ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Flick'em Up! Dzika strzelanka

7.22 / 9 głosów
SGP RANKING
0
FANI
1
OPINIE
1

Opis:

Rewolwerowiec z takim talentem jak ty, nigdy nie chybia. Zawsze w takiej sytuacji powtarzasz sobie to w myślach. Ostatnia kula, która pozostała ci w magazynku, w zupełności wystarczy, aby raz na zawsze rozprawić się z szefem lokalnych opryszków, Staruszkiem Cooperem.

Witaj w ekscytującym świecie „Flick ‘em Up! - Dzika strzelanka”. Dzięki wciągającym scenariuszom i wyjątkowym elementom krajobrazu przekształcisz swój stół kuchenny albo podłogę w salonie w małe, aczkolwiek bezwzględnie rządzone, miasteczko na dzikim zachodzie. Nabij kule w swojego Colta, ukryj się i strzelaj. Jeśli zakładasz, że twoi wrogowie okażą ci litość, to jesteś głupcem.
Bez względu na to, czy wcielisz się w rolę bandyty i będziesz terroryzował wioskę wraz z bandą znaną jako Klan Coopera, czy staniesz ramię w ramię z szeryfem egzekwującym prawo i broniącym niewinnych, „Flick ‘em Up! - Dzika Strzelanka” zaoferuje ci fascynującą podróż przez dziki zachód, którego nie zapomnisz przez długi, długi czas!
Życzymy ci samych trafionych strzałów, kowboju!

Zawartość pudełka:

  • 10 żetonów kowbojów,
  • 12 figurek kowbojów
  • 12 zdejmowanych dwustronnych kapeluszy
  • 6 budynków
  • 1 szubienica
  • 72 żetony (punkty życia, mieszki złota, „niedozwolone”, pistolety Colt, strzelby Winchester, czysta/zatruta woda, dynamity, dokumenty, inicjatywa, zakładnik)
  • 37 Innych Elementów (podpory budynku, beczki, kaktusy, ogrodzenia, skrzynie, znacznik poruszania, kule, lufa Winchestera, dynamit, zegar ratuszowy)

źródło opisu: http://www.lacerta.pl/
źródło okładki: https://boardgamegeek.com

Podstawowe informacje:

Nr BGG
169124
Typ
Podstawka
Alternatywna nazwa
Flick 'em Up!
Pierwsze wydanie (rok)
2015
Polskie wydanie (rok)
2016
Projektant
Gaëtan Beaujannot
Jean Yves Monpertuis
Artysta
Marie-Elaine Bérubé
Philippe Guérin
Chris Quilliams
Wydawca
Ghenos Games
Lacerta
Ludonova
Pretzel Games
Z-Man Games
Gracze od
2
Gracze do
10
Wiek od
7
Czas rozgrywki od (minut)
30
Kategoria
Gra rodzinna
Gra zręcznościowa

Linki:

0    
1
Recenzja na Blogu na wolny czas Robert 2016-07-27 09:03:47
http://blognawolnyczas.blogspot.com/2016/07/flickem-up-stoj-bo-pstrykam-recenzja-gry.html

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Shater 2016-08-21 18:20:17
Stare mechaniki są wspaniałe. Sam pamiętam jak razem z kolegami z osiedla spotykaliśmy się na dworze grać w kapsle. Dzisiaj dzięki Flick'em Up mogłem podzielić się tym wspomnieniem z moim najmłodszym rodzeństwem. Każda rozgrywka toczy się pomiędzy dwiema drużynami graczy których podstawowym celem jest wystrzelać pionki przeciwnika. To by była zbyt proste gdyby nie fakt że każda rozgrywka jest określona poprzez jeden z dziesięciu scenariuszy w który poza dodatkowymi zasadami również najdziemy alternatywne warunki wygrania gry. Niektórzy już by stwierdzili że w związku z tym tytuł będzie posiadał słabą re-grywalność. Nic bardziej mylnego. W związku z tym że mechanika gry polega na "pstrykaniu" każda rozgrywka jest emocjonująca i wymaga ciągłego dostosowywania strategi do tego co się dzieje na stole. Zaś komponenty są tak uniwersalne że samodzielnie możemy stworzyć własny scenariusz. Polecam tą grę szczególnie dla rodzin jak również na luźne spotkania ze znajomymi. Zdrowa rywalizacja połączona z kooperacją z członkami naszej drużyny świetnie zacieśnia więzi rodzinne jak również interakcje z innymi ludźmi. Flick'em Up świetnie sprawdzi się również jako prezent dla osoby która nigdy nie miała kontaktu z "nowoczesnymi grami planszowymi" i zachęci do poznawania tego hobby zarówno osoby młodsze jak i starsze.