ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Stone Age junior

Data: 2016-04-08 Marcin Korzeniecki

Większość graczy zna grę Stone Age w Polsce wydaną przez wydawnictwo Bard jako Epoka Kamienia. W 2016 roku zadebiutowała wersja Stone Age dla dzieci.

Więcej 0

Planszówki w szkole?

Data: 2016-04-06 Robert Deninis

I nie chodzi tu wyłącznie o klika gier w szkolnej bibliotece, czy też szkolny klub planszówkowy. Walory edukacyjne gier planszowych doceniło Ministerstwo Edukacji Narodowej i rozważa ich włączenie do podstawy programowej. Być może już wkrótce, uchylonymi przez Szachy i ZnajZnak drzwiami, do klas wparują kolejne gry, poprzez zabawę ucząc nasze pociechy logicznego myślenia, rozwijając ich wyobraźnię, umięjętność planowania i wpajając zasady współzawodnictwa.

Na razie pomysł jest na etapie konsultacji z różnymi środowiskami, ale wydaje się mieć duże szanse powodzenia. Bo, czy potraficie znaleźć jakieś wady tego rozwiązania?

Brawo MEN!

źródło: audycja "Zapraszamy do Trójki", 6 kwietnia 2016 r., godz. 16:25

Więcej 2

Portal Games - Premiery kwietnia i zapowiedzi na maj!

Data: 2016-04-04 Robert Deninis

Portal Games ogłasza plany wydawnicze na maj 2016 – ukaże się 5 nowych produktów ze stajni Portal Games. Gliwicki wydawca przygotował tytuły zarówno dla doświadczonych graczy jak i dla osób, które dopiero zaczynają poznawać magiczny świat gier planszowych.

Więcej 1

Recenzja: SZERYF Z NOTTINGHAM

Data: 2016-04-04 kaczmar

Lubicie blefowanie? Negocjacje? Łapówkarstwo? Jeżeli tak, to wydawnictwo Rebel po wielu przebojach produkcyjnych wydało w Polsce w końcu przebój roku 2014 – grę karcianą SZERYF Z NOTTINGHAM. Czy końcowy produkt sprostał wymaganiom? Sprawdźmy.

Więcej 0

Nowości w Katalogu Gier (aktualizacja z 3.04.2016)

Data: 2016-04-03 Robert Deninis

W ubiegłym tygodniu w naszym Katalogu Gier pojawiło się 61 kolejnych tytułów, w tym niemal pełna "dyskografia" Przedwiecznych ;)

Sprawdźcie, czy nie ma wśród nich Waszych ulubionych gier. Oceńcie i podzielcie się z nami Waszą o nich opinią.

Pełną listę tytułów znajdziecie w rozwinięciu.

Więcej 1

Konwenty planszówkowe - kwiecień 2016 r.

Data: 2016-03-31 Agata Freindorf

Na jakie większe konwenty z grami planszowymi można wybrać się w kwietniu?

Więcej 0

Santorini

Data: 2016-03-31 Marcin Korzeniecki

Na portalu crowdfundingowym Kickstarer ruszyła zbiórka prostej i prześlicznie wydanej gry logicznej o greckich bogach. Rozgrywka w 30 min. Zainteresowani?

Więcej 0

Lynx Games – nowe wydawnictwo na rynku gier

Data: 2016-03-30 Robert Deninis

Na polskim rynku gier „bez prądu” pojawiła się nowa marka - Lynx Games. Zespół stworzony przez graczy dla graczy. Bez ograniczeń gatunkowych, z ideą zarówno odświeżania zapomnianych perełek z ubiegłego wieku, jak i pozycji nieobecnych jeszcze na polskim rynku. Pierwszym tytułem, który zostanie opublikowany w ramach działalności Lynx Games jest „Lis: Gra Karciana”. Projekt stworzony na podstawie polskiego komiksu!

Więcej 0

Zapowiedź wydawnictwa Bard - Bang! Pojedynek

Data: 2016-03-30 Agata Freindorf

Pod koniec kwietnia pojawi się nowa gra od wydawnictwa Bard Centrum Gier - Bang! Pojedynek

Więcej 0

Nowości w Katalogu Gier

Data: 2016-03-28 Robert Deninis

W ubiegłym tygodniu w naszym Katalogu Gier pojawiło się 55 kolejnych tytułów. Sprawdźcie, czy nie ma wśród nich Waszych ulubionych gier. Oceńcie i podzielcie się z nami Waszą o nich opinią.

Pełną listę tytułów znajdziecie w rozwinięciu.

Więcej 2

Szukamy nowych redaktorów

Data: 2016-03-27 Marcin Korzeniecki

Lubisz grać, wiesz co piszczy w planszowym fandomie, śledzisz poczynania rodzimych i zagranicznych wydawnictw, uczestniczysz w dyskusjach, wyrażasz własną opinię, wreszcie, lubisz pisać i umiesz posługiwać się językiem polskim – tak, Ciebie szukamy.

Więcej 1

FoxGames zapowiada 'W cieniu tronu' i 'Gangi Nowego Jorku'

Data: 2016-03-26 Agata Freindorf

Nie tak dawno FoxGames zdradziło tytuły gier przeznaczonych dla młodszych graczy, które wydadzą w bieżącym roku. Wydawnictwo nie zapomniało jednak o starszych i bardziej doświadczonych graczach prezentując na początek dwie gry, które ukażą się już wiosną. 

Więcej 0

Napisz do nas