ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Na bogato! Jak w kalejdoskopie!

Data: 2018-09-04 Robert Deninis

Najnowsza premiera Fabryki Kart Trefl-Kraków, to bogactwo barw, motywów i intrygujących szczegółów, wyścig na spostrzegawczość w bajecznie kolorowej i pomysłowej oprawie. "Kaleidos" bo o nim mowa, to efekt współpracy doświadczonego projektanta Spartaco Albertarelli i utalentowanej ilustratorki Eleny Prette. Efekt, który na przestrzeni przeszło 20 lat od swojej premiery zdobył wiele nagród (z nominacją do prestiżowej Spiel des Jahres włącznie) i pomimo upływu czasu nadal zachwyca.

Więcej 0

Jesienne nowości w Zielonej Sowie

Data: 2018-09-01 Robert Deninis

Krakowskie wydawnictwo Zielona Sowa to nie tylko wartościowe książki dla dzieci i młodzieży. Na przykład: czy wiedzieliście, że w 2014 roku, wraz ze swoimi najmłodszymi czytelnikami na Stadionie Narodowym pobili Rekord Guinessa w kategorii Największa Kolorowanka na Świecie?

No dobrze, ale wróćmy do tego co Was najbardziej interesuje. Otóż Zielona Sowa coraz śmielej poczyna sobie także na rynku gier planszowych, wydając autorskie gry polskich autorów. A tej jesieni ukażą się dwie kolejne...

Więcej 0

Zostań Królem Ethnos!

Data: 2018-08-27 Robert Deninis

Wydawnictwo Portal Games ustaliło datę premiery gry Ethnos na dzień 5 września 2018 r. 

Ethnos to wymagająca gra strategiczna oferująca mnóstwo kombinacji Sojuszników, Dowódców i ich zdolności. Gra została zaprojektowana przez Paolo Mori, autora takich tytułów, jak jak Libertalia, Vasco da Gama, Dogs of War czy Unusual Suspects. Za ilustracje odpowiada John Howe, autor ilustracji do książek Tolkiena i wielu gier planszowych osadzonych w Śródziemiu – jego prace możecie kojarzyć między innymi z The Hobbit, War Of The Ring, Middle-Earth Quest, Lord Of The Ring: The Confrontation, Hunt for the Ring, a także Magic: The Gathering.

Więcej 0

Grajeczka - premiera już za 2 dni

Data: 2018-08-20 Robert Deninis

Najnowsza pozycja linii 2 Pionków wydawnictwa Portal Games, prześliczna gra planszowa Grajeczka będzie miała swoją premierę już 22 sierpnia!

Grajeczka wydawana jest w Polsce na licencji Iello, francuskiego producenta i wydawcy gier planszowych znanych z szerokiego wyboru gier familijnych, takich jak KanagawaMorze Chmur, czy Bajkogry. Ich tytuły okraszone są zawsze pięknymi ilustracjami, a proste zasady tworzone są przez doświadczonych autorów.

Twórcą Grajeczki jest odpowiedzialny między innymi za Elysium duet: Matthew Dunstan i Brett J. Gilbert, który pracował także przy Raids. Z kolei ilustracje tworzył Miguel Coimbra, znany z prac nad 7 Cudami Świata.

Więcej 0

Wrześniowe nowości Naszej Księgarni

Data: 2018-08-20 Robert Deninis

Wydawnictwo Nasza Księgarnia najwyraźniej zapomniało o tym, że wrzesień oznacza koniec wakacji lub też postanowiło złagodzić nieco wstrząs zwiazany z powrotem do szkoły, gdyż na wrzesień właśnie zaplanowało premierę kolejnych gier, do których na pewno siądziemy znacznie chętniej niż do pracy domowej.

Więcej 0

Dized - otwarty wczesny dostęp

Data: 2018-08-20 Robert Deninis

Stojące za projektem DIZED Playmore Games, uruchomiło właśnie otwarte testy tej nietypowej platformy learningowej. Nietypowej, bo zamiast uczyć języka obcego czy programowania, dzięki DIZED możecie nauczyć się prawidłowych zasad waszych ulubionych planszówek. Powiecie, że przecież to samo możecie osiagnąć oglądając wideotutorial, prosząc o wytłumaczenie zasad znajomego, czy też, w ostateczności, czytając instrukcję. Niby tak, ale zachęcam by chociażby przez chwilę wypróbować możliwości nowej platformy bo realizacja stoi na naprawdę wysokim poziomie merytorycznym i estetycznym.

Więcej 0

Prawdziwy raj dla hobbystów!

Data: 2018-08-07 Robert Deninis

Już teraz zaplanuj odwiedziny największego festiwalu gier, planszówek i modelarstwa w Europie! Targi modell-hobby-spiel organizowane są w Lipsku, mieście oddalonym zaledwie 200 km od granicy z Polską, na jednych z najnowocześniejszych terenów targowych na świecie. Ponad 90 000 m2 powierzchni wystawienniczej, 4 hale targowe oraz ponad 650 wystawców z 13 krajów czekają właśnie na Ciebie! 

Więcej 0

Polska Luxtorpeda - Odjazd!

Data: 2018-08-07 Robert Deninis

Już za dwa tygodnie swoja premierę będzie miała „Luxtorpeda – Odjazd!” to druga część imprezowego hitu! W pudełku jest 13 nowych kategorii oraz zestaw kart z Luxtorpedą, który urozmaica zasady znane z pierwowzoru.

W „ Luxtorpedę – Odjazd! można grać niezależnie od pierwowzoru albo połączyć obie wersje, mieszając dowolnie różne kategorie. 

Więcej 0

Premiera gry Robin Hood

Data: 2018-08-06 Robert Deninis

Na drugą połowę wakacji wydawnictwo Hobbity.eu poleca się z grą Robin Hood, która dzięki kompaktowym rozmiarom pudełka zmieści się w każdym plecaku.

Więcej 0

Twierdza Festiwal Fantastyki

Data: 2018-08-06 Robert Deninis

W dniach od 7 do 9 września na terenie zabytkowej Twierdzy Boyen w Giżycku odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Fantastyki Twierdza.

Więcej 0

aktualnosc

Data: 2018-07-23 Ignacy Trzewiczek

Zapowiadana na koniec lipca premiera gry Aeon's End została przesunięta na koniec sierpnia ze względu na błędy w druku. Gra trafiła z powrotem do drukarni w celu przedrukowania na nowo komponentów zawierających błędy. 

Więcej 0

Pszczoły

Data: 2018-07-22 Robert Deninis

Nakładem Fabryki Kart Trefl-Kraków ukazały się Pszczoły -  gra karciana dla dwóch osób, w której wcielamy się w pszczoły lub trzmiele i walczymy o pyłek kwiatowy.

Wesoła rozgrywka to idealny pretekst, by w miłej atmosferze opowiedzieć dzieciom o tym, dlaczego pszczoły (i trzmiele) są dla nas tak ważne.

Więcej 0

Napisz do nas