ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Pyrkon już w tym miesiącu!

Data: 2017-04-12 Robert Deninis

Już za niecałe trzy tygodnie Poznań po raz kolejny stanie się stolicą polskiej fantastyki. Tegoroczna edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon rozpocznie się w piątek 28 kwietnia i potrwa aż do niedzieli 30 kwietnia, tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej 0

Polska Luxtorpeda

Data: 2017-04-12 Robert Deninis

Jeżeli lubicie gry typu Dobble czy Jungle Speed, to na pewno spodoba się wam dynamiczna rozgrywka w nową grę imprezową od wydawnictwa Egmont - Polska Luxtorpeda.

Dzięki dwóm wariantom gry, świetnie będą się bawić zarówno młodsi, jak i starsi gracze, a o zwycięstwie zadecydują: dobra pamięć i niezły refleks!

Więcej 0

Baba Jagna i Zaczarowany Las

Data: 2017-04-11 Robert Deninis

Także wydawnictwo G3, ma dla was (a właściwie dla waszych pociech) nowość zaprojektowaną przez Marco Taubnera. Na sklepowe półki trafiła właśnie gra Baba Jagna i Zaczarowany Las.

Wejdźcie do zaczarowanego lasu i pomóżcie zapominalskiej czarownicy! Raz, dwa, trzy, z Babą Jagną szukasz Ty!

Więcej 0

Tomcio i wiosenne porządki

Data: 2017-04-11 Robert Deninis

Już wkrótce, rodzinna seria gier dla najmłodszych miłośników planszówek - "Zagraj ze mną", powiększy się o kolejny tytuł.

Tym razem wydawnictwo Egmont sięgnęło po jedną z pierwszych gier, jakie Marco Teubner zaprojektował dla dzieci, i wraz z sympatycznym Tomciem zachęca do wiosennych porządków.

Więcej 0

Zapowiada się fantastyczny weekend

Data: 2017-04-11 Robert Deninis

Fani fantastyki zapewne już wiedzą i ten termin dawno sobie zarezerwowali, ale nie trzeba być miłośnikiem „Metra 2033”, „Mad Maxa”, ani nawet wierzyć w Swarożyca, aby doskonale bawić się w ostatni weekend maja w Modlinie na Festiwalu Cytadela.

Więcej 0

EXIT: Gra tajemnic

Data: 2017-04-09 Robert Deninis

Seria EXIT trafia do Polski, a tym samym krakowska Galakta dołącza do wydawnictw, które podejmą się próby przeniesienia doznań i emocji rodem z escape roomów, w domowe zacisze.

Jak szybko rozwiążecie wszystkie łamigłówki i znajdziecie wyjście?

Więcej 0

Czas przemiany, czas pogromców bohaterów!

Data: 2017-04-09 Robert Deninis

Kwiecień zdecydowanie da się lubić. Owszem grudzień ma choinkę z prezentami, lipiec rozleniwia słońcem, a styczeń porywa obietnicą nowego początku, ale to kwiecień jest mistrzem przemiany! Było szaro, jest kwitnąco, było zimno, jest gorąco! Czapki z głów, energia i ruch! A kiedy czujemy, że z wiosną u boku możemy wszystko, wtedy mamy szalone pomysły...

Więcej 0

FUNCON 2017

Data: 2017-04-09 Robert Deninis

Czy myślicie czasem o tym, by rzucić wszystko i wyjechać w Beskidy? Jeżeli tak, to mam dla was jeszcze jeden powód by tak właśnie postąpić. 

W dniach 28-30 lipca w Żywcu, odbędzie się druga edycja FUNCONu, organizowanego przez fanów konwentu dla miłośników miłego spędzania wolnego czasu w niewielkim gronie, w przyjaznej i rodzinnej atmosferze sprzyjającej ścisłej integracji wszystkich uczestników.

Więcej 0

ŚGP #6,7

Data: 2017-04-09 Marcin Korzeniecki

W II i III kwartale 2008 roku pojawiło się sporo cieawych zapowiedzi. Fauna, Dominion, Le Havre to niekótre z nich. Repos Production wypuszczało na rynek kooperacyjne Ghosts Stories, a Knizia romansował z Przedwiecznymi w Cthulhu Rising. Zapraszam do zapoznania się z podwójnym numerem Świata Gier Planszowych.

Więcej 0

Śmierć w szlamie - dodatek do Zaklinaczy w przedsprzedaży

Data: 2017-04-07 Marcin Korzeniecki

Śmierć w szlamie to pierwszy dodatek do karcianej gry Zaklinacze, którą wydawnictwo Gindie wydało przy wsparciu społecznościowym jakiś czas temu. A co w dodatku?

Więcej 1

Nasza Księgarnia tropi mrówki?

Data: 2017-04-06 Marcin Korzeniecki

Zapowiadane gry: Twardy orzech do zgryzienia i Wielka ucieczka już w sprzedaży! A co wspólnego ma warszawskie wydawnictwo z mrówkami? I jak się popisać megamocą? 

 

 

 

Więcej 0

Prawopolis - gra planszowa o tematyce prawnej na wspieram.to

Data: 2017-04-04 Barbara Kolęda

Na wspieram.to rozpoczęła się bardzo ciekawa kampania Fundacji Court Watch Polska, wspierającej pozytywne zmiany w polskim sądownictwie. Projekt Prawopolis stanowi nie tylko ciekawą propozycję dla fanów planszówek, ale także ma służyć szerzeniu idei edukacji prawnej poprzez zabawę, tak aby dotarła ona do jak największej ilości osób w Polsce.

Więcej 0

Napisz do nas