ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Carcassonne

7.68 / 105 głosów
SGP RANKING
0
FANI
18
OPINIE
7

Opis:

Usiądź z przyjaciółmi przy stole i wspólnie zacznijcie budować z niewielkich żetonów łąki, twierdze, całe miasta i drogi, rywalizując między sobą o przejęcie kontroli nad co bardziej atrakcyjnymi lokacjami. Sprytne zagranie może pozbawić rywala możliwości ukończenia ogromnego miasta lub pozwoli Ci przejąć kontrolę nad wielką łąką.

Carcassonne zawsze sprawiało imponujące wrażenie przyciągając turystów. Targi, domy oraz ulice uczyniły wspaniałą atrakcję dla przybyłych turystów. Teraz ty masz szansę zbudować własne Carcassonne!!! Gracze budują mury, wieże, zakładają targi i przydzielają poddanych w standardowy sposób.

Obecnie na rynku znajduje się druga edycja, z nową grafiką i odświeżoną instrukcją.

Zawartość pudełka:

  • instrukcja 
  • 72 żetony 
  • 1 tor punktacji 
  • 45 pionków w 5 kolorach

źródło opisu: http://www.bard.pl/
źródło okładki: https://boardgamegeek.com

Podstawowe informacje:

Nr BGG
822
Typ
Podstawka
Pierwsze wydanie (rok)
2000
Polskie wydanie (rok)
2002
Projektant
Klaus-Jürgen Wrede
Artysta
Anne Pätzke
Chris Quilliams
Doris Matthaus
Wydawca
999 Games
Albi
Bard Centrum Gier
Bergsala Enigma
Brain Games
cutia.ro
Devir
Fantasmagoria
Filosofia Éditions
Giochi Uniti
Grow Jogos e Brinquedos
Hans im Glück Verlags-GmbH
Hobby World
Ísöld ehf.
Kaissa Chess & Games
Korea Boardgames co., Ltd.
Lautapelit.fi
Midgaard Games
MINDOK
Möbius Games
Monkey Time
Piatnik
Rio Grande Games
Schmidt Spiele
Smart Ltd
Stupor Mundi
Swan Panasia Co., Ltd.
Venice Connection
Ventura Games
Z-Man Games
Gracze od
2
Gracze do
5
Wiek od
8
Czas rozgrywki od (minut)
30
Czas rozgrywki do (minut)
45
Kategoria
Gra rodzinna
Mechanika
Area Control / Area Influence
Tile Placement

Linki:

0    
1
Carcassonne, czyli gra dla każdego! - recenzja na blogu Gra Wstępna 2016-11-29 19:38:56
http://gra.wstepna.pl/gry/carcassonne/
0    
2
Recenzja gry w czasopiśmie Rebel Times Numer 09/2008 2017-03-12 16:50:41
https://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
0    
3
Król gier kafelkowych - Carcassonne - recenzja - Dama Gier 2018-10-24 12:37:31
http://www.damagier.pl/gry-planszowe/carcassonne-recenzja/

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Maya the cat 2018-12-28 11:47:07
Carcassonne to gra, która wciągnęła nas w świat planszówek. Proste zasady (instrukcję ogarnęliśmy sami, mimo pierwszej styczności z grą bardziej skomplikowaną niż chińczyk), sporo losowości, ale też dużo możliwości planowania i psucia planów innym. Sama nie wiem, czy moja wysoka ocena to wynik sentymentu, czy to po prostu typowy klasyk, który z czasem nie traci na grywalności. Leży na półce, odkąd planszówki zaczęły się niebezpiecznie mnożyć w naszym mieszkaniu, ale chyba czas najwyższy do niej wrócić. Szczerze polecam - Carcassonne trzeba znać!
Gra Wstepna 2016-12-26 12:34:15
Carcassonne to lekka i przyjemna pozycja. Świetnie nadaje się dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z planszówkami. Zapewni im dużą dawkę dobrej zabawy i nie odstraszy długą instrukcją. W sam raz nada się także na międzypokoleniowe, familijne popołudnia. Dzieciaki szybko będą w stanie z wami walczyć bez żadnej taryfy ulgowej. Zaawansowani gracze nie znajdą w Carcassonne niczego odkrywczego. Jednak gra świetnie sprawdzi się jako filler, czy też szybkie, relaksujące zakończenie wieczoru. Ponieważ Carcassonne to absolutny klasyk w świecie nowoczesnych gier planszowych, po prostu nie można jej nie znać. Myślę, że to gra, w którą warto zagrać, warto kupić i mieć na półce. Choćby tylko po to, aby dzięki niej zachęcać nowe osoby do grania w planszówki. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)
ankaa 2016-12-21 20:26:14
Gra klasyk. Łatwe zasady, które da się wytłumaczyć w kilka sekund. Kafelki są piękne i bardzo wytrzymałe. Regrywalność ogromna. Nie jest w stanie się znudzić. Zarówno w całej mojej rodzinie, jak i w szkole wśród dzieci Carcassonne cieszy się dużą popularnością. Polecam z czystym sumieniem.
Grygo 2016-12-21 13:36:11
Klasyk. Świetna zabawa dla całej naszej rodziny - zarówno dzieci, jak i dorośli chętnie siadają do stołu. Nie tylko wygrana, ale i samo granie daje satysfakcję i dużo rozrywki. Polecam.
Dziubelas 2016-11-19 00:04:42
Gra, od której gry planszowe stały się moim nałogiem. Bardzo prosta mechanika a zarazem dość duża doza strategii i planowania sprawia że zawsze do niej z chęcią wracamy. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: miłośnicy strategii odnajdą się w planowaniu rozmieszczenia naszych ludzików lub przewidywaniu ruchów innych graczy; miłośnicy gier z interakcją również powinni być usatysfakcjonowani, będziemy mieli wiele okazji, aby naszym ruchem zniweczyć plany innych graczy. Losowość dla niektórych minus tej gry dla mniej jest jej zaletą. Jest to jej podstawowa mechanika, która wymaga od gracza przemyśleń nad każdym ruchem. Jedna z moich ulubionych gier, której nigdy nie pozbędę się mojej kolekcji. Polecam.
princess achaja 2016-04-05 14:02:45
gra typu; skończyliśmy ? to jeszcze raz !
Szazon 2016-04-03 11:40:00
Gra strategiczno-logiczna dla wszystkich Plusy: 1. Proste zasady. 2. Dobre wykonanie. 3. Grywalność 4. Mnogość dodatków Minusy: 1. Mnogość dodatków. Gra która jest już klasyką dla każdego kto lubi planszówki. Ilość dodatków może przytłoczyć ale każdy znajdzie coś dla siebie. Nie mogę się zdecydować czy jest to plus czy minus („bo plus i minus to jedyne co widzę…”). Pozycja obowiązkowa 7/10