ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Hanabi

7.26 / 23 głosy
SGP RANKING
0
FANI
6
OPINIE
2

Opis:

Hanabi to gra, w której gracze nie grają przeciw sobie, lecz współpracują aby osiągnąć wspólny cel. W tym przypadku wcielają się w rolę bezmyślnych właścicieli fabryk z fajerwerkami, którzy niechcący pomieszali prochy, lonty i rakiety na pokazie sztucznych ogni. Przedstawienie zaraz się zaczyna, a panika wdziera się w ich szeregi. Muszą działać razem aby pokaz nie zakończył się katastrofą! Pirotechnicy muszą złożyć 5 fajerwerków (1 biały, 1 czerwony, 1 niebieski, 1 żółty, 1 zielony) poprzez utworzenie z kart sekwensu rosnących liczb (1, 2, 3, 4, 5) w tym samym kolorze.

Brzmi prosto, prawda? No więc nie całkiem, gdyż w tej grze karty trzymasz tak, aby widzieli je pozostali gracze, a nie Ty! Aby pomagać innym graczom w ich zagrywaniu musisz udzielać im wskazówek na temat posiadanych kolorów lub wartościach trzymanych w ręku fajerwerków!

Zawartość pudełka:

  • 55 kart Hanabi (fajerwerków)
  • 5 karty zasad
  • 8 niebieskich znaczników
  • 3 czerwone znaczniki

źródło opisu: http://wydawnictwo.rebel.pl/
źródło okładki: https://boardgamegeek.com

Podstawowe informacje:

Nr BGG
98778
Typ
Podstawka
Pierwsze wydanie (rok)
2010
Polskie wydanie (rok)
2013
Projektant
Antoine Bauza
Artysta
Antoine Bauza
Gérald Guerlais
Albertine Ralenti
Wydawca
ABACUSSPIELE
Asmodee
Brain Games
Competo / Marektoy
cutia.ro
Galápagos Jogos
Gém Klub Kft.
Hobby Japan
Kaissa Chess & Games
Les XII Singes
Lifestyle Boardgames Ltd
Oliphante
R&R Games
REBEL.pl
REXhry
Swan Panasia Co., Ltd.
Gracze od
2
Gracze do
5
Wiek od
8
Czas rozgrywki od (minut)
25
Kategoria
Gra rodzinna
Gra karciana
Mechanika
Co-operative Play
Hand Management
Memory
Set Collection

Linki:

0    
1
Hanabi, czyli odwrotna karcianka - recenzja na blogu Gra Wstępna 2016-12-26 12:54:44
http://gra.wstepna.pl/gry/hanabi/
0    
2
Recenzja gry w czasopiśmie Rebel Times Numer 66/2013 2017-03-14 21:21:03
https://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Gra Wstepna 2016-12-26 12:54:05
Hanabi to gra obok której nie można przejść obojętnie. To gra wyjątkowa, nie możecie więc spodziewać się typowej karcianki, ani typowej kooperacji. To gra, której po prostu trzeba spróbować i samemu wyrobić sobie opinię. Hanabi wydaje się jednak świetnie pasować do rodzinnych rozgrywek. Jeśli szukacie lekkiego, spokojnego, nietypowego fillera, powinna także sprawdzić się w gronie (zarówno grających, jak i niegrających) znajomych. Rozgrywka stanowi wesołe wyzwanie i kiedy już zaczniecie, trudno jest zrezygnować nie osiągnąwszy pełnego sukcesu. Kto nie ułoży? My nie ułożymy? Chociaż my dobrze bawiliśmy się przy Hanabi, to nie urzekła nas ona jakoś wyjątkowo i pewnie nie będzie często wracać na nasz stół. Rzadko sięgamy po tytuły kooperacyjne. Nie można jednak nie docenić przewrotnego pomysłu, na którym oparta jest rozgrywka. Polecamy spróbować. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)
madeusz 2016-02-23 22:18:22
Świetna mała gra kooperacyjna wymagająca opracowanie wspólnego systemu komunikacji. Pełne zwycięstwo jest bardzo trudne do osiągnięcia... ale nie niemożliwe. Mimo niewielkiego pudełka, gra może potrwać nawet do 40 minut, więc jako filler sprawdza się znakomicie.