ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Esport Manager

Data: 2018-03-06 Robert Deninis

Jeżeli sądziliście, że przez dłuższą chwilę nie usłyszycie o Michale Jagodzińskim i Jarku Wajsie, gdyż zamknięci wraz z Pawłem Niziołkiem w kazamatach wydawnictwa Board&Dice, przez długie miesiace będą wypełniać zobowiązania wobec wspierających niezwykle udaną kampanię crowdfundingowej zwiazaną z wydaniem gry Page Quest. Sezon 1, to byliście w dużym błędzie. Utalentowani twórcy z Thistroy Games, przypominają o swoim istnieniu premierą Esport Managera - szybkiej gry karcianej, pozwalającej graczom wcielić się w menedżerów drużyn e-sportowych.

Więcej 0

Martwa Zima: Wojna Kolonii

Data: 2018-03-06 Robert Deninis

Czy może być coś lepszego, niż rozpaczliwa walka o przetrwanie w ekstremalnych warunkach wyjątkowo mroźnej zimy, odpierając jednocześnie kolejny atak zombie? Tak, konieczność walki o kurczące się zasoby surowców i panowanie nad lokacjami z ocalałymi z innej kolonii!

Nakładem wydawnictwa Cube Factory of Ideas ukazała się Wojna Kolonii, dodatek pozwalający wam połączyć dwie podstawki: Martwą Zimę i Długą Noc, i stanąć do epickiej bitwy kolonia przeciw kolonii.

Więcej 0

Najlepsza 50 Gier Widzów Edycja 2018 | Miejsca 50-41 |

Data: 2018-03-04 Carlos Pyrcz

Chcecie wiedzieć w co naprawdę grają Polacy? Nie powie wam tego żadna nagroda, żadna kapituła ani żaden plebiscyt zeszłorocznych tytułów. Co roku gracze głosują na swoją TOP50 wszechczasów. W tym roku głosy oddało prawie 6000 osób co daje ogromną próbę statystyczną w naszym planszowym świecie. Głosy jak zwykle zbiera, publikuje i okrasza swoim komentarzem kanał GameTrollTV.

Więcej 0

Neuroshima Hex! - dodruki i Mistrzostwa Polski

Data: 2018-03-03 Robert Deninis

Po niedawnym dodruku "podstawki" Neuroshimy Hex! 3.0, na portalowy magazy wjechał dodruk wszystkich dwunastu (!), dwujęzycznych (polsko-angielskich) dodatków armijnych. A wśród nich Neodżungla, Smart, Nowy Jork i długo oczekiwana Stalowa Policja.

Trzeba przyznać, że dodruk zbiegł się idealnie w czasie, z ogłoszeniem czwartej edycji Mistrzostw Polski Neuroshima HEX! Przypadek?

Więcej 0

Kości Obfitości już w przedsprzedaży

Data: 2018-03-03 Robert Deninis

Wsparte zastrzykiem pozytywnej energii (po udanej kampanii Page Quest) wydawnictwo Board&Dice wystartowało z przedsprzedażą Kości Obfitości, czyli czyli polską wersją bardzo dobrze ocenianej przez recenzentów gry Harvest Dice, która otrzymała Seal of Approval od Dice Tower i swoją oficjalną premierę będzie miała 12 marca. Już teraz możecie zamówić grę na stronie ich przyzakładowego sklepiku, w obniżonej cenie i z drewnianą świnką o imieniu PIP, stranowiącą znacznik pierwszego gracza.

Więcej 0

Nowości od Baldar Games

Data: 2018-03-03 Robert Deninis

Wraz z pierwszymi promieniami marcowego słońca, na sklepowych półkach zawitały nowości z gdańskiego wydawnictwa Baldar Games: Król złodziei - podstępna karciano-kościanka i Altiplano - symulator życia na wyżynach Ameryki Południowej, dla miłośników krótkiej kołderki, tym razem utkanej alpaczej wełny.

Więcej 0

Galakta zapowiedziała II edycję Rycerzy Pustkowi

Data: 2018-03-01 Marcin Korzeniecki

Znana gra przygodowa w klimatach post-apokaliptycznych doczekała się wznowionej i odświeżonej edycji. Tym razem gracze będą się starali przeżyć na bezdrożach Australii, walcząc o leki, amunicję i każdy litr paliwa. Gra ma nabrać bardziej fabularnego charakteru dzięki księdze misji. 

Więcej 0

Arena Gier - druga edycja konwentu gier planszowych

Data: 2018-02-28 Robert Deninis

"Arena Gier ed. 2" to kolejna impreza przygotowana przez Fundację Animatorów i Twórców Kultury TRACH. Tym razem zapraszamy do Lublina w dniach 7-8 kwietnia na stadion Arena Lublin przy ul. Stadionowej 1 w Lublinie. W zeszłym roku na "Arenę Gier" przyszło ponad 1200 uczestników, czy w tym roku będzie podobnie? 

Więcej 0

Do boju, Towarzysze!

Data: 2018-02-27 Robert Deninis

Przyjaciele! Ochotnicy! Towarzysze! Czeka nas chwała!

Rozkaz jest prosty. Nie dajcie się zabić. Walczcie do samego końca! Musimy przetrwać. Musimy działać. Musimy przeć naprzód! Przynajmniej do przybycia nowej grupy rekrutów na Wasze miejsce… To jest rozkaz! I pamiętajcie, Komisarz nie jest Waszym towarzyszem!

Wydawnictwo Black Monk, specjalizujące się w dostarczaniu gier fanom negatywnej interakcji, ma dla nich kolejną szybką grę karcianą. Do boju, Towarzysze! pozwoli wam wypchnąć swoich współgraczy na pierwszą linię frontu, samemu bezpiecznie dekując się na tyłach. 

Więcej 0

Rising Sun - ruszyła przedsprzedaż!

Data: 2018-02-25 Robert Deninis

Spada wiśni kwiat
Duch i honor łączą kraj
wschodu słońca czas.

Wydawnicwo Portal Games wystartowało z przedsprzedażą najnowszej gry Erica M. Langa, której premiera jest planowana na 30 marca (równocześnie z premierą światową). Jak zwykle w portalowych promocjach bywa, decydując się na zakup już teraz, zyskujecie obniżoną cenę, darmową wysyłkę na tydzień przed premierą oraz możecie wybrać jedną z dwu unikatowych figurek (dostępnych tylko w przedsprzedaży).

Więcej 0

Plany wydawnicze Lacerty na rok bieżący

Data: 2018-02-23 Marcin Korzeniecki

Właściwie to połowa planów wydawniczych wrocławskiego wydawnictwa. Drugą częśc zamieścimy już niebawem, bo przyjemności należy dawkować :)

Więcej 0

Górą i dołem

Data: 2018-02-23 Robert Deninis

Wydawnictwo Bard Centrum Gier, wydało właśnie bardzo unikatowe połączenie gry planszowej i paragrafowej. Górą i Dołem to ekscytująca gra autorstwa Ryana Laukata (m.in. Imperium w 8 minut), która łączy w sobie budowanie osady, z przeżywaniem niezwykłych przygód czekających na was w ogromnej sieci podziemnych jaskiń. 

Więcej 2

Napisz do nas