ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Warfactory.pl

Data: 2016-07-23 Robert Deninis

Pamiętacie zakończoną sukcesem kampanię na platformie wspieram.to, której celem było wydanie zestawów startowych do gry Dust Tactics w polskiej wersji językowej?

Dla założyciela projektu, Marka Laskowskiego, osiągnięcie tego celu miało stanowić dowód na to, że jest w Polsce na tyle dużo osób zainteresowanych światem DUST, że warto dla nich otworzyć specjalny portal. Stanowiący nie tylko narzędzie do promocji i rozwijania systemu w Polsce  (turnieje, forum, wsparcie lokalnych sklepów, eventy ogólnokrajowe, scenariusze), ale również zapewniający dostęp do produktów DUST. 

I oto jest: strona http://warfactory.pl/ ruszyła!

Więcej 0

Pięciu Polaków zdobyło tytuł mistrza Europy

Data: 2016-07-23 Robert Deninis

Świetne wyniki naszych reprezentantów podczas Mistrzostw Europy w układaniu Kostki Rubika.

Układanie łamigłówki w zawrotnym tempie stopami, jedną ręką lub z zasłoniętymi oczami – niesamowite emocje towarzyszyły zakończonym niedawno Mistrzostwom Europy w układaniu kostki Rubika. Za nami trzy dni kręcenia na najwyższym poziomie, podczas których polscy zawodnicy zdobyli cały worek medali. Nasza drużyna przywiozła z czeskiej Pragi jedenaście krążków, z czego aż pięć złotych.

Więcej 0

Zombie 15' w trybie solo

Data: 2016-07-22 Marcin Korzeniecki

Z serii krótkich inforamcji - Egmont niedługo wyda kampanię solo do gry Zombie 15'. Będziecie w niej musieli przeżyć apokalipsę zombie w 15 emocjonujących scenariuszach. Pomyślcie ile przed Wami rozgrywek! Tym bardziej, że będziecie chcieli zagrać każdym bohaterem, wykorzystując ich różne umiejętności.

Więcej 0

Neuroshima Hex 3.0 - rodzinka w komplecie

Data: 2016-07-21 Robert Deninis

Na początku sierpnia ukażą się dwa ostatnie, "brakujące" dodatki do gry Neuroshima Hex 3.0: Dancer i Mephisto. Te zaprojektowane przez fanów armie, doczekały się aktualizacji do najnowszej wersji.

Więcej 0

Krasnoludy w opałach?

Data: 2016-07-21 Robert Deninis

Wygląda na to, że wprost przeciwnie. Krakowskie wydawnictwo Hex Games, debiutujące grą Anny Owarzany Krasnoludy w opałach, w niespełna 13 godzin zebrało potrzebne do jej wydania środki na platformie Kickstarter. Kampania potrwa jeszcze przez 19 dni, a do odblokowania pozostało jeszcze kilka stretch goali.

Więcej 0

Kingdomino

Data: 2016-07-21 Marcin Korzeniecki

Games Factory Publishing ujawniło kolejną grę, którą udostępni na polskim rynku. Tym razem będzie to szybka zabawa o prostych regułach, oparta na mechanice domina. Krótko mówiąc budujemy królestwo z kafelków.

Więcej 0

Więcej kości, nowe historie

Data: 2016-07-20 Robert Deninis

Niebawem nakładem wydawnictwa Rebel ukażą się kolejne zestawy kostek Story Cubes: Na ratunek, Supermoce, Średniowiecze, Loony Tunes, Scooby Doo

Pozwolą Wam one jeszcze bardziej ubarwić wasze opowieści. A zatem kości w dłoń, wszystko zależy od Waszej własnej wyobraźni!

Więcej 0

Dzieła mistrzów

Data: 2016-07-20 Robert Deninis

W sierpniu nakładem wydawnictwa Rebel ukażą się Dzieła mistrzów, nowa gra Mike'a Elliotta (Thunderstone, Quarriors, Lost Legends), w której będziemy zarządzać ręką i usilnie starać się wykorzystać działania innych dla własnych korzyści... lub przynajmniej uprzykrzyć im życie.

Wbrew pozorom nie jest to kolejna gra imprezowa, a wymagająca planowania karcianka z negatywną interakcją.

Więcej 0

Mistrzostwa Polski i Świata w Sabotażystę 2016

Data: 2016-07-20 Robert Deninis

Wydawnictwa G3 i Amigo Spiele organizują Mistrzostwa Polski i Świata w kultową grę Sabotażysta.

Organizowane przez G3 Mistrzostwa są częścią Mistrzostw Świata, w których weźmie udział około 8000 wielbicieli gry z 26 państw! Na finał w Budapeszcie 26 listopada 2016 r. przyjedzie około 35 uczestników z różnych stron świata.

Finał Mistrzostw Polski odbędzie się 24 września w Warszawie podczas Targów Good Game. Zwycięzca otrzyma nowoczesnego iPada Air 2 oraz możliwość wyjazdu na Mistrzostwa Świata do Budapesztu!

Więcej 0

Projekt Chtulhu w Multiuniversum

Data: 2016-07-19 Marcin Korzeniecki

Jajogłowi w CERN oczywiście nie mogli się powstrzymać i musieli otworzyć portal, z którego wylazło wielkie przedwieczne coś. Z dużą ilością macek.

Więcej 0

Spiel des Jahres 2016

Data: 2016-07-18 Robert Deninis

Z ostatniej chwili... Ogłoszono zwycięzców Spiel des Jahres 2016. 

Tytuł zaawansowanej gry roku (Kennerspiel des Jahres) dla Wyspy Skye.

Grą roku 2016 zostali Tajniacy.

Więcej 0

Odlotowy wyścig na wspieram.to

Data: 2016-07-18 Barbara Kolęda

Na wspieram.to czeka na Was kolejny projekt od Games Factory Publishing. Tym razem jest to polskie wydanie gry Steampunk Rally - Odlotowy wyścig. Tytuł ten przeniesie was na początek XX w., gdy świat odkrył potęgę pary i elektryczności. Steampunk Rally to gra o wielkim wyścigu, gdzie wszystko dzieje się bardzo szybko, sytuacja zmienia się z tury na turę, zawodnicy budują potężne maszyny, tworzą kolejne nowatorskie rozwiązania, które mają zapewnić swojemu twórcy tytuł największego wynalazcy wszech czasów!

Więcej 0

Napisz do nas