ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Domek w 11 językach !

Data: 2017-02-13 BoardFreq

Wydawnictwo Rebel po raz kolejny udowadnia, że wydają na prawdę świetne gry, które sprzedają się na całym świecie. Gra rodzinna Domek jest teraz dostepna w 11 krajach!

Więcej 0

Pyrkon 2017 nadchodzi!

Data: 2017-02-07 Robert Deninis

Do rozpoczęcia XVII edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon zostało mniej, niż 90 dni. Wielu fanów zaczyna odliczać czas do następnej edycji Pyrkonu już dzień po zakończeniu poprzedniej. Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach 28-30.04.2017 r. znów odwiedzone zostaną przez fanów fantastyki z całej Polski. 

Pyrkon to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowej – w ubiegłym roku Festiwal gościł ponad 40.000 uczestników.

Więcej 0

Okrągły Stół czy Ruch Oporu, co wybierasz?

Data: 2017-02-06 Robert Deninis

Po przerwie spowodowanej wyczerpaniem się nakładu, w lutym na sklepowe półki powrócą bestsellerowe gry Dona Eskridge'a - Avalon: Rycerze Króla Artura i The Resistance.

Bojowników o wolność ucieszy z pewnością fakt, że wraz z nimi ukażą się długo oczekiwane dodatki Wrogie Zamiary i Tajne Cele, urozmaicające rozgrywkę w The Resistance na sześć różnych sposobów.

Więcej 0

Zagubione Znalezione - kolejny zręcznościowy hit?

Data: 2017-02-06 BoardFreq

Zgubione znalezione to szybka gra w odnajdywanie przedmiotów. Gracze dostają do dyspozycji 54 karty, sześć zestawów po 9 kart w jednym kolorze.

Na awersach kart znajdują się różne kolorowe przedmioty. Natomiast na rewersach znajdują się te same przedmioty z awersów oraz jeden dodatkowy.

Celem gry jest jak najszybsze odnalezienie tego dodatkowego przedmiotu znajdującego się na rewersie każdej z nich.

Karty podzielone zostały na sześć poziomów trudności, oznaczonych kolorami. Im trudniejsza karta tym więcej przedmiotów posiada, oraz zapewnia więcej punktów na koniec gry.

Więcej 0

Żyrafometr - dla rodziny i nie tylko

Data: 2017-02-05 BoardFreq

Czy próbowaliście kiedyś porównać prędkość, z jaką opada kropla deszczu, z wagą największej na świecie dyni albo z liczbą pokojów w Pałacu Buckingham?

W świecie niesamowitych i zaskakujących oraz tych zwyczajnych i zabawnych faktów spróbujecie odgadnąć, które z nich mają przypisaną największą, a które najmniejszą wartość liczbową.

Więcej 0

Vikings Gone Wild .... w Polsce!

Data: 2017-02-03 Robert Deninis

Dzisiaj o godzinie 15:00 wydawnictwo Games Factory Publishing, ruszyło z pierwszą w tym roku kampanią crowdfundingową na platformie wspieram.to.

W cztery godziny później, polskie wydanie gry Vikings Gone Wild zostało ufundowane, wydłużając i tak już imponującą, listę udanych projektów tego wydawnictwa.

Więcej 0

Nowe dodatki do Runebounda

Data: 2017-02-03 Robert Deninis

W drugim kwartale tego roku, nakładem wydawnictwa Galakta, ukażą się dwa dodatki wzbogacające przygody jakie możemy przeżywać podczas gry w trzecią edycję Runebounda.

Zestawy W sieciZłocone ostrze to nowi bohaterowie, nowe zdolności i zasoby, nowe karty przygód i fabuły, oraz całkiem nowy scenariusz.

Więcej 0

Gorączka Podziemnej Mocy

Data: 2017-02-03 Robert Deninis

Wyspa Kwitnącej Wiśni (Honshu) to nie jedyny tytuł fińskiego wydawnictwa Lautapelit.fi, którego przybliżeniem polskim graczom zajęło się Lucrum Games.

Na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku, zejdziemy w mroczne podziemia i zmierzymy się z kolejnymi falami przebrzydłych potworów, w udanym mariażu przygodówki i gry zręcznościowej, czyli Gorączce Podziemnej Mocy.

Więcej 0

Dziesiąta fala X-winga

Data: 2017-02-03 Robert Deninis

Pozostając w klimatach science fiction, pragniemy poinformować, że do polskich sklepów zawitała kompletna, dziesiąta już, fala dodatków do X-wing: Gry figurkowej.

X fala to trzy statki, które zmienią oblicze gry i wprowadzą ze sobą zupełnie nową mechanikę stanów:

  • Myśliwiec TIE Sabine
  • Prom typu Upsilon
  • Quadjumper

Więcej 0

Master of Orion

Data: 2017-02-03 Robert Deninis

Firma MicroProse, której współzałożycielem był legendarny Sid Meier, wywarła ogromny wpływ na branżę gier komputerowych, takimi tytułami jak CivilizationPirates! czy X-COM. Najwyraźniej, dużym sentymentem darzą je także projektanci gier bez prądu, starając się oddać ich niepowtarzalny klimat za pomocą planszy.

Śladami Glena Drovera, Kevina Wilsona i Erica M. Langa, podążyła para rosyjskich projektantów, podejmując próbę zmierzenia się z klasyką gatunku 4X, czyli grą Master of Orion. O tym czy im się udało, przekonamy się jeszcze w tym miesiącu, kiedy to nakładem wydawnictwa Rebel.pl, ukaże się jej polska wersja.
 

Więcej 0

Konflikt koreliański

Data: 2017-02-02 Robert Deninis

Imperium trzyma galaktykę w żelaznym uścisku, jednak nawet pamiętające najstarsze dzieje Światy Jądra nie oprą się zarzewiu buntu. Kluczowe szlaki nadprzestrzenne Sektora Koreliańskiego i jego stocznie są łakomym kąskiem dla Sojuszu Rebeliantów, a tutejszy niespokojny lud źle znosi imperialne jarzmo. Jednak Imperium nie zamierza pozwolić, by tak ważny sektor wyśliznął się z jego rąk. Wysyła swoją flotę, by pokrzyżowała plany rebeliantom… 

Już w przyszłym tygodniu będziecie mogli wziąć udział w olbrzymim, galaktycznym konflikcie dzięki nowej kampanii Konflikt koreliański do Star Wars: Armady.
 

Więcej 0

SUPERHOT ufundowany!

Data: 2017-01-31 Robert Deninis

Dzisiaj, na platformie crowdfundingowej Kickstarter, wystartowała nowa kampania wydawnictwa Board & Dice, której celem jest zebranie środków na wydanie gry SUPERHOT The Card Game

Projekt oparty na mechanice gry Agent Decker, z ilustracjami z przebojowej komputerowej strzelanki o tym samym tytule, do ufundowania potrzebował niespełna trzech godzin!

Więcej 0

Napisz do nas