ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Zapowiedź premiery Detektywa: Kryminalnej Gry Planszowej

Data: 2018-09-04 Robert Deninis

Na 26 września została zaplanowana premiera polskiej edycji gry Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa.

Detektyw to kolejna - obok obsypanych nagrodami Robinsona Crusoe czy Osadników: Narodziny Imperium - głośna na całym świecie premiera studia developerskiego z Gliwic. W ostatnich miesiącach tytuł zdominował amerykańskie zestawienia najbardziej oczekiwanych gier planszowych roku (tzw. The Most Anticipated Game of the Year) publikowane przez najważniejsze serwisy i blogi branżowe.

Więcej 0

Nowe komiksy paragrafowe od FoxGames

Data: 2018-09-04 Robert Deninis

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi odbędzie się premiera dwóch kolejnych komiksów paragrafowych od wydawnictwa FoxGames

"Porwanie" to licząca 160 stron opowieść dla starszych graczy, w której tajemnicze porwanie córki policjanta to dopiero początek mrocznej historii z pogranicza thrillera i horroru.

"Sherlock Holmes: Pojedynek z Irene Adler", to drugi z serii komiks paragrafowy z udziałem Sherlocka Holmesa, w którym popularny detektyw z Baker Street zmierzy się ze swoją konkurentką, w pościgu za złoczyńcą.

Więcej 0

Zombicide: Wulfsburg - strzeż się wilka złego!

Data: 2018-09-04 Robert Deninis

5 września odbędzie się polska premiera dodatku do ciepło przyjętej (także przez polskich graczy) gry Zombicide: Czarna PlagaWulfsburg to duży dodatek rozszerzający świat Zombicide o nowe możliwości!

Więcej 0

Październikowe nowości z MDR

Data: 2018-09-04 Robert Deninis

Znakiem rozpoznawczym gier ukazujących się "pod szyldem" wydawnictwa MDR są ilustracje Andrzeja Mleczki i w przypadku nadchodzących nowości fani rysownika nie będą zawiedzeni. Zmieni się natomiast nieco grupa docelowa, do której skierowane będą nowe tytuły MDR-u, bowiem "Kurza stopa", "Psia kość" i  "Motyla noga" to gry dla graczy w wieku 6+, które oprócz zapewnienia rodzinnej rozrywki, mają także rozwijać wyobraźnię, percepcję i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczyć refleks i spostrzegawczość w różnorodny sposób. Czy to się uda, przekonamy się już w październiku.

Więcej 0

Nadszedł Gniew i Apokalipsa

Data: 2018-09-04 Robert Deninis

I tak oto dotarliśmy na kraniec czasu. Ludzkość opanował Grzech. Głód i Zaraza pochłonęły wszystko, co żywe, a Wojna i Śmierć zebrały swoje żniwo. Świat ogarnął Gniew i Apokalipsa.

29 sierpnia 2018 swoją polską premierę miały dwa rozszerzenia do stworzonej przez Erica Langa i zilustrowanej przez Adriana Smitha gry The Others: Gniew oraz Apokalipsa. Pozwolą one graczom ponownie wcielić się członków drużyny F.A.I.T.H. i stawić czoła Grzechowi Gniewu oraz z mierzyć się z Apokalipsą i jego czterema demonicznymi jeźdźcami.

Więcej 0

Na bogato! Jak w kalejdoskopie!

Data: 2018-09-04 Robert Deninis

Najnowsza premiera Fabryki Kart Trefl-Kraków, to bogactwo barw, motywów i intrygujących szczegółów, wyścig na spostrzegawczość w bajecznie kolorowej i pomysłowej oprawie. "Kaleidos" bo o nim mowa, to efekt współpracy doświadczonego projektanta Spartaco Albertarelli i utalentowanej ilustratorki Eleny Prette. Efekt, który na przestrzeni przeszło 20 lat od swojej premiery zdobył wiele nagród (z nominacją do prestiżowej Spiel des Jahres włącznie) i pomimo upływu czasu nadal zachwyca.

