się nie zdarza...

Zawartość pudełka:

 • 1 plansza lotu
 • 8 dwustronnych plansz statków
 • 60 kart przygód
 • 64 banknoty z kosmicznymi kredytami
 • 144 części statków
 • 40 astronautów
 • 8 kosmitów
 • 8 znaczników rakiet
 • 36 znaczników baterii
 • 56 sześcianów towarów
 • 1 karta z zasadami
 • 4 żetony z numerami
 • 2 kości
 • 1 klepsydra

źródło opisu: http://wydawnictwo.rebel.pl/
źródło okładki: https://boardgamegeek.com

Podstawowe informacje:

Nr BGG
31481
Typ
Podstawka
Alternatywna nazwa
Galaxy Trucker
Pierwsze wydanie (rok)
2007
Polskie wydanie (rok)
2014
Projektant
Vlaada Chvátil
Artysta
Tomáš Kučerovský
Radim Pech
Wydawca
Albi
Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
HomoLudicus
IELLO
Lex Games
Magellan
Playgo Hungary
Quined White Goblin Games
REBEL.pl
Red Glove
REXhry
Rio Grande Games
Gracze od
2
Gracze do
4
Wiek od
10
Czas rozgrywki od (minut)
60
Kategoria
Gra strategiczna
Mechanika
Dice Rolling
Tile Placement

Linki:

0    
1
Recenzja gry w czasopiśmie Rebel Times Numer 17/2009 2017-03-12 17:01:16
https://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Mordin 2017-01-03 11:11:40
Świetna gra od przyjaciół z Czech - Pan Chvatil ma niesamowitą umiejętność łączenia fajnych, odjechanych nieco tematów z dobrze przemyślaną i zbudowaną mechaniką. Koronnym przykładem powyższego moim zdaniem jest Galaxy Trucker (tłumaczenie polskie kojarzy mi się z książką "Autostopem przez galaktykę" - pozycją w podobnym temacie i humorystycznym klimacie co gra) - wraz ze zbliżonym, aczkolwiek chyba mniej udanym Space Alert. Gra jest bardzo odmienna od klasycznych stylów i mechanik występujących w innych tytułach jednak tutaj jest to jeden z wielu atutów gdyż przez to ciągłe granie nie nudzi się. Gra jest wieloaspektowa - budujemy statek w czasie rzeczywistym co wymaga pewnej wyobraźni przestrzennej jak i planowania na przyszłość a następnie staramy się wykorzystać jak najlepiej z tego co zbudowaliśmy przeciwko kartom przygód. Posiadam grę wraz z dwoma dodatkami i polecam wszystkim nieco bardziej doświadczonym graczom - wydaje mi się, że tytuł jest jednak zbyt złożony dla zupełnie świeżych graczy, mimo dobrze napisanej (i humorystycznej co jest jednym ze znaków formowych Chwatili) instrukcji.
Pan Koliber 2016-02-27 02:15:53
Wymaga odpowiedniego nastawienia graczy i będzie świetna zabawa :)
bobi21 2016-02-20 11:39:51
Gra o dojść ciekawej tematyce, budujemy statek z kupy złomu i próbujemy nim dolecieć na koniec galaktyki. Dużo zabawy w trakcie budowania statku i jeszcze więcej śmiechu w czasie jego rozpadu :D