ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Ach ci Wikingowie...

Data: 2016-12-26 Robert Deninis

Ragnar Lodbrok wrócił do Kattegat, a wraz z nim popularny serial Michaela Hirsta powrócił do oferty kanału History. I niczym Ragnar, polscy wydawcy również planują swoje przyszłoroczne podboje stołów i serc graczy, wspomóc drużyną nieustraszonych nordyckich wojowników. Przyjrzyjmy się zatem załogom poszczególnych drakkarów.

Więcej 0

Aztekowie dotarli do sklepów

Data: 2016-12-25 Marcin Korzeniecki

Osadnicy Nrodziny Imperium, gra która w 2015 roku zobyła tytuł Zaawansowanej Gry Roku, doczekała się już dwóch małych dodatków i jedengo wprowadzającego nową rasę do gry: Atlantydów. Obecnie można kupić kolejny dodatek, wprowadzający do zabawy frakcję Azteków.

Więcej 0

Pierwsze rozdanie Lacerty na 2017 r.

Data: 2016-12-21 Marcin Korzeniecki

Wrocławskie wydawnictwo przyzwyczaiło graczy do ekonomicznych i często złożonych tytułów. W pierwszych zapowiedziach Lacerty na 2017 rok znajdziemy dokładnie takie gry, za jakie gracze cenią wydawnictwo z jaszczurką w logo.

Więcej 0

Nasza Księgarnia ujawnia marcowe tytuły!

Data: 2016-12-21 Marcin Korzeniecki

Nasza Księgarnia kontynuuje ofensywę rynku planszowego. Po czterech zapowiedziach na luty, dostaliśmy informację o kolejnych trzech tytułach, które ukażą się nakładem wydawnictwa w marcu. Czytajcie!

Więcej 0

The Others już w przedsprzedaży

Data: 2016-12-16 Robert Deninis

Planszowe arcydzieło w klimatach horroru, The Others, gra wydawnictwa CMON, Guillotine Games i Studio McVey, jest już dostępna w przedsprzedaży! Eric M. Lang stworzył jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów, który możesz zamówić już teraz!

Na stronie wydawnictwa Portal Games ruszyła oficjalnie przedsprzedaż gry THE OTHERS! Specjalna oferta obejmuje 9 pakietów, zwanych kręgami piekielnymi! 9 różnych ofert z dodatkowymi grzechami, dodatkowymi drużynami i dwoma dodatkowymi exclusivami czeka na was! 

Więcej 0

Unanimo

Data: 2016-12-15 Robert Deninis

Kolejną, czającą się tuż za rogiem premierą wydawnictwa Rebel.pl, będzie Unanimo - "słowna" gra imprezowa, w której każdy stara się wymyślić, co z czym i komu będzie się kojarzyć!

Więcej 0

Siądź za sterami statków z Łotra 1

Data: 2016-12-15 Robert Deninis

Też tak macie, że po przeczytaniu książki lub obejrzeniu filmu macie ochotę na grę w tym samym klimacie? Dzięki FFG i Galakcie, równo z premierą Łotra 1 w kinach, na stołach graczy w grę figurkową X-wing pojawiają się nowe statki z filmu. 

U-wing i TIE Striker to pierwsze zwiastuny X fali rozszerzeń, która na zawsze odmieni kosmiczne bitwy, wprowadzając do gry jedne z najbardziej rozpoznawalnych statków z nowych filmów i serialu animowanego Rebelianci.

Więcej 0

Wymyśl to!

Data: 2016-12-15 Robert Deninis

Czy są tu jacyś fani szybkich, dynamicznych gier słownych? Wydawnictwo Rebel.pl ma dla Was wspaniałą wiadomość! Już niebawem na rynku pojawi się tytuł, który pozwoli Wam wrócić do czasów, gdy wszyscy zagrywaliśmy się w państwa-miasta.

Więcej 0

Wydaj swoją grę planszową

Data: 2016-12-13 Robert Deninis

Galakta, zgodnie z coroczną tradycją, organizuje kolejną edycję konkursu dla projektantów gier planszowych. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o wydaniu własnej gry, ale projekty chowałeś do szuflady – teraz nadarza się okazja, żeby wykorzystać swoją pasję i wygrać wspaniałe nagrody.

Rusza czwarta edycja konkursu dla projektantów gier planszowych. Poprzednie edycje zaowocowały wydaniem m.in. Metallum, Andromedy, Zombie Terror, czy też Wieku złodziei. Być może, tym razem to Ty spełnisz swoje marzenia!

Więcej 0

Blok Ekipa: Szacun na rejonie

Data: 2016-12-13 Robert Deninis

ELO Mordy i Wariaty! Księga ulicy mówi jasno - zyskujesz szacun jak idziesz w miasto! Wcielcie się w role bohaterów z Blok Ekipy i dajcie czadu. Negocjujcie, przekupujcie i uważajcie na Rudego. Upychajcie torby po brzegi i walczcie o najlepsze szacuny. Czeka na was gorąca Solaris, melanż na ławce u dzika impreza w Speluno! Lamusy bójcie się, bo kto ziomeczkom z Grochowa podskoczy, ten prędzej czy później.... dostanie w między oczy.

Więcej 0

W co pogrywa Nasza Księgarnia?

Data: 2016-12-12 Marcin Korzeniecki

Mieliście już okazję przeczytać, że Nasza Księgarnia, wydanictwo dotychczas wydające książki rozpoczyna przygodę z grami planszowymi. Znamy plan wydawniczy Naszej Księgarni na przyszły rok. Zobaczcie co nowego znajdziecie w sklepach.

Więcej 0

Co nowego wyjdzie z Portalu?

Data: 2016-12-11 Robert Deninis

Pamiętacie, jak w ubiegłym roku "na Mikołaja", niczym grom z jasnego nieba, gruchnęła wieść o nawiązaniu przez Portal Games współpracy z Cool Mini Or Not? Pierwszym owocem tej współpracy była gra Blood Rage, której dodruk właśnie powraca na sklepowe półki w asyście trzech dodatków.

Natomiast już w przyszłym tygodniu, ruszy przedsprzedaż kolejnej gry ze stajni CMON, autorstwa Erica M. Langa - The Others. Jak możemy wyczytać z najnowszego newslettera, "będzie zarówno podstawka w dobrej cenie w wariancie Early Bird, będą pakiety z dodatkami z bonusem, będą także arcyciekawe exclusivy (w ograniczonej ilości!!). Wszyscy fani gier o tematyce horroru powinni być w niebo/piekło wzięci ;)".

Więcej 0

Napisz do nas