ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Co czai się za progiem?

Data: 2016-12-09 Robert Deninis

Wielu było takich, którzy poszukując ostatecznej prawdy, popełnili straszliwe błędy. Nieudane rytuały odmieniły i zdeformowały ich ciała. Stali się niewolnikami czegoś znacznie potężniejszego od nich, istoty, dla której żadna wiedza nie jest zakazana. Czyhający w Progu nieustannie szuka sposobów, aby spoza czasu i przestrzeni manipulować światem. Tylko grupka badaczy może powstrzymać niebezpieczne machinacje Yog-Sothotha, bo jeśli tego nie zrobią, istnieje ryzyko, że sami staną się bezmyślnymi sługami i dołączą do wroga…

Co tak naprawdę czai sie za progiem? Tego, niestety dowiecie się dopiero w 2017 roku, kiedy to swoją polską premierę będzie miało pierwsze, duże rozszerzenie do drugiej edycji Posiadłości Szaleństwa, noszące tytuł Za Progiem.

Więcej 0

Dziesięć minut

Data: 2016-12-09 Robert Deninis

"Nigdy nie zapomnę o tych co mnie zdradzili, ani o tych, którzy nigdy nie zawiedli mego zaufania." - Agent 47.

Na kładem wydawnicta Rebel.pl, w drugiej połowie grudnia ukaże się 10 Minut - gra dedukcji i blefu, w której gracze wcielają się w płatnych zabójców. Zadaniem każdego z nich jest zabicie trzech postaci (celów) i uniknięcie zdemaskowania. W gronie tych postaci mogą być również inni zabójcy (prowadzeni przez pozostałych graczy).

Więcej 0

Gra o Tron: Quiz

Data: 2016-12-09 Robert Deninis

Na miłośników sagi G.R.R. Martina: Pieśń Lodu i Ognia, z przyzwyczajenia odwiedzających jeden z salonów Empiku, w nadziei na ukazanie się kolejnego jej tomu, czeka nie lada niespodzianka, w postaci gry Gra o Tron: Quiz, pozwalającej sprawdzić swoją znajomość (częściowo pokrywającej się z książkową) fabuły, świata i postaci serialu telewizyjnego HBO Gra o Tron.

Więcej 0

Nowości od Tailor Games

Data: 2016-12-09 Robert Deninis

W związku z nieoczekiwaniem odwołaniem Pionka, planowana na jutro premiera dwóch najnowszych tytułów od Tailor Games: Morfeusza i Pory na Kameleona, ulegnie przesunięciu na 17 grudnia. Nie zrażajcie się tym jednak, gdyż obie gry nadal zdążą trafić pod Waszą choinkę, a to dzięki uruchomionej dzisiaj przedsprzedaży w sklepiku wydawnictwa.

Więcej 0

Wiek złodziei

Data: 2016-12-08 Robert Deninis

Korzystając z mojej nieuwagi, na sklepowe półki, niepostrzeżenie zakradli się złodzieje w sile wieku... To znaczy wiedziałem, że ten moment się zbliża. Czuwałem, starając się go nie przegapić. Ale wtedy Galakta rzuciła kostą Przeznaczenia, a gdy odwróciłem wzrok w stronę niespodziewanego hałasu, podstępnie wzięła i wydała Wiek Złodziei.

Wiek złodziei to gra dla 2-4 graczy, z których każdy wciela się w złodzieja z unikalnymi zdolnościami i arsenałem pomysłowych wynalazków. Celem gry jest zdobycie Klejnotu Cesarzy, nie dając się złapać strażnikom, i opuszczenie murów miasta, zanim wszystkie bramy zostaną zamknięte. Nie będzie to łatwe, bo po kradzieży Klejnotu straż wzmaga swoją czujność, a inni złodzieje nie przepuszczą okazji, by wykraść Klejnot Cesarzy koledze po fachu.

Więcej informacji o najnowszej grze Galakty znajdziecie pod tym adresem: http://bit.ly/WiekZlodziei_pl

Więcej 0

PIONEK ODWOŁANY

Data: 2016-12-07 Robert Deninis

UWAGA! WAŻNE!

Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORÓW, PIONEK NIE ODBĘDZIE SIĘ W TEN WEEKEND.

O NOWYM TERMINIE POINFORMUJEMY WKRÓTCE. WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH BARDZO PRZEPRASZAMY.

