ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Czy znasz swoje prawdziwe JA?

Data: 2017-02-15 Robert Deninis

Zagraj w Gdybyś był i przekonaj się sam!

Alexander, jeden z wiodących producentów gier planszowych i edukacyjnych, wprowadził na rynek grę planszową Gdybyś był…, dedykowaną do rozgrywek rodzinnych i w gronie przyjaciół. Nowa planszówka to świetny sposób na sprawdzenie jak postrzegamy samych siebie i jakie wyobrażenia mają o nas inni.

W grze znajdziemy 330 haseł oraz 1650 przezabawnych, czasem kontrowersyjnych odpowiedzi. Przemyślana mechanika oraz lekka doza hazardu, sprawia, że rozgrywka jest niezwykle emocjonująca.

Więcej 0

Wesołe Krówki, Lokomotywa oraz Ukryte Tropy

Data: 2017-02-14 Robert Deninis

Wydawnictwo Portal ujawniło garść informacji na temat swoich marcowych premier.

Już wkrótce na naszych stołach zawitają: Wesołe Krówki, Lokomotywa oraz Ukryte Tropy - dodatek do wielokrotnie nagradzanego Tajemniczego Domostwa!

Więcej 0

Samuraj

Data: 2017-02-13 Robert Deninis

Jest rok 1336. Próba odzyskania cesarskiego tronu poprzez restaurację Kenmu zakończyła się fiaskiem. Rodzina cesarska straciła całą władzę i stała się zaledwie marionetkami. Rolę szoguna a zarazem władzę nad Japonią objęła głowa klanu Ashikaga, ale i to może się niedługo zmienić. W całym kraju wpływowi panowie feudalni, zwani daimyo, buntują się, roszcząc sobie prawo do panowania nad swoimi ziemiami i zasobami. Ich działania przykuwają uwagę samurajów, którzy stopniowo przyłączają się do walki o sprawę.

Dzięki wydawnictwu Galakta, już wkrótce będziecie mieli okazję wybrania drogi samuraja i zaprzysiężenia wierności swojemu daimyo, wraz z premierą nowej wersji, klasycznej gry Reinera Knizii: Samuraj

Więcej 0

Domek w 11 językach !

Data: 2017-02-13 BoardFreq

Wydawnictwo Rebel po raz kolejny udowadnia, że wydają na prawdę świetne gry, które sprzedają się na całym świecie. Gra rodzinna Domek jest teraz dostepna w 11 krajach!

Więcej 0

Pyrkon 2017 nadchodzi!

Data: 2017-02-07 Robert Deninis

Do rozpoczęcia XVII edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon zostało mniej, niż 90 dni. Wielu fanów zaczyna odliczać czas do następnej edycji Pyrkonu już dzień po zakończeniu poprzedniej. Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach 28-30.04.2017 r. znów odwiedzone zostaną przez fanów fantastyki z całej Polski. 

Pyrkon to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowej – w ubiegłym roku Festiwal gościł ponad 40.000 uczestników.

Więcej 0

Okrągły Stół czy Ruch Oporu, co wybierasz?

Data: 2017-02-06 Robert Deninis

Po przerwie spowodowanej wyczerpaniem się nakładu, w lutym na sklepowe półki powrócą bestsellerowe gry Dona Eskridge'a - Avalon: Rycerze Króla Artura i The Resistance.

Bojowników o wolność ucieszy z pewnością fakt, że wraz z nimi ukażą się długo oczekiwane dodatki Wrogie Zamiary i Tajne Cele, urozmaicające rozgrywkę w The Resistance na sześć różnych sposobów.

Więcej 0

Zagubione Znalezione - kolejny zręcznościowy hit?

Data: 2017-02-06 BoardFreq

Zgubione znalezione to szybka gra w odnajdywanie przedmiotów. Gracze dostają do dyspozycji 54 karty, sześć zestawów po 9 kart w jednym kolorze.

Na awersach kart znajdują się różne kolorowe przedmioty. Natomiast na rewersach znajdują się te same przedmioty z awersów oraz jeden dodatkowy.

Celem gry jest jak najszybsze odnalezienie tego dodatkowego przedmiotu znajdującego się na rewersie każdej z nich.

Karty podzielone zostały na sześć poziomów trudności, oznaczonych kolorami. Im trudniejsza karta tym więcej przedmiotów posiada, oraz zapewnia więcej punktów na koniec gry.

Więcej 0

Żyrafometr - dla rodziny i nie tylko

Data: 2017-02-05 BoardFreq

Czy próbowaliście kiedyś porównać prędkość, z jaką opada kropla deszczu, z wagą największej na świecie dyni albo z liczbą pokojów w Pałacu Buckingham?

W świecie niesamowitych i zaskakujących oraz tych zwyczajnych i zabawnych faktów spróbujecie odgadnąć, które z nich mają przypisaną największą, a które najmniejszą wartość liczbową.

Więcej 0

Vikings Gone Wild .... w Polsce!

Data: 2017-02-03 Robert Deninis

Dzisiaj o godzinie 15:00 wydawnictwo Games Factory Publishing, ruszyło z pierwszą w tym roku kampanią crowdfundingową na platformie wspieram.to.

W cztery godziny później, polskie wydanie gry Vikings Gone Wild zostało ufundowane, wydłużając i tak już imponującą, listę udanych projektów tego wydawnictwa.

Więcej 0

Nowe dodatki do Runebounda

Data: 2017-02-03 Robert Deninis

W drugim kwartale tego roku, nakładem wydawnictwa Galakta, ukażą się dwa dodatki wzbogacające przygody jakie możemy przeżywać podczas gry w trzecią edycję Runebounda.

Zestawy W sieciZłocone ostrze to nowi bohaterowie, nowe zdolności i zasoby, nowe karty przygód i fabuły, oraz całkiem nowy scenariusz.

Więcej 0

Gorączka Podziemnej Mocy

Data: 2017-02-03 Robert Deninis

Wyspa Kwitnącej Wiśni (Honshu) to nie jedyny tytuł fińskiego wydawnictwa Lautapelit.fi, którego przybliżeniem polskim graczom zajęło się Lucrum Games.

Na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku, zejdziemy w mroczne podziemia i zmierzymy się z kolejnymi falami przebrzydłych potworów, w udanym mariażu przygodówki i gry zręcznościowej, czyli Gorączce Podziemnej Mocy.

Więcej 0

Dziesiąta fala X-winga

Data: 2017-02-03 Robert Deninis

Pozostając w klimatach science fiction, pragniemy poinformować, że do polskich sklepów zawitała kompletna, dziesiąta już, fala dodatków do X-wing: Gry figurkowej.

X fala to trzy statki, które zmienią oblicze gry i wprowadzą ze sobą zupełnie nową mechanikę stanów:

  • Myśliwiec TIE Sabine
  • Prom typu Upsilon
  • Quadjumper

Więcej 0

Napisz do nas