ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Najlepsza 50 Gier Widzów Edycja 2018 | Miejsca 30-21 |

Data: 2018-03-19 Carlos Pyrcz

Jesteśmy już na półmetku corocznej listy, w której to wy wybieracie swoje ulubione gry. Chcecie wiedzieć w co naprawdę grają Polacy? Nie powie wam tego żadna nagroda, żadna kapituła ani żaden plebiscyt zeszłorocznych tytułów. Co roku gracze głosują na swoją TOP50 wszechczasów. W tym roku głosy oddało prawie 6000 osób co daje ogromną próbę statystyczną w naszym planszowym świecie. Głosy jak zwykle zbiera, publikuje i okrasza swoim komentarzem kanał GameTrollTV.

Więcej 0

Wystawa Światowa 1893 zaprasza od 14 marca!

Data: 2018-03-13 Robert Deninis

Wystawa Światowa 1893 to gra planszowa, dzięki której weźmiesz udział w wydarzeniu, które zmieniło świat!

Po sukcesie wydawniczym jakim była polska edycja gry Istanbul, wydawnictwo Portal ma przyjemność ogłosić premierę drugiej rodzinnej eurogry z linii 2 Pionków - grę Wystawa Światowa 1893.

Gra ukazała się w USA w roku 2016 i natychmiast zyskała olbrzymią popularność i uznanie krytyków - otrzymała nagrodę Mensa Select, dwie nominacje do nagrody Golden Geek oraz Cardboard Republic.

Więcej 0

Rurka wodna

Data: 2018-03-13 Robert Deninis

Już niebawem na sklepowe półki trafi kolejna rodzinna gra od wydawnictwa Fox Games.

Rurka Wodna to polska edycja Slide Blast - kafelkowej gry autorstwa Sam-goo i Evana Songa (m.in. Rising 5: Runy Asteros), dla 2-6 graczy, w wieku od lat 7 do 107.

Więcej 0

Zostań twórcą nowej wersji "5 Sekund Junior"

Data: 2018-03-13 Robert Deninis

Wydawnictwo Trefl SA zaprasza do pomocy w tworzeniu pytań, które znajdą się w nowej wersji gry "5 Sekund Junior", przygotowywanej z myślą o najmłodszych graczach. Wystarczy wykazać się kreatywnością i opracować 30 unikalnych pytań, zaczynających się od słów: "Wymień 3...". Pamiętajcie, pytania powinny być dostosowane do graczy, którymi są przede wszystkim małe dzieci oraz ich rodzice.

Na autorów najlepszych propozycji, czekają nagrody w postaci gier i unikalnych koszulek z napisem "Jestem Twórcą nowej gry 5 Sekund Junior edycja specjalna".

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału i zajrzenia na stronę konkursową: http://trefl.com/konkurs-5-sekund-junior

Więcej 0

Pulsar 2849, czyli pojawiam się i znikam...

Data: 2018-03-13 Robert Deninis

Pulsar – obiekt astronomiczny, wyróżniający się tym, że wysyła w regularnych, niewielkich odstępach czasu impulsy promieniowania elektromagnetycznego [za Wikipedią].

Pulsar 2849 - to utrzymana w klimacie science fiction eurogra oparta na zarządzaniu kośćmi, której cały nakład na mgnienie oka pojawił się na magazynie wydawnictwa Rebel.pl, po czym z niego zniknął. Ciemności oczekwania na dodruk potrwają tylko miesiąc, bowiem w połowie kwietnia gra ponownie "rozbłyśnie" w magazynie, po czym.... itd.

Więcej 0

Mi$trz sprzedaży

Data: 2018-03-13 Robert Deninis

W czwartym kwartale bieżącego roku ukaże się gra Mi$trz sprzedaży - planszówka/quiz oparta w całości na technikach negocjacji i manipulacji. Główną atrakcją będzie możliwość poznania podczas rozgrywki tajnik i sztuczek używanych przez sprzedawców, a bogatsi o tę wiedzę, już nigdy nie dacie się nabić w butelkę :)

Więcej 0

Solar City - pierwsza autorska gra planszowa od Games Factory

Data: 2018-03-12 Robert Deninis

Pod koniec maja, na Kickstarterze i jednej z polskich platform finansowania społecznościowego, wystartuje kampania crowdfundingowa, której celem będzie ufundowanie wydania pierwszej autorskiej gry planszowej, początkującej wejście wydawnictwa Games Factory na rynek międzynarodowy.

