ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Solar City!

Data: 2018-06-13 Ignacy Trzewiczek

Na platformie zagramw.to rozpoczęła się kampania gry Solar City autorstwa Marcina Ropki i Violi Kijowskiej. W Solar City gracze wcielają się w architektów, których zadaniem jest przekształcić starą zabudowę w tętniące życiem ekologiczne miasto.

Więcej 0

Plany wydawnicze Portal Games na II połowę 2018

Data: 2018-06-12 Robert Deninis

Podczas 29. edycji Pionka odbyła się prezentacja nowości wydawniczych Portal Games, koncentrująca się na tytułach, które ukażą się w drugiej połowie 2018 roku. O części tytułów już mogliście słyszeć, gdyż mówiono o nich podczas Portalkonu… ale część to zupełne nowości!

Więcej 0

Pionek 2018

Data: 2018-06-07 Robert Deninis

Już w najbliższą sobotę zapraszamy do Zabrza na 29. edycję Pionka - Rodzinnych spotkań z grami planszowymi. Tradycyjnie czekać na Was będą liczne atrakcje, a wśród nich stałe punktu programu: Konkurs Zagraj aby wygrać, testowanie prototypów w ramach Unpub Polska i Zwariowana aukcja gier.

Pełny program znajdziecie w rozwinięciu.

Więcej 0

Polska, gola!

Data: 2018-06-07 Robert Deninis

W sklepach dostępna jest już piłkarska gra planszowa, „Polska, gola!”

To dynamiczna gra oddająca atmosferę wielkich meczów piłkarskich. Jest tu wszystko to, co kochają kibice: szybkie tempo, dynamiczne akcje, walka o piłkę i… krzyki dodające sił drużynie! Gra doskonale się sprawdzi zarówno w gronie rodzin grających z dziećmi, jak i podczas spotkań dorosłych graczy  całej rodziny, nie tylko dla kibiców piłkarskich!

Więcej 0

Niedługo czternasta edycja Dni Fantastyki

Data: 2018-06-07 Robert Deninis

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, jak spędzić początek wakacji, to przypominamy, że w dniach 29 czerwca-1 lipca odbędzie się czternasta edycja Dni Fantastyki! Sama lista gości to 60 powodów by zawitać w tym czasie do wrocławskiej Leśnicy. Nie sposób przytoczyć tu sylwetki wszystkich gości, ale przedstawiamy Wam niektórych z nich.

Więcej 0

Minerały

Data: 2018-05-31 Robert Deninis

Jedną z większych niespodzianek tegorocznego Pyrkonu, była zapowiedź wydania przez Games Factory debiutanciej gry Magdaleny Śliwińskiej

W grze Minerały wyruszycie na wyprawę mineralogiczną w poszukiwaniu skarbów ukrytych pod powierzchnią. Gra wpisuje się w popularny nurt abstrakcyjnych gier logicznych, które urzekają nie tylko świetnymi zasadami, ale także przepięknie wyglądają.

Autorka gry jest absolwentką wydziału grafiki użytkowej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Co ważniejsze, jest ona także odpowiedzialna za ilustracje i cały koncept gry. Minerały w pierwotnym kształcie były jej pracą dyplomową. Jest to więc szczególny projekt gry, którego historia jest tak barwna i szczegółowa, jak jej elementy.

Więcej 0

Druga edycja Cytadeli już wkrótce!

Data: 2018-05-28 Robert Deninis

Festiwal Cytadela odbędzie się po raz drugi na terenie zabytkowej Twierdzy Modlin. Wszystkie atrakcje będą się odbywały na dziedzińcu fortyfikacji oraz w części najdłuższego budynku Europy. Na uczestników czekają bloki: literacki, filmowy, serialowy, popularno – naukowy, komiksowy, warsztatowy i pokazowy. Będzie również blok Mangi i Anime. Nie zabraknie znakomitych sesji RPG i LARPów. Miłośnicy planszówek, karcianek i systemów bitewnych odnajdą się w Games Roomie. Będzie także blok gier elektronicznych. Artyści zaprezentują swoje prace związane z fantastyką. Projektanci mody alternatywnej pokażą swoje kreacje. Wystawcy zjadą się z całego kraju. A już dziś zacznijcie się szykować na konkurs AlterEgo Cytadela – cosplay i projekt własny – w zupełnie nowej formule!

