ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Wolontariusz niepotrzebny od zaraz?

Data: 2017-07-31 Robert Deninis

Na szczęście jeszcze nie, ale rozwijany przez fińskie wydawnictwo Playmore Games projekt Dized, stanowi pierwszy krok w tym kierunku.

Dized to aplikacja na urządzenia mobilne zawierająca multimedialne, interaktywne instrukcje do planszówek. Wyobraźcie to sobie... otwieracie pudełko i siadacie do gry, bez czytania papierowej instrukcji, a program prowadzi was krok po kroku przez całą pierwszą partię.

Więcej 0

ŚGP #21

Data: 2017-07-31 Marcin Korzeniecki

Co w 2011 roku działo się w Essen? Kim jest Wiechowski i gdzie leży Sztum? Jak ściągnąć za darmo grę handlową w kosmosie? Odpowiedzi w 21 numerze ŚGP.

Więcej 0

Goblikon w Raciborzu

Data: 2017-07-31 Marcin Korzeniecki

Goblikon od 2004 roku jest najważniejszym raciborskim „świętem” fantastyki. Co roku bawi się na nim ok. 200 osób, w tym przyjezdni z wielu miast Polski. Zapraszamy wraz z organizatorami na tegoroczną edycję.

Więcej 0

Gorące premiery Galakty

Data: 2017-07-30 Robert Deninis

Macie ochotę na więcej intryg, negocjacji i „niezobowiązujących przysług”? Z pomocą śpieszy wam wydawnictwo Galakta, wraz z premierami dwóch nowości: Gra o Tron: Królewski Namiestnik – szybkiej gry o pozyskiwaniu sojuszników wśród postaci znanych z kart powieści G.R.R Martina oraz New Angeles – gry o megakorporacjach z uniwersum Androida.

Więcej 0

Strażniczki

Data: 2017-07-30 Robert Deninis

W drugiej połowie sierpnia, dzięki wydawnictwu Rebel, dane nam będzie pokierować ludzkimi cnotami i słabościami, w pięknie zilustrowanej grze karcianej Strażniczki.

Więcej 0

Stworze z nowym rekordem wspieram.to

Data: 2017-07-30 Robert Deninis

Niesamowitym wynikiem skończyła się kampania crowdfundingowa, fabularnie osadzonej w mitologii słowiańskiej, gry przygodowej Stworze.

Zbierając rekordową kwotę 309 556 zł, przy równie imponującej liczbie 3433 wpłat, gdyńska inicjatywa wydawnicza Underworld Kingdom udowodniła, że arcyciekawy temat oraz pasja i zaangażowanie zgranego zespołu zdolnych ludzi, może przekonać do wparcia autorskiego projektu, bardziej niż niejeden światowy hicior. Gratulujemy!

Więcej 0

Miasta w gruzach

Data: 2017-07-30 Robert Deninis

W czwartym kwartale tego roku, nakładem wydawnictwa Galakta, ukaże się nowy dodatek do gry Eldritch Horror: Przedwieczna groza

Miasta w gruzach to rozszerzenie, w którym badacze będą musieli się zmierzyć z protoplastą straszliwych chthonian – Shudde M’ellem. Dodatek wprowadza wiele nowych potworów i kart spotkań, a Shudde M’ell wnosi do gry mnóstwo niszczycielskich zwrotów akcji. Miasta na całym świecie obracają się w gruzowiska, kiedy monstrum budzi się i przemieszcza pod powierzchnią ziemi. Czy ktokolwiek będzie w stanie powstrzymać ten obłęd?

Więcej 0

The Exiled: Tactics

Data: 2017-07-30 Robert Deninis

Na platformie Kickstarter trwa kampania, mająca na celu ufundowanie pierwszego dodatku do gry Wygnańcy: Olężenie.

Cel został już osiągnięty, ale trwająca jeszcze przez 17 dni kampania, może stanowić dobrą okazję do zaopatrzenia się zarówno w dodatek The Exiled: Tactics, jak i w wersję podstawową gry.

Więcej 0

Metro 2033: Przełom

Data: 2017-07-30 Robert Deninis

Na stronie wydawnictwa Ogry Games, trwa przedsprzedaż nowej gry osadzonej w popularnym świecie powieści Dmitrija Głuchowskiego. Tym razem do zdobycia władzy w moskiewskim metrze nie będzie potrzebna plansza. Wystarczy talia kart, dużo sprytu i odrobina szczęścia.

Metro 2033: Przełom to samodzielna gra karciana, w której nacisk położony został przede wszystkim  na odpowiednie gospodarowanie trudno dostępnymi w podziemiach zasobami.

Więcej 0

Słup ognia

Data: 2017-07-30 Robert Deninis

Tuż po wakacjach, nakładem wydawnictwa Galakta, ukaże się polska wersja gry Słup Ognia, w której autor Michael Rieneck, ponownie czerpie inspirację z najpopularniejszej sagi historycznej Kena Folleta, zabierając graczy do XVI-wiecznej Anglii.

Więcej 0

Jesienne zapowiedzi Rebela

Data: 2017-07-30 Robert Deninis

Wydawnictwo Rebel zapowiedziało długą listę gier, w które dane nam będzie nam pograć jeszcze tej jesieni. A wśród nich: marzycielska gra towarzyska, dynamiczne gry imprezowe, dodatkowe scenariusze dla podróżników w czasie, mikro-dodatek do Gry Roku oraz powrót legendy gier kooperacyjnych.

Więcej 0

Na granicy prawdy

Data: 2017-07-30 Robert Deninis

Graj Kolektyw to twórcza załoga fanów gier fabularnych, działająca w sferze ogólnopojętej fantastyki, promująca gry RPG, larpy oraz gry karciane i planszowe. Dwójka z załogantów, Marysia "Merry" Piątkowska i Błażej "Błarz" Grygiel przygotowało mini-grę towarzyską o reporterach w świecie po zagładzie nuklearnej.

Grę "Na granicy prawdy" możecie pobrać pod tym adresem i na własnej skórze przekonać się, jak trudno jest w martwym sezonie zebrać ciekawy materiał, który zyska aprobatę naczelnego TV Szlam.

Więcej 0

Napisz do nas