ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

aktualnosc

Data: 2018-07-23 Ignacy Trzewiczek

Zapowiadana na koniec lipca premiera gry Aeon's End została przesunięta na koniec sierpnia ze względu na błędy w druku. Gra trafiła z powrotem do drukarni w celu przedrukowania na nowo komponentów zawierających błędy. 

Więcej 0

Pszczoły

Data: 2018-07-22 Robert Deninis

Nakładem Fabryki Kart Trefl-Kraków ukazały się Pszczoły -  gra karciana dla dwóch osób, w której wcielamy się w pszczoły lub trzmiele i walczymy o pyłek kwiatowy.

Wesoła rozgrywka to idealny pretekst, by w miłej atmosferze opowiedzieć dzieciom o tym, dlaczego pszczoły (i trzmiele) są dla nas tak ważne.

Więcej 0

Zapraszamy na Giełdę Gier!

Data: 2018-07-18 Robert Deninis

Giełda Gier, znana wam doskonale z Pionka, odbędzie się w ramach wydarzenia: Weekend z Grami Zwanymi Planszówkami.

Pierwsza samodzielna edycja Giełdy Gier Używanych, odbędzie się w Katowicach w dniach 21-22.07 od godziny 12:00 do 19:00 (Katowice, Warszawska 37).

Tradycyjnie jak podczas wcześniejszych giełd odbywających się w ramach Pionka, będzie możliwość rejestracji swoich gier na stronie przyplanszy.pl oraz możliwość podglądu on-line gier które będą dostępne do kupna w trakcie trwania imprezy.

Więcej 0

Listy & Pieczęcie

Data: 2018-07-12 Robert Deninis

Już do kupienia są Listy & Pieczęcie, najnowsze rozszerzenie do czieszącej się dużą popularnością gry Rüdigera Dorna Istanbul.

Wesołe życie kupca na bazarze Istanbułu stało się jeszcze ciekawsze! Tyle nowych możliwości! Listy i pieczęcie do roznoszenia i zdobywania, nowe lokacje powiększające bazar i mnogość nowych kart i pomocników sprawiają, że czas znowu ruszyć na bazary Istanbułu!

Więcej 1

Projekt: Miasteczko

Data: 2018-07-12 Robert Deninis

Nakładem wydawnictwa Fabryka Kart Trefl Kraków ukazał się karciany symulator budowy miasta. "Projekt: Miasteczko" to inspirująca rozrywka dla strategów – marzycieli, entuzjastów klasycznych komputerowych symulatorów i oczywiście fanów gier karcianych.

Więcej 0

Łap za słówka

Data: 2018-07-12 Robert Deninis

Już za niecały tydzień, nakładem wydawnictwa Egmont, ukaże się nowa imprezowa gra słowna, w której gracze wymyślają słowa na czas.

Ale uwaga! W "Łap za słówka" punkty zdobywa się tylko za unikalne wyrazy, których nie zapisali przeciwnicy. Bacznie obserwuj sytuację na stole i nie daj się złapać za słówko!

Więcej 0

Zu&Berry - edukacyjne gry i zabawy dla najmłodszych

Data: 2018-07-12 Robert Deninis

W ofercie Fabryki Kart Trefl-Kraków pojawiła się nowa seria - Zu&Berry.

To gry i zabawy przygotowane z myślą o najmłodszych, tytuły dla dzieci od 0 do 6 lat.

Więcej 0

Pewnego razu

Data: 2018-07-01 Robert Deninis

Twoje dziecko nie chce spać? Zagrajcie w grę Pewnego Razu.

Jak to? Granie przed zasypianiem? Jak najbardziej, bo to jest gra w opowiadanie bajek. Znajdźcie piżamę, umyjcie zęby, przytulcie misia! Jesteście gotowi? Zaczynamy wspólną podróż do krainy zamków, wróżek, robotów i rakiet...

Więcej 0

Szachy jamowe

Data: 2018-07-01 Robert Deninis

Przeszło dwa lata temu, na naszych łamach mogliście przeczytać o Warcabach jamowych - oryginalnej koncepcji rozwijającej klasyczną rozgrywkę. Okazuje się, że ich autor, pan Józef Kawałek nie osiadł na laurach, lecz dalej kombinuje jak wynieść klasyczne gry na wyższy poziom abstracji, zmuszając szare komórki do jeszcze większego wysiłku.

Więcej 0

Lipcowe nowości od FoxGames

Data: 2018-06-24 Robert Deninis

Już w lipcu nakładem wydawnictwa FoxGames ukażą się dwie nowości: "Manhattan" - najnowsza odsłona gry, który od ponad dwóch dekad uznawana jest za klasykę gatunku oraz "Pogromcy potworów" - zapierająca dech w piersiach rozgrywka, w której liczą się bystrość umysłu, sokoli wzrok i naprawdę błyskawiczny refleks.

Więcej 0

Nowości z Trefla Kraków

Data: 2018-06-24 Robert Deninis

Rodzinna seria Trefl Joker Line rośnie w siłę. Nakładem Fabryki Kart Trefl Kraków ukazały się ostatnio cztery gry: "Sherlook" - w którym przyjdzie nam wykazać się refleksem i spostrzegawczością, "Rzutem do mety" - kościany symulator wyścigów, wystrzałowa imprezówka "Trefle" oraz prawdziwa gratka dla miłośników planowania miejskiej przestrzeni "Projekt: Miasteczko".

Więcej 0

Orbis po polsku!

Data: 2018-06-23 Ignacy Trzewiczek

Kilka dni temu wydawnictwo Space Cowboys, członek grupy Asmodee zapowiedziało wydanie gry Orbis, a dziś pojawiło się już oficjalne potwierdzenie ze strony Rebel Games, iż gra ukaże się tej jesieni w języku polskim. 

Więcej 0

Napisz do nas