ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Plany wydawnicze Lacerty na rok bieżący

Data: 2018-02-23 Marcin Korzeniecki

Właściwie to połowa planów wydawniczych wrocławskiego wydawnictwa. Drugą częśc zamieścimy już niebawem, bo przyjemności należy dawkować :)

Więcej 0

Górą i dołem

Data: 2018-02-23 Robert Deninis

Wydawnictwo Bard Centrum Gier, wydało właśnie bardzo unikatowe połączenie gry planszowej i paragrafowej. Górą i Dołem to ekscytująca gra autorstwa Ryana Laukata (m.in. Imperium w 8 minut), która łączy w sobie budowanie osady, z przeżywaniem niezwykłych przygód czekających na was w ogromnej sieci podziemnych jaskiń. 

Więcej 1

Technomagowie i Mystery - nowe komiksy od FoxGames

Data: 2018-02-23 Robert Deninis

Nakładem wydawnictwa FoxGames ukazały się kolejne dwa tytuły w linii komiksów paragrafowych. To nowa na polskim rynku wydawniczym propozycja zabawy dla tych, którzy kochają tajemnice, ryzyko i wyzwania. Czytelnik, a zarazem gracz, zostaje dzięki nim bohaterem komiksu i tworzy własną fabułę. Niczym w klasycznym eRPeGu wybiera postać, w którą chce się wcielić, i poruszając się pomiędzy ponumerowanymi kadrami, decyduje o jej losach.

Więcej 0

Planszowe Gram Prix 2018

Data: 2018-02-22 Robert Deninis

Ubiegły rok przyniósł nam, graczom, wiele ciekawych gier. Pokazał też, że branża planszówkowa w Polsce rozwija się coraz prężniej. Nowe akcje crowdfundingowe, blogi i vlogi poświęcone temu tematowi. Ciągle jeszcze jest wiele do zrobienia jeśli chodzi o promocję gier planszowych w Polsce. Jednym z jej narzędzi jest plebiscyt Planszowe Gram Prix, który właśnie wystartował i potrwa do 17 marca.

To jedyny plebiscyt w Polsce, w którym możesz zagłosować na najlepsze gry wydane w ubiegłym roku, w 9 kategoriach. Jedyny, w którym możesz docenić swoje ulubione media, wydawnictwa i sklepy planszówkowe oraz docenić najlepiej przeprowadzone akcje crowdfundingowe.

Więcej 0

Laureaci XVI edycji konkursu "Świat przyjazny dziecku"

Data: 2018-02-21 Robert Deninis

Konkurs Świat przyjazny dziecku, którego organizatorem jest ogólnopolska organizacja Komitet Ochrony Praw Dziecka ma już szesnaście lat. W działania włączyło się setki firm produkujących, importujących i dystrybuujących produkty dla dzieci. W tym roku padł rekord zgłoszeń: Kapituła oceniała ok. 300 produktów: książek, gier, zabawek, miejsc, akcesoria. Nie było to łatwe zadanie, ale Kapituła, w której składzie zasiadają wybitni specjaliści i autorytety, sprostała zadaniu!

Przyjrzyjmy się laureatom w najbardziej nas interesującej kategorii...

Więcej 0

Esencja już we wtorek debiutuje na Kickstarterze!

Data: 2018-02-19 Robert Deninis

Stary świat rozpadł się wraz z kryształem, który go spajał. Coś jednak pozostało. Tajemnicza Esencja, która może być kluczem do odbudowy tego, co na zawsze wydawało się stracone.

Wciel się w przywódcę jednej z pięciu wyjątkowych ras zamieszkujących świat latających wysp. Stań po stronie dumnych i brutalnych Teverów. Sięgnij po prastarą wiedzę jako rektor Uniwersytetu Słońca. Podbijaj i zniewalaj jako bogini Valeniańskiego Imperium. Wykorzystaj najnowsze technologie ludu Królestwa Trzech Wysp lub przeciwnie – odrzuć plugawienie Esencji nowoczesnymi wynalazkami i opowiedz się po stronie walczących o przywrócenie naturalnego porządku Falvenian.

A wszystko to w Esencji - nowej, strategicznej grze planszowej umieszczonej w autorskim świecie magic-punk, w którym technologia napędzana jest magią, a różnorodne rasy walczą o odbudowanie Kryształu Świata i dominację nad pozostałymi.

Więcej 0

Pierwsze tytuły od Naszej Księgarni na 2018 rok

Data: 2018-02-19 Marcin Korzeniecki

Nasza Księgarnia zaczyna rok całą serią małych, dobrych i tanich gier dla dzieci. Tych mniejszych i tych większych. 

Więcej 0

Opowieści ze zniszczonego miasta

Data: 2018-02-16 Robert Deninis

Wydawnictwo Galakta ogłosiło nadchodzącą premierę pierwszego rozszerzenia do gry This War of Mine, opowiadającej o przejmujących losach cywilów w oblężonym mieście.

Zawartość pudełka Opowieści ze zniszczonego miastanie została jeszcze ujawniona, ale podobno powinna ona uszczęśliwić zarówno wspierających Kickstartera, jak i posiadaczy wersji "sklepowej". Stay tuned :)

Więcej 0

Hexogłówki Iron Gang

Data: 2018-02-16 Robert Deninis

Dla fanów Neuroshimy Hex! nastał bardzo szczęśliwy czas. Wydawnictwo Portal Games oprócz zapowiedzi Monolith Arena, stanowiącej rozwinięcie idei tej przebojowej gry taktycznej (tym razem w klimatach fantasy) oraz dodruku wszystkich dodatkowych armii w wersji 3.0, zapoczątkowało także nową linię dodatków dedykowanych dla jednego gracza. 

Hexogłówki Iron Gang, poprzez serię zagadek autorstwa Michała Walczka (współautora m.in Cry Havoc, Pięć Rodzin), pozwoli wam sprawdzić swoją wiedzę na temat taktyk i strategii Neuroshimy, prowadząc krwawy i brutalny gang motocyklowy do zwycięstwa.

Więcej 0

Gra YEDZO w zestawie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”

Data: 2018-02-16 Robert Deninis

Program edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo” oferuje nauczycielom darmowe zestawy edukacyjne przygotowane przez specjalistów, zawierające nie tylko scenariusze lekcji o prawidłowych nawykach żywieniowych oraz przepisy na smaczne i zdrowe posiłki ale także po raz pierwszy strategiczną grę karcianą YEDZO

Więcej 0

Wiertła, skały, minerały czyli jak nie nazywać gry planszowej

Data: 2018-02-14 Carlos Pyrcz

Mądre przysłowie mówi - nie oceniaj książki po okładce. To samo tyczy się gier planszowych i ich tytułów. Bo polska nazwa gry Super Motherload czyli "Wiertła, Skały, Minerały" może rzeczywiście nie zachęcać ale jeśli damy jej szansę możemy być mile zaskoczeni.

Więcej 0

Kwiatki na Walentynki?

Data: 2018-02-13 Robert Deninis

Powiecie, że to oklepany pomysł? To może jakaś fajna planszówka dla dwojga? Lepiej? A co byście powiedzieli, gdyby dało się połączyć obydwa pomysły w jedno zgrabne pudełeczko?

I tu z pomocą przychodzi wam wydawnictwo Rebel, z przepięknie zilustrowaną przez Bartłomieja Kordowskiego (dobrze kojarzycie, to ten od Domku), dwuosobową grą logiczną, w której partyjkę lub dwie z chęcią zagra i Walentynka, i Walenty.

Więcej 0

Napisz do nas