ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Buuu!

Data: 2017-12-17 Robert Deninis

Wydawnictwo FoxGames nie przestaje straszyć, i po przerażającym Koszmarium, o gęsią skórkę przyprawia także młodszych graczy. :)

Buuu! to debiutancka gra Christophe Gonthiera (wydana pierwotnie przez Blackrock Games), w której wcielimy się w duchy starające się wypłoszyć z nawiedznego przez nas zamku nieproszonych gości.

Więcej 0

Zapowiedź: Wulfsburg

Data: 2017-12-17 Robert Deninis

 

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem klimatycznej gry przygodowej Zombicide: Czarna Plaga, ale obawiacie się o regrywalność ograniczoną do zawartych w "podstawce" scenariuszy, to zapewne ucieszy was zapowiedź wydania przez Portal Games, w drugim kwartale 2018 roku, dużego rozszerzenia Wulfsburg, wprowadzającego do rozgrywki kolejne 10 misji, a także szybkie i bardzo niebezpieczne wilcze zombie.

A co będzie gdy i te scenariusze się skończą? Nie martwcie się. Jeszcze więcej scenariuszy, wykorzystujących modularną planszę i pomysłowość społeczności graczy znajdziecie na stronie Guillotine Games.

Więcej 0

Premiera: X-wing – XII i XIII fala

Data: 2017-12-17 Robert Deninis

Z okazji premiery filmu Ostatni Jedi, krakowskie wydawnictwo Galakta przygotowało wyjątkowe wydarzenie w świecie gry X-wing! Nie jedna, lecz dwie fale nowych statków pojawiają się w sklepach równocześnie!

Oznacza to, że już dzisiaj możecie rozbudować swoje eskadry zarówno trzema wyjątkowymi statkami z XII fali, ale także już teraz włączyć do swoich rozgrywek dwa statki z Ostatniego Jedi – TIE Silencer i Bombowiec Ruchu Oporu.

Więcej 0

Sukcesy finansowania społecznościowego

Data: 2017-12-17 Robert Deninis

Prawdziwy sukces kampanii crowdfundingowej to nie osiągnięcie 100 i więcej procent założonej kwoty projektu, ale dostarczenie gotowego produktu do rąk wspierających. Dlatego z przyjemnością informujemy, że w tym tygodniu do rąk fundatorów trafią pachnące farbą drukarską kopie gier Stworze (Underworld Kingdom), Super Psiaki (Kudu Games) i Elementum (Quantum Games).

Tym, którzy nie zdecydowali się na wsparcie, pozostaje szukać gier w sklepach, które objęły projekty swoim mecenatem.

Więcej 0

Scythe: Igrając z Wiatrem

Data: 2017-12-17 Robert Deninis

Do osób, które zdecydowały się na zakup przedsprzedaży oraz do dobrych sklepów z planszówkami, trafia właśnie drugie rozszerzenie do gry ScytheIgrając z wiatrem dodaje 2 moduły, których można używać razem lub osobno dla dowolnej liczby graczy, z podstawową wersją gry lub innymi rozszerzeniami. Moduły te zapewniają więcej opcji strategicznych, ale nie wymagają ich wykorzystania.

Polski wydawca (Phalanx) zaleca, aby przed wprowadzeniem rozszerzenia spróbować zagrać w bazową wersję Scythe. Nie powinniście jednak z tym zbyt długo zwlekać, gdyż krążą pogłoski, że ledwie dodatek się pojawił a już jego nakład się kończy. 

Więcej 0

Łowcy Talentów

Data: 2017-12-17 Robert Deninis

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jakie umiejętności posiadasz? Może myślisz, że jeśli nie masz dobreo słuchu albo nie umiesz łądnie rysować, to jesteś beztalenciem? Jeśli tak, to... JESTEŚ W BŁĘDZIE! Łowcy Talentów udowodnią Ci, że masz mnóstwo niezwykłych zdolności, o których nigdy nawet nie pomyślałeś!

Nakładem wydawnictwa Polskie Gry Planszowe ukazała się gra Łowcy Talentów, która w zamyśle jej twórców z grupy Ducatus, oprócz świetnego sposobu spędzania czasu, ma na celu przede wszystkim kształtowanie dobrych postaw dzieci.

