ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Arena Gier

Data: 2017-03-08 Robert Deninis

Planszówki w Lublinie mocne są. Wystarczy spojrzeć na największe festiwale gier planszowych w Stolicy Wschodu – Falkon, Board Mania czy Historykon, przyciągają tysiące i setki fanów gier planszowych.

Już za niecałe dwa tygodnie odbędzie się kolejny konwent gier planszowych, który ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz polskich imprez planszowych.

Więcej 0

Zwycięzcy Planszowego Gram Prix 2017

Data: 2017-03-08 Robert Deninis

Organizowany przez serwis Board Times, plebiscyt Planszowe Gram Prix 2017 został rozstrzygnięty.

Dołączamy do podziękowań wszystkim głosującym i gratulujemy zwycięzcom! Brawo Wy!

Więcej 0

Planszówkowy Wtorek

Data: 2017-03-08 Robert Deninis

Kojarzycie Środowe Granie? Współorganizatorzy tych spotkań z planszówkami, czyli Pad czy Pionek, wychodzą z kolejną inicjatywą. Wraz z początkiem wiosny zapraszają do wspólnej gry w nowym miejscu! 

Więcej 0

II etap konkursu Gra Roku 2017

Data: 2017-03-05 Robert Deninis

Tymczasem w kraju, kapituła konkursu Gra Roku 2017 ogłosiła listę gier, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu.

Więcej 0

Golden Geek Awards 2016

Data: 2017-03-05 Robert Deninis

Tylko do jutra (do godz.19:00) można głosować na najlepsze gry (planszow, RPGi, komputerowe) wydane w 2016 roku, w ogólnoświatowym plebiscycie Golden Geek Awards.

Z roku na rok, rośnie polska reprezentacja gier nominowanych do tej prestiżowej nagrody. Dzięki staraniom polskich wydawców, coraz więcej gier mamy już "ogranych" i to w rodzimych wersjach językowych. Warto zatem im podziękować i oddać swój głos na swoje ulubione gry minionego roku!

Więcej 0

KNIT WIT

Data: 2017-03-05 Robert Deninis

Rozrzucone szpulki, nici i klamerki zapewne większość z was kojarzą się z domowymi robótkami. A jednak znaleźliśmy dla nich jeszcze jedno zastosowanie. W wyjątkowej grze jaką jest KNIT WIT użyjecie ich do „wyszywania” kategorii wyrazów, które następnie postaracie się jak najszybciej znaleźć! Kreatywność, pomysłowość i szybkość – tylko te cechy zapewnią Wam zwycięstwo!

Więcej 0

Historia napisana od nowa!

Data: 2017-03-05 Robert Deninis

Już 6 marca 2017 r. na platformie wspieram.to rozpocznie się kampania, której celem będzie ufundowanie gry Historia: gra karciana.

Historia: gra karciana to całkowicie nowa, oryginalna autorska gra karciana, w której podczas jednej z wybranych epok (Średniowiecze, Nowożytność, Współczesność) będziemy przy pomocy naszej ulubionej frakcji historycznej grać o zwycięstwo. Gra jest przeznaczona dla 2-4 graczy i w trakcie rozgrywki będziemy... Nie, chwila, STOP!

Więcej 0

Wiosna z Portalem

Data: 2017-03-04 Robert Deninis

Wydawnictwo Portal opublikowało aktualizację planów wydawniczych. Do nowości, o których już pisaliśmy (tutaj), i dużej porcji dodruków, niebawem dołączą: Kanagawa Bruno Cathali oraz Fuse Kane'a Klenko.

Więcej 0

Spadkobiercy Krwi

Data: 2017-03-04 Robert Deninis

W pierwszej połowie tego roku, na sklepowe półki powróci znakomita gra przygodowa Descent: Wędrówki w mroku. Nowy dodruk zawierać będzie kampanię Spadkobiercy Krwi, czyli 18 zupełnie nowych przygód, połączonych w fascynującą opowieść pełną zwrotów akcji. 

Natomiast Ci z Was, którzy mają tę grę i szukają tylko pretekstu, by ponownie rzucić się w wir przygód świata Terrinoth, mogą zaopatrzyć się w samą kampanię osobno.

Więcej 0

Keyflower na wspieram.to

Data: 2017-03-04 Robert Deninis

Niezrażone sukcesem swojej poprzedniej kampanii, wydawnictwo Czacha Games wystartowało z kolejnym projektem.

Tym razem przyszedł czas na absolutny światowy hit: Keyflower, ciepło przyjętą przez graczy na całym świecie, znakomitą grę ekonomiczną. Być może dzięki waszemu wsparciu, doczeka się w końcu polskiej edycji, od razu z dwoma dużymi dodatkami Farmerzy oraz Kupcy.

Więcej 0

Catan: Pojedynek

Data: 2017-03-04 Robert Deninis

Wydawnicto Galakta poinformowało, że dwuosobowa gra karciana Catan: Pojedynek, pojawi się w Polsce w drugiej połowie tego roku!

To dobra wiadomość nie tylko dla wszystkich miłośników Catanu, ale także dla tych, którzy szukają przyjemnej gry dla dwóch osób. Catan powraca w pełnej krasie i zaprasza wszystkich do budowania, wydobywania surowców i wytyczania nowych dróg na bogatej w zasoby naturalne, pięknej wyspie.

Więcej 0

ŚGP # 1

Data: 2017-03-01 Marcin Korzeniecki

W związku z obchodami 10 lecia istnienia Świata Gier Planszowych chcemy Wam drodzy czytelnicy udostępnić w wersji elektronicznej wszystkie numery naszego pisma. Zatem zapraszamy do redakcyjnego DeLoreana i ruszamy w przeszłość, do 2007 roku, na spotkanie pierwszego numeru ŚGP!

Więcej 2

Napisz do nas