ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Capital - nowa gra Filipa Miłuńskiego pojawi się nakładem wydawnictwa Granna

Data: 2016-09-03 Marcin Korzeniecki

Capital jest grą o Warszawie, a konkretnie o rozbudowie stolicy. Prawdopodobnie możemy spodziewać się premiery na targach Essen 2016.

Więcej 0

Terraformacja Marsa rozpoczęta!

Data: 2016-09-01 Robert Deninis

W latach 1957-1975, pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i ZSRR, trwało zażarte współzawodnictwo w eksploracji kosmosu. W tym roku, miejscem podobnych zmagań jest polska scena planszówkowa, która uparła się na skolonizowanie Marsa.

Wyścig rozpoczął się w już kwietniu, kiedy to pierwsze sondy zwiadowcze na Czerwoną Planetę wysłała Galakta (co nikogo specjalnie nie zdziwiło, gdyż powszechnie wiadomym jest, że posiada ona największą armadę statków kosmicznych). Gorączkowe przygotowania do wystrzelenia własnych wahadłowców, trwają także w Portalu (First Martians: Adventures on the Red Planet) i Red Imp (Martians: A Story of Civilization).

Jednak to Rebel, jako drugi dotarł na Marsa i od razu przystąpił do jego terraformacji.

Więcej 0

Ostatni piątek

Data: 2016-08-30 Robert Deninis

Wydawnictwo Galakta oficjalnie potwierdziło, że to ono będzie odpowiedzialne za polską edycję gry The Last Friday - survival horroru, klimatycznie nawiązującego do filmowych klasyków z lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. 

Czy wcielając się w młodego obozowicza, spróbujesz przetrwać przerażający weekend? Czy może jako psychopatyczny morderca powracający zza grobu będziesz przemierzać leśne ostępy w poszukiwaniu zemsty?

Więcej 0

pocztówka z wakacji #3

Data: 2016-08-30 Marcin Korzeniecki

Przez tydzień był spokój. Już myśleliśmy, że po wszystkim, a tu do redakcji przyszła kolejna kartka. Przypięliśmy na tablicy korkowej i zadzwoniliśmy na pocztę. Listonosz się znalazł. Siedział w domu, zamknięty w szafie, drapiąc na drzwiach napis: Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn. Przestajemy się dziwić.

Więcej 0

Pomysł na nudną podróż

Data: 2016-08-30 Robert Deninis

Zmęczony długą i monotonną podróżą? Dzieci marudzą na tylnym siedzeniu? Co chwilę słyszysz „daleko jeszcze?” 

Fabryka Kart Trefl-Kraków, na walkę z podróżną nudą, proponuje kolejną grę z serii pocket game: Car Cards.

Więcej 0

"Galaktyczny" koniec wakacji

Data: 2016-08-29 Robert Deninis

Wydawnictwo Galakta postanowiło jeszcze bardziej utrudnić, i tak już ciężki powrót do szkoły, wrzucając na sklepowe półki dodatki do swoich flagowych tytułów oraz zupełnie nową grę, fabularnie osadzoną w uniwersum Android.

Więcej 0

Ninja Koty – nowość Kudu Games ujawniona!

Data: 2016-08-29 superzgred

Po azjatyckim Bonsai, przyszedł czas na jeszcze bardziej azjatycką grę – Nyan Ninja Koty

Więcej 0

Portal Games Germany

Data: 2016-08-29 Robert Deninis

Nasze planszowkowe hobby nieustannie się rozwija. Jak grzyby po deszczu powstają kolejne wydawnictwa, a obecne śmiało spoglądając w przyszłość branży, wydają coraz to więcej tytułów i zdobywają nowe rynki.

Nie inaczej jest z gliwickim wydawnictwem Portal Games, które ogłosiło właśnie rozszerzenie swojej działalności o nowy oddział - Portal Games Niemcy.

 

Więcej 0

Egmont Geek

Data: 2016-08-26 Robert Deninis

Egmont Geek to linia wydawnicza przeznaczona dla zaawansowanych graczy. Gry, stworzone przez znanych autorów, oferują ciekawą, długą rozgrywkę, wymagającą strategicznego planowania i podejmowania złożonych decyzji. Wysoka jakość wykonania, dużo elementów i nowatorskie pomysły w regułach zapewnią wspaniałą rozgrywką prawdziwym miłośnikom gier planszowych.

Po ciepłym przyjęciu otwierającej tą linię Concordii Maca Gerdtsa, wydawnictwo Egmont przedstawiło kolejne tytuły z serii Geek, które na polskim rynku zadebiutują pod koniec września. 

Więcej 0

Mała rzecz, a cieczy

Data: 2016-08-25 Robert Deninis

Też tak macie, że składając zamówienie często brakuje wam dosłownie kilku złotych, do progu pozwalającego obniżyć koszty przesyłki? Zobaczcie jakie nowe mini-dodatki pojawiły się w sklepiku Portalu.

Więcej 0

International Gamers Awards 2016

Data: 2016-08-24 Robert Deninis

Od 16 lat, jury złożone z ekspertów z całego świata, wybiera najlepsze gry, zasługujące na wyróżnienie i promocję wśród szerszego grona odbiorców. Ogłoszono nominacje do International Gamers Awards 2016!

Więcej 0

Planszowe Gram Prix 2016 - zagłosuj i wygraj planszówkę!

Data: 2016-08-24 Robert Deninis

Rozpoczęło się Planszowe Gram Prix 2016, czyli pierwszy plebiscyt, w którym gracze mają możliwość zagłosowania nie tylko na najlepszą grę planszową wydaną w ubiegłym roku, ale również na wydawnictwo i internetowy sklep z planszówkami.

Więcej 0

Napisz do nas