Więcej 0

Ortograficzna Bitwa

Data: 2017-12-17 Robert Deninis

Sopockie wydawnictwo Trefl, postępując zgodnie z oświeceniowym zaleceniem Ignacego Kracickiego by uczyć bawiąc, zaprasza do Ortograficznej bitwy.

Hałas i wrzawa rozgorzały o brzasku, kiedy rycerze ze skłóconych królestw ruszyli ochoczo do walki. Czy odważysz się przenieść na nieznane ziemie kilkunastu królestw, by zmierzyć się z przeciwnikami i najtrudniejszymi polskimi wyrazami? Podbijaj okoliczne królestwa i uważaj na innych śmiałków. Jeżeli wkroczysz na ich teren, musisz być gotowy na ortograficzną bitwę! Ten, kto będzie najdzielniejszy w tej niesamowitej przeprawie i zdobędzie najwięcej państw – zostanie zwycięzcą.

Więcej 0

Jak to wtedy było?

Data: 2017-12-17 Robert Deninis

Monika Koprivova, współzałożycielka sklepu Moi Dziadkowie, ale przede wszystkim wnuczka i autorka, przypomina nam, że babcie i dziadkowie są ważną i nieodzowną częścią naszego życia, choć w codziennej gonitwie tak rzadko znajdujemy dla nich czas.

Dobrym pretekstem by ten stan poprawić, jest sięgnięcie po grę Jak to wtedy było?, stanowiącą katalizator wspomnień z życia waszej rodziny. A kto wie, może to właśnie w swoich dziadkach znajdziecie nową "stałą ekipę do grania" :)

 

Więcej 0

Pola Arle: Handel i herbata

Data: 2017-12-13 Robert Deninis

W magazynów wydawnictwa Games Factory, na sklepowe półki wyruszył dodatek do znakomitej gry Uwe Rosenberga: Pola Arle.

Dodatek Handel i herbata, wprowadza większe urozmaicenie na dalekiej Północy. Herbata, narodowy napój Fryzyjczyków, otwiera nowe możliwości w zakresie rzemiosła; z kolei statki pozwalają wyruszać na wyprawy handlowe i połowy. Do rzemieślników dołącza kopacz rowów, dzięki któremu można osuszać ziemię, a następnie rozwijać na niej uprawy i hodowlę owiec. Dodatek wprowadza również zupełnie nowe budynki, ale co najważniejsze także długo oczekiwaną możliwość gry w trzy osoby!

Więcej 0

H.M.S. Dolores - mroczny sekret piratów

Data: 2017-12-13 Marcin Korzeniecki

U wybrzeży Brytanii szaleje sztorm. Hiszpański statek handlowy Dolores, nazwany na cześć żony armatora z Kadyksu, rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Bosman kieruje okręt w stronę świateł majaczących w oddali. Niestety to pułapka…

Więcej 0

Promocja świąteczna w Portalu

Data: 2017-12-13 Marcin Korzeniecki

Z okazji zbliżających się świąt, sylwestra i wszelkich innych okazji, jakie tylko można sobie wymarzyć, Portal przygotował dla was specjalną promocję - 9 gier w znacznie niższej cenie!

Więcej 0

Prawopolis

Data: 2017-12-12 Robert Deninis

Nakładem Fundacji Court Watch Polska ukazało się Prawopolis, czyli pierwsza w Polsce gra planszowa o tematyce prawnej, która z sukcesem ufundowała się w maju tego roku na platformie wspieram.to

Z jej pomocą można dowiedzieć się wielu ciekawostek prawnych dobrze się przy tym bawiąc. W skład zestawu wchodzą m.in. opisy rzeczywistych spraw oraz zestawy pytań z różnych dziedzin prawa. Gra Prawopolis powstała w ramach działalności statutowej Fundacji Court Watch Polska i nie jest przedsięwzięciem komercyjnym. Cały przychód z jej sprzedaży służy rozwojowi Programu Edukacji Prawnej Fundacji.

Więcej 0

Napisz do nas