ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Fullcap Games w I połowie 2016 roku

Data: 2016-02-26 Dominik Sass

Wydawnictwo Fullcap Games na swojej stronie ogłosiło plany na I połowę 2016 roku. Wydawnictwo planuje wydać 3 tytuły - o jeden więcej niż w roku poprzednim.

Więcej 0

Plany wydawnicze FoxGames w 2016 r. - gry dla młodszych graczy

Data: 2016-02-24 Agata Freindorf

Wydawnictwo FoxGames na swoim facebookowym profilu wciągnęło graczy w odgadywanie tytułów, które zostaną wydane przez nich w tym roku.  Zapowiedzi są w formie skojarzenia muzycznego, słownego  czy obrazkowego, a dla najlepszych odgadywaczy przewidziane są growe upominki. Do tej pory zapowiedziane zostały cztery tytuły przygotowane z myślą o młodszych graczach. Jakie to tytuły od Lisów pojawią się już wiosną na sklepowych półkach?

Więcej 0

Zapowiedź nowych gier od wydawnictwa Egmont (część 2)

Data: 2016-02-24 Agata Freindorf

Wydawnictwo Egmont ujawniło kolejne trzy tytuły, które ukażą się jeszcze tej wiosny. Szczególnie zainteresowani powinni czuć się fani zombie, piłki nożnej oraz wszelkiej maści potworów.

Więcej 0

"Wiewióry" od wydawnictwa Rebel zawitają już w marcu

Data: 2016-02-24 Agata Freindorf

Czy z mechaniki memory można wycisnąć coś jeszcze? Okazuje się, że tak. Będziecie mogli przekonać się o tym już niebawem, dzięki nowo zapowiedzianej grze od wydawnictwa Rebel „Wiewióry”.

Więcej 0

Mars napada!

Data: 2016-02-22 Marcin Korzeniecki

Mars napada (...) Mars atakuje Żadnej litości nie czuje - śpiewał Kazik Staszewski, a jego słowa jak ulał pasują do obecnej sytuacji na planszowym rynku. Zapowiada się rok w cieniu czerwonej planety. Zobaczcie jakie tytuły szykują dla Was wydawcy:

Więcej 0

Szkoły Grają - akcja wydawnictwa Rebel.pl

Data: 2016-02-19 Agata Freindorf

Wiele wydawnictw gier planszowych w ramach swojej działalności wspiera placówki, w których dzieci i młodzież spędzają dużo czasu, przekazując bezpłatnie wiele gier. Nikogo nie trzeba przekonywać o dobrym wpływie gier planszowych na rozwój naszych pociech. Z roku na rok coraz więcej szkół, bibliotek czy domów dziecka prosi o wsparcie. Za pośrednictwem wydawnictwa Rebel każdy z nas może w bardzo prosty sposób pomóc wybranej placówce w zorganizowaniu biblioteczki gier.

Więcej 0

Plany wydawnicze Black Monk na 2016 rok

Data: 2016-02-18 Dominik Sass

Wydawnictwo Black Monk poinformowało za pośrednictwem swojej strony internetowej o planach wydawniczych na 2016 rok. Jako, iż w tym roku mija 15 lat od wydania Munchkina, wydawnictwo skupi się przede wszystkim na rozwijaniu tej serii.

Więcej 0

Opublikowano zwiastun do gry Pandemic: Reign of Cthulhu

Data: 2016-02-17 Agata Freindorf

Takiego połączenia mało kto się spodziewał.  Jeszcze w tym roku wszyscy fani Pandemii znów staną się częścią ekipy mającej na celu ocalenie świata. Szczepy wirusów to już przeszłość. Tym razem świat został osaczony mackami Cthulhu.

Więcej 0

In the Name of Odin - gra polskiego autora została ufundowana na Kickstarterze

Data: 2016-02-17 Agata Freindorf

Wydawnictwo NSKN już po raz kolejny zdecydowało się zwrócić do fanów gier z prośbą o pomoc w wydaniu ich najnowszego tytułu. Poprzednie kampanie zakończyły się pełnym sukcesem. Tą samą drogą podąża ‘W imię Odyna’, które zostało ufundowane na Kickstarterze w niecałe 4 godziny od startu kampanii.

Więcej 0

Zapowiedź nowych gier od wydawnictwa Egmont (część 1)

Data: 2016-02-17 Agata Freindorf

Wydawnictwo Egmont ujawiniło tytuły pięciu nowych gier familijnych, które wydadzą w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Więcej 0

FGH prezentuje część grafik do gry Święci i Grzesznicy: Poczet królów polskich

Data: 2016-02-16 Agata Freindorf

Jedną z planowanych tegorocznych premier wydawnictwa FGH jest dwuosobowa gra karciana "Poczet królów polskich" autorstwa Adama Kwapińskiego. Gra jest jeszcze w fazie testowania, ale wydawca zdradza coraz więcej informacji o tym tytule.

Więcej 0

Jak zrobić grę planszową?

Data: 2016-02-15 Marcin Korzeniecki

Przydałby się poradnik - prawda? Nie ma. Nawet jeśli jest, to nie znajdziecie w nim złotego przepisu w stylu: weź 0,5 kg pionków, planszę kwadratową, mechanikę sprawdzoną i temat fantasy (bo zawsze się dobrze sprzedaje). Postaram się opublikować kilka porad, które podsłuchałem na różnych prelekcjach i podczas rozmów z ludźmi zajmującymi się projektowaniem, wydawaniem i sprzeażą gier. Może komuś z Was ta wiedza pozwoli na realizację marzenia? Bo na pewno niejeden z Was drodzy czytelnicy myślał o stworzeniu gry planszowej.

Więcej 1

Napisz do nas