ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

STWORZE - gra planszowa na wspieram.to

Data: 2017-06-19 Barbara Kolęda

Na plantformie wspieram.to rozpoczął się kolejny planszówkowy projekt. Przygodowa gra Stworze, przeniesie Was w świat słowiańskiej mitologii, pełnej niezwykłych magicznych postaci, żyjących w świecie ludzi i będących częścią ich codzienności. Potrafią one okazać łaskę, ale lekceważone, karzą ludzi swoim gniewem.

Więcej 0

#BlackMonkWeekend

Data: 2017-06-19 Dominik Sass

Wydawnictwo Black Monk rusza z serią wydarzeń #BlackMonkWeekend! Na pierwszy ogień idzie gra wysokiego ryzyka - Rosyjska Ruletka: Mistrzostwa Świata.

Więcej 0

ŚGP #15

Data: 2017-06-18 Marcin Korzeniecki

W piętnastym numerze Świata Gier Planszowych sporo tekstu dla wielbicieli łamania głowy. I dużo innych ciekawych rzeczy.

Więcej 0

Blood and Dust

Data: 2017-06-16 Robert Deninis

Na platformie Kickstarter wystartowała kolejna polska kampania crowdfundingowa. Krakowskie wydawnictwo Officina Monstrorum, odpowiedzialne m.in. za ciepło przyjętą grę Wygnańcy: Oblężenie, uruchomiło nowy projekt, którego celem jest wydanie Blood and Dust - gry strategiczno-przygodowej, pozwalającej graczom uczestniczyć w zmaganiach średniowiecznych armii.

Więcej 0

Tajemnica Whitehall

Data: 2017-06-15 Robert Deninis

To było krótko po trzeciej popołudniu. Właśnie schodziłem do piwnicy po parę desek, kiedy zauważyłem tę paczkę. Opakowana w papier, miała jakieś pół metra na metr. Co za czort? Rozpakowałem i pod spodem znalazłem coś owiniętego w czarny materiał. Zanim zobaczyłem, co było w środku, uwolniony z pudła smród zdradził wszystko.

Wydawnictwo Galakta zapowiedziało nadchodzącą premierę Tajemnicy Whitehall – gry inspirowanej i utrzymanej w wiktoriańskim klimacie Listów z Whitechapel.

Więcej 0

Magazyn 51

Data: 2017-06-15 Robert Deninis

Jest rok 2038. Po wielu dekadach pożyczania pieniędzy od Chin, Japonii, Rosji, Brazylii i całej reszty świata Stany Zjednoczone w końcu zbankrutowały. Podejmując rozpaczliwą próbę zebrania funduszy, rząd postanowił wystawić na aukcję swoje sekretne skarby: artefakty i relikty zdobyte w latach potęgi i bogactwa, składowane w świetnie chronionym Magazynie 51.

Zaledwie wczoraj, swoją polską premierę, miała nowa gra licytacyjna od Games Factory - Magazyn 51. Zobaczcie co tym razem przygotowali dla was panowie Faidutti, Halaban i Zatz.

Więcej 0

Quadrio

Data: 2017-06-14 Robert Deninis

Niedawno swoją polską premierę miała gra Christophera Villarda Quadrio. To kolejna, po Haru Ichiban, świetna logiczna dwuosobówka w katalogu wydawnictwa Hobbity.eu. 

Jednak tym razem, swojej przegranej nie będziecie mogli zrzucić na karb podmuchu wiosennego wiatru ;) 

Więcej 0

IceCool

Data: 2017-06-13 Robert Deninis

Zbliża się przerwa obiadowa. Młode pingwiny nie mogą się już doczekać, kiedy wypełnią brzuchy smakowitymi rybami. Jednak kilka urwisów postanawia szybciej wymknąć się z lekcji i skraść dla siebie najlepsze kąski. Niestety zapomnieli, że po korytarzu kręci się woźny, który na pewno spróbuje pokrzyżować ich plany!

Nakładem wydawnictwa Rebel ukazała się gra IceCool, czyli chłodna odpowiedź na Flick'em Up.

Więcej 0

Fantasmazuria już w najbliższy weekend!

Data: 2017-06-13 Robert Deninis

Już tylko kilka dni pozostało do konwentu fantastyki Fantasmazuria, który odbędzie się w dniach 16 – 18 czerwca w Ostródzie. To wydarzenie jakiego jeszcze na terenie Warmii i Mazur nie było. Znamy już pełny skład polskich i zagranicznych autorów, którzy odwiedzą festiwal. Są to: Andrzej Pilipiuk, Jakub Ćwiek, Bartek Biedrzycki, Rafał Cichowski, Rafał Dębski, Michał Gołkowski, Krzysztof Haladyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Kazimierz Kyrcz, Andriej Lewicki, Jacek Łukawski, Artur Olchowy, Henry Lion Oldi, Sławomir Nieściur, Wiktor Noczkin, Krzysztof Piersa, Marcin Podlewski, Marcin Przybyłek, Łukasz Radecki, Adrian Tchaikovsky, Michał J. Walczak oraz Catherine Webb. Fani niecodziennych recenzji filmowych i specyficznych komiksów będą mogli spotkać się z Jakubem „Demem” Dębskim, pojawi się też Cyber Marian, Grupa Filmowa Darwin oraz Marco Kubiś.

Więcej 0

Ulm - patronat medialny

Data: 2017-06-12 Marcin Korzeniecki

Z przyjemnością informujemy, że Świat Gier Planszowych objął patronatem medialnym grę Ulm wydawnictwa Sharp Games. Właśnie otwarto bramy, zapraszamy do Ulm.

Więcej 0

Rzut okiem na Warsaw Comic Con

Data: 2017-06-12 Barbara Kolęda

Na początku czerwca wielbiciele gier, komiksów i fantastyki zgromadzili się w warszawskim Nadarzynie podczas pierwszej edycji Warsaw Comic Con. Wśród rozlicznych atrakcji nie zabrakło też obszernej strefy gier planszowych, prowadzonej przez Game Troll TV. Do Nadarzyna przyjechało także wiele wydawnictw. Planszówkomaniacy nie mogli więc narzekać na nudę.

Więcej 0

Ahoj! Wiedza na horyzoncie!

Data: 2017-06-11 Robert Deninis

Wydawnictwo Edgard, od ponad dwudziestu lat uczące Polaków języków obcych, dobrze wie że wiedzę najlepiej przyswajać w przyjemny sposób, np. poprzez zabawę.

Stąd pomysł na markę Kapitan Nauka, obejmującą zagadki, gry i książeczki wspomagające rozwój dziecka, czy też edukacyjną serię Kieszonkowców.

Więcej 0

Napisz do nas