ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Azul - joker w rękawie Lacerty

Data: 2018-03-30 Robert Deninis

Wydawnictwo Lacerta dobrze zna gusta graczy i praktycznie co roku, któryś z ich tytułów znajduje się wśród gier nominowanych w konkursie Gra Roku. Coś mi mówi, że w przyszłym roku na tej liście zobaczymy Azul.

Ta pięknie wydana gra logiczna, autorstwa Michaela Kieslinga, trafiła właśnie na sklepowe półki. To nie wszystko, Lacerta zadbała o obecnych i przyszłych fanów tej gry, wydając od razu także dodatek Joker, a w firmowym sklepiku znajdziecie także stylowe koszulki.

Więcej 0

Gra Roku 2018 – znamy nominacje

Data: 2018-03-30 Robert Deninis

Konkurs Gra Roku 2018 wszedł w fazę finałową. Po dwóch etapach, Kapituła wytypowała tytuły nominowane do głównych nagród. W III etapie członkom Kapituły pozostała do zrobienia jeszcze tylko jedna rzecz - oddanie głosu w postaci listy wszystkich nominowanych gier w danej kategorii, uszeregowanych w kolejności preferencji. 

Spójrzmy zatem, spośród jakich gier będą musieli wybierać...

Więcej 0

Najlepsza 50 Gier Widzów Edycja 2018 | Miejsca 20-11 |

Data: 2018-03-26 Carlos Pyrcz

Przedostatnia dziesiątka corocznej listy, w której to wy wybieracie swoje ulubione gry. Chcecie wiedzieć w co naprawdę grają Polacy? Nie powie wam tego żadna nagroda, żadna kapituła ani żaden plebiscyt zeszłorocznych tytułów. Co roku gracze głosują na swoją TOP50 wszechczasów. W tym roku głosy oddało prawie 6000 osób co daje ogromną próbę statystyczną w naszym planszowym świecie. Głosy jak zwykle zbiera, publikuje i okrasza swoim komentarzem kanał GameTrollTV.

Więcej 0

Wyniki plebiscytu Planszowe Gram Prix 2018

Data: 2018-03-25 Robert Deninis

Zakończyła się kolejna edycja, organizowanego przez Board Times, plebiscytu Planszowe Gram Prix. Wzięło w nim udział 2345 osób i dzięki ich głosom, poznaliśmy najlepsze gry, sklepy, wydawnictwa i media planszówkowe minionego roku. Dziękujemy za oddane głosy i gratulujemy zwycięzcom!

A teraz, bez dalszych ceregieli, przyjrzyjmy się wynikom. 

Więcej 0

Rising Sun - zapowiedź dodatków

Data: 2018-03-25 Robert Deninis

Ci, którzy nie zdecydowali się na zakup Rising Sun w zakończonej właśnie przedsprzedaży i teraz plują sobie w brodę z rozpaczy, że przegapili szansę na stuningownie gry dodatkowymi figurkami, mogą odzyskać wewnętrzą harmonię i spokój ducha, gdyż wydawnictwo Portal Games zapowiedziało właśnie wydanie trzech dodatków: Kami Unbound, Dynasty Invasion oraz Monster Pack

Więcej 0

Santa Maria

Data: 2018-03-25 Robert Deninis

Na sklepowych półkach zawitała Santa Maria - długo oczekiwana gra z serii Granna Expert. Ten kościany przebój ubiegłorocznych targów Spiel, pozwoli wam wcielić się w kolonizatorów przybyłych do Nowego Świata na pokładzie flagowego okrętu Krzysztofa Kolumba i podjęcie się zadania stworzenia jak najlepiej prosperującej kolonii.

Więcej 0

Łukasz "Wookie" Woźniak na Pyrkonie

Data: 2018-03-25 Robert Deninis

O Łukaszu"Wookie" Woźniaku zrobiło się ostatnio głośno. Ten popularny wideobloger i autor 11 gier planszowych, porzucił recenzowanie i założył nową platformę wspierającą autorów gier planszowych w realizacji ich pomysłów. Wikingowie - nowa gra Łukasza, która stanowiła swoisty chrzest bojowy serwisu zagramw.to, przeszła go wspaniale bijąc rekordy polskiego crowdfundingu. 

