ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Factory Of Ideas w natarciu wydawniczym

Data: 2016-05-16 Marcin Korzeniecki

Poznańskie wydawnictwo stale uzupełnia swoją ofertę o nowe, często zaskakujące tytuły.

Więcej 0

Nowości w Katalogu Gier (aktualizacja z 15.05.2016)

Data: 2016-05-15 Robert Deninis

Dzięki Waszej pomocy nasz Katalog Gier zawiera już niemal 720 pozycji. Kilka z nowości oczekuje Waszego wsparcia na platformie wspieram.to, prosimy więc o opinie osób, którym dane było zagrać w prototypy i wersje przedprodukcyjne. Być może Wasze głosy pomogą im się ufundować.

Pełną listę tytułów znajdziecie w rozwinięciu.

Więcej 2

Mage Wars nadchodzi...

Data: 2016-05-14 Robert Deninis

Jeszcze nie zakończyła się kampania mająca na celu wydanie w pełni po polsku gry Wiertła, skały, minerały, a Games Factory Publishing już uruchomiło kolejną. Tym razem, wybór wydawnictwa padł na dwie gry karciane Mage Wars: Arenę i Mage Wars: Akademię, zapewniające grywalność karcianek kolekcjonerskich, w systemie przypominającym bardziej grę planszową. 

Więcej 2

La Cosa Nostra ufundowane. W imię Odyna czeka na wsparcie.

Data: 2016-05-13 superzgred

Kolejne gry od wydawnictwa Baldar na wspieram.to

Więcej 0

Niezbędnik bohatera

Data: 2016-05-13

W krakowskim Treflu praca wre, bowiem Niezbędnik bohatera jest już w druku i wkrótce opuści fabrykę kart. Fanom niecierpliwie wyczekującym premiery (przypomnijmy, początek czerwca), prezentujemy kilka nowych kart z dodatku do Boss Monstera.
 

Więcej 1

Nowe wydanie gry edukacyjnej ZnajZnak Sport

Data: 2016-05-13 Agata Freindorf

Dzięki grom wydawanym przez Instytut Pamięci Narodowej mamy okazję poprzez zabawę poszerzać naszą wiedzę historyczną. Jeśli lubicie gry na spotrzegawczość to seria ZnajZnak powinna Was bardzo zainteresować. Właśnie do sprzedaży trafiło drugie wydanie gry z tej serii - ZnajZnak Sport.

Więcej 0

"Star Wars: Imperial Assault" - zapowiedzi nowych dodatków pudełkowych i figurkowych

Data: 2016-05-13 Wojciech Mikołajczak

Od dziś zaczynamy Was stale informować o nowościach oficyny Fantasy Flight Games, w ich dwóch flagowych przygodowych systemach planszowych: „Star Wars: Imperial  Assault” oraz „Descent: Journeys in the Dark”. O postępach w wydawaniu polskich wersji kolejnych dodatków możecie dowiedzieć się na stronie polskiego przedstawiciela FFG, wydawnictwa Galakta. My skupimy się natomiast na najświeższych newsach, bezpośrednio od amerykańskiego producenta oryginalnej wersji gry.

Wydawnictwo ciężko pracuje nad tym, aby zapewnić sobie ciągłość sprzedaży linii produktowych tych dwóch tytułów, a swoim klientom dać wiele  godzin ciekawej rozrywki. W przypadku „Star Wars: Imperial Assault” dodatki do gry są również niezbędne do budowania nowych lub ulepszania wypróbowanych już armii w trybie Konfrontacji.

Będziemy starać się przekazywać Wam te wiadomości w jak najbardziej skondensowanej formie, tak więc tekst wprowadzający, który właśnie czytacie, nie będzie się już najprawdopodobniej pojawiał w kolejnych wpisach.

Więcej 0

Nowości z Egmontu

Data: 2016-05-12 Robert Deninis

Do wydanej niedawno gry o sympatycznych nielotach, dołączą wkrótce kolejne tytuły z wydawnictwa Egmont. Będzie coś dla fanów futbolu, gigantów niszczących metropolie oraz umarłych inaczej.

Więcej 0

Warcaby jamowe

Data: 2016-05-12 Robert Deninis

Józef Kawałek, skromny mieszkaniec Sanoka, postanowił urozmaicić nieco rozgrywkę w warcaby. A jak góral sobie coś postanowi, to niewiele rzeczy może go od tego odwieść. Zatem jak postanowił, tak też uczynił. W ten sposób powstały warcaby jamowe.

Więcej 0

Gry planszowe - świadectwo cywilizacji

Data: 2016-05-11 Robert Deninis

Niecodzienna wystawa przedstawiająca dawne gry, nawet takie sprzed kilku tysięcy lat, i codzienna rozrywka miłośników planszówek, czyli kilka próbnych partii nowej/starej gry – oto co ma do zaoferowania sopocki skansen archeologiczny „Grodzisko”. 

Więcej 0

Taktyczne starcie

Data: 2016-05-11 Robert Deninis

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników strategicznych gier wojennych. Debiutujące wydawnictwo Gremia, przygotowuje się do wydania Taktycznego Starcia, gry autorstwa Marcina Wilka, symulującej współczesne pole bitwy.

Więcej 0

Gram w planszówki - wspieram Board Times

Data: 2016-05-10 Robert Deninis

Od wielu lat serwis Board Times udowadnia, że motto "Gry planszowe to nasza pasja!" to nie jedynie pustosłowie, lecz hasło pod którym podpisuje się każdy członek zespołu redakcyjnego. To dzięki nim, nie ma dnia by na łamach serwisu nie pojawiła się nowa recenzja, poradnik, ciekawy artykuł, wywiad z autorem gier czy też planszówkowe wieści w "pigułce".

Na platformie wspieram.to wystartowała właśnie kampania "Gram w planszówki - wspieram Board Times". Jej celem jest zebranie dodatkowych funduszy, które pomogą jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten serwis m.in. poprzez publikację materiałów wideo (instrukcje, zapowiedzi, unboxingi, rzuty okiem), rozszerzoną publicystykę oraz artykuły o planszówkach na platformach mobilnych. Dla wszystkich wspierających przygotowano wiele cennych i unikalnych nagród. Zachęcam zatem do przyjrzenia się dotychczasowej działalności serwisu Board Times i wsparcia trwającej kampanii.

Przecież gracie w planszówki, czyż nie?

Więcej 0

Napisz do nas