ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Konwenty planszówkowe - marzec 2016 r.

Data: 2016-03-10 Agata Freindorf

Przez cały rok w różnych polskich miastach odbywają się liczne konwenty poświęcone stricte bądź tylko częściowo grom planszowym. Przeczytajcie, gdzie w marcu można spotkać wydawnictwa, brać udział w turniejach i po prostu pograć w wiele starszych i nowszych tytułów.

Więcej 0

Last Friday - gra w klimacie filmowych slasherów

Data: 2016-03-09 Agata Freindorf

Lato, grupa młodych, roześmianych ludzi znajdująca się w oddalonym od miejskiego zgiełku obozie nad jeziorem. Dobra zabawa trwa w najlepsze. Nikt nie zauważa zniknięcia jednej z osób, nikt nie słyszy jej ostatniego krzyku. Nazajutrz ktoś znajduje jej zakrwawione ciało. Strach i nieufność zaczynają ogarniać całą grupę, tymczasem znika kolejna osoba… Tak zaczyna się fabuła nowej gry zapowiedzianej przez wydawnictwo Ares Games, a nawiązującej do charakterystycznego podgatunku horroru – slasherów.

Więcej 0

Rozpoczęło się głosowanie na Golden Geek Awards 2015

Data: 2016-03-09 Agata Freindorf

Wszystkie kandydatury zostały zebrane, zatem czas na rozpoczęcie głosowania na najlepsze gry wydane w 2015 r. celem wręczenia nagród Golden Geek Awards.

Więcej 0

Hobbity.eu - plany wydawnicze 2016

Data: 2016-03-09 Dominik Sass

Wydawnictwo Hobbity za pośrednictwem swojej strony internetowej ogłosiło plan wydawniczy na I połowę 2016 roku.

Więcej 0

Ruszyła przedsprzedaż Heroes of Normandie

Data: 2016-03-09 Robert Deninis

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się przedsprzedaż polskiej edycji gry Heroes of Normandie. Uroczysta premiera gry odbędzie się na festiwalu fantastyki Pyrkon w Poznaniu. Dla wszystkich fanów, którzy zamówią grę w przedsprzedaży Portal Games przygotował specjalną niespodziankę – do każdego pudełka dołączona będzie czterostronicowa kampania oraz dwa specjalne żetony – to zaprojektowana specjalnie dla polskich fanów kampania Czterej Pancerni!

Więcej 0

Galakta ujawnia kolejne gry

Data: 2016-03-08 Marcin Korzeniecki

Wydawnictwo Galakta ujawnia sukcesywnie kolejne gry, jakie wyda w 2016 r. Wspólnym mianownikiem pozycji są świetne grafiki i dobra jakość wydania. Poznajcie Spadkobierców i Jolly Rogera.

Więcej 0

BALDAR - Plany wydawnicze 2016

Data: 2016-03-08 Barbara Kolęda

Po sukcesie projektu Simurgh wydawnictwo Baldar nie spoczywa na laurach, ale planuje następne gry i kampanie.

Więcej 0

Wiosenne Turnieje Haru Ichiban

Data: 2016-03-07 Robert Deninis

Wydawnictwo Hobbity zachęca do udziału w Wiosennych Turniejach gry Haru Ichiban. W ich współorganizację zaangażowały się instytucje kultury, stowarzyszenia oraz szkolne kluby gier planszowych w różnych miejscach w Polsce. Natomiast już w maju, do zorganizowania kolejnych turniejów, zostaną zaproszone stacjonarne sklepy z grami planszowymi.

Warto więc odwiedzać stronę wydawnictwa, gdyż niewykluczone że któryś z nich odbędzie się w Waszej okolicy.

Więcej 0

Gorące premiery i wielkie powroty

Data: 2016-03-06 Robert Deninis

Tak jednym zdaniem można określić najbliższe kilka tygodni z Portal Games, istne "przesilenie wiosenne" dla fanów wydawnictwa. Grono tych ostatnich może się jeszcze powiększyć, a to dzięki powrotowi na sklepowe półki dwóch flagowych tytułów: Neuroshima Hex 3.0 i Osadnicy: Narodziny Imperium.

Więcej 0

Z archiwum ŚGP...

Data: 2016-03-05 Robert Deninis

Zapraszamy do przeczytania recenzji gry Archipelagolata temu napisanej na potrzeby magazynu "Świat Gier Planszowych", która jednak zrządzeniem losu nigdy nie doczekała się publikacji. Teraz, w niemal niezmienionej formie, czeka na naszych Czytelników w serwisie Znad Planszy, na autorskim blogu Macieja "Kwiatosza" Kwiatka. Zachęcam do lektury!

Więcej 0

Quined Games wyda drugą edycję gry Vanuatu

Data: 2016-03-05 Agata Freindorf

Vanuatu to tytuł u nas raczej mało znany. Gra zaprojektowana przez Alaina Eprona została ciepło przyjęta na targach w Essen w 2011 r. Tytuł ten jednak szybko zniknął ze sklepowych półek i od dłuższego już czasu jest białym krukiem. Niedawno holenderskie wydawnictwo Quined Games ogłosiło, iż planuje w tym roku wydać drugą edycję tej eurogry.

Więcej 0

Board&Dice wyda grę dla 1 gracza Agent Decker

Data: 2016-03-05 Agata Freindorf

Chłopaki z wydawnictwa Board&Dice kontynuują współpracę z portugalskim twórcą gier Manuelem Correia. Oprócz zapowiadanej na czerwiec gry Multiuniversum planują wydać jego inny tytuł przeznaczony dla jednego gracza o roboczej nazwie Agent Decker

Więcej 0

Napisz do nas