Solar City - autorstwa mojej ulubionej pary projektantów: Violi Kijowskiej i Marcina Ropki (Artefakty Obcych, Twoja Kolej, Polskie Smaki) - jest grą typu city engine building, pozwalającą zaprojektować swoje własne miasto, której tematyka na pierwszym miejscu stawia środowisko naturalne i odnawialne źródła energii. Nowoczesna idea solarpunka spodoba się tym, którzy lubią futurystyczne wizje, niekoniecznie przedstawiane w ciemnych kolorach.

Więcej 0

PENNY DREADFUN: Duchy, Demony, Dickensy

Data: 2018-03-12 Robert Deninis

Królowa Wiktoria zaginęła. Uzbrojona po zęby, z mieczem, dwoma toporami, nożami do rzucania i pistoletem wyskoczyła przez okno Pałacu i pognała w noc. Plotki głoszą, że demoniczne siły ukradły klejnoty koronne. Inne plotki głoszą, że królowa bardzo się nudziła w pałacu i postanowiła podbić nową kolonię. Jeszcze inne plotki głoszą, że Charles Dickens tak naprawdę ma na imię Marysia, ale te plotki trochę przycichły od zniknięcia monarchini. Londyn szaleje. Grupki Brytyjczyków wylewają się na ulicę w poszukiwaniach królowej. Kto ją odnajdzie?

Taki niezwykły wstęp fabularny przywita was na stronie kampanii, poświęconej ufundowaniu wydania gry PENNY DREADFUN: Duchy, Demony, Dickensy. A to dopiero początek atrakcji, gdyż projekt urzeka także świetnymi grafikami i wysublimowanym poczyciem humoru!

Więcej 0

Plebiscyt „Gram Prix” na ostatniej prostej

Data: 2018-03-12 Robert Deninis

Przypominamy, że już tylko do najbliższej soboty (17 marca) możecie oddawać swoje głosy w, organizowanym przez portal Board Times, plebiscycie "Planszowe Gram Prix". Nawet jeżeli nie zależy wam na nagrodach (a tych jest prawie setka), to warto w ten prosty sposób wyrazić wydawcom wdzięczność, za wydanie w ubiegłym roku tak wielu wspaniałych tytułów!

Więcej 0

AuZtralia - nowa gra Martina Wallace na Kickstarterze - w polskiej wersji językowej!

Data: 2018-03-09 Robert Deninis

Wydawnictwo Phalanx wspólnie z nowozelandzkim SchilMil games wyda nową grę Martina Wallace - AuZtralię. To kawał świetnej strategii z wieloma unikatowymi motywami, do tego kontynuujący fabułę jego poprzedniej gry wydanej przez Phalanxów - Studium w Szmaragdzie. Do 30 marca toczy się zbiórka pieniędzy na wydanie gry na portalu Kickstarter, w tym również polskiej edycji!

Więcej 0

Klany Kaledonii na zagramw.to

Data: 2018-03-09 Robert Deninis

Po ogromnym sukcesie "Valhalli" Łukasza Woźniaka, na platformie zagramw.to wystartował kolejny projekt. Wydawnictwo Czacha Games zaplanowało przy pomocy społeczności polskich graczy, umożliwić nam przeprowadzenie dumnego klanu przez trudny okres industrializacji XIX-wiecznej Szkocji.

"Klany Kaledonii" to gorący tytuł ubiegłego roku, który pomimo krótkiego czasu jaki upłynął od jego premiery, już wdrapał się na 68 miejsce rankingu BGG (35. miejsce wśród gier strategicznych). 

Więcej 0

Marzec z Egmontem

Data: 2018-03-09 Robert Deninis

W marcu nakładem wydawnictwa Egmont ukażą się dwie nowości: Park dinozaurów - kolejna gra z bestsellerowej serii gier kooperacyjnych "Rodzinka wygrywa" oraz Siatka - czyli pierwsza gra o piłce siatkowej w Polsce. Co ciekawe, autorem obydwu gier jest Stefan Kołecki, a więc do osiagnięcia marcowo-egmontowego "hat tricka" brakuje mu tylko jeszcze jednej gry :)

Więcej 0

Napisz do nas