ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Janken Pojedynek

Data: 2017-08-12 Robert Deninis

Stań do pojedynku na papier, kamień i nożyce! Ta znana wszystkim mechanika, zainspirowała debiutujące na rynku gier planszowych wydawnictwo dlaczemu, do przygotowania szybkiej gry karcianej dla dwóch osób.

Więcej 0

Zaklinacze na Kickstarterze

Data: 2017-08-11 Robert Deninis

A tymczasem za wielką wodą, na innej platformie crowdfundingowej, świetnie radzi sobie nasza rodzima gra, także zainspirowana komputerowymi eRPeGami, a generatorami magicznych przedmiotów w szczególności. Mowa oczywiście o ciepło przyjętej także w Polsce, grze Rafała Cywickiego: Zaklinacze - wydanej w ubiegłym roku przez GIndie.

Projekt został ufundowany w zaledwie 9 godzin. I chociaż kampania potrwa jeszcze przez 20 dni to już teraz gratulujemy całemu zespołowi stojącemu za tym sukcesem!

 

Więcej 0

Roll Player na wspieram.to

Data: 2017-08-11 Robert Deninis

Na platformie wspieram.to, trwa kampania wydawnictwa Ogry Games, której celem jest ufundowanie wydanie polskiej wersji gry planszowej Roll Player. 

Powinniście uważniej przyjrzeć się temu projektowi, zwłaszcza jeżeli przed każdą rozgrywką w RPG i cRPG, spędzaliście długie godziny na tworzeniu swojej postaci - od imienia, rasy, klasy  i atrybutów począwszy, poprzez typ i kolor zarostu a na doborze dodatków skończywszy.

Więcej 0

Premiera EXIT: Gra tajemnic

Data: 2017-08-11 Robert Deninis

Nakładem wydawnictwa Galakta, ukazała się polska wersja tegorocznego laureata nagrody Kennerspiel des Jahres, czyli serii gier w stylu escape roomu.

Exit: Gra tajemnic, postawi was przed koniecznością rozwiązywania zagadek, w celu wydostania się z zamkniętego pomieszczenia. Każda z 3 gier stawia graczy w innej sytuacji, oferuje zupełnie inne łamigłówki ale cel każdej gry z serii jest jeden: znaleźć wyjście. Wytężcie zatem umysły, bo zagadki wcale nie są proste i często wymagają kreatywnego myślenia.

Więcej 0

Diamenty

Data: 2017-08-08 Robert Deninis

Diamenty są wieczne - o czym przekonał się James Bond powstrzymując Ernsta Blofelda przed wywołaniem nuklearnej zagłady świata. O tym, że diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny, dowiedzieliśmy się z piosenki Marilyn Monroe. Niebawem dzięki wydawnictwu Portal, przekonamy się że Diamenty są także świetnym tematem dla gry planszowej.

Więcej 0

Terraformując Marsa... i Wenus

Data: 2017-08-08 Robert Deninis

Wydawnictwo Rebel wie jak zadbać o miłośników jednej z najbardziej utytułowanych gier ubiegłego roku, przygotowując się do wydania aż czterech dodatków do Terraformacji Marsa

Natomiast ci z was, którzy jeszcze nie zapoznali się z tym tytułem, będą mogli nadrobić zaległości sięgając po edycję gra roku.

Więcej 0

Ród Cierni

Data: 2017-08-08 Robert Deninis

Podczas gdy w serialu Tyrellowie nie mają się najlepiej, w grze karcianej otrzymują nowe rozszerzenie, zawierające najznamienitsze Lady i Lordów tego rodu. Nadchodzi nowe rozszerzenie do drugiej edycji gry karcianej Gra o Tron – Ród Cierni.

Więcej 0

ŚGP #22

Data: 2017-08-07 Marcin Korzeniecki

Mirosław „Tycjan” Gucwa jutro wstępuje w związek małżeński. Życzymy wszystkiego co najlepsze i zgranego związku do końca życia. Z tej okazji zapraszamy do 22 numeru Świata Gier Planszowych i czasów, gdy Tycjan był redaktorem naczelnym. Taki nasz mały prezent przypominający kawalerskie czasy byłego naczelnego.

Więcej 0

Ulm - miasto z historią, gra z szachownicą

Data: 2017-08-07 Marcin Korzeniecki

Wraz ze wschodem słońca otwarto bramy Ulm. Wróbel przysiadł na iglicy katedry i przypatrywał się barkom spływającym Dunajem. Flisacy wieźli barchan, dzieła sztuki i dobra kupieckie. Katedra rzucała długi cień. Niedługo zadzwonią na jutrznię.

Więcej 0

Łasica

Data: 2017-08-06 Robert Deninis

Debiutująca na rynku gier planszowych firma szkoleniowa Octigo, włąsnym sumptem wydała grę karcianą Łasica, która idąc w ślady Open Space (A14 Games) i Korporacji (MDR) opowiada o pracy w korporacji.

Więcej 0

Chodź opowiem ci....

Data: 2017-08-05 Robert Deninis

... świetną opowieść, na której snucie pozwolą trzy nowe dodatki z serii Story Cubes: Tajemnice, Odkrycia, Potwory.

Więcej 0

Aktualizacja planów wydawniczych Portalu

Data: 2017-08-02 Robert Deninis

Wydawnictwo Portal opublikowało aktualizację planów wydawniczych na nadchodzące miesiące, a wśród nich trzy nowości w linji 2 Pionków, których prapremiera nastąpi już w drugiej połowie sierpnia: Morze chmur, Zapraszamy pononie do podziemi i Diamenty.

Więcej 0

Napisz do nas