ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

K6 - otwarcie lokalu dla graczy w Łodzi

Data: 2017-06-28 Barbara Kolęda

Łódzcy planszówkomaniacy wreszcie doczekają się lokalu dla graczy z prawdziwego zdarzenia. Otwarcie K6 zaplanowano na 7 lipca. Czeka tam na Was moc atrakcji!

Więcej 0

Szczęść Boże – wielka gra karciana

Data: 2017-06-26 Robert Deninis

Trwa przedsprzedaż karcianej wersji, popularnej gry ekonomicznej Wolfganga Kramera i Michaela Kieslinga. Nie liczcie jednak na taryfę ulgową, Szczęść Boże - wielka gra karciana, nie jest ani trochę łatwiejsza od pierwowzoru, więc tytułowe życznia powodzenia bardzo wam się przydadzą.

Więcej 0

Podwójny agent

Data: 2017-06-26 Robert Deninis

Niespodzianie, tak jak należałoby się tego spodziewać po szpiegach, do małego miasteczka nieopodal Lizbony dotarli nowi agenci. A wraz z nimi nowe opcje rozgrywki w Miasto Szpiegów: Estoril 1942

Więcej 0

Kinderspiel des Jahres 2017

Data: 2017-06-25 Robert Deninis

W odróżnieniu od Amerykanów, Niemcy są bardziej powściągliwi w dawkowaniu emocji i wręczaniu nagród, ogłaszając jedynie zdobywcę tytułu Kinderspiel des Jahres, każąc nam czekać na ujawnienie Gry Roku (Spiel des Jahres) i Zaawansowanej Gry Roku (Kennerspiel des Jahres).

Za dziecięcą grę roku 2017 uznano IceCool Briana Gomeza, w które dzięki wydawnictwu Rebel, mogą już pograć także polscy gracze.

Więcej 0

Origin Awards 2017

Data: 2017-06-25 Robert Deninis

Znamy zdobywców tegorocznych nagród Origins. To już po raz 43., podczas odbywających się w Columbus targów Origin Game Fair, wręczono statuetki Calliope.

Zarówno członkowie jury, jak i fani byli zgodni - tytuł najlepszej gry ubiegłego roku zdobył Scythe (Stonemaier Games).

Więcej 0

Ulm - gra z katedrą w tle

Data: 2017-06-22 Marcin Korzeniecki

Zapraszamy do Ulm – miasta słynącego z ciekawej historii i ogromnej katedry. Ulm jest też tłem gry planszowej, którą Świat Gier Planszowych objął patronatem.

Więcej 0

ŚGP #16

Data: 2017-06-20 Marcin Korzeniecki

Na naszej platformie macie już dostęp do numeru 16 i 17, a ja tylko przypomnę co znajdziecie w numerze 16 Świata Gier Planszowych. 

Więcej 0

Pasikonik i Mrówka

Data: 2017-06-20 Robert Deninis

Już wkrótce, bestsellerowa seria familijnych Bajkogier od 2 Pionków, powiększy się o kolejny tytuł. Tym razem będziecie mieli możliwość wcielić się w przedsiębiorczą Mrówkę albo w sprytnego Pasikonika, starającego się wykorzystać jej ciężką pracę.

Więcej 0

Wikingowie, na pokład!

Data: 2017-06-20 Robert Deninis

Moda na gry o wikingach nie przemija. Co najwyżej robi się o nich nieco ciszej, gdy zmęczeni kolejnymi podbojami "rogaci rycerze", wracają na zimę do swoich ukochanych fiordów. Ale strzeżcie się, gdyż z pierwszymi cieplejszymi podmuchami wiatru, na waszych stołach (niczym na angielskiej plaży) wylądują kolejne drakkary.

Na szczęście tym razem, nie będą to żądni waszej krwi bezwzględni berserkerzy, ale prężnie działający kupcy z nowej gry od wydawnictwa FoxGames: Wikingowie na pokład!

Więcej 0

Łódzki Port Gier - 36. edycja

Data: 2017-06-20 Robert Deninis

W dniach 8–9 lipca w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się 36 edycja Łódzkiego Portu Gier - największej w województwie łódzkim imprezy związanej z grami planszowymi.

Więcej 0

Pierwsza edycja Fanstasmazurii za nami

Data: 2017-06-20 Robert Deninis

Pierwsza edycja festiwalu Fantasmazuria w Ostródzie dobiegła końca. W dniach 16 – 18 czerwca w Expo Mazury pojawili się fani fantastyki nie tylko z regionu, ale także z tak odległych od Warmii i Mazur miast jak Kraków, Poznań czy Warszawa.

Więcej 0

Rodzinny Turniej Gobbletów w Hulakula

Data: 2017-06-19 Robert Deninis

Hulakula – Rozrywkowe Centrum Miasta razem z Komitetem Ochrony Praw Dziecka oraz wydawnictwem Fox Games zapraszają na Rodzinny Turniej Gobbletów – rozgrywki gier planszowych, które odbędą się w sobotę 24 czerwca w Hulakula.

Więcej 0

Napisz do nas