ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Imago

6.67 / 9 głosów
SGP RANKING
0
FANI
0
OPINIE
1

Opis:

Kalambury to już żadne wyzwanie dla Ciebie? "Time's Up" znasz prawie na pamięć? "Koncept" nie ma przed Tobą tajemnic? Sięgnij po Imago! 

Imago to świeże i bardzo dobre podejście do zabawy typu kalambury, ale nadające się dosłownie dla każdego. Nie musisz umieć rysować, nie musisz się wygłupiać pokazując dziwne rzeczy. Tutaj możesz doświadczyć tego, co najlepsze w kalamburach, a Waszym ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia!

Masz hasło do pokazania i do dyspozycji 61 przezroczystych kart z namalowanymi prostymi elementami, za pomocą których musisz skonstruować coś, co naprowadzi innych graczy na Twoje hasło. Nakładasz proste elementy jeden na drugi, łączysz je, przesuwasz, wprawiasz w ruch - co tylko przyjdzie Ci do głowy.

Ta gra dostarczy Wam wiele zabawy i śmiechu. Pozwoli Wam odkryć jak bogatą macie wyobraźnię i nie raz zaskoczycie, nie tylko znajomych, ale i samych siebie jak świetnie wam wychodzi wyczarowanie czegoś z niczego. Elvis grający na znaku zapytania jak na gitarze, koń trojański przypominający smoka wawelskiego z połkniętą owcą, czy fleming pomylony z kaczką, bocianem, czaplą i wieloma innymi rodzajami ptactwa.

Zawartość pudełka:

  • 61 przezroczystych kart
  • 65 kart Enigmy
  • 35 znaczników
  • instrukcja

źródło opisu: http://wydawnictwo.rebel.pl/
źródło okładki: https://boardgamegeek.com

Podstawowe informacje:

Nr BGG
191894
Typ
Podstawka
Alternatywna nazwa
Imagine
Pierwsze wydanie (rok)
2015
Polskie wydanie (rok)
2016
Projektant
Shingo Fujita
Motoyuki Ohki
Hiromi Oikawa
Artysta
Shintaro Ono
Wydawca
Cocktail Games
HUCH! & friends
Moonster Games
REBEL.pl
ボドゲイム (Bodogeimu)
Gracze od
3
Gracze do
8
Wiek od
12
Czas rozgrywki od (minut)
20
Kategoria
Gra rodzinna
Gra imprezowa

Linki:

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Brak pozycji.

McAster 2016-09-30 08:31:00
Gra, która mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Ciągle są to kalambury, ale dla mnie (osoby nie umiejącej rysować) sprawdzają się świetnie. Polecam na lekką grę rodzinną... i nic więcej.