ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Games Room na Pyrkonie

Data: 2017-04-23 Robert Deninis

W ramach współpracy medialnej, wielokrotnie przekonywaliśmy Was, że warto wybrać się na Festiwal Fantastyki Pyrkon, prezentując jego liczne atrakcje.

Najwyższa pora, odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: Wszystko fajnie, ale w co będę mógł pograć? ;)

Więcej 0

Krótka historia cywilizacji

Data: 2017-04-23 Robert Deninis

Ze względu na liczne wybuchy śmiechu, dobiegające od stolików okupowanych przez gry Lucrum Games, można było odnieść wrażenie, że specjalizuje się ono w lekkimich grach imprezowych.

Aby uniknąć zaszufladkowania, tym razem wydawnictwo postanowiło wziąć na warsztat grę cywilizacyjną The Flow of History.

Więcej 0

Wióry lecą

Data: 2017-04-23 Robert Deninis

Na tegoroczny Dzień Dziecka, wydawnictwo Cube Factory of Ideas szykuje polską premierę gry Click Clack Jumberjack (czyli trzeciej edycji Toc Toc Woodman). 

Szybka, dynamiczna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, dla małych i dużych... I uwaga! Wcale, ale to ani trochę, NIE JEST O RĄBANIU DREWNA!

Więcej 0

Cyrk Objazdowy

Data: 2017-04-23 Robert Deninis

Wydawnictwo Bard kontynuuje odświeżanie dodatków do Carcassonne.

W nowej, zgodnej z drugą edycją gry, szacie graficznej ukazało się właśnie 10. rozszerzenie tej przebojowej "układanki" - Cyrk objazdowy

Więcej 0

Nie tylko dzieci będą się fantastycznie bawić

Data: 2017-04-23 Robert Deninis

Niezależnie od tego z czym kojarzy Wam się słowo „FANTASTYKA” – z Gwiezdnymi Wojnami, Magią i Mieczem, smokami i bogami, kosmicznymi podróżami, światami przyszłości, nowoczesnymi technologiami, czy po prostu FANTASTYCZNĄ ZABAWĄ – wszystko to znaleźć będzie można na Festiwalu Fantastyki Cytadela, który odbędzie się w dniach 26-28 maja w Modlinie.

Organizatorzy zadbali o imponujący program imprezy, który z pewnością zadowoli każdego, kto będzie chciał ciekawie spędzić ostatni majowy weekend.

Więcej 0

Hannibal & Hamilcar

Data: 2017-04-21 Robert Deninis

21 kwietnia to ważny dzień zarówno dla Rzymu (obchodzącego swoją 2770 rocznicę założenia), jak i dla wydawnictwa Phalanx, świętującego swoje 8. urodziny - GRATULUJEMY!

Swoistym prezentem dla opolskiego wydawcy jest sukces najnowszej kampanii na platformie Kickstarter, mającej na celu ufundowanie specjalnej, jubileuszowej edycji gry Marka Simonitcha: Hannibal: Rome vs. Carthage. Dzięki wspierającym, założenia projektu udało się zrealizować w ciągu 11 minut!

Więcej 0

Fitness dla mózgu?

Data: 2017-04-18 Robert Deninis

Wraz ze zbliżającym się latem, rośnie liczba osób starających się doprowadzić swoje ciała do formy, umożliwiającej publiczne pokazanie się bez maskujących niedoskonałości sylwetki grubych kurtek i rozciągniętych swetrów.

Wydawnictwo Fullcap Games pragnie natomiast zadbać o kondycję waszych umysłów, proponując ćwiczenia przy pomocy dwóch nowych gier czołowego projektanta Mind Fitness Games, Józsefa Dorsonczky'ego: Sponsio i Królestwa Wikingów.

Więcej 0

Orlean: Handel i Intryga, Inwazja na wspieram.to

Data: 2017-04-17 Barbara Kolęda

Na wspieram.to ruszyła kampania wydawnictwa Baldar. Tym razem macie okazję przyczynić się do wydania dwóch dodatków do gry Orlean: Handel i Intryga, Inwazja.

Więcej 0

II Mistrzostwa Polski w Schotten-Totten

Data: 2017-04-15 Robert Deninis

Wydawnictwo Cube Factory of Ideas postanowiliło rzucić wyzwanie dotychczasowemu Mistrzowi Łukaszowi „Wookie” Woźniakowi i z Waszą pomocą – nie ma co owijać w bawełnę – pozbawić go tytułu mistrzowskiego. Mamy nadzieję, że możemy na Was liczyć!

W związku z powyższym zapraszamy wszystkich chętnych na Otwarte Mistrzostwa Polski w grze karcianej Schotten-Totten, które odbędą się podczas festiwalu Pyrkon 2017, w niedzielę 30 kwietnia o godzinie 10.30!

Więcej 0

ŚGP #8

Data: 2017-04-15 Marcin Korzeniecki

Przed Wami 8 numer Świata Gier Planszowych z 2008 roku. Numer pełen metamorfoz. Redaktor naczelny i część redakcji żegna się z pismem, Pojawiają się nowi pisarze, zmienia się layout pisma, część publicystyczna rośnie kosztem recenzji. Pismo jest w pełni kolorowe. Zmiany, zmiany, zmiany. Zobaczcie sami

Więcej 0

Wideorecenzja Game Troll TV - 7 Samurajów

Data: 2017-04-14 Carlos Pyrcz

7 Samurajów Akiry Kurosawy to jeden z najważniejszych filmów w historii kinematografii. 60 lat później nadal uważany jest za film przełomowy i mocno inspirujący obecnych filmowców. Jak będzie z grą planszową? Czy taki sam efekt wywoła na stole? Zobaczcie sami

Więcej 0

GIPF projekt

Data: 2017-04-12 Robert Deninis

Projekt GIPF to seria abstrakcyjnych gier logicznych, która zdobyła popularność na całym świecie. Wiele z nich otrzymało liczne nagrody i wyróżnienia, w tym także ze strony stowarzyszenia MENSA. Do tej pory na polskim rynku ukazały się trzy gry z serii: GIPFYINSH oraz TZAAR. Już niebawem fani gier logicznych będą mogli cieszyć się aż 4 nowymi tytułami! 

Więcej 0

Napisz do nas