ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

KUKBUK - Gorące Talerze

Data: 2017-10-16 Robert Deninis

KUKBUK - wielowymiarowa platforma obejmująca: magazyn kulturalno-kulinarny wydawany w wersji drukowanej i elektronicznej, zintegrowane kanały social media, bogatą w treści stronę internetową oraz e-sklep, wypuściło właśnie na rynek nową, rodzinną grę planszową o tematyce kulinarno-gastronomicznej zatytułowaną „KUKBUK - Gorące Talerze”.

Gra zdradza sekrety prowadzenia restauracji od kuchni, ćwiczy szybkość podejmowania decyzji i umiejętność współpracy.

Więcej 0

Semper Fidelis 1918

Data: 2017-10-16 Robert Deninis

Funkcjonujące od siedmiu lat wydawnictw Wysoki Zamek, wydało swoją pierwszą grę planszową: Semper Fidelis. To pięknie ilustrowana, planszowa gra strategiczna dla 2 osób, która przedstawia realia walk o Lwów w latach 1918–1919.

Więcej 0

Łotry

Data: 2017-10-16 Robert Deninis

Dzisiaj trochę o debiutantach.

Debiutujące na rynku wydawniczym Spell Games, rozpoczyna spełnianie marzeń o tworzeniu i wydawaniu własnych, autorskich gier, od konfrontacyjnej gry ekonomicznej Grzegorza Pietrasa - Łotry.

Więcej 0

ŚGP #28

Data: 2017-10-16 Marcin Korzeniecki

Maszyna bojowa goblinów za moment eksploduje na okładce archiwalnego 28 numeru Świata Gier Planszowych. Na kolejnych stronach magazynu, na szczęście nieco spokojniej.

 

Więcej 2

Trexo - kółko i krzyżyk w nowym wymiarze

Data: 2017-10-15 Robert Deninis

Pod koniec października, nakładem wydawnictwa Egmont, swoją polską premierę będzie miała szwedzka Gra Roku 2015 - TREXO, czyli kółko i krzyżyk "na sterydach".  Nie dajcie się jednak zwieść banalnie prostym zasadom. Rozgrywka będzie stanowiła takie wyzwanie dla mózgu, jak szybkie wymówienie zdania "i cóż, że ze Szwecji" dla języka ;)

Więcej 0

Bebok 8

Data: 2017-10-14 Robert Deninis

Woźnica zatrzymał dyliżans pod budynkiem Domu Kultury. Potężna, włochata postać wygramoliła się z pojazdu i poprawiła swój monokl.
- Wspaniale! To miejsce jest idealne na moją ekstrawagancką wystawę!
Bebok przytrzymał cylinder, bo jesienny wiatr wiał dosyć mocno. Mimo niesprzyjającej pogody na ustach stwora gościł jednak serdeczny uśmiech...

11 i 12 listopada 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 przy ul. Powstańców Warszawskich 12 w Bytomiu odbędzie się ósma edycja konwentu Bebok - śląskie dni z grami fabularnymi i planszowymi.

Więcej 0

Festiwal Gier Planszowych - Edycja jesienna 2017

Data: 2017-10-14 Robert Deninis

Chińczyk i warcaby powoli odchodzą do planszówkowego lamusa. Wszystko dlatego, że twórcy najnowszych, bijących rekordy popularności gier, prześcigają się w pomysłach na nietuzinkowe fabuły i interesujące zadania dla graczy. Jesienna edycja Festiwalu Gier Planszowych, która odbędzie się w dwa kolejne weekendy października (14-15 oraz 21-22), będzie nie tylko szansą na sprawdzenie umiejętności graczy, ale też okazją do wygrania nagród w towarzyszących wydarzeniu konkursach. 

Więcej 0

Star Wars: Przeznaczenie – Dziedzictwo

Data: 2017-10-14 Robert Deninis

Ledwie zakończyły się Mistrzostwa Polski w grę Star Wars: Przeznaczenie, a już wydawnictwo Galakta ogłasza Dziedzictwo - nowy zestaw dodatkowy i zestawy startowe, sprawiając że eFN-2199 eKylo Ren (talia Mistrza Polski Jakuba „Yakos” Niedźwiedzia), może być niewystarczająca do przyszłorocznych kwalifikacji.

Więcej 0

MS Batory

Data: 2017-10-14 Robert Deninis

Na tegorocznych targach Spiel w Essen, warszawskie wydawnictwo Granna zaprezentuje dedukcyjną grę MS Batory, której akcja odbywać się będzie na trójwymiarowej planszy, przedstawiającej trzy pokłady statku pasażerskiego. Ciekawe, czy tak jak w przypadku ubiegłorocznej prezentacji Spaghetti, posłuży się modelem w skali 2:1?

Więcej 0

Super Psiaki

Data: 2017-10-13 Robert Deninis

Już niemal tradycyjnie, olsztyńskie wydawnictwo Kudu Games wita jasień kampanią na wspieram.to i w trzecim, autorskim projekcie, oferuje Wam nową grę zręcznościową w stylu azjatyckim.

Więcej 0

Sherlock - kto jest przestępcą?

Data: 2017-10-12 Marcin Korzeniecki

- Drogi Watsonie, nie napijemy się herbaty o piątej.

- Czeka nas jakaś niebezpieczna misja? Odkryłeś spisek Sherlocku?

- Pani Hudson miała zawał. Widzę przez okno, jak ją wynoszą.

Więcej 0

Thief's Market na wspieram.to

Data: 2017-10-08 Robert Deninis

Na wspieram.to trwa walka Mocarstw o ufundowanie, już ufundowane Elementum odblokowuje kolejne dodatkowe elementy, a Valeria zmierza po 1000% normy.

Troszkę w cieniu tych zmagań, jak na grę o złodziejach przystało, ufundował się także Thief's Market - kolejna gra Tasty Minstrel Games, którą gdańskie wydawnictwo Baldar chce przybliżyć polskim graczom. Na półmetku szybkiej, dwutygodniowej kampanii, ta sympatyczna "turlanka" zebrała już prawie 12.000.

Więcej 0

Napisz do nas