ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
  Kanał RSS

Aktualności

Ruszyła przedsprzedaż gry Ashes: Odrodzenie z Popiołów

Data: 2016-02-15 Robert Deninis

Jak poinformowało nas wydawnictwo Cube Factory of Ideas, ruszyła  przedsprzedaży gry Ashes: Odrodzenie z Popiołów. Od piątku trwa przyjmowanie zamówień poprzez stronę ashes.pl, zaś premierę gry zaplanowano na przełom I i II kwartału bieżącego roku.

Więcej 0

Witajcie!

Data: 2016-02-11 Robert Deninis

Pomimo upływu niemalże dekady od uruchomienia serwisu, nasza misja nie uległa zmianie. Naszym celem nadal jest popularyzowanie nowoczesnych gier towarzyskich oraz "grania w planszówki" jako świetnego sposobu na wspólne spędzanie wolnego czasu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że szata graficzna serwisu wymagała odświeżenia i dostosowania do współczesnych standardów, jak również do nowego, mobilnego sposobu przeglądania Internetu. 
Przy okazji postanowiliśmy zmienić nieco formułę serwisu, starając się skupić wokół niego całą społeczność graczy, także tych początkujących.

Jak zapewne zauważyliście, jeszcze nie wszystkie funkcje serwisu są aktywne. Wielu z Was może irytować fakt, że nie można się zarejestrować oraz że wiekszość pozycji menu nie jest aktywna. Pomimo, że serwis jest na wczesnym etapie jego przygotowywania i być może należałoby jeszcze zaczekać z jego uruchomieniem, chcieliśmy żebyście, już na tym wczesnym etapie, mogli poczuć się jego współtwórcami.

W chwili obecnej możecie, tak jak dotychczas, śledzić wieści związane z naszym hobby. Dostępny jest również zalążek (raptem 431 pozycji) katalogu gier, w którego stworzeniu bardzo liczymy na Waszą pomoc. Już wkrótce, uruchomione zostaną kolejne funkcjonalności (w pierwszej kolejności rejestracja, możliwośc dodawania opinii i gier do katalogu).

Wszelkie uwagi i propozycje usprawnień proszę kierować na adres kontakt@swiatgierplanszowych.pl

Więcej 0

Wyspa Skye (Isle of Skye) - zapowiedź gry przez Wydawnictwo