ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Ryzyk Fizyk

Data: 2017-08-18 Robert Deninis

Ile ważył najcięższy w historii mistrz sumo? Ilu ludzi spacerowało po Księżycu? Ile koni wzięło udział w ekranizacji „Krzyżaków”?

To tylko kilka z pytań, na które przyjdzie wam odpowiedzieć już w październiku, wraz z polską premierą najczęściej nagradzanej gry imprezowej na świecie.

Więcej 0

Przedsprzedaż Artefaktów Obcych

Data: 2017-08-17 Robert Deninis

Chociaż oficjalna premiera gry Violi Kijowskiej i Marcina Ropki (autorów takich gier jak Twoja kolej, czy Polskie smaki) została zaplanowana na okolice tagów w Essen (koniec października), to wydawnictwo Portal Games już teraz organizuje przedsprzedaż Artefaktów Obcych

To nie tylko okazja by zdobyć swój egzemplarz 4 tygodnie przed premierą, ale też możliwośc zgarnięcia 2 dodatkowych frakcji i 8 kart planet z unikalnymi grafikami.

Więcej 0

Bookrage gra w planszówki!

Data: 2017-08-17 Robert Deninis

BookRage to serwis oferujący literaturę. I to jest najważniejsze. Nietuzinkowa forma sprzedaży to jedynie wisienka na torcie! Bookrage od dawna dawien istnieje na polskim rynku oferując wszystkim zainteresowanym literaturę najwyższych lotów.

Teraz BookRage wkracza w świat gier planszowych. Wraz z akcją Rewers serwis oferuje po naprawdę niskiej cenie zestawy gier planszowych od wydawnictwa Portal Games!

Więcej 0

ŚGP #23

Data: 2017-08-17 Marcin Korzeniecki

Z okładki 23 numeru Świata Gier Planszowych biegł prosto na ratunek strażak w pełnym rynsztunku. W środku pisma oczywiście recenzja Flash Point: Fire Rescue.

Więcej 0

Twilight Imperium: IV edycja

Data: 2017-08-16 Robert Deninis

Macie ochotę na niedościgniony wzór genialnej i monumentalnej strategii? W najnowszej i najbardziej dopracowanej wersji gry, jaka kiedykolwiek powstała? Po polsku?

Jeżeli na wszystkie powyższe pytania odpowiedzieliście "tak", to zapewne ucieszy was wieść, że już wkrótce, wydawnictwo Galakta odda w Wasze ręce Twilight Imperium w polskiej wersji językowej.

Więcej 0

Games Factory - fuzja, plany i nowości

Data: 2017-08-14 Marcin Korzeniecki

Games Factory istnieje na rynku wydawniczym praktycznie od dwóch lat. Formalnie natomiast w 2015 roku powstało wydawnictwo Games Factory Publishing. Po dwóch latach doszło do fuzji z siecią kawiarni Hex i tak powstało Games Factory. A kto za tym stoi?

Więcej 2

Wczesny lancz z premierami 2 Pionków

Data: 2017-08-13 Robert Deninis

16 sierpnia 2017 r. odbędzie się  polska prapremiera najnowszych gier karcianych francuskiego wydawnictwa IELLO (wydawcy takich gier, jak m.in. Kanagawa, Wielka Księga Szaleństwa, Diamenty).

Morze Chmur i Zapraszamy ponownie do podziemi, dwa nieduże, ale dające mnóstwo frajdy tytuły, z przepięknymi ilustracjami i w polskiej wersji językowej! Z tej okazji oba tytuły trafią do sklepów na pokazy i prezentacje - to doskonała okazja dla fanów, by się z nimi zapoznać! To też świetna okazja dla sklepów, by rozbudowywać swoją lokalną społeczność graczy. Co więcej, prapremierowe egzemplarze Morza Chmur zawierać będą dwóch dodatkowych, unikatowych Kapitanów!

Więcej 0

Jedzie pociąg z daleka

Data: 2017-08-12 Marcin Korzeniecki

A właściwie nie z daleka tylko z Warszawy. Prosto z wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jedzie pociąg i wiezie nową grę kafelkową. Oczywiście w kolejowym klimacie.

Więcej 0

Pasikonik i mrówka

Data: 2017-08-12 Robert Deninis

Nakładem wydawnictwa Portal, w linii 2 Pionków okazał się czwarty tytuł z serii Bajkogier, czyli bajek w które oprócz przeczytania ich do snu waszym pociechom, możecie też zagrać! Tym razem będziecie mogli wcielić się w zaradną, pracowitą mrówkę lub chytrego, przebiegłego pasikonika.

Więcej 0

Tajniacy: Duet

Data: 2017-08-12 Robert Deninis

W połowie września, swoją polską premierę będzie miała najlepsza (zdaniem naszego byłego redakcyjnego kolegi Wojtka Chuchli) wersja Tajniaków.

Tajniacy: Duet, nie tylko jest idealną grą dla dwóch osób, ale wbrew temu co zdaje się sugerować tytuł, świetnie sprawdza się także w 3 i 4 osoby. A może z tym tytułem, chodziło o duet, który w przypadku tej wersji stworzyli Vlaada Chvatil i Scot Eaton?

Więcej 0

Rewolta w Longsdale

Data: 2017-08-12 Robert Deninis

Jeszcze tylko przez dziewięć dni potrwa przedsprzedaż Rewolty w Longsdale, dodatku fabularnego do lubianej przez was, karcianej gry ekonomicznej Aleksandra Pfistera O mój Zboże!

Więcej 0

Echa przeszłości

Data: 2017-08-12 Robert Deninis

Na trzeci kwartał bieżącego roku, wydawnictwo Galakta zapowiedziało polską wersję pierwszego zestawy mitów w cyklu Szlak do Carcosy do gry karcianej Horror w Arkham!

W Echach Przeszłości,  czekają na was skrywające mroczne tajemnice korytarze Stowarzyszenia Historycznego i liczne niebezpieczeństwa, których pokonanie będzie wymagało od was przezwyciężenie strachu i odkrycie w sobie niespodziewanych umiejętności.

 

Więcej 0

Napisz do nas