Więcej 0

Solar City - chętnie zagramw.to!

Data: 2018-05-16 Robert Deninis

Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że bardzo lubię oboje projektantów, zarówno prywatnie, jak i "służbowo" za ich dotychczasowe dokonania (m.in. "Polskie smaki", "Twoja kolej", "Artefakty obcych"). Po drugie dlatego, że obserwuję rozwój tej gry od bardzo wczesnego prototypu i wiem, że "jest moc". A po trzecie dlatego, że ukaże się po polsku.

Kampania społecznościowa wystartuje na platformie zagramw.to już 12 czerwca o 10:00! A teraz zapraszam do obejrzenia wywiadu z Violą i Marcinem, przeprowadzonego przez Przemka z kanału Gry planszowe u Wookiego.

Więcej 0

A kysz!

Data: 2018-05-14 Robert Deninis

Nakładem wydawnictwa FoxGames ukazała się nowa gra rodzinna. A kysz! to urocza gra karciana dla młodszych i starszych, w której uczestnicy zabawy będą starali się przestraszyć jak najwięcej zwierzaków należących do przeciwnych drużyn. Słoń boi się myszy, mysz – kota, kot ucieka przed psem, a pies – przed słoniem. Zwycięży ta osoba, która jak najlepiej poradzi sobie z tą niecodzienna układanką.

Więcej 0

Harry Potter - gry ze świata magii

Data: 2018-05-14 Robert Deninis

Specjalnie dla najmłodszych fanów najbardziej znanego czarodzieja wszechczasów firma Winning Moves przygotowała niespodziankę w postaci logicznej rozgrywki Top Trumps Match: Harry Potter. W grze można wcielić się w jednego z wielu bohaterów historii stworzonej przez J.K Rowling i stanąć do emocjonującego pojedynku, w którym liczy się magiczny spryt i szybkość.

Nowa propozycja Winning Moves dołącza do cieszącej się dużą popularnością serii gier o Harry’m Potterze, znajdujących się już w ofercie wydawcy.

Więcej 0

Tajemnicze Domostwo z opowiadaniem Marcina Wrońskiego

Data: 2018-05-14 Robert Deninis

Wydawnictwo Portal Games ma przyjemność ogłosić premierę nowej edycji gry Tajemnicze Domostwo. Partnerem projektu został Mistrz Kryminału - Marcin Wroński, znany z serii kryminałów z komisarzem Maciejewskim w roli głównej, autor takich powieści kryminalnych, jak "Pogrom w przyszły wtorek", "Skrzydlata trumna", czy "Morderstwo pod cenzurą".

Specjalna edycja gry zawiera krótkie wprowadzające do gry opowiadanie Marcina Wrońskiego, a w wybranych punktach z grami będzie można także uzyskać specjalny, unikatowy dodatek do gry pod tytułem "Pozostawione wskazówki".

Więcej 0

Coś się czai w Black Monk Games...

Data: 2018-05-12 Robert Deninis

Wydawnictwo Black Monk Games ogłosiło swoją największą premierę na rok 2018! Pod koniec roku do sprzedaży trafi gra Monster Slaughter: Horror w Głębi Lasu

To duża gra planszowa z figurkami, w której  której gracze wcielą się w potwory wyjęte żywcem z horrorów z lat 80! Każdy gracz pokieruje jedną z potwornych rodzin, między innymi Wilkołakami, Wampirami czy Koszmarami. Ich zadaniem będzie wtargnąć na organizowaną przez studentów imprezę i napełnić żołądki… gospodarzami!

Jesteście gotowi na krwawą jatkę?!

Więcej 0

Napisz do nas