ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Premiera Zamków Caladale

Data: 2018-04-22 Robert Deninis

Nakładem Portal Games ukazała się kolejna gra z rodzinnej linii wydawniczej 2 Pionki

Zamki Caladale to urocza gra kafelkowa, w której gracze muszą zbudować najwspanialszy zamek z dostępnych kafli murów, wież, okiennic i blank. Idealna gra dla całej rodziny, która pozwala realizować nawet najbardziej szalone pomysły na własną twierdzę! 

Więcej 0

Żercy

Data: 2018-04-22 Robert Deninis

Czyżby sukces kampanii związanej z wydaniem gry Stworze, zapoczątkował modę na prasłowiańską tematykę gier. Mam nadzieję, że tak. A na razie, bacznie przyglądam się projektowi Aleksandra Jagodzińskiego, który za pośrednictwem platformy wspieram.to próbuje przebudzić na nowo zapomnianych słowiańskich bogów, w zrodzonym z pasji pomyśle na grę planszową.

Więcej 0

Artefakty Obcych: Odkrycia

Data: 2018-04-22 Robert Deninis

A skoro już przy dodatkach jesteśmy, to pierwszego (z planowanych co najmniej czterech) doczekała się gra Marcina Ropki i Violi Kijowskiej: Artefakty Obcych.

Artefakty Obcych: Odkrycia to rozszerzenie zawierające nowy zestaw kart Statków, Planet, Technologii i Artefaktów Obcych, rozwijających eksploatacyjny aspekt gry. Dodatek wprowadza też nowy rodzaj zasobu – wydobywane na niektórych planetach tajemnicze xenium, które traktowane jest jako zasób uniwersalny na potrzeby wszystkich efektów gry (możesz użyć ich zamiast dowolnego zasobu podczas wykonywania akcji podstawowych, operacyjnych, frakcyjnych i znajdujących się na kartach). 

 

Więcej 0

Abyss: Leviatan

Data: 2018-04-22 Robert Deninis

Wiadomości jakie do nas docierają są wyjątkowo niepokojące. Na granicy naszego Królestwa zauważono Lewiatany - potężne morskie potwory, które stanowią dla nas śmiertelne zagrożenie! Czy uda się namówić potężnych sojuszników do pomocy w walce z tymi bestiami? Czy wyprawa na granice Królestwa okaże się nie tylko niebezpieczna, ale i opłacalna? Komu uda się wykorzystać okazję do zwiększenia swoich wpływów w Podwodnym Mieście?

Właśnie ukazał się kolejny dodatek do świetnie przyjętej na polskim rynku gry Abyss. W odróżnieniu niewprowadzającego większych zmian do zasad rozgrywki Krakena, dodatek Lewiatan zastępuje znany z gry podstawowej tor zagrożeń, pozwalając graczom wyruszyć w podróż do najniebezpieczniejszych głebin.

Więcej 0

Kto wrzuci pingwina do wody?

Data: 2018-04-22 Robert Deninis

Nakładem wydawnictwa Lucrum Games ukazała się super zabawna gra zręcznościowa, na przełamanie lodów.

Pingwin na lodzie to wywołująca masę śmiechu i bardzo emocjonująca gra dla całej rodziny, znakomicie udowadniająca teorię, że dobrze się z nią wychodzi tylko na zdjęciu, a tak naprawdę, wasi najbliżsi tylko czekają na okazję wykąpania was w lodowatej wodzie ;)

Więcej 0

"Planszówkowi" goście Pyrkonu

Data: 2018-04-22 Robert Deninis

W dniach 18-20 maja odbędzie się osiemnasta już edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon, największego w Polsce konwentu, który oprócz mnóstwa różnorodnych artakcji (sprawdźcie program!), stanowi przede wszystkim fantastyczne miejsce spotkań. A o te nie trudno, gdyż z roku na rok, liczba uczestników festiwalu stale rośnie - od 600 osób w roku 2000 do ponad 44000 w roku ubiegłym.

