ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Lords of Hellas

Data: 2017-06-11 Robert Deninis

Kolejny wielki sukces Polaków na Kickstarterze. Najnowszy projekt studia Awaken Realms (stojącego za This War of Mine i The Edge: Dawnfall), czyli Lords of Hellas, został ufundowany w przeciągu 8 minut!

Złośliwcy powiedzą, że to za sprawą tony plastiku, nie zapominajmy jednak o tym, że do "ożywienia" tego plastiku i stworzenia z jego pomocą dobrej gry, potrzeba jeszcze pewnej idei, zrodzonej w głowie jej projektanta. I tak stało się w tym przypadku, bowiem za Lords of Hellas stoi Adam Kwapiński - współzałożyciel Fabryki Gier Historycznych i autor m.in. Heroes, First to Fight, Nemesis.

Więcej 0

Wojowoce i Pirackie poRachunki

Data: 2017-06-10 Robert Deninis

Uczestnicy Comic Conu, orócz wielu innych atrakcji, mieli okazję zagrać w dwie nowości wydawnictwa FoxGames. 

Wojowoce i Pirackie poRachunki - to sympatyczne, rodzinne karcianki, w sam raz do pogrania w upalne niedzielne popołudnie.

Więcej 0

Pokój 25: Escape Room

Data: 2017-06-10 Robert Deninis

Po dwóch emocjonujących i pełnych przemocy sezonach, widzowie zapragnęli bardziej intelektualnej rozrywki. Producenci słynnego programu wymyślili więc nowe pomieszczenia i dwa nowe tryby gry kooperacyjnej: Escape Room oraz Łamigłówka.

Nakładem wydawnictwa Rebel, ukazało się rozszerzenie Pokój 25: Escape Room składające się z kilku dodatków, które gracze mogą dowolnie ze sobą łączyć. Znajdziecie tu zasady transformacji budowli, które można wykorzystać we wszystkich trybach rozgrywki, nowe pomieszczenia i 2 nowe tryby kooperacyjne.

 

Więcej 0

Miecz Samuraja

Data: 2017-06-10 Robert Deninis

W Kraju Wschodzącego Słońca oddani Samurajowie ochraniają Szoguna - ich dowódcę i pana. Przebiegli Ninja próbują osłabić Imperium, często stosując nieczyste zagrania. Ostrze katany połyskuje na polu bitwy, gdy samotny Ronin przygotowuje się do boju, szykując swoją zemstę. Czy odnajdziesz swoich wrogów, nie zbaczając ze ścieżki wojownika?

Już niedługo, bo w połowie czerwca, nakładem wydawnictwa Bard Centrum Gier, ukaże się Miecz Samuraja - samodzielna gra z serii Bang! Korzystając z oryginalnej mechaniki, jednej z najpopularniejszych imprezowych gier karcianych, pozwala na rozrywkę w zupełnie nowy i ekscytujący sposób.

Więcej 0

Boss Monster: Następny Poziom - rozwiązanie konursu

Data: 2017-06-09 Marcin Korzeniecki

Po wnikliwej analizie przysłanych odpowiedzi wyłoniliśmy zwycięzcę konukrsu o grę Boss Monster: Następny Poziom. Każdy miał szansę, a szczęśliwym posiadaczem gry zostanie...

Więcej 1

Gorący weekend z Cube Factory of Ideas

Data: 2017-06-07 Robert Deninis

Pracownicy i wolontariusze wydawnictwa Cube Factory of Ideas mieli gorący weekend. Nie dość, że w pierwsze dni czerwca skumulowała się rekordowa liczba planszówkowych imprez (w Polsce i za granicą), to jeszcze zbiegły się one z premierami kilku gier poznańskiego wydawnictwa.

Nie inaczej było na Pionku, gdzie oprócz pokazów Century: Korzenny Szlak i Wióry lecą, można było też zagrać w Top-a-Top Family i długo oczekiwaną grę Tomka Gałkowskiego i Bartka Rzepki BroWars: Prawo pubów

Więcej 0

Pierwsze gry z serii Tailor Cards

Data: 2017-06-07 Robert Deninis

Jakiś czas temu pisaliśmy o planach wydawnictwa Tailor Games na uruchomienie nowych linii wydawniczych. Ostatnio z jednej z nich - Tailor Cards - zjechały dwie sprytne karcianki: Riddler i Mercatores. Obydwie autorstwa Krzysztofa Matusika - człowieka, który chyba nigdy nie śpi. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że oprócz projektowania i wydania gier, znajduje jeszcze czas by wpaść ze stoiskiem na Pionka?

Więcej 0

Wideorelacja z pierwszego w Polsce Comic Con

Data: 2017-06-07 Carlos Pyrcz

W dniach 1-4 czerwca odbył się pierwszy w Polsce Comic Con, na którym odbywała się masa najróżniejszych atrakcji. Za jedną z nich odpowiedzialna była ekipa GameTrollTV, która we współpracy z różnymi wydawcami i sklepami zorganizowała strefę gier planszowych. Jeżeli chcecie zobaczyć jak udała się ta impreza i jak wyglądała ona z perspektywy GTTV to zapraszamy was do obejrzenia wideorelacji.

Więcej 0

Guns & Steel: Historia ludzkości

Data: 2017-06-06 Robert Deninis

Na uczestników XXVII edycji Pionka, oprócz prezentacji przez Violę Kijowską prototypu Alien Artifacts, możliwości zagrania w nową grę Erica M. Langa The Godfather i premiery dodatku do "pięćdziesiątkijedynki" zatytułowanego Zgliszcza, czekała jeszcze jedna niespodzianka od wydawnictwa Portal - polska edycja cywilizacyjnej gry Jesse'ego Li Guns & Steel: Historia ludzkości.

Więcej 0

Chcesz wygrać Boss Monster: Następny Poziom?

Data: 2017-06-06 Marcin Korzeniecki

Każdy jest dzieckiem i lubi się bawić, dlatego wydawnictwo Fabryka Kart Trefl Kraków postanowiło podarować grę, która przypomni niektórym piękne czasy pixelowego szału w grach komputerowych. Stań do konkursu o Boss Monstera: Następny Poziom!

Więcej 9

Fantasmazuria już za dwa tygodnie!

Data: 2017-06-05 Robert Deninis

Drodzy konwentowicze, do Fantasmazurii 2017 pozostały dwa tygodnie!

Organizatorzy konwentu opublikowali oficjalny program festiwalu. Prelekcje, panele dyskusyjne, warsztaty, koncerty, strefa e-sportowa, konkursy z nagrodami, konkurs cosplay, gry planszowe,  karaoke, wystawy Lego i Star Wars, strefa dla najmłodszych i oczywiście strefa wystawców! To wszystko i wiele, wiele więcej odbędzie się w dniach 16 - 18 czerwca w Ostródzie! Serdecznie zapraszamy!

Więcej 0

ŚGP #14

Data: 2017-06-02 Marcin Korzeniecki

Kolejna porcja dobrych tekstów do ściągnięcia. Archiwalny numer magazynu Świat Gier Planszowych czeka. Możesz mieć je wszystkie!

Więcej 0

Napisz do nas