ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Gipf

0 / 0 głosów
SGP RANKING
0
FANI
0
OPINIE
0

Opis:

Zaczęło się jeszcze przed Wielkim Wybuchem... Wtedy nie było jeszcze niczego: ani czasu, ani przestrzeni, ani materii... absolutnie nic, tylko potencjał, od którego wszystko wzięło swój początek. Bez tego potencjału, nie byłoby Wielkiego Wybuchu, ani niczego o istnieniu czego wiemy i mamy świadomość w obecnym czasie. Grający w GIPF reprezentują ten potencjał; pionki zwycięzcy symbolizują przyczynę Wielkiego Wybuchu, początku wszystkiego - również wszechświata, który nieustannie rozszerza się od tamtego punktu. Wciąż dalej, i dalej...

GIPF jest grą logiczną dla dwóch graczy opartą na klasycznej koncepcji: gracze w turach, wprowadzają jednego pionka do gry, aż do ustawienia czterech w szeregu. Gdy tak się stanie, wtedy gracze usuwają swój rząd pionów i zdobywają wszystkie pionki przeciwnika, które stanowią jego przedłużenie. Taka zasada zdobywania pionów za każdym razem prowadzi do zupełnie nowej sytuacji na planszy.

Celem gry jest ustawianie kolejnych rzędów złożonych z przynajmniej 4 pionów własnego koloru i zdobywanie pionów przeciwnika tak, aby w efekcie końcowym nie miał on już możliwości wprowadzenia do gry żadnych pionków.

GIPF jest prostą i wciągającą grą, która łączy klasyczne systemy z zupełnie nowymi elementami. Pełna niespodzianek i oferująca nieograniczone możliwości, świetnie przemawia do sporadycznych graczy, jak i szerokiego grona fanatyków.

W 1998 roku gra GIPF została uznana przez GAMES Magazine najlepszą abstrakcyjną grą strategiczną.

GIPF jest samodzielną grą, i przede wszystkim tak powinien być postrzegany. Poza tym jest to również nazwa projektu, którego GIPF jest najważniejszym elementem. Projekt ten składa się z serii gier i dodatkowych elementów, które umożliwiają łączenie ich ze sobą, dzięki czemu, to sami gracze decydują w co tak naprawdę będą grali.

Zawartość pudełka:

  • 1 plansza do gry
  • 18 białych pionków
  • 18 czarnych pionków
  • 1 instrukcja

źródło opisu: http://www.rebel.pl
źródło okładki: https://boardgamegeek.com

Podstawowe informacje:

Nr BGG
527
Typ
Podstawka
Pierwsze wydanie (rok)
1997
Polskie wydanie (rok)
2016
Projektant
Kris Burm
Artysta
lu'cifer
Kris Burm
Wydawca
Don & Co.
HUCH! & friends
Ísöld ehf.
REBEL.pl
Rio Grande Games
Schmidt Spiele
Smart Toys and Games, Inc.
Gracze od
2
Wiek od
9
Czas rozgrywki od (minut)
30
Czas rozgrywki do (minut)
60
Kategoria
Gra logiczna
Mechanika
Grid Movement
Pattern Building

Linki:

0    
1
Recenzja gry w czasopiśmie Rebel Times Numer 108/2016 2017-03-14 21:04:18
https://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html

Brak pozycji.

Brak pozycji.

Skomentuj jako pierwszy