ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Legenda Pięciu Kręgów – walka o honor samuraja

Data: 2017-10-05 Robert Deninis

Wydawnictwo Galakta prezentuje nowa grę karcianą dla 2 graczy, w której honor bywa potężniejszy niż katana. Utrzymana w duchu feudalnej Japonii Legenda Pięciu Kręgów jest pozycją, która przypadnie do gustu wszystkim fanom Kraju Wschodzącego Słońca.

Więcej 0

Bloodborne, Rising 5 i Iron Gang – nowości wydawnicze Portalu i 2 Pionków!

Data: 2017-10-04 Robert Deninis

Mamy dla Was garść wieści – oto lista nadchodzących nowości od wydawnictwa Portal Games oraz linii wydawniczej 2 Pionki.

Więcej 0

Zaplątana Sawanna

Data: 2017-10-04 Robert Deninis

Wydawnictwo Fox Games nie przestaje epatować kolorowymi okładkami swoich nowości, przyjemnie kontrastujących z szarzyzną panującą za oknem. Aż ma się ochotę zanurkować w falujące trawy afrykańskiej sawanny.

Więcej 0

Wsiąść do pociągu: Niemcy

Data: 2017-10-04 Robert Deninis

Gdy już wydawało się, że Rebel obstawił wszystkie perony, ze stukotem kół na polski rynek wydawniczy wjechał skład z Norymbergi.

Więcej 0

Winnica - jesienne winobranie

Data: 2017-10-03 Marcin Korzeniecki

Jeśli jakaś gra miałby wpasować się w aktualnie obowiązujący klimat, Winnica jeszcze się załapie. Zbiory winogron już na ukończeniu, dlatego zapraszam do zapoznania się z grą, gdzie winogrona dostarczamy przy pomocy ołówka.

Więcej 0

Czółko - nowa gra Portalu i 2 Pionków

Data: 2017-10-01 Robert Deninis

Mamy przyjemność zapowiedzieć szybką, łatwą lekką i przyjemną grę imprezową - Czółko linii wydawniczej 2 Pionki!

Premiera już niedługo, bo w listopadzie tego roku. Gra to wspaniały prezent na święta, gdzie będzie okazja zagrać wraz z całą rodziną!

Więcej 0

W sercu Imperium

Data: 2017-10-01 Robert Deninis

Dopiero co na stoły fanów gry Imperium Atakuje trafiło Królestwo Jabby wraz siódmą falą dodatków, a już wydawnictwo Galakta wznieca w sercach graczy tęsknotę za kolejnym rozszerzeniem, które zabierze was na Coruscant, które jak powszechnie wiadomo znajduje się W sercu Imperium.

Więcej 0

Kto ma dłuższego... sznurka?

Data: 2017-10-01 Robert Deninis

Takie pytanie widnieje na pudełku nowej gry imprezowej Król Ozo, która ukaże się nakładem wydawnictwa Lacerta w drugie połowie października.

Więcej 0

Super Gol!

Data: 2017-10-01 Robert Deninis

W październiku, nakładem wydawnictwa Cube Factory of Ideas ukaże się Super Gol!, planszowa gratka dla fanów piłki nożnej.

Więcej 0

Film dokumentalny Spiel Essen 2017

Data: 2017-10-01 Robert Deninis

Jeżeli dane wam było uczestniczyć w Spielemesse Essen, a kręcone "z ręki" smartfonem relacje nie zaspakajały waszego głodu informacji i nie były w stanie oddać emocji towarzyszących imprezie, to w tym roku może to się zmienić dzięki ciekawemu projektowi, który wystartował na wspieram.to. Mogliście go nie zauważyć, bo znajduje się w kategorii "Film / Fotografia" ;)

Więcej 0

ŚGP - twój portal modowy

Data: 2017-10-01 Robert Deninis

Wraz z rosnącą popularnością planszówek, nasze hobby powoli wychodzi z cienia swoich większych braci. Mamy już swoje ulubione marki, gwiazdorów w osobach projektantów, znanych i lubianych blogerów. Nic więc dziwnego, że chcemy manifestować naszą "odmienność" także w sposobie ubierania się. Na przeciw tym oczekiwaniom wychodzą inicjatywy: Mr. Meeple, GameBag i Geek Me Up.

Więcej 0

Kawerna: Jaskinia kontra Jaskinia

Data: 2017-10-01 Robert Deninis

Tak jak Agricola miała swoich Chłopów i ich zwierzyniec, tak i Kawerna będzie miała swoją dwuosobówkę. Planszóweczka.pl prowadzi przedsprzedaż gry Kawerna: Jaskinia kontra Jaskinia, która ukaże się nakładem wydawnictwa Lacerta w drugiej połowie października.

Więcej 0

Napisz do nas