Więcej 0

Jesienne nowości w Zielonej Sowie

Data: 2018-09-01 Robert Deninis

Krakowskie wydawnictwo Zielona Sowa to nie tylko wartościowe książki dla dzieci i młodzieży. Na przykład: czy wiedzieliście, że w 2014 roku, wraz ze swoimi najmłodszymi czytelnikami na Stadionie Narodowym pobili Rekord Guinessa w kategorii Największa Kolorowanka na Świecie?

No dobrze, ale wróćmy do tego co Was najbardziej interesuje. Otóż Zielona Sowa coraz śmielej poczyna sobie także na rynku gier planszowych, wydając autorskie gry polskich autorów. A tej jesieni ukażą się dwie kolejne...

Więcej 0

Zostań Królem Ethnos!

Data: 2018-08-27 Robert Deninis

Wydawnictwo Portal Games ustaliło datę premiery gry Ethnos na dzień 5 września 2018 r. 

Ethnos to wymagająca gra strategiczna oferująca mnóstwo kombinacji Sojuszników, Dowódców i ich zdolności. Gra została zaprojektowana przez Paolo Mori, autora takich tytułów, jak jak Libertalia, Vasco da Gama, Dogs of War czy Unusual Suspects. Za ilustracje odpowiada John Howe, autor ilustracji do książek Tolkiena i wielu gier planszowych osadzonych w Śródziemiu – jego prace możecie kojarzyć między innymi z The Hobbit, War Of The Ring, Middle-Earth Quest, Lord Of The Ring: The Confrontation, Hunt for the Ring, a także Magic: The Gathering.

Więcej 0

Grajeczka - premiera już za 2 dni

Data: 2018-08-20 Robert Deninis

Najnowsza pozycja linii 2 Pionków wydawnictwa Portal Games, prześliczna gra planszowa Grajeczka będzie miała swoją premierę już 22 sierpnia!

Grajeczka wydawana jest w Polsce na licencji Iello, francuskiego producenta i wydawcy gier planszowych znanych z szerokiego wyboru gier familijnych, takich jak KanagawaMorze Chmur, czy Bajkogry. Ich tytuły okraszone są zawsze pięknymi ilustracjami, a proste zasady tworzone są przez doświadczonych autorów.

Twórcą Grajeczki jest odpowiedzialny między innymi za Elysium duet: Matthew Dunstan i Brett J. Gilbert, który pracował także przy Raids. Z kolei ilustracje tworzył Miguel Coimbra, znany z prac nad 7 Cudami Świata.

Więcej 0

Wrześniowe nowości Naszej Księgarni

Data: 2018-08-20 Robert Deninis

Wydawnictwo Nasza Księgarnia najwyraźniej zapomniało o tym, że wrzesień oznacza koniec wakacji lub też postanowiło złagodzić nieco wstrząs zwiazany z powrotem do szkoły, gdyż na wrzesień właśnie zaplanowało premierę kolejnych gier, do których na pewno siądziemy znacznie chętniej niż do pracy domowej.

Więcej 0

Dized - otwarty wczesny dostęp

Data: 2018-08-20 Robert Deninis

Stojące za projektem DIZED Playmore Games, uruchomiło właśnie otwarte testy tej nietypowej platformy learningowej. Nietypowej, bo zamiast uczyć języka obcego czy programowania, dzięki DIZED możecie nauczyć się prawidłowych zasad waszych ulubionych planszówek. Powiecie, że przecież to samo możecie osiagnąć oglądając wideotutorial, prosząc o wytłumaczenie zasad znajomego, czy też, w ostateczności, czytając instrukcję. Niby tak, ale zachęcam by chociażby przez chwilę wypróbować możliwości nowej platformy bo realizacja stoi na naprawdę wysokim poziomie merytorycznym i estetycznym.

Więcej 0

Prawdziwy raj dla hobbystów!

Data: 2018-08-07 Robert Deninis

Już teraz zaplanuj odwiedziny największego festiwalu gier, planszówek i modelarstwa w Europie! Targi modell-hobby-spiel organizowane są w Lipsku, mieście oddalonym zaledwie 200 km od granicy z Polską, na jednych z najnowocześniejszych terenów targowych na świecie. Ponad 90 000 m2 powierzchni wystawienniczej, 4 hale targowe oraz ponad 650 wystawców z 13 krajów czekają właśnie na Ciebie! 

Więcej 0

Napisz do nas