ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Zu&Berry - edukacyjne gry i zabawy dla najmłodszych

Data: 2018-07-12 Robert Deninis

W ofercie Fabryki Kart Trefl-Kraków pojawiła się nowa seria - Zu&Berry.

To gry i zabawy przygotowane z myślą o najmłodszych, tytuły dla dzieci od 0 do 6 lat.

Więcej 0

Pewnego razu

Data: 2018-07-01 Robert Deninis

Twoje dziecko nie chce spać? Zagrajcie w grę Pewnego Razu.

Jak to? Granie przed zasypianiem? Jak najbardziej, bo to jest gra w opowiadanie bajek. Znajdźcie piżamę, umyjcie zęby, przytulcie misia! Jesteście gotowi? Zaczynamy wspólną podróż do krainy zamków, wróżek, robotów i rakiet...

Więcej 0

Szachy jamowe

Data: 2018-07-01 Robert Deninis

Przeszło dwa lata temu, na naszych łamach mogliście przeczytać o Warcabach jamowych - oryginalnej koncepcji rozwijającej klasyczną rozgrywkę. Okazuje się, że ich autor, pan Józef Kawałek nie osiadł na laurach, lecz dalej kombinuje jak wynieść klasyczne gry na wyższy poziom abstracji, zmuszając szare komórki do jeszcze większego wysiłku.

Więcej 0

Lipcowe nowości od FoxGames

Data: 2018-06-24 Robert Deninis

Już w lipcu nakładem wydawnictwa FoxGames ukażą się dwie nowości: "Manhattan" - najnowsza odsłona gry, który od ponad dwóch dekad uznawana jest za klasykę gatunku oraz "Pogromcy potworów" - zapierająca dech w piersiach rozgrywka, w której liczą się bystrość umysłu, sokoli wzrok i naprawdę błyskawiczny refleks.

Więcej 0

Nowości z Trefla Kraków

Data: 2018-06-24 Robert Deninis

Rodzinna seria Trefl Joker Line rośnie w siłę. Nakładem Fabryki Kart Trefl Kraków ukazały się ostatnio cztery gry: "Sherlook" - w którym przyjdzie nam wykazać się refleksem i spostrzegawczością, "Rzutem do mety" - kościany symulator wyścigów, wystrzałowa imprezówka "Trefle" oraz prawdziwa gratka dla miłośników planowania miejskiej przestrzeni "Projekt: Miasteczko".

Więcej 0

Orbis po polsku!

Data: 2018-06-23 Ignacy Trzewiczek

Kilka dni temu wydawnictwo Space Cowboys, członek grupy Asmodee zapowiedziało wydanie gry Orbis, a dziś pojawiło się już oficjalne potwierdzenie ze strony Rebel Games, iż gra ukaże się tej jesieni w języku polskim. 

Więcej 0

Solar City!

Data: 2018-06-13 Ignacy Trzewiczek

Na platformie zagramw.to rozpoczęła się kampania gry Solar City autorstwa Marcina Ropki i Violi Kijowskiej. W Solar City gracze wcielają się w architektów, których zadaniem jest przekształcić starą zabudowę w tętniące życiem ekologiczne miasto.

Więcej 1

Plany wydawnicze Portal Games na II połowę 2018

Data: 2018-06-12 Robert Deninis

Podczas 29. edycji Pionka odbyła się prezentacja nowości wydawniczych Portal Games, koncentrująca się na tytułach, które ukażą się w drugiej połowie 2018 roku. O części tytułów już mogliście słyszeć, gdyż mówiono o nich podczas Portalkonu… ale część to zupełne nowości!

Więcej 0

Pionek 2018

Data: 2018-06-07 Robert Deninis

Już w najbliższą sobotę zapraszamy do Zabrza na 29. edycję Pionka - Rodzinnych spotkań z grami planszowymi. Tradycyjnie czekać na Was będą liczne atrakcje, a wśród nich stałe punktu programu: Konkurs Zagraj aby wygrać, testowanie prototypów w ramach Unpub Polska i Zwariowana aukcja gier.

Pełny program znajdziecie w rozwinięciu.

Więcej 0

Polska, gola!

Data: 2018-06-07 Robert Deninis

W sklepach dostępna jest już piłkarska gra planszowa, „Polska, gola!”

To dynamiczna gra oddająca atmosferę wielkich meczów piłkarskich. Jest tu wszystko to, co kochają kibice: szybkie tempo, dynamiczne akcje, walka o piłkę i… krzyki dodające sił drużynie! Gra doskonale się sprawdzi zarówno w gronie rodzin grających z dziećmi, jak i podczas spotkań dorosłych graczy  całej rodziny, nie tylko dla kibiców piłkarskich!

Więcej 0

Niedługo czternasta edycja Dni Fantastyki

Data: 2018-06-07 Robert Deninis

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, jak spędzić początek wakacji, to przypominamy, że w dniach 29 czerwca-1 lipca odbędzie się czternasta edycja Dni Fantastyki! Sama lista gości to 60 powodów by zawitać w tym czasie do wrocławskiej Leśnicy. Nie sposób przytoczyć tu sylwetki wszystkich gości, ale przedstawiamy Wam niektórych z nich.

Więcej 0

Minerały

Data: 2018-05-31 Robert Deninis

Jedną z większych niespodzianek tegorocznego Pyrkonu, była zapowiedź wydania przez Games Factory debiutanciej gry Magdaleny Śliwińskiej

W grze Minerały wyruszycie na wyprawę mineralogiczną w poszukiwaniu skarbów ukrytych pod powierzchnią. Gra wpisuje się w popularny nurt abstrakcyjnych gier logicznych, które urzekają nie tylko świetnymi zasadami, ale także przepięknie wyglądają.

Autorka gry jest absolwentką wydziału grafiki użytkowej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Co ważniejsze, jest ona także odpowiedzialna za ilustracje i cały koncept gry. Minerały w pierwotnym kształcie były jej pracą dyplomową. Jest to więc szczególny projekt gry, którego historia jest tak barwna i szczegółowa, jak jej elementy.

Więcej 0

Napisz do nas