ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Planszówki w pociągach ?

Data: 2017-02-22 BoardFreq

Co robić podczas podróży pociągiem? To odwieczne pytanie wielu pasażerów. Niektórzy śpią, niektórzy oglądają filmy, czytają lub zwyczajnie się nudzą... a niektórzy zabierają ze sobą idealne do podróży gry towarzyskie.  Chcielibyśmy, aby takich, którzy mają w kieszeniach plecaków schowane fajne gry, było jak najwięcej. :) 

Więcej 0

Startuje przedsprzedaż gier Munchkin Panic i Munchkin Steampunk!

Data: 2017-02-22 Dominik Sass

Ruszyła przedsprzedaż nowości spod znaku Munchkina! Już teraz w sklepie wydawnictwa Black Monk można zamawiać Munchkina Panica oraz Munchkina Steampunka!

 

Więcej 0

Laureaci XV edycji konkursu "Świat przyjazny dziecku"

Data: 2017-02-21 Robert Deninis

Konkurs Świat przyjazny dziecku, którego organizatorem jest ogólnopolska organizacja Komitet Ochrony Praw Dziecka ma już piętnaście lat. W działania włączyło się setki firm produkujących, importujących i dystrybuujących produkty dla dzieci. Ocenionych zostało kilkaset przesłanych produktów, wyłonionych kilkadziesiąt zwycięzców, a wszystko po to, by rosła liczba zadowolonych dzieci i ich rodziców.

Nas, jakżeby inaczej, najbardziej zainteresowali laureaci w kategorii "Gdy dla dzieci". Wiadomo przecież, że czym skorupka za młodu nasiąknie...

Więcej 0

Wieże Magów

Data: 2017-02-19 Robert Deninis

I Wy możecie zostać Magami, kontrolującymi cztery żywioły zamieniane w zaklęcia, a wykorzystując spryt i stosując odpowiednią taktykę, osiągnąć cel przed innymi czarownikami! Proste, prawda? Do czasu, aż w waszą wieżę nie trafi Ognisty KataklizmHuragan, Wichura Ognia albo, o zgrozo!, Magiczna Soczewka Mocy!

Powstałe raptem w październiku 2016 r., opolskie wydawnictwo Imagine Realm, świętuje premierę swojej pierwszej gry: Wieże Magów.Młodziutkie opolskie wydawnictwo Imagine Realm, rozpocznie jutro wysyłkę swojej pierwszej gry: Wieże Magów.

Więcej 0

Codenames wkracza w mainstream!

Data: 2017-02-17 Ignacy Trzewiczek

Wydawnictwo CGE ogłosiło nawiązanie współpracy z wydawnictwem USApoly i rozpoczęcie prac nad nowymi wersjami przeboju Codenames! Pierwsza z nich Codenames Disney Family będzie oparta oczywiście o postacie i elementy z animowanych filmów wytwórni Pixar oraz Disney. Druga edycja to Codenames Marvel, w której pojawią się elementy znane z filmów i komiksów o Spidermanie, Doktorze Strange, Avengersów i wielu innych!

Więcej 0

Unlock ! - Escape room w domu !

Data: 2017-02-16 BoardFreq

Wydawnictwa Rebel, Asmodee i Space Cowboys zapowiadają z dumą grę Unlock! – serię kooperacyjnych scenariuszy stworzonych na podstawie realnych escape roomów.

W skład każdego scenariusza Unlock! wchodzi sześćdziesiąt kart przedstawiających przedmioty, mapy i zagadki, które można aktywować, rozwiązywać lub łączyć, by mieć dostęp do innych kart i obszarów. Maksymalnie sześciu graczy wspólnymi siłami próbuje rozwiązać wszystkie zagadki i przejść przez całą talię w ciągu sześćdziesięciu minut.

Darmowa aplikacja odmierza pozostały czas i pozwala odblokować nowe potrzebne elementy. Możecie też z niej skorzystać, gdy potrzebujecie wskazówek. Jeśli sądzicie, że udało się Wam odkryć końcowy kod potrzebny do opuszczenia pokoju (i zakończenia całego scenariusza), wprowadźcie go do aplikacji i cieszcie się zwycięstwem.

Chyba że się pomylicie – wtedy stracicie jeszcze więcej czasu na odnalezienie właściwej kombinacji.

Więcej 0

Zestaw naprawczy do Terraformacji Marsa !

