ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Kto zostanie na lodzie?

Data: 2017-02-28 Robert Deninis

Na pewno nie rodzice maluchów, stawiających pierwsze kroki w świecie planszówek.

Już w najbliższy piątek, dzięki wydawnictwu Fox Games, swoją polską premierę będzie miała, skierowana do młodszych graczy, gra Pingolo

Więcej 0

Star Wars: Imperial Assault. Garść informacji od wydawcy.

Data: 2017-02-27 Wojciech Mikołajczak

Więcej 0

Rzuć Kostką - Spotkanie Fanów Gier Planszowych

Data: 2017-02-26 Robert Deninis

Już za niespełna dwa tygodnie odbędzie się kolejna edycja Rzuć Kostką, czyli współorganizowanego przez ekipę Game Troll TV oraz Samorząd Studentów UKSW, spotkania fanów gier planszowych.

Tradycyjnie już, oprócz możliwości spotkania podobnych wam planszomaniaków, przedstawicieli polskich wydawców, licznego grona blogerów oraz przesympatycznych organizatorów, czeka na was moc atrakcji.

Więcej 0

Twierdza i Cytadela

Data: 2017-02-26 Robert Deninis

Dawno, dawno temu pojawiły się na świecie dwie siostry Twierdza i Cytadela. Los rzucił je w różne strony świata. Jedna zamieszkała w krainie wielkich jezior, druga zaś osiedliła się tuż obok stolicy. Jednak kiedy minął ich okres świetności, ludzie o nich zapomnieli. Z dnia na dzień zaczęły blednąć, rozpadać się na części i odpływać w niepamięć...

Lecz w końcu przyszedł dzień, w którym sędziwa Twierdza obudziła się, przetarła oczy i zobaczyła, że jej wnętrze znowu żyje! Wszędzie byli ludzie – w fantastycznych strojach, pełni pomysłów, gotowi do odkrywania kolejnych poziomów wyobraźni. Jej serce zabiło mocniej. Energia zaczęła krążyć. Dołączyła do gry!

Zachwycona tym, jak szybko wraca jej życie, postanowiła odnaleźć swoją starszą uśpioną siostrę Cytadelę i podzieliła się z nią lekarstwem na wieczne życie - potęgą i energią wyobraźni!

Tak powstały festiwale fantastyki: Twierdza i Cytadela.

Więcej 0

Rozszyfruj przeciwnika!

Data: 2017-02-26 Robert Deninis

Dla wszystkich miłośników gier lekkich, ale skłaniających szare komórki do małej gimnastyki. Dla wszystkich, którzy lubią szybkie rozgrywki i szpiegowskie klimaty.

Kryptos - świetna gra dedukcyjna, autorstwa Piotr Siłki, powraca w nowej oprawie!

Więcej 0

Plany wydawnicze Tailor Games

Data: 2017-02-26 Robert Deninis

Na pierwszą połowę tego roku, wydawnictwo Tailor Games, zaplanowało sporo premier, w tym część na licencji. Ponadto postanowiło posegregować jakoś te tytuły i od tej pory będzie wydawać gry w trzech liniach wydawniczych: Tailor Games, Tailor Cards i Tailor Craft.

Więcej 0

Marzec (i nie tylko) w Naszej Księgarni

Data: 2017-02-26 Marcin Korzeniecki

Wydawnictwo Nasza Księgarnia już przygotowuje graczy na marcowe niespodzianki, sygnalizując jednocześnie dalsze plany. A co w marcu? Dwie premiery: Twardy orzech do zgryzienia i Wielka ucieczka. 

Więcej 0

Hobbity.eu, czyli tam i z powrotem

Data: 2017-02-24 Robert Deninis

Podobnie, jak banda krasnoludów do Bilbo Bagginsa, tak pewnego dnia, do drzwi do wydawnictwa Hobbity zakołatał Julien Percot z Pink Monkey Games i zaproponował im wyprawę w nieznane. Zwieńczeniem ich wspólnej podroży, jest nietuzinkowa gra Kontrast, której premiera odbędzie się już w przyszłym tygodniu. 

Kolejną dobrą informacją, jest dodruk bestsellerowego Tokaido, które na początku marca powróci na sklepowe półki.

Więcej 0

Pyszności od krakowskiego Trefla

Data: 2017-02-24 Robert Deninis

Pączki, faworki, torty, ciastka, ciasteczka... Uff, nie za słodko? A może... burgery?

Do wiosennych premier Fabryki Kart Trefl-Kraków dołącza "Big Fat Burger". Będzie kalorycznie i ze smakiem, szybko i bez sentymentów. Król grilla może być tylko jeden!
 

Więcej 0

Planszówki w pociągach ?

Data: 2017-02-22 BoardFreq

Co robić podczas podróży pociągiem? To odwieczne pytanie wielu pasażerów. Niektórzy śpią, niektórzy oglądają filmy, czytają lub zwyczajnie się nudzą... a niektórzy zabierają ze sobą idealne do podróży gry towarzyskie.  Chcielibyśmy, aby takich, którzy mają w kieszeniach plecaków schowane fajne gry, było jak najwięcej. :) 

Więcej 0

Startuje przedsprzedaż gier Munchkin Panic i Munchkin Steampunk!

Data: 2017-02-22 Dominik Sass

Ruszyła przedsprzedaż nowości spod znaku Munchkina! Już teraz w sklepie wydawnictwa Black Monk można zamawiać Munchkina Panica oraz Munchkina Steampunka!

 

Więcej 0

Laureaci XV edycji konkursu "Świat przyjazny dziecku"

Data: 2017-02-21 Robert Deninis

Konkurs Świat przyjazny dziecku, którego organizatorem jest ogólnopolska organizacja Komitet Ochrony Praw Dziecka ma już piętnaście lat. W działania włączyło się setki firm produkujących, importujących i dystrybuujących produkty dla dzieci. Ocenionych zostało kilkaset przesłanych produktów, wyłonionych kilkadziesiąt zwycięzców, a wszystko po to, by rosła liczba zadowolonych dzieci i ich rodziców.

Nas, jakżeby inaczej, najbardziej zainteresowali laureaci w kategorii "Gdy dla dzieci". Wiadomo przecież, że czym skorupka za młodu nasiąknie...

Więcej 0

Napisz do nas