ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Grudniowa Gralicja już w weekend

Data: 2017-11-28 Marcin Korzeniecki

Uwaga, uwaga! Rzutem na taśmę informujemy o zbliżającym się w kolejny weekend planszowym wydarzeniu w Krakowie. Czeka na Was Gralicja, pełna gier planszowych, turniejów, emocji, przyjaciół i nowych znajomych. Rzućcie okiem na plakat. Atrakcji jest tak wiele, że ledwo się mieszczą.

Więcej 0

Pionek wystartował!

Data: 2017-11-25 Robert Deninis

Właśnie wystartowała kolejna edycja Pionka, najstarszego w Polsce konwentu pościęconego grom planszowym i karcianym. Jak zawsze czeka na Was cała masa atrakcji! W telegraficznym skrócie: 

  • 14 wydawców gier planszowych prezentujących najnowsze tytuły, 
  • konkurs open przez cały czas trwania imprezy, 
  • turniej gry Diamenty dla początkujących, 
  • szalona aukcja gier w sobotę o 12tej, 
  • i szalona aukcja gier w niedzielę o 12tej, 
  • giełda gier używanych, 
  • prezentacje nowości w ramach akcji Zagraj Aby Wygrać, 
  • premiery nowych gier (m.in. polska premiera gry Artefakty Obcych), 
  • biblioteka gier zasilona najnowszymi grami wydanymi w Polsce!

Nie powinno Was tu zabraknąć!

Więcej 0

Black Friday w Portalu nadchodzi!

Data: 2017-11-23 Marcin Korzeniecki

Wydawnictwo Portal bierze udział w akcji Black Friday. Już jutro ceny wybranych gier knurowskiego wydawnictwa polecą w dół jak nigdy dotąd. Sprawdźcie jakie czekają Was okazje i nie oszczędzajcie portfela. 

Więcej 0

Przedsprzedaż: Majestat: Królewska Korona

Data: 2017-11-22 Robert Deninis

Wydawnictwo Bard Centrum Gier uruchomiło przedsprzedaż nowej gry autorstwa Marca André, twórcy takich hitów jak Splendor czy Baronia. Premiera jeszcze tej jesieni!

Więcej 0

Crowdfunding: Gra personalizowana - 'Time of your life'

Data: 2017-11-22 Robert Deninis

Krakowskie wydawnictwo Better Games wystartowało ze swoim debiutanckim projektem na platformie wspieram.to, proponując wam połączenie gry z "pudełkiem wspomnień, które możecie przeżyć na nowo". "Time of Your Life" to pierwsza na rynku tak głęboko spersonalizowana gra, na której kartach odnajdziecie zdjęcia swoich przyjaciół i najfajniejszych wydarzeń z waszego życia.

Więcej 0

Nowości z Galakty

Data: 2017-11-22 Robert Deninis

W tym tygodniu do sprzedaży trafi całe mrowie dodatków do sztandarowych gier wydanych w Polsce przez wydawnictwo Galakta. Wśród nowości i dodruków znajdziemy coś zarówno dla fanów "stareńkiego" X-Winga, jak i do najnowszego dziecka FFG: Legendy Pięciu Kręgów.

Więcej 0

Premiera: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Data: 2017-11-21 Robert Deninis

Co prawda wielu z Was, dzięki przedsprzedaży, zdążyło już przeżyć na Marsie niejedną przygodę, to dopiero jutro Pierwsi Marsjanie będą mieli oficjalną polską premierę.

Nowa gra Ignacego Trzewiczka przenosi na powierzchnię Czerwonej Planety do czterech dzielnych astronautów, których losami pokierujesz. Jako jeden z najlepszych ludzi, jakich miała do zaoferowania ludzkość, rozpoczniesz badania i kolonizację nieprzyjaznego globu. Zmierzysz się z przeciwnościami losu, zagubionym bądź zepsutym sprzętem, stresem, spadkiem morale, brakami żywności, tlenu czy energii. A wciąż na horyzoncie będą kolejne próbki do zbadania, kolejne obszary do odkrycia, kolejne wyzwania do podjęcia!

Gotowi na przygodę?! 3…2…1…Start!

Więcej 0

Nowość: Królestwo królików

Data: 2017-11-21 Robert Deninis

Nowa gra Richarda Garfielda zauroczyła mnie od pierwszego spojrzenia na ilustracje Paula Mafayon. Teraz dzięki wydawnictwu Egmont, będziemy mogli w końcu sprawdzić, czy oprócz graficznej "marchewki", gra oferuje także solidny "kij", którym sprawimy tęgiego łupnia naszym oponentom. Nie dajcie się bowiem zwieść długim uszom i puszystym ogonkom, Królestwo królików to gra strategiczna, w której tylko jeden z graczy zdobędzie upragniony tytuł "władcy królików".

Więcej 0

Nowość: Istanbul - gra kościana

Data: 2017-11-21 Robert Deninis

Już jutro swoją polską premierę będzie miał Istanbul: Gra kościana. Pierwowzór zdobył w 2014 roku prestiżową nagrodę Kennerspiel des Jahres i doczekał się kilku dodatków. Czy kościana wersja powtórzy sukces poprzednika?

Więcej 0

Na końcu języka!

Data: 2017-11-20 Marcin Korzeniecki

Wydwnictwo Nasza Księgarnia kończy intensywny rok 2017 piętnastą grą w swoim dorobku. Hałaśliwa (jak wskazuje okładka) gra imprezowa "Na końcu języka" bazuje na refleksie w szukaniu skojarzeń. Sprawdź, czy mówisz równie szybko jak myślisz...

Więcej 0

Nowości z Rebela

Data: 2017-11-19 Robert Deninis

Korzystając z okazji, że wydawnictwo Rebel jest zajęte prowadzeniem Festiwalu GRAMY - 15. Trójmiejskich Spotkań z Grami Planszowymi i nie ma czasu by uważnie śledzić to o czym tutaj piszemy, pozwolę sobie je trochę "obsmarować". Otóż nie licząc się ze stanem naszego portfela, nie dość, że wydało ostatnio dużo nowości, to nie daje nam czasu na ich ogranie i zapowiada wciąż kolejne, i kolejne tytuły.

Przyjrzyjmy się więc im uważnie i postarajmy się zachować umiar, co jak wiemy, w okresie przedświątecznym jest niezwykle trudne ;)

Więcej 0

Plany wydawnicze Granny na 2018

Data: 2017-11-19 Robert Deninis

Warszawska Granna nieustannie pracuje nad nowymi tytułami, które dadzą radość graczom w każdym wieku i na I połowę 2018 roku zapowiedziała polskie premiery imprezowej gry słownej oraz ekonomicznej karcianki z dużą dozą negatywnej interakcji.

Więcej 0

Napisz do nas