ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Wiosenna premiera JORVIK Stefana Felda

Data: 2017-03-22 Robert Deninis

Zima powoli ustępowała nadchodzącej wiośnie. Mieszkańcy osady z niecierpliwością oczekiwali pierwszych statków kupieckich. Jednak sen z powiek spędzało im zagrożenie czyhające ze strony okrutnych Piktów. Jon miał ciężki orzech do zgryzienia: ilu ludzi wysłać na wyprawy, kogo zostawić do obrony, jak zapełnić skarbiec? Te myśli spędzały mu sen z powiek. Ciężkie jest życie Jarla - pomyślał. Oglądał ucztujących Wikingów, gdy nagle noc rozerwał ryk rogu zwiastujący nadchodzące zagrożenie...

... oraz polską premierę nowej gry Stefana Felda Jórvík, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Hobbity.eu.

Więcej 0

Przewrotne Motylki

Data: 2017-03-21 Robert Deninis

Tak jak imago opuszcza poczwarkę, tak z pierwszym cieplejszym wietrzykiem, drukarnię opuściła najnowsza gra od wydawnictwa Lucrum Games i rozpościerając barwne skrzydła wylądowała na sklepowych półkach.

Przewrotne Motylki to emocjonująca, niezwykle kolorowa, a przy tym niezmiernie łatwa do wytłumaczenia gra adresowana zarówno do najmłodszych, jak i do dorosłych graczy.

Więcej 0

Przedsprzedaż gry Century: Korzenny szlak

Data: 2017-03-20 Robert Deninis

Wyczekiwana gra autorstwa Emersona Matsuuchi, z ilustracjami Fernandy Suarez już do kupienia!

W dniu dzisiejszym, w samo południe, wystartowała przedsprzedaż gry Century: Korzenny Szlak. Co prawda na jednoczesną światową i polską premierę przyjdzie nam poczekać do 14 czerwca, ale odbiór zakupionych podczas przedsprzedaży gier będzie możliwy na Festiwalu Pyrkon, pod koniec kwietnia, czyli na ponad miesiąc przed tym, nim gra trafi na sklepowe półki!
 

Więcej 0

Board Games Party

Data: 2017-03-20 Robert Deninis

Poniedziałek wcale nie musi należeć do najgorszych dni w tygodniu! 

Na niektóre poniedziałki zdecydowanie warto czekać. Krakowscy inicjatorzy spotkań z planszówkami, czyli nieocenieni Pad, czy Pionek zamierzają wam to udowodnić już 27 marca, w Steamlandzie, podczas Board Games Party! Tego wieczoru, w Krakowie na Dietla 64, królować będą gry imprezowe!

Więcej 0

Historia: gra karciana na wspieram.to

Data: 2017-03-20 Barbara Kolęda

Na wspieram.to czeka na was projekt karcianej gry historycznej. I choć nie musicie być historycznymi orłami, żeby zasiąść do rozgrywki, to pewnie nie jedna data utkwi Wam w pamięci dzięki temu tytułowi.

Więcej 0

ŚGP #3

Data: 2017-03-15 Marcin Korzeniecki

Kontynuujemy tradycję (to przecież piękne imię dla dziewczynki) udostępniania kolejnych, archiwalnych numerów Świata Gier Planszowych. Dzisiaj numer trzeci. Miłej lektury.

Więcej 0

Clank - czyli jak się nie potknąć w podziemiach.

Data: 2017-03-15 Marcin Korzeniecki

Lucrum Games szukuje coś świeżego, nowego i wyjątkowego. Clank jest grą opartą na mechaniźmie budowania talii (jak Dominion), ale wykorzystuje również nowe mechanizmy. Jakie? Zapraszamy do smoczych jaskiń.

Więcej 1

Top Kitchen - kulinarna gra planszowa

Data: 2017-03-15 Robert Deninis

Po zaspokojeniu apetytów wszystkich wspierających, wydawnictwo Quantum Games zajęło się klasyczną dystrybucją sklepową oraz pracą nad zaznajomieniem rynku z TOP Kitchen - kulinrną grą planszową

Oznacza to, że na grę możecie natrafić w sklepach z planszówkami, a na przesympatycznych Paulinę i Mariusza Milewskich na licznych festiwalach i konwentach. Dla mnie taką okazją było "Rzuć Kostką", gdzie sam Chef zaserwował mi przepyszną rozgrywkę!

Więcej 0

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa

Data: 2017-03-14 Robert Deninis

Wydawnictwo Portal Games ujawniło dzisiaj pierwszą z gier, które ukażą się w 2018 roku. 

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, to kooperacyjna gra w której scenariusze tworzą spójną historię przeznaczoną dla 1 do 4 graczy. W pudełku z grą znajdziecie 5 scenariuszy, każdy z nich funkcjonuje jako osobna historia lub część jednej wspólnej kampanii. Gra będzie kombinacją fizycznych elementów oraz bezpłatnych elementów dostępnych online, które pozwolą graczom dokładnie badać i analizować wskazówki znalezione podczas rozgrywki. Gracze uzyskają dostęp do komponentów online na dowolnym, wybranym przez siebie urządzeniu.

Więcej 1

Poznańskie Święto Fantastyki coraz bliżej!

Data: 2017-03-14 Robert Deninis

Jak co roku Pyrkon odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.  Dla wygody uczestników już teraz na stronie internetowej www.pyrkon.pl zostały umieszczone mapki, które pomogą w poruszaniu się po terenie Festiwalu. Zaznaczona jest na nich lokalizacja dostępnych na imprezie atrakcji, wejść oraz punktów, które mogą okazać się przydatne dla uczestników.

Więcej 0

Nowe tytuły w serii graMY!

Data: 2017-03-14 Robert Deninis

Już w marcu rodzinna seria gier wydawnictwa Granna - GraMY!, powiększy się o dwa nowe tytuły: Winnicę (Avenue) autorstwa Eilifa Svenssona i Kristiana Amundsen Østby'ego oraz Frogi Adama Kałuży, z ilustracjami Piotra Sochy.

Więcej 0

ŚGP # 2

Data: 2017-03-08 Marcin Korzeniecki

Dzisiaj dzień kobiet i z tej okazji wszystkim naszym czytelniczkom chcieliśmy życzyć wielu wygranych partii, stylowych regałów z grami, pasujących do dizajnu całego mieszkania i nie zaburzających feng shui oraz radości z rozgrywki. Zwłaszcza z nabliższymi. Dla Was archiwalny ŚGP nr 2 prosto z 2007 roku!

Więcej 0

Napisz do nas