Więcej 0

Muzeum Miskatonic

Data: 2016-12-07 Robert Deninis

Wydawnictwo Fantasy Flight Games rozwija popularne tytuły wg intelowskiego modelu Tic-Toc. W przypadku gier LCG tego wydawnictwa oznacza to naprzemienne wydawanie dużych i serii małych rozszerzeń, które w przypadku Horroru w Arkham: Gra karcianej, zwać się będą zestawami mitów

Pierwszym zestawem mitów, zawierającym karty służące do ulepszenia istniejących talii oraz nowe scenariusze, które można rozegrać samodzielnie, bądź jako część kampanii Dziedzictwo Dunwich, będzie Muzeum Miskatonic.

Więcej 0

Alchemicy: Królewski Golem

Data: 2016-12-07 Robert Deninis

Nad czym pracują moi koledzy po fachu? Od wielu tygodni siedzą zamknięci w swoich laboratoriach i tylko sporadycznie składają potajemne wizyty w królewskiej bibliotece. Czy to możliwe, że również pracują nad rozwiązaniem królewskiej zagadki? Głupcy! Wzory chemiczne, których szukają w królewskiej encyklopedii, zostały napisane przeze mnie!
Tylko ja znam prawdziwą naturę korzenia mandragory i tylko mi uda się ożywić królewskiego golema!

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to już w drugiej połowie grudnia, będziemy mogli dodać do Alchemików aż cztery rozszerzenia, wydane pod zbiorczym tytułem Królewski Golem.

Więcej 1

SUPERHOT Gra karciana

Data: 2016-12-07 Robert Deninis

Wydawnictwo Board and Dice przygotowuje się do odpalenia kolejnej kampanii na platformie Kickstarter. Tym razem chodzi o wydanie karcianej wersji, komputerowego hitu SUPERHOT, jednej z najbardziej innowacyjnych gier FPS ostatnich lat. Nad projektem pracować będzie Manuel Correia, autor m.in. Agen Decker i Multiuniwersum.

Kampania wystartuje w połowie stycznia, a premiera gry zbiegnie się z przyszłorocznym UK Games Expo. Postępy prac nad grą, możecie śledzić na bieżąco subskrybując newslettera.

Więcej 1

Drogi szefie

Data: 2016-12-05 Robert Deninis

Tymi słowami dobrze jest zacząć podanie o premię świąteczną (z przeznaczniem na zakup gier pod choinkę oczywiście). "Drogi szefie" to także tytuł dodatku do lubianej gry dedukcyjnej Listy z Whitechapel. Dzięki wydawnictwu Galakta, jeszcze w grudniu będziecie mogli wspomóc detektywów w polowaniu na Kubę Rozpruwacza.

Więcej 0

Wybuchowe gry w nowej odsłonie

Data: 2016-12-05 Robert Deninis

Marka PIATNIK, wydawca luksusowych kart i edukacyjnych gier planszowych, wprowadza na polski rynek nowe wersje klasycznych planszówek – TIK TAK BUM oraz TIK TAK BUM Junior. Zasady gry są proste – należy wymyślać wyrazy zawierające daną grupę liter lub słowa kojarzące się z rysunkiem na danej karcie. Motywacją do skutecznego myślenia i dodatkową atrakcją gry jest ciągle tykająca bomba, przekazywana z rąk do rąk.

W nowej odsłonie gier TIK TAK BUM otrzymujemy jeszcze większą liczbę kart. Dynamiczna rozgrywka oraz możliwość gry w dużej grupie sprawiają, że to świetna opcja zarówno na spotkania rodzinne, zabawę z dziećmi, jak i imprezy wśród przyjaciół.

Więcej 0

TZAAR

Data: 2016-12-05 Robert Deninis

Projekt GIPF to seria abstrakcyjnych gier logicznych, które łączą w sobie prostotę zasad oraz liczne możliwości strategiczne. Tytuły te stanowią znakomite ćwiczenia dla umysłu, co zapewniło im liczne nagrody i wyróżnienia przyznane na całym świecie. Dwie gry z serii - GIPF oraz YINSH - ukazały się w odświeżonych wydaniach w czerwcu bieżącego roku, natomiast już niebawem nakładem wydawnictwa Rebel ukaże się kolejny tytuł należący do projektu: Tzaar.

Więcej 0

Napisz do nas