Data: 2017-02-16 BoardFreq

W roku 2016 nakładem wydawnictwa Rebel ukazała się Terraformacja Marsa - rozbudowana gra planszowa, w której uczestnicy wspólnie modernizują Czerwoną Planetę, rywalizująć między sobą. Tytuł został entuzjastycznie przyjęty w Polsce, a pierwszy jego nakład wyjątkowo szybko trafił do szczęśliwych nabywców. Pakiety przeznaczone są dla posiadaczy pierwszego nakładu gry. Dodruk Terraformacji Marsa, który pojawi się w sprzedaży od drugiej połowy lutego 2017 roku posiada już poprawione karty.

Więcej 0

Plebiscyt PLANSZOWE GRAM PRIX 2017 wystartował!

Data: 2017-02-15 Robert Deninis

Dlaczego planszówki są lepsze od polityki? Chociażby dlatego, że w naszym hobby możecie wskazać swoich ulubieńców, na więcej niż jednej liście ;)

Wczoraj, w późnych godzinach wieczornych, wystartował organizowany przez serwis Board Times, plebiscyt Planszowe Gram Prix 2017.

Do końca lutego każdy może oddać swój głos na najlepsze gry wydane w Polsce w 2016 roku, ale nie tylko! W tegorocznej, drugiej edycji plebiscytu można też wybrać m.in. najlepsze media planszówkowe, sklepy stacjonarne i internetowe oraz najlepszą kampanię crowdfundingową. 

Więcej 0

Nowe dodatki do Runebounda cz. 2

Data: 2017-02-15 Robert Deninis

Okazuje się, że w drugim kwartale bieżącego roku, trzecia edycja Runebounda zostanie uzupełniona nie o dwa, ale aż o cztery rozszerzenia: dwa zestawy scenariuszowe i dwa przygodowe. Wszystkie dodatki łącznie wprowadzają do gry dwa nowe scenariusze, czterech bohaterów, około 180 kart przygód i wiele, wiele więcej.

Poniżej prezentujemy krótki przegląd tego, co czeka na śmiałków, w dodatkach: Upadek Mrocznej Gwiazdy i Przebudzenie gór.

Więcej 0

Czy znasz swoje prawdziwe JA?

Data: 2017-02-15 Robert Deninis

Zagraj w Gdybyś był i przekonaj się sam!

Alexander, jeden z wiodących producentów gier planszowych i edukacyjnych, wprowadził na rynek grę planszową Gdybyś był…, dedykowaną do rozgrywek rodzinnych i w gronie przyjaciół. Nowa planszówka to świetny sposób na sprawdzenie jak postrzegamy samych siebie i jakie wyobrażenia mają o nas inni.

W grze znajdziemy 330 haseł oraz 1650 przezabawnych, czasem kontrowersyjnych odpowiedzi. Przemyślana mechanika oraz lekka doza hazardu, sprawia, że rozgrywka jest niezwykle emocjonująca.

Więcej 0

Wesołe Krówki, Lokomotywa oraz Ukryte Tropy

Data: 2017-02-14 Robert Deninis

Wydawnictwo Portal ujawniło garść informacji na temat swoich marcowych premier.

Już wkrótce na naszych stołach zawitają: Wesołe Krówki, Lokomotywa oraz Ukryte Tropy - dodatek do wielokrotnie nagradzanego Tajemniczego Domostwa!

Więcej 0

Samuraj

Data: 2017-02-13 Robert Deninis

Jest rok 1336. Próba odzyskania cesarskiego tronu poprzez restaurację Kenmu zakończyła się fiaskiem. Rodzina cesarska straciła całą władzę i stała się zaledwie marionetkami. Rolę szoguna a zarazem władzę nad Japonią objęła głowa klanu Ashikaga, ale i to może się niedługo zmienić. W całym kraju wpływowi panowie feudalni, zwani daimyo, buntują się, roszcząc sobie prawo do panowania nad swoimi ziemiami i zasobami. Ich działania przykuwają uwagę samurajów, którzy stopniowo przyłączają się do walki o sprawę.

Dzięki wydawnictwu Galakta, już wkrótce będziecie mieli okazję wybrania drogi samuraja i zaprzysiężenia wierności swojemu daimyo, wraz z premierą nowej wersji, klasycznej gry Reinera Knizii: Samuraj

Więcej 0

Napisz do nas