ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Zaklinacze

7.86 / 7 głosów
SGP RANKING
0
FANI
3
OPINIE
3

Opis:

Gobliny, Jednorożce i Smoki atakują! Chwyć za Kilof Strachu i wdziej Hełm Alchemii. Chwała czeka!

Zaklinacze to strategiczna gra karciana dla 2-4 osób, w której zmieszacie ze sobą różne talie, by następnie z dostępnych zaklęć oraz przedmiotów tworzyć artefakty. Za ich pomocą musicie pokonać potwory i zdobyć chwałę, zanim zrobią to inni gracze.

Mocą Zaklinaczy są mini-talie, które zawierają zarówno przeciwników jak i wyjątkowe zaklęcia i przedmioty. Każdy taki zestaw eksploruje wyjątkową mechanikę, a przystępując do gry zmieszacie ze sobą przynajmniej dwa. Efekt jest taki, że wybierając inne talie będziecie mieć poczucie, że siadacie do innej gry. Co więcej, nowe zaklęcia i przedmioty przykrywają poprzednie i tylko część ich mocy przenosicie dalej – to znaczy, że gra dynamicznie zmienia się z każdą turą. Każda kolejna rozgrywka będzie jeszcze bardziej wyjątkowa, jeżeli zmienicie kartę wioski, która modyfikuje reguły całej partii. To wszystko sprawia, że Zaklinacze to gra lekka i szybka, ale też głęboka i niesamowicie regrywalna!

 

okładka i opis: http://zaklinacze.pl/

Podstawowe informacje:

Nr BGG
198138
Typ
Podstawka
Pierwsze wydanie (rok)
2016
Polskie wydanie (rok)
2016
Projektant
Rafał Cywicki
Wydawca
GIndie
Gracze od
2
Gracze do
4
Wiek od
10
Czas rozgrywki od (minut)
15
Czas rozgrywki do (minut)
45
Kategoria
Gra karciana
Mechanika
Set Collection

Linki:

1    
1
Recenzja gry Zaklinacze na blogu Big Bad Dice 2017-04-27 07:32:15
http://bigbaddice.pl/zaklinacze-recenzja-gry/
0    
2
Zaklinacze - podsumowanie, recenzja 2016-05-15 05:34:34
https://www.youtube.com/watch?v=w0Lh8NFiyIo
0    
1
Zaklinacze - zasady, przykładowa rozgrywka 2016-05-15 05:34:06
https://www.youtube.com/watch?v=dVtFQ8I-gGI
0    
1
Zaklinacze - Unboxing na blogu Big Bad Dice 2017-01-24 07:26:46
http://bigbaddice.pl/zaklinacze-unboxing/
Mordin 2017-06-03 10:36:44
Solidna pozycja karciana - jednak po kilku partiach ostatecznie nie trafi na stałe na moją półkę. Niewątpliwie największa zaletą gry jest jej regrywalność oraz możliwość kombinowania talii oraz wiosek, również w kontekście przyszłych dodatków. Niemniej w mojej ocenie regrywalność jest nieco pozorna - przede wszystkim różnice w wioskach są zbyt małe - ostatecznie w większości wypadków sprowadzają się do różnych kosztów tych samych akcji. Szkoda, że każda wioska nie zawiera swoistej, wyjątkowej akcji, która miałaby duży wpływ na grze - tylko kilka z tych obecnych w grze na prawdę wpływa na to jak wygląda dana partia. Po drugie same talie są zbyt powtarzalne - za dużo jest tych samych kart potworów przez co faktycznie zawsze zdarzała się monotonia w rozgrywce wynikająca z dociągania kolejnych takich samych kart. Mimo tego polecam jako wstęp do bardziej zaawansowanych karcianek.
Paweł 2016-12-31 15:33:06
Bardzo prosta, krótka gra. Świetna oprawa graficzna i wykonanie. Gra jest bardzo dobrym fillerem, ale może również stanowić "główne danie".
Szazon 2016-11-02 11:43:41
„ Zaklinacze”, czyli pasjans fantasy z przymrużeniem oka. Plusy: 1. Proste, wręcz banalne zasady. 2. Grafiki. 3. Mechanika budowy oręża. 4. Kilka wariantów gry. 5. Regrywalność. Minusy: 1. Mało odczuwalny klimat. 2. Momentami monotonna. „ Zaklinacze” to tytuł, który jest genialny w swojej prostocie. Mechanizm tworzenia ekwipunku jest bardzo sprytnie skonstruowany. Zasady są tak proste (nie prostackie), że zagrać można z laikiem po 1-2 minutach tłumaczenia zasad i zademonstrowaniu ikon. Grafiki cieszą oko, a teksty pojawiające się na kartach bywają zabawne. Rozegrałem około 10 partii w 2 osoby i grało się przyjemnie, zabawnie i bywało emocjonująco, gdy wchodziła negatywna interakcja. Pojawiają się w grze momenty trochę monotonne, ale niemęczące. Jeśli chodzi o klimat to nie można wymagać od tak prostej, ale nie prostackiej karcianki, aby wciągała nas w świat fantasy jak potężnie rozbudowane tytuły. Ma być łato, lekko i przyjemnie. I tak właśnie jest. „Zaklinacze” mają ogromny potencjał do modyfikowania, tworzenia nowych zasad i trybów gry. Sam zabrałem się za wariant solo i mam nadzieję, że po dopracowaniu kilku rzeczy będzie sprawdzać się dobrze, a gdy skończę na pewno go opiszę. „Zaklinacze” to bardzo dobry tytuł, który sprawdzi się w każdych warunkach, czy to impreza, czy też spokojny jesienno-zimowy wieczór. Grę polecam z czystym sumieniem i oceniam na 7/10. Z tego miejsca chciałem bardzo podziękować całemu zespołowi ŚGP za możliwość cieszenia się tym tytułem. Raz jeszcze dziękuję.