ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

LOTR DCG - Cyfrowa gra karciana?

Data: 2017-12-12 Robert Deninis

Fantasy Flight Interactive, czyli nowe studio dedykowane digitalizacji doznań płynących z grania w gry przygodowe od Fantasy Flight Games. Bazując na sukcesie cyfrowych hybryd i adaptacji gier stworzonych przez FFG (druga edycja Posiadłości Szaleństwa, Battlelore: Command), czerpiąc z doświadczeń w tworzeniu gier wideo, czteroosobowy zespół z Madison w stanie Wisconsin, pragnie stworzyć zupełnie nową jakość.

O tym czy im się uda, przekonamy się już w pierwszym kwartale przyszłego roku, gdy na Steamie wystartuje wczesna wersja beta The Lord of the Rings: Living Card Game. Na wszelki wypadek już dodałem ją do swojej listy życzeń. A Wy, też czekacie?

Więcej 0

Świąteczny konkurs dla aktywnych z Activity

Data: 2017-12-07 Marcin Korzeniecki

Zbiżają się święta, a wraz z nimi świąteczne obżarstwo. Aby temu zapobiec zapraszamy do konkursu graficznego, w którym nagrodą jest gra Activity ufundowana przez wydawnictwo Piatnik Polska. Aktywność na święta bardzo wskazana.

Więcej 0

finał Silesia by Night w Gliwicach

Data: 2017-12-07 Marcin Korzeniecki

Cykl nocnych imprez planszowych organizowanych przez serwis Silesia on Board doczeka się hucznego finału. Już w najbliższą sobotę w klubie studenckim Mrowisko/Spirala w Gliwicach. Zapraszamy!

Więcej 0

Przedsprzedaż: Zombicide: Czarna Plaga

Data: 2017-12-06 Robert Deninis

To już pomału staje się tradycją, że na Mikołaja otrzymujemy dobre wieści z wydawnictwa Portal Games, dotyczące polskiej wersji "dużego" tytułu od Cool Mini or Not. Tak jest i w tym roku bowiem...

... Ruszyła przedsprzedaż Zombicide: Czarna Plaga!

Czy trzeba dodawać coś więcej? A jakże! Jeszcze więcej Zombie! Plakat! Zestaw Troy i Zły Troy - dwie unikatowe figurki bohatera lub nekromanty, karta postaci i karty Zombie! Wszystko to tylko w przedsprzedaży Portalu.

Przedsprzedaż rozpoczyna się już teraz, a kończy 25 stycznia, także macie dużo czasu do namysłu - ale nie zwlekajcie, aby nie przegapić swojej okazji - oferta jest limitowana!

Więcej 0

RZUĆ KOSTKĄ - 9/10 Grudnia

Data: 2017-12-06 Carlos Pyrcz

Flagowa impreza GameTrollTV - Rzuć Kostką znowu nadchodzi. W najbliższy weekend 09/10 Grudnia czeka was masa świetnej zabawy, dużo nagród do wygrania, pokazy gier i doborowe towarzystwo. Dodatkową atrakcją tej edycji będzie szansa na ustanowienie Rekordu Polski w Mistakos.

 

Więcej 0

Nieznany wirus z Hiszpanii dotarł do Polski!

Data: 2017-12-03 Robert Deninis

Śnieg, deszcz i wiatr. Zimno, ciemno, śpiąco... Innymi słowy - grudzień, miesiąc kochany przez producentów chusteczek higienicznych. Czapki z głów dla tych, co nie kichają i nie kaszlą! Jakby tego było mało, na terenie Polski zaczęła rozwijać się nowa, nietypowa choroba pochodząca z Hiszpanii, w skrócie "Wirus".

Zarażeni mają ogromne trudności z wykonywaniem codziennych obowiązków, opuszczają lekcje, biorą urlopy w pracy, zapominają włożyć naczyń do zmywarki, nie martwi ich rozładowany telefon komórkowy, ani zgubiony pilot od telewizora. Charakterystyczne jest, że chorzy szukają towarzystwa, zwłaszcza najbliższej rodziny i przyjaciół. Choć brzmi to pozytywnie, to w ten właśnie sposób, liczba zachorowań wzrasta w lawinowym tempie. Co łączy wszystkie przypadki? Ta informacja może szokować!

