ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Escape Room - nowa seria wydawnictwa FoxGames

Data: 2018-10-07 Robert Deninis

W połowie października swoją premierę będą miały trzy gry z nowej serii Escape RoomSkok w Wenecji, Podróż w czasie oraz Atak na Londyn!

Gry są kieszonkową wersją rozgrywki typu escape room, w której gracze zostają "uwięzieni" i postawieni w pozornie beznadziejnej sytuacji, a ich celem jest rozwiązywanie różnorodnych zagadek i wydostanie się z tarapatów w jak najkrótszym czasie.

Więcej 0

Nowości z Egmontu

Data: 2018-10-07 Robert Deninis

W październiku, nakładem wydawnictwa Egmont Polska ukazały się trzy nowości. Skojarzeniowa gra imprezowa dla par "Dopasowani", autorstwa Grzegorza Rejchtmana oraz elegancka gra logiczna dla całej rodziny, czyli "AXIO" Reinera Knizii. Natomiast przebojowa gra "Ubongo" zyskała nowy wymiar rozgrywki.

Więcej 0

Detektyw - Sprawa 6: Przedmieścia

Data: 2018-10-07 Robert Deninis

Wybierasz się na Falkon 2018? Weź udział w największym wspólnym graniu w Detektywa w Polsce! W Games Roomie, w sobotę, o godzinie 20:00 zbierze się 20 grup (100 osób!) i każda zmierzy się ze Sprawą 6 Detektywa!

Wydarzenie to jest darmowe i biletowane. Swój bilet odbierz wcześniej osobiście na stoisku Portal Games!

Więcej 0

Zaadaptuj książkę

Data: 2018-10-06 Robert Deninis

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie na grę planszową zainspirowaną literaturą dziecięcą.

Jesteś fanką lub fanem gier planszowych? Ten konkurs jest właśnie dla ciebie! Zrób własną grę, weź udział w konkursie i wygraj cenne nagrody!

Więcej 0

Kroniki zbrodni

Data: 2018-10-06 Robert Deninis

Już 31 października nakładem wydawnictwa FoxGames ukaże się polska edycja gry Kroniki zbrodni (oryg. Chronicles of Crime).

Kroniki zbrodni to innowacyjne połączenie gry planszowej, aplikacji i wirtualnej rzeczywistości. Gracze wspólnie prowadzą dochodzenie i starają się rozwikłać wielopoziomowe sprawy kryminalne, które doprowadzą ich do wielkiego finału. Tradycyjna plansza i karty przedstawiają lokacje, napotkane osoby czy dowody rzeczowe. Prosta w obsłudze aplikacja wprowadza do gry dowolność w prowadzeniu śledztwa i pozostawia graczom ogromne pole do popisu. Sama wizyta na miejscu zbrodni to możliwość zanurzenia się w wirtualnej rzeczywistości i obejrzenia lokacji z perspektywy 3D!

Więcej 0

Uwiedź mnie jeśli potrafisz! Speed dating!

Data: 2018-09-30 Robert Deninis

Ach miłość! Natchnienie artystów, pożywka dla mediów, marzenie nastolatek i radość szczęśliwie zakochanych. Temat rzeka, opinii bez liku. I ten stały dylemat: czy przeciwieństwa się przyciągają (a jeśli tak, to na jak długo)? A może jednak prawdziwa jest teoria o dwóch połówkach jednego jabłka? I w ogóle, najważniejsze pytanie - jak znaleźć swojego jedynego/swoją jedyną?

"Speed Dating", czyli szalona gra imprezowa autorstwa BrunoCathaliNathalie Grandperrin, która ukazała się w linii Trefl Joker Line, nie dostarczy Wam odpowiedzi na żadne z tych pytań. Możecie jednak liczyć na zabawę, śmiech i ćwiczenia praktyczne w randkowaniu. :)

Więcej 0

Premiera Detektywa i Aeon's End już 26 września 2018!

Data: 2018-09-25 Robert Deninis

Już w środę, 26 września, jedna z najbardziej wyczekiwanych gier planszowych tego roku zawita do sklepów! Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, niezwykłe przeżycie, w którym wcielisz się w rolę śledczego i zmierzysz z pięcioma sprawami, tworzącymi razem wielką opowieść!

Tego samego dnia na sklepowe półki trafi także Aeon's End - kooperacyjna gra karciana oparta o mechanikę budowania talii, w której karty na żadnym etapie (poza przygotowaniem do gry) nie są tasowane.

Więcej 0

Listopadowe nowości z Naszej Księgarni

Data: 2018-09-25 Robert Deninis

Ledwie skończyło się lato, a już wszystko wskazuje na to, że wydawnictwo Nasza Ksiegarnia Gry starannie zaplanowało nasze jesienne wieczory. W listopadzie na naszych stołach zagoszczą kolejne trzy gry z logo NK na pudełku: Totem, Wyspa szamana i Choinka.

Więcej 0

Startuje 5. edycja Festiwalu Gier Planszowych

Data: 2018-09-25 Robert Deninis

Gdy nie ma prądu, pada deszcz lub oczy są już zmęczone kolejnym serialem, w długie, jesienne wieczory pojawia się ona – zaskakująca i angażująca planszówka. Bohaterka Festiwalu Gier Planszowych, który już na przełomie września i października rozegra się w dziesięciu polskich miastach w salonach sieci Empik. Wydarzenie połączy przy jednym stole osoby z różnych pokoleń, a przy okazji da masę radości oraz poczucie dobrze spędzonego czasu. W tym roku podczas już 5. edycji pojawi się również szansa dla wyjątkowo kreatywnych graczy: konkurs na rodzinną grę planszową.

Więcej 0

Angielski z kryminałem – zabójczo wciągająca gra!

Data: 2018-09-25 Robert Deninis

Nakładem wydawnictwa Edgard ukazała się karciana gra kryminalna, w której przy okazji rozwiązywania zagadki kryminalnej, doskonalimy język angielski.

Więcej 0

Jesienne zapowiedzi Naszej Księgarni

Data: 2018-09-09 Robert Deninis

Koniec października to okres w którym na polskim rynku wydawniczym zadebiutują kolejne gry z Naszej Księgarni. "Daję słowo!" i "Rolnicy" to pozycje skierowane do dziesięciolatków, natomiast o tym, że "Ślimaki to mięczaki" będą się mogły przekonać nawet pięciolatki. Podejrzewam, że podobnie jak w przypadku innych gier z logo NK na pudełku, dobrze się przy nich będzie bawić cała rodzinka.

Więcej 0

Planszówki w Spodku

Data: 2018-09-04 Robert Deninis

Już we wrześniu planszówkowa mapa Polski wzbogaci się o nowy festiwal gier. W weekend 22-23 września w Katowicach odbędzie się pierwsza edycja Planszówek w Spodku

To nowe wydarzenie, którego celem jest popularyzacja grania w gry planszowe, jako ciekawego sposobu na spędzanie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przez dwa dni (sobotę i niedzielę) każdy będzie mógł przyjść i zagrać w dostępne w wypożyczalni gry. Festiwal jest skierowany zarówno do doświadczonych graczy, jak i do tych, którzy dopiero odkrywają radość płynącą z grania. 

Więcej 0

Napisz do nas