ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Runebound: Nierozerwalne więzi

Data: 2017-10-01 Robert Deninis

Zimą, nakładem wydawnictwa Galakta, ukaże się duży dodatek do trzeciej edycji gry Runebound. Nierozerwalne więzi ocieplą stosunki między bohaterami Terrinothu, wprowadzając kooperacyjny wariant prowadzenia rozgrywek.

Więcej 0

Azyl: Zagrożone gatunki

Data: 2017-09-30 Robert Deninis

Wystartowała przedsprzedaż gry: Azyl: Zagrożone gatunki, której autorem jest Przemek Wojtkowiak, czyli znany forumowiczom woj_settlers. Azyl to ciekawa gra typu worker placement z unikalnym mechanizmem widzenia akcji, która przy stosunkowo prostych zasadach, oferuje sporo głębi taktycznej i strategicznej.

Niezdecydowanych, Cube Factory of Ideas kusi dodatkami, w postaci kapelusza pierwszego gracza i koszulką -  identycznym zestawem, jaki otrzymają gracze zamawiający grę na Essen!

Więcej 0

Wsiąść do pociągu (nie) byle jakiego

Data: 2017-09-30 Robert Deninis

Z głośnym gwizdem i w kłębach pary, na sklepowe półki wjechało kilka dodatków do klasycznej gry Alana R. Moona Wsiąść do Pociągu. To aż sześć map, pozwalających podróżować po niemal wszystkich kontynentach oraz karciane rozszerzenie zwiększające przyjemność z wojaży po całej Europie.

Więcej 0

ŚGP #26

Data: 2017-09-30 Marcin Korzeniecki

Rozbitkowie z okładki 26 numeru Świata Gier Planszowych wskazują jedyny słuszny kierunek. Na Essen! Od relacji z niemieckich targów zaczyna się ten numer i na relacji kończy.

Więcej 0

Pandemic Legacy: Sezon 2

Data: 2017-09-29 Robert Deninis

Jeżeli jeszcze nie zakończyliście zmagań z zarazą w pierwszym sezonie gry Pandemic Legacy, to radzimy się pospieszyć, bowiem do premiery drugiego sezonu pozostało już tylko 30 dni!

Więcej 0

Projekt Manhattan: Reakcja łańcuchowa

Data: 2017-09-29 Robert Deninis

Na stronie internetowej wydawnictwa Czacha Games, ruszyła przedsprzedaż gry Projekt Manhattan: Reakcja łańcuchowa, czyli karcianej implementacji planszowego hitu od Minion Games. Co prawda na swój egzemplarz będzie trzeba poczekać do końca listopada, ale tylko w przedsprzedaży otrzymacie dodatkowe drewniane znaczniki.

Więcej 0

Żubr Pompik i Inspektor Tusz

Data: 2017-09-29 Robert Deninis

Takie tytuły noszą nowości od Egmontu, które swoją premierę będą miały w październiku. Pierwsza z nich to gra dla najmłodszych, nawiązująca estetyką do popularnego serialu o przygodach małego żubra. Druga to wesoła imprezówka z niewidzialnym tuszem w roli głównej.

Więcej 0

Komiksy paragrafowe - nowość od wydawnictwa Fox Games

Data: 2017-09-27 Robert Deninis

Jak to jest być bohaterem komiksu i jednocześnie grać, tworząc swoją własną fabułę? Teraz możesz się o tym przekonać, sięgając po komiksy paragrafowe!

Od dziś w sprzedaży nowość wydawnictwa Fox Games - cztery niezwykłe komiksy, które pozwolą wam pokierować losem ich bohaterów.

Więcej 0

Pora na Sen

Data: 2017-09-26 Marcin Korzeniecki

Od dłuższego czasu, sterujący działem gier Jarosław Basałyga z wydawnictwa Nasza Księgarnia, umieszczał w internecie intrygujące zdjęcia kart. Gracze komentowali, że oto na scenie pojawi się następca Dixita. Właśnie dowiedzieliśmy się co to za gra...

Więcej 0

Nowe gierki małżeńskie

Data: 2017-09-25 Robert Deninis

W sieci sklepów Empik pojawiły się nowości z wydawnictwa MDR, które powinny zainteresować wszystkich fanów bestsellerowych „Gierek Małżeńskich” z rysunkami Andrzeja Mleczki.

Więcej 0

Łamacze szyfrów - konkurs i... po konkursie

Data: 2017-09-25 Robert Deninis

Wczoraj na naszym facebookowym profilu opublikowałem, przygotowany wspólnie z Wydawnictwem Miejskim Posnania, konkurs w którym można było wygrać grę Szymona Dąbrowskiego "Łamacze szyfrów". Liczyliśmy na to, że konkurs potrwa kilka dni, w trakcie których będziemy ujawniali kolejne litery szyfrogramu. I co? I psinco. 

Maciejowi Pietkiewiczowi złamanie szyfru zajęło zaledwie godzinę. I niech mi ktoś powie, że gry planszowe nie rozwijają ;)

Więcej 0

Znamy program Sabat Fiction-Fest 2017

Data: 2017-09-25 Robert Deninis

Już w najbliższy piątek rozpoczyna się IV edycja Sabat Fiction-Fest. Najwyższa zatem pora, by zapoznać się z programem imprezy i zaplanować uczestnictwo w licznych atrakcjach kieleckiego konwentu. Sami zobaczycie, że organizatorzy zadbali także o miłośników planszówek.

Więcej 0

Napisz do nas