Więcej 0

Zapowiedź: Santa Maria

Data: 2017-12-03 Robert Deninis

Wygląda na to, że Granna przywiozła z Essen cały worek ciekawych gier, w których polskojęzyczne wydania będziemy mogli pograć w 2018 roku. Nakładem warszawskiego wydawnictwa, już wczesną wiosną ukaże się Santa Maria, flagowy tytuł Aporta Games, bardzo ciepło przyjęty przez uczestników tegorocznych targów Spiel.

Więcej 0

Mars 2049

Data: 2017-12-03 Robert Deninis

W kalendarzu chińskim 2017 to rok Koguta, ale jeżeli chodzi o rynek planszówek to niewątpliwie znajdował się on pod silnym wpływem Marsa. Do wydawnictw RedImp (Martians: A Story of Civilization), Board & Dice (Pocket Mars), Rebel (Terraformacja Marsa) i Portal Games (Pierwsi Marsjanie: Przygody na czerwonej planecie), dołączył właśnie sopocki Trefl, oferując wycieczkę na Czerwoną Planetę wraz z polską premierą gry autorstwa Dagnisa Skurbe - Mars 2049 (oryg. Mission to Mars 2049).

Więcej 0

Keyflower wreszcie po polsku

Data: 2017-12-02 Robert Deninis

Polska edycja świetnej gry ekonomicznej Keyflower (wraz z dodatkiem Kupcy) trafia właśnie do wspierających, a tym którzy nie wsparli, pozostaje wyruszyć na poszukiwania do mecenasów projektu. Na dodatek Farmerzy trzeba będzie jeszcze chwilkę poczekać, ale w ramach zadośćuczynienia wydawnictwo Czacha Games "dopakowuje" przesyłki dodatkowymi grami.

W międzyczasie możecie rozważyć wsparcie Projektu Manhattan, którego kampania potrwa jeszcze tylko 2 dni, a do jej sukcesu potrzeba już tylko 2%.

Aktualizacja (3.12.2017): Dodatek Farmerzy również opuszcza magazyn i wkrótce będzie u wspierających.

Więcej 0

Gra o Tron Catan: Braterstwo Straży

Data: 2017-12-02 Robert Deninis

Gra o Tron Catan: Braterstwo Straży jest już dostępna w sklepach. To niezwykłe połączenie Catanu i Gry o Tron zaowocowało nowym trybem rozgrywki i jedną z najlepszych gier w historii serii.

Jeżeli uwielbiacie Catan to pewnie otwieracie właśnie nową kartę przeglądarki,  jeżeli się od niego "odbiliście", to może warto dać mu drugą szansę?

Więcej 0

Ewolucja. Bo życie jest ciężkie.

Data: 2017-12-02 Marcin Korzeniecki

Darwin za życia nie miał łatwo. Jego teoria ewolucji była na tyle nowatorska, że trudna do zaakceptowania. A czy gra o ewolucji może pójść śladem protoplasty?

Więcej 0

Witaj w świecie Artefaktów

Data: 2017-11-29 Robert Deninis

Uczestnicy Pionka już mieli okazję zagrać w nową grę znanej i lubianej pary projektantów: Violi Kijowskiej i Marcina Ropki (autorów m.in. gier Polskie Smaki i Twoja kolej). Teraz i wy możecie wcielić się w przedstawiciela międzyplanetarnej korporacji i wyruszyć na podbój kosmosu, wraz z premierą Artefaktów Obcych, które dzisiaj trafiają do sprzedaży.

Z okazji premiery, wydawnictwo Portal przygotowało dla was coś specjalnego – dwa pierwsze rozdziały serii opowiadań „Witaj w świecie Artefaktów”,  wprowadzających czytelnika w realia świata, w którym toczy się rozgrywka z gry Artefakty Obcych. Poznajcie bohaterów reprezentujących frakcje, którymi przyjdzie wam grać, wczujcie się w klimat zaawansowanej technologicznie ludzkości i dajcie się porwać w wir wydarzeń – politycznych intryg, brutalnych bitew kosmicznych, pogoni za władzą i wpływami, a także codziennego życia człowieka przyszłości.

Pierwszy rozdział pod tytułem „Jeszcze tylko ta i wracamy do domu”

Drugi rozdział pod tytułem „Życzymy państwu przyjemnej podróży”

Więcej 0

Napisz do nas