Świetną okazją do porozmawiania z Łukaszem o jego dokonaniach oraz bliższych i dalszych planach na promocję naszego hobby, będzie spotkanie na Festiwalu Fantastyki Pyrkon, gdzie będzie on gościem specjalnym w Bloku Gier Bez Prądu!

Więcej 0

Arena Gier coraz bliżej

Data: 2018-03-25 Robert Deninis

Arena Gier to konwent gier planszowych organizowany przez fanów dla fanów. Jeśli lubisz spędzać czas nad planszą, ta impreza jest dla Ciebie! 

Serdecznie zapraszamy drugą edycję konwentu, który odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia na terenie stadionu Arena Lublin. Czekają na was liczne pokazy i turnieje, a licząca blisko 400 tytułów wypożyczalnia, dopakowana zostanie gorącymi nowościami licznych polskich wydawców. Zresztą zerknijcie sami na opublikowany właśnie program imprezy.

Więcej 0

Supernogi Stonogi

Data: 2018-03-25 Robert Deninis

Nakładem wydawnictwa Egmont ukazała się kontynuacja bestsellerowej gry dla dzieci Nogi stonogi.

Supernogi Stonogi zawierają elementy znane z pierwszej części oraz 4 rozszerzenia. Dodatki urozmaicają rozgrywkę i umożliwiają grę nawet 6 osobom. Można je wprowadzać pojedynczo albo grać ze wszystkimi naraz!

Rzućcie kostkami i zdobądźcie buty dla swojej stonogi. Miejcie jednak na uwadze, że będziecie ich potrzebować znacznie więcej.

Więcej 0

Legendy Polskie

Data: 2018-03-25 Robert Deninis

Po warszawskim wydawnictwie Granna wcale nie znać, że ma już 50-tkę na karku, gdyż wciąż z młodzieńczą werwą rzuca się w wir pracy nad nowymi projektami. Najnowszym pomysłem jest "egranizacja" najsłyniejszych polskich legend w serii gier, których ledwie zapowiedź stanowią Pan Twardowski i Bazyliszek.

Więcej 0

Przedsprzedaż Decrypto

Data: 2018-03-25 Robert Deninis

Na tuż po świętach, zaplanowana jest premiera nowej gry imprezowej ze "stajni" 2 Pionków. Decrypto to drużynowe zmagania w łamaniu słownych szyfrów za pomocą skojarzeń, które jednak nie mogą być zbyt oczywiste, gdyż przeciwna drużyna tylko czycha na możliwość przechwycenia tajnego kodu. 

Czy nowa imprezówka okaże się następcą Tajniaków? Ci którzy mieli okazję zagrać, podczas organizowanych w całym kraju pokazów przedpremierowych, już mają wyrobioną opinię na jej temat. Pozostali będą mogli się o tym przekonać już 4 kwietnia, zaś niecierpliwi już teraz mogą kupić grę w przedsprzedaży, w nieco obniżonej cenie.

Więcej 0

Najlepsza 50 Gier Widzów Edycja 2018 | Miejsca 30-21 |

Data: 2018-03-19 Carlos Pyrcz

Jesteśmy już na półmetku corocznej listy, w której to wy wybieracie swoje ulubione gry. Chcecie wiedzieć w co naprawdę grają Polacy? Nie powie wam tego żadna nagroda, żadna kapituła ani żaden plebiscyt zeszłorocznych tytułów. Co roku gracze głosują na swoją TOP50 wszechczasów. W tym roku głosy oddało prawie 6000 osób co daje ogromną próbę statystyczną w naszym planszowym świecie. Głosy jak zwykle zbiera, publikuje i okrasza swoim komentarzem kanał GameTrollTV.

Więcej 0

Napisz do nas