ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Szkoły Grają - akcja wydawnictwa Rebel.pl

Data: 2016-02-19 Agata Freindorf

Wiele wydawnictw gier planszowych w ramach swojej działalności wspiera placówki, w których dzieci i młodzież spędzają dużo czasu, przekazując bezpłatnie wiele gier. Nikogo nie trzeba przekonywać o dobrym wpływie gier planszowych na rozwój naszych pociech. Z roku na rok coraz więcej szkół, bibliotek czy domów dziecka prosi o wsparcie. Za pośrednictwem wydawnictwa Rebel każdy z nas może w bardzo prosty sposób pomóc wybranej placówce w zorganizowaniu biblioteczki gier.

Więcej 0

Plany wydawnicze Black Monk na 2016 rok

Data: 2016-02-18 Dominik Sass

Wydawnictwo Black Monk poinformowało za pośrednictwem swojej strony internetowej o planach wydawniczych na 2016 rok. Jako, iż w tym roku mija 15 lat od wydania Munchkina, wydawnictwo skupi się przede wszystkim na rozwijaniu tej serii.

Więcej 0

Opublikowano zwiastun do gry Pandemic: Reign of Cthulhu

Data: 2016-02-17 Agata Freindorf

Takiego połączenia mało kto się spodziewał.  Jeszcze w tym roku wszyscy fani Pandemii znów staną się częścią ekipy mającej na celu ocalenie świata. Szczepy wirusów to już przeszłość. Tym razem świat został osaczony mackami Cthulhu.

Więcej 0

In the Name of Odin - gra polskiego autora została ufundowana na Kickstarterze

Data: 2016-02-17 Agata Freindorf

Wydawnictwo NSKN już po raz kolejny zdecydowało się zwrócić do fanów gier z prośbą o pomoc w wydaniu ich najnowszego tytułu. Poprzednie kampanie zakończyły się pełnym sukcesem. Tą samą drogą podąża ‘W imię Odyna’, które zostało ufundowane na Kickstarterze w niecałe 4 godziny od startu kampanii.

Więcej 0

Zapowiedź nowych gier od wydawnictwa Egmont (część 1)

Data: 2016-02-17 Agata Freindorf

Wydawnictwo Egmont ujawiniło tytuły pięciu nowych gier familijnych, które wydadzą w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Więcej 0

FGH prezentuje część grafik do gry Święci i Grzesznicy: Poczet królów polskich

Data: 2016-02-16 Agata Freindorf

Jedną z planowanych tegorocznych premier wydawnictwa FGH jest dwuosobowa gra karciana "Poczet królów polskich" autorstwa Adama Kwapińskiego. Gra jest jeszcze w fazie testowania, ale wydawca zdradza coraz więcej informacji o tym tytule.

Więcej 0

Jak zrobić grę planszową?

Data: 2016-02-15 Marcin Korzeniecki

Przydałby się poradnik - prawda? Nie ma. Nawet jeśli jest, to nie znajdziecie w nim złotego przepisu w stylu: weź 0,5 kg pionków, planszę kwadratową, mechanikę sprawdzoną i temat fantasy (bo zawsze się dobrze sprzedaje). Postaram się opublikować kilka porad, które podsłuchałem na różnych prelekcjach i podczas rozmów z ludźmi zajmującymi się projektowaniem, wydawaniem i sprzeażą gier. Może komuś z Was ta wiedza pozwoli na realizację marzenia? Bo na pewno niejeden z Was drodzy czytelnicy myślał o stworzeniu gry planszowej.

Więcej 1

Ruszyła przedsprzedaż gry Ashes: Odrodzenie z Popiołów

Data: 2016-02-15 Robert Deninis

Jak poinformowało nas wydawnictwo Cube Factory of Ideas, ruszyła  przedsprzedaży gry Ashes: Odrodzenie z Popiołów. Od piątku trwa przyjmowanie zamówień poprzez stronę ashes.pl, zaś premierę gry zaplanowano na przełom I i II kwartału bieżącego roku.

Więcej 0

Witajcie!

Data: 2016-02-11 Robert Deninis

Pomimo upływu niemalże dekady od uruchomienia serwisu, nasza misja nie uległa zmianie. Naszym celem nadal jest popularyzowanie nowoczesnych gier towarzyskich oraz "grania w planszówki" jako świetnego sposobu na wspólne spędzanie wolnego czasu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że szata graficzna serwisu wymagała odświeżenia i dostosowania do współczesnych standardów, jak również do nowego, mobilnego sposobu przeglądania Internetu. 
Przy okazji postanowiliśmy zmienić nieco formułę serwisu, starając się skupić wokół niego całą społeczność graczy, także tych początkujących.

Jak zapewne zauważyliście, jeszcze nie wszystkie funkcje serwisu są aktywne. Wielu z Was może irytować fakt, że nie można się zarejestrować oraz że wiekszość pozycji menu nie jest aktywna. Pomimo, że serwis jest na wczesnym etapie jego przygotowywania i być może należałoby jeszcze zaczekać z jego uruchomieniem, chcieliśmy żebyście, już na tym wczesnym etapie, mogli poczuć się jego współtwórcami.

W chwili obecnej możecie, tak jak dotychczas, śledzić wieści związane z naszym hobby. Dostępny jest również zalążek (raptem 431 pozycji) katalogu gier, w którego stworzeniu bardzo liczymy na Waszą pomoc. Już wkrótce, uruchomione zostaną kolejne funkcjonalności (w pierwszej kolejności rejestracja, możliwośc dodawania opinii i gier do katalogu).

Wszelkie uwagi i propozycje usprawnień proszę kierować na adres kontakt@swiatgierplanszowych.pl

Więcej 0

Wyspa Skye (Isle of Skye) - zapowiedź gry przez Wydawnictwo Lacerta

Data: 2016-02-10 Agata Freindorf

Piątym tytułem (i nie ostatnim), który zostanie wydany w roku 2016 przez wydawnictwo Lacerta jest Isle of Skye, czyli w dosłownym tłumaczeniu Wyspa Skye. 

Więcej 0

Unpub Polska łączy siły z ŚGP

Data: 2016-02-08 Marcin Korzeniecki

Unpub Polska czyli Unpublished Games Network to sieć skupiająca projektantów, wydawców, testerów, grafików i wszystkich innych interesujących się tworzeniem i wydawaniem gier planszowych. W Polsce z Unpub-em kojarzone są konwenty (o tej samej nazwie) odbywające się cyklicznie w Gliwicach, poświęcone wyłącznie grom niewydanym. Każdy może przywieźć swój prototyp, pokazać i zasięgnąć merytorycznej opinii.

Więcej 0

BoardMania - Edycja Zimowa

Data: 2016-02-07 Robert Deninis

Już w najbliższy weekend Festiwal Gier Planszowych i Karcianych BOARD MANIA wraca do Centrum Kultury w Lublinie!
Pierwsza edycja udała się znakomicie, przez salę Oratorium przewinęły się setki graczy, a wielu nowicjuszom już po pierwszym kontakcie gry przypadły tak do gustu, że wracali niemalże codziennie. Tym razem również czeka Was moc atrakcji związanych z grami „bez prądu”. Oprócz wypożyczalni gier planszowych, organizatorzy zaplanowali liczne turnieje, konkursy z nagrodami, prezentacje i warsztaty.

Więcej 0

Napisz do nas