ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Bąbelsy

Data: 2017-01-18 Marcin Korzeniecki

Wydawnictwo Rebel szykuje, jak co roku, sporą ilość różnorodnych gier, którymi uprzyjemni Wasz czas wolny. Jedną z nich są Bąbelsy, czyli polska wersja bubblee pop. Gra o puchatych kulkach, które zbiera się po trzy. Brzmi znajomo?

Więcej 0

Yamataï

Data: 2017-01-17 Robert Deninis

Co powstaje, gdy przy pracy nad wspólnym projektem spotkają się weteran branży i debiutant? Prawdopodobnie już w marcu odpowiedzi na to pytanie udzielą nam Bruno Cathala i Marc Paquien. Wtedy to bowiem, nakładem wydawnictwa Days of Wonder powinna ukazać się gra Yamataï.

Polskich graczy ucieszy fakt, że wydawnictwo Rebel.pl rozpoczęło już prace nad jej polonizacją.

 

Więcej 0

Wypełnij swoje Przeznaczenie

Data: 2017-01-17 Robert Deninis

Star Wars: Przeznaczenie, nowa kolekcjonerska gra kościano-karciana wydana w Polsce przez Galaktę, doczekała się własnej, oficjalnej strony internetowej.

Na stronie już teraz można znaleźć pierwsze artykuły poświęcone grze, pełną, graficzną listę kart w języku polskim, rozpisaną zawartość pierwszego zestawu turniejowego i instrukcje do gry. Galakta obiecuje, że to dopiero początek i w nadchodzących dniach na stronie pojawią się pierwsze konkursy i wpisy o grze, tworzone także przez fanów.

Więcej 0

Bohater już do wynajęcia

Data: 2017-01-17 Robert Deninis

Jeżeli lubicie sprytne karcianki, to powinniście zwrócić uwagę na grę Bohater do wynajęcia (Rent a Hero), której polska edycja własnie ukazała się nakładem 2 Pionków.

Wrzućcie się w wir szaleńczej zabawy, w której jako pierwsi musicie nająć 6 rożnych bohaterów. A nie będzie to takie łatwe. Piromani, wiedźmy, czarni rycerze i wszędobylskie wściekłe kurczaki... Zbierz drużynę największych bohaterów i poprowadź ich ku zwycięstwu! 

Więcej 0

Obecność

Data: 2017-01-16 Robert Deninis

Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w kosmos w poszukiwaniu nowego domu. Mimo lat intensywnych badań prowadzonych w najdalszych zakątkach galaktyki, jak dotąd nie znaleziono żadnych innych inteligentnych form życia.

Podczas ostatniego przeszukiwania archiwów Starej Ziemi odkryto coś niepokojącego. Wiele wskazuje na to, że wszelkie informacje dotyczące planety zwanej Artemią zostały usunięte z oficjalnych baz danych i katalogów. Zaintrygowani tym faktem wyruszyliście w nieznane na niebezpieczną misję badawczą...

Więcej 0

Century: Korzenny szlak

Data: 2017-01-13 Robert Deninis

Niezmierzone bogactwa korzennego szlaku czekają na tych, którzy będą dość sprytni i odważni, żeby po nie sięgnąć! Stań na czele kupieckiej karawany, uważnie planuj i handluj z głową, a legendarny szlak odpłaci ci górami złota!

Równolegle ze światową premierą, nakładem wydawnictwa Cube Factory of Ideas, ukaże się polska edycja nowej gry Emmersona Matsuuchi - Century: Korzenny szlak.

Więcej 0

Pierwsi Marsjanie - przedsprzedaż wystartowała

Data: 2017-01-12 Robert Deninis

3…   2…   1…   Start! Postaw stopę na Marsie i daj się porwać jego niezwykłej historii.

Tymi słowami, wydawnictwo Portal Games rozpoczęło przedsprzedaż nowej gry Ignacego Trzewiczka - Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie.

Więcej 0

Board & Dice & Thistroy Games

Data: 2017-01-12 Marcin Korzeniecki

To nie skomplikowana nazwa nowego wydawcy, a raczej zapowiedź współpracy znanego na rynku wydawnictwa Board & Dice z nieco mniej znanym Thistroy Games. 

Więcej 0

Strażnicy na Murze

Data: 2017-01-11 Robert Deninis

Nie da się nie zauważyć, że nadeszła zima. Wydawnictwo Galakta spieszy z pomocą strzegącej Westeros Nocnej Straży, przygotowując wydanie trzeciego już, dużego rozszerzenia do Gry o Tron: Gry karcianej, zatytułowanego Strażnicy na Murze.

Więcej 0

Plany wydawnicze Lacerty

Data: 2017-01-11 Robert Deninis

Wrocławskie wydawnictwo Lacerta ujawniło plany wydawnicze na rok 2017, a właściwie pierwszą ich część. I chociaż większość z zapowiedzianych gier swoją premierę będzie miała dopiero w drugim kwartale, to miłośnicy gier euro powinni już zacząć chłodzić szampana, gdyż znalazły się w nich gry takich tuzów gatunku jak: Kiesling, Kramer, Friese, Rosenberg i Pfister.

Więcej 0

Wojownicy Midgardu

Data: 2017-01-10 Robert Deninis

W samo południe, z właściwą dzikim berserkerom brawurą, wydawnictwo Czacha Games wystartowało ze swoim ósmym projektem na platformie wspieram.to, którego celem jest wydanie polskiej edycji gry Ole Steinessa Wojownicy Midgardu. W dzięsieć godzin później, znajdują się już prawie w 1/3 drogi od jego osiągnięcia.

Więcej 0

Trajan na wspieram.to

Data: 2017-01-10 Robert Deninis

Młodziutkie studio Sharp Games, rozpoczęło właśnie realizację swoich tegorocznych, i trzeba im oddać, że niezwykle ambitnych, planów wydawniczych. Na pierwszy ogień poszedł Trajan Stefana Felda, który pomimo wysokiej pozycji w rankingu BGG, długo kazał sobie na siebie czekać polskim miłośnikom dobrych strategii.

Więcej 0

Napisz do nas