Oprócz możliwości spotkania z podobnymi nam fanami szeroko rozumianej fantastyki oraz członkami rozrastającej się w szalonym tempie grupy planszomaniaków, festiwal umożliwia także spotkanie z niezwykłymi gośćmi. Zobaczcie kogo w tym roku zaprosili organizatorzy bloku "Gry bez prądu".

Więcej 0

Lunation. Decydujące starcie o tron Imperium!

Data: 2018-04-22 Robert Deninis

Na platformie wspieram.to ruszyła nowa kampania inicjatywy wydawniczej Underworld Kingdom. Twórcy osadzonej w słowiańskiej mitologii gry Stworze, tym razem sięgają gwiazd i zapraszają was do uczestnictwa w kosmicznym podboju i walki o imperialny tron, w nowej grze Lunation.

Więcej 0

Decrypto

Data: 2018-04-15 Robert Deninis

Długo wyczekiwana planszówka, gotowa zwojować rynek gier imprezowych przybyła!

11 kwietnia miejsce miała premiera Decrypto – nowej gry od 2 Pionków, stanowiącej nielada gratkę dla wszystkich łamaczy szyfrów, fanów gier w skojarzenia, amatorów zagadek i weteranów łamigłówek.

Więcej 0

Blank

Data: 2018-04-15 Robert Deninis

Przyszło nam żyć w świecie, w którym rozmiar ma znaczenie. Ten trend pojawił się także w grach planszowych, gdzie o zakupie danej gry potrafi zadecydować duże pudełko, liczba figurek, czy wielkość planszy.

Po drugiej stronie barykady stoją małe, niepozorne gry, które walczą o naszą uwagę nietuzinkowymi pomysłami i często bardzo sprytnymi rozwiązaniami. Idealnym przykładem takiej gry jest Blank - karcianka, która ewoluuje wraz z każdą rozgrywką!

Więcej 0

Zombicide: Czarna Plaga - tylko w sklepach stacjonarnych

Data: 2018-04-15 Robert Deninis

Jeżeli nie kupiliście Czarnej Plagi w przedsprzedaży, to teraz będziecie musieli się po nią osobiście pofatygować do najbliższego sklepu stacjonarnego. Niereglamentowana sprzedaż internetowa ruszy dopiero w czerwcu. W taki nietypowy sposób, wydawnictwo Portal Games wspiera model dystrybucji stacjonarnej.

Prowadzenie sprzedaży bezpośredniej to ciężki kawałek chleba, gdyż konieczność utrzymania lokalu sprawia, że trudno jest konkurować cenowo ze sklepami internetowymi. Z kolei dla nas klientów, możliwość "obmacania" gry przed jej zakupem i skonsultowanie naszych potrzeb ze sprzedawcą jest często niedocenianą zaletą. Miejmy zatem nadzieję, że ten program i jemu podobne akcje, pozwolą przetrwać sklepom w czasach internetowej rewolucji.

 

Więcej 0

Nowości od Zielonej Sowy

Data: 2018-04-15 Robert Deninis

"Książkowe" wydawnictwa coraz śmielej eksplorują bogaty świat planszówek. Pomimo, że priorytetem Zielonej Sowy nadal pozostają wartościowe książki, to stopniowo rozrasta się też katalog gier, ukazujących się nakładem wydawnictwa. A właśnie dołączyły do niego cztery kolejne tytuły, wszystkie autorstwa Anny Sobich-Kamińskiej.

Więcej 0

Gloom

Data: 2018-04-15 Robert Deninis

Jeżeli nie możesz już znieść tych jaskrawych promieni słońca, wszechobecnej (niestety nie zgniłej) zieleni i przeraźliwego świergotu ptaków, to zapewne ucieszysz się na wieść, że wydawnictwo Black Monk zaprasza cię do świata, w którym niebo jest zawsze szare, herbata wiecznie zimna, a nowa tragedia czai się za każdym rogiem… 

Więcej 0

Napisz do nas