ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Styczniowe premiery Portal Games

Data: 2017-01-09 Robert Deninis

W tym miesiącu na rynek trafią trzy produkty od Portal Games. Gliwicki wydawca przygotował tytuły zarówno dla doświadczonych graczy jak i dla osób, które dopiero zaczynają poznawać magiczny świat gier planszowych!

Więcej 0

Poczuj przypływ adrenaliny...

Data: 2017-01-09 Robert Deninis

... wraz z kolejną premierą gry od Czech Games Edition, przenoszącą komputerowe strzelanki do świata gier planszowych. Nakładem wydawnictwa Rebel.pl ukazała się właśnie polska edycja Adrenaliny.

Zdobądź broń, znajdź amunicję i... stań do boju! Zmierz się z innymi graczami na arenie w walce na śmierć i życie. Nawet jeśli zostaniesz pokonany, to nic straconego - już po chwili odrodzisz się, by powrócić do rywalizacji!

Więcej 0

Konkurs świąteczny: wyniki

Data: 2017-01-08 Robert Deninis

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom świątecznego konkursu. Prosimy, byście pomimo jego zakończenia, nadal dzielili się z nami i naszymi czytelnikami swoimi opiniami. Doceniamy każdy, choćby najmniejszy wkład we współtworzenie serwisu, dlatego będziemy starali się cyklicznie nagradzać Waszą aktywność.

Tymczasem przejdźmy do listy zwycięzców naszego konkursu.

Więcej 1

XCOM: Ewolucja

Data: 2017-01-06 Robert Deninis

W gry z serii X-COM zagrywam się od samego jej początku, kiedy to w roku 1994 firma Microprose wypuściła UFO: Enemy Unknown. Później miłośnicy serii z bólem serca obserwowali jej stopniową degradację, aż tu nagle w 2012 roku, dzięki 2K Games pojawił się godny następca pierwowzoru w postaci XCOM: Enemy Unknown.

No dobrze, ale co ma to wspólnego z planszówkami? - zapytacie. Otóż, odrodzona popularność gry komputerowej, skłoniła Fantasy Flight Games do przygotowania jej analogowej adaptacji. Eric M. Lang (m. in. Chaos w Starym Świecie, Blood Rage, The Others) wywiązał się z powierzonego mu zadania wyśmienicie, tworząc XCOM: Board Game, nowatorską (wspomaganą mobilną aplikacją) grę planszową.

W 2015 roku wydawnictwo Galakta postanowiło przybliżyć ten tytuł polskim graczom, a już niebawem otrzymamy nowy dodatek XCOM: Ewolucja.

Więcej 0

Trzy życzenia

Data: 2017-01-06 Robert Deninis

Kto z nas nie fantazjował kiedyś o spotkaniu złotej rybki albo tajemniczego dżina z lampy; jednym słowem kogoś, kto spełniłby te nasze legendarne trzy życzenia? Pieniądze, uznanie, miłość, dom z ogrodem, nowe auto, podróż dookoła świata... Marzyć można tak naprawdę o wszystkim, jednak z reguły każde z pragnień dotyczy innej sfery naszego życia: chcemy czegoś materialnego, jak pieniądze, czegoś stałego, jak nadludzkie umiejętności, no i czegoś dla świata - w końcu nie jesteśmy aż takimi egoistami!

W takim właśnie klimacie marzeń i tajemniczości utrzymana jest gra Trzy Życzenia, którą wydawnictwo Rebel postanowiło wpisać się w modny ostatnio trend składania powinszowań.

Więcej 0

Liberum Veto - szlachecka gra planszowa

Data: 2017-01-04 Marcin Korzeniecki

Wielu z Was słyszało lub grało w Veto - kolekcjonerską grę karcianą osadzoną w realiach XVII - Rzeczypospolitej. Otóż otrzymałem ostatnio planszową wersję gry osadzonej w tym uniwersum. A najmilszym zaskoczeniem był fakt, że otrzymałem egzemplarze bezpłatnie.

Więcej 1

Munchkin Steampunk w lutym

Data: 2017-01-02 superzgred

Bo w życiu, wszystko co jest na parę, jest lepsze.

Więcej 0

KONKURS ŚWIĄTECZNY

Data: 2016-12-31 Marcin Korzeniecki

Gwiazdka już za pasem, a za gwiazdką pędzi nowy rok!

Ponieważ w okresie świątecznym człowiek cierpi na nadmiar wolnego czasu mamy dla Was konkurs wymagający przyjemnego zaangażowania. 

Więcej 0

Board Mania #4

Data: 2016-12-31 Robert Deninis

Studiujących w Lublinie miłośników gier bez prądu, przed porzuceniem uczelni i wyjazdem do Krakowa, z powodzeniem powstrzymują organizatorzy licznych imprez planszówkowych.

Jedną z nich jest Board Mania - Festiwal Gier Planszowych i Karcianych, której czwarta edycja odbędzie się już za dwa tygodnie!

Więcej 0

Pad, czy pionek?

Data: 2016-12-31 Robert Deninis

Po krótkiej świątecznej przerwie, razem ze studentami powracającymi w mury swoich alma mater, do kalendarium powraca "Środowe Granie". Już w styczniu mieszkańcy Krakowa i okolic, po raz kolejny zostaną postawieni przed trudnym wyborem: planszówki, konsola, a może karaoke połączone z partyjką Jungle Speeda?

W podjęciu tej jakże ciężkiej decyzji, może pomóc rzut monetą: orzeł - "Sing & Play", reszka - "Nocne Granie", jeżeli stanie na kancie - wkuwanie do sesji.

 

Więcej 0

Silesia on Board nowy śląski serwis

Data: 2016-12-28 Marcin Korzeniecki

Trzy trzy zasadnicze problemy w naszym hobby: nie mam z kim grać, nie mam gdzie grać, nie mam w co grać. Serwis Silesia on Board powstał po to, by znaleźć na nie odpowiedź.

Więcej 0

Munchkin: Lista Skarbów

Data: 2016-12-27 Robert Deninis

Dopiero co skończyliśmy pisanie listu do Św. Mikołaja, nieco później sporządzaliśmy listę prezentów, które chętnie znaleźlibyśmy pod choinką, a teraz wydawnictwa Bard i Black Monk proponują nam przygotowanie listy skarbów.

Ruszyła przedsprzedaż na Listę Skarbów - kolejną wariację na temat Listu Miłosnego, tym razem z domieszką absurdalnego humoru ze świata Munchkina.

Więcej 0

Napisz do nas