ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Portalcon i portalowe premiery

Data: 2017-01-31 Marcin Korzeniecki

W minioną sobotę odbył się w Gliwicach Portalcon - konwent organizowany przez wydawnictwo Portal i poświęcony grom wydawnictwa Portal. Ponieważ nie byłem na całej imprezie i raczej nie miałem możliwości uczestniczenia we wszystkich jej atrakcjach (prelekcje, konkursy), skupię się na tym co najistotniejsze - premierach 2017 r.

Więcej 0

Fantasmazuria

Data: 2017-01-31 Robert Deninis

W dniach 16-18 czerwca w Ostródzie, położonej w województwie warmińsko-mazurskim, odbędzie się konwent fantastyki Fantasmazuria.

Podczas trzydniowego wydarzenia wiele atrakcji znajdą dla siebie nie tylko fani fantasy, science-fiction i horroru, ale także osoby, które wcześniej nigdy nie zetknęły się z tego typu eventem. 

Więcej 0

Boss Monster: Następny poziom

Data: 2017-01-30 Robert Deninis

Wyczekiwana (niezależna) kontynuacja znakomitej gry karcianej Boss Monster, został przekazany do druku. Premiera Boss Moster: Następny poziom już na wiosnę, podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2017.

Więcej 1

Cyklady: Monumenty

Data: 2017-01-26 Marcin Korzeniecki

Luty za pasem, zima za oknem, w Rebelu nowość za nowością. Tym razem gratka dla posiadaczy gry Cyklady. Dodatek Monumenty wprowadza do gry dziesięć antycznych budowli o niesamowitych możliwościach.

Więcej 0

KONKURS: Zostań autorem gier planszowych

Data: 2017-01-26 Robert Deninis

Gry planszowe są całym Twoim życiem, pasją i hobby? Stworzyłeś już swój projekt planszówki i schowałeś go do szuflady? A może po głowie chodzi Ci jakaś myśl, fajny pomysł i nie wiesz co z tym zrobić dalej? Jeżeli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco mamy coś właśnie dla Ciebie!

MDR Dystrybucja, wydawcy gier planszowych z rysunkami Mleczki oraz Blok Ekipy ogłasza konkurs „Zostań autorem gier planszowych”. Pokaż jak jesteś kreatywny i pomysłowy. Do przygotowania są trzy tytuły gier planszowych inspirowane kreskówką „Blok Ekipa” oraz serią komiksów „Tymek i Mistrz”.

Więcej 0

Skarby, Smoki i Odkrywcy

Data: 2017-01-25 Robert Deninis

Wydawnictwo Galakta, na przyszły tydzień zapowiedziało premierę nowego rozszerzenia do Catanu

Skarby, Smoki i Odkrywcy to sześć nowych przygód o różnym stopniu trudności i zupełnie nowe elementy. Pokonuj smoki, zdobywaj skarby i odkrywaj nowe lądy.

Więcej 0

Sushi Go

Data: 2017-01-25 Robert Deninis

Pozostając w japońskich klimatach, zachęcamy do przyjrzenia się niewielkiej karciance Phila Walkera-Hardinga (m.in. Imhotep, Kakao), którą polskim graczom, przybliżyło właśnie wydawnictwo Rebel.pl. 

Sushi Go! pozwoli Wam, samodzielnie skomponować zestaw bogatych w kwasy Omega-3 przekąsek, świetnie się przy tym bawiąc.

Więcej 0

Siedmiu samurajów

Data: 2017-01-25 Robert Deninis

Ci z Was, którzy podobnie jak Antoine Bauza (autor m.in. Takenoko, Hanabi, Tokaido, Ghost Stories), są zafascynowani kulturą dalekiego wschodu, z pewnością z radością wybiorą się wraz z nim w kolejną podróż do krainy pachnącej kwitnącą wiśnią, dzięki grze 7 Samurajów, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Rebel.pl.

Więcej 0

Smash Up po polsku

Data: 2017-01-25 Robert Deninis

Dobra wiadomość dla tych z Was, których od rzucenia się w wir szalonej rozgrywki w Smash Up, powstrzymywała nieznajomośc języka oryginału.

Polska edycja tej odjechanej karcianki, niebawem ukaże się nakładem wydawnictwa Bard, które już teraz opublikowało na swojej stronie instrukcję, byście mogli lepiej przygotować się na nadchodzącą rozwałkę!

Więcej 0

Wyścig Tytanów

Data: 2017-01-25 Robert Deninis

Szykuje się wyścig tytanów! Wciel się w jeźdźca tytanicznego wierzchowca i spróbuj wygrać tę zaciekłą gonitwę przy pomocy siły, sprytu i przeróżnych magicznych artefaktów! Taranuj przeciwników, żeby ich osłabić, a z pewnością jako pierwszy przekroczysz metę i zostaniesz kolejną legendą Neverworld! 

Nakładem wydawnictwa Rebel.pl ukazał się Wyścig Tytanów - szybka i pełna emocji gra, wymagająca zarówno planowania, jak i podejmowania ryzyka, w której gracze wcielają się  w niezwykłych jeźdźców dosiadających tytanicznych wierzchowców.

Więcej 1

Karty Megamocy tylko w Naszej Księgarni

Data: 2017-01-24 Marcin Korzeniecki

Wydawnicwto Nasza Księgarnia wprowadziło właśnie unikatową formę promocji. Do każdego pudełka z grą Nasza Księgarnia doda jedną, losowo wybraną Kartę Megamocy. Co to za karty? Wyjątkowe. Pasują do każdej gry.

Więcej 0

Portalcon 9

Data: 2017-01-23 Robert Deninis

Już 28 stycznia (w sobotę) odbędzie się najważniejsze święto dla wszystkich miłośników gier Portal Games i 2 Pionków - Portalcon. Organizatorzy zadbają o to, byście spędzili bardzo intensywne 8 godzin z planszówkami. 

Zabijcie w sobie lenia i obierzcie kurs na Gliwice!

Więcej 0

Napisz do nas