ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

ŚGP #10

Data: 2017-05-01 Marcin Korzeniecki

Archiwalny 10 numer magazynu Świat Gier Planszowych do Waszej dyspozycji. Na majówkę jak znalazł!

Więcej 0

Planszowa Gra Roku 2017

Data: 2017-04-30 Robert Deninis

Wczoraj wieczorem poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu Planszowa Gra Roku. Spośród 144 zgłoszonych gier, Kapituła przyznała cztery nagrody, pięć wyróżnień i jedną nagrodę specjalną.

Po raz pierwszy rozdanie nagród miało miejsce podczas odbywającego się w Poznaniu Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Jeżeli nie udało Wam się nań dotrzeć, a chcielibyście zobaczyć jak wyglądała gala, odwiedźcie facebookową stronę Gambit TV, gdzie znajdziecie zapis z wczorajszej transmisji na żywo.

Więcej 0

Drugi dzień fantastycznej imprezy na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Data: 2017-04-30 Robert Deninis

Po pełnym atrakcji pierwszym dniu Pyrkonu nadszedł kolejny, nie mniej intensywny. Frekwencja na Międzynarodowych Targach Poznańskich w porównaniu z piątkiem jeszcze wzrosła, choć już wczoraj na terenie festiwalu pojawiło się ponad 20 tysięcy uczestników. Konwentowicze przechadzali się po terenie MTP w kostiumach swoich ulubionych bohaterów, a prelekcje toczyły się od samego rana aż do późnej nocy.

Więcej 0

Pierwszy dzień fantastycznego szaleństwa za nami!

Data: 2017-04-29 Robert Deninis

Koniec trwającego ponad rok oczekiwania – Festiwal Fantastyki Pyrkon 2017 wreszcie się rozpoczął! Tysiące konwentowiczów znów na cały weekend opanowały Międzynarodowe Targi Poznańskie. To dopiero pierwszy dzień wydarzenia, ale widać, że cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem. Teren MTP aż roi się od wielobarwnego tłumu uczestników, stając się tym samym poznańską wyspą fantastyki.

Więcej 0

Wielkie święto fantastyki już jutro!

Data: 2017-04-27 Robert Deninis

Tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2017. W tym roku organizatorzy przygotowali jeszcze więcej atrakcji, dzięki którym Międzynarodowe Targi na trzy dni przeniosą wszystkich do świata fantastyki.

Więcej 0

Cube na Pyrkonie

Data: 2017-04-26 Robert Deninis

Poznańskie Cube Factory of Ideas, grając u siebie, nie da się zawstydzić przyjezdnym wydawcom i uczestników Pyrkonu podejmie z wielkopolską gościnnością. 

Ich stoisko, bez trudu odnajdziecie w Krainie Wystawców, a na nim całe mnóstwo atrakcji! Będzie można kupić gry! Będzie można w gry pograć! Będzie można zobaczyć tytuły premierowe i przedpremierowe! Oczywiście będzie koło fortuny! Będzie Tradycyjna Licytacja Gier Planszowych! 

Z resztą zobaczcie sami ile się będzie działo przez trzy ostatnie, kwietniowe dni!

Więcej 0

Przybij piątkę na Pyrkonie!

Data: 2017-04-25 Robert Deninis

Portal Games serdecznie zaprasza na Pyrkon, na którym swoją premierę będą miały dwie nowości z linii 2 Pionków: Fuse i Kanagawa.

Oprócz nich, gliwickie wydawnictwo zaplanowało wiele atrakcji oraz specjalne ceny swoich gier. Jeśli zwlekaliście z kupnem jednej z nich, to Pyrkon będzie odpowiednim miejscem na zakupy!

Więcej 0

Pyrkon już w ten weekend

Data: 2017-04-25 Robert Deninis

Tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia największego Festiwalu Fantastyki w Polsce.

Już w ten piątek (28 kwietnia) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny pojawi się barwny tłum uczestników spragnionych dobrej zabawy, którzy przez trzy dni, aż do niedzieli 30 kwietnia, będą mogli korzystać z atrakcji przygotowanych na XVII edycję Pyrkonu.

Więcej 0

Nowi goście i atrakcje Fantasmazurii

Data: 2017-04-25 Robert Deninis

Do rozpoczęcia Fantasmazurii zostały niecałe dwa miesiące! W dniach 16 – 18 czerwca w Ostródzie odbędzie się konwent fantastyki jakiego jeszcze na terenie Warmii i Mazur nie było. Organizatorzy ponownie podkręcają temperaturę kolejnymi ogłoszeniami.

Grupę autorów powiększyli  Andrzeja Pilipiuka, Krzysztofa Haladyna, Marcina Podlewskiego, Artura Olchowego i Jacka Łukawskiego. Grono autorów zagranicznych zasilili Henry Lion Oldi oraz Catherine Webb. Fani niecodziennych recenzji filmowych i specyficznych komiksów będą mogli spotkać się z Jakubem „Demem” Dębskim, pojawi się też Cyber Marian, Grupa Filmowa Darwin oraz Marco Kubiś.

Więcej 0

ŚGP #9

Data: 2017-04-25 Marcin Korzeniecki

Wiosna nie rozpieszcza, dlatego warto zajrzeć na łamy Świata Gier Planszowych. Numer dziewiąty wprowadza płynnie w realia 2008 roku. Fani Magii i Miecza szczególnie powinni zajrzeć do magazynu.

Więcej 0

Łódzki Port Gier - edycja 35

Data: 2017-04-25 Robert Deninis

Ledwie odpoczniecie po Pyrkonie, a już trzeba będzie się pakować na kolejną, 35 edycję Łódzkiego Portu Gier  - największej w województwie łódzkim imprezy związanej z grami planszowymi.

Czekać tam na Was będą jak zawsze stoły uginające się od planszowych, karcianych i bitewnych gier "bez prądu". Będziecie mogli zagrać w ponad 500 różnych tytułów, w tym oczywiście nowości, oraz wziąć udział w Akcji Grywalizacja aby zdobyć cenne punkty i powalczyć o wspaniałe nagrody rzeczowe. W doborze gier i przyswojeniu zasad jak zwykle pomoże obsługa w żółtych koszulkach. A wszystko to oczywiście całkowicie za darmo :)

Więcej 0

Planszówkowa szychta

Data: 2017-04-24 Marcin Korzeniecki

Spotkania przy planszy wchodzą w nowy wymiar. Miejsca, gdzie można zagrać wyrastają jak grzyby po deszczu w każdej wiekszej miejscowości. Ale to za mało. Aby zwerbować nowych hobbystów organizatorzy spotkań podnoszą poprzeczkę, prezentując planszówki w nietypowych miejscach. Na przykład takich jak... kopalnia.

Więcej 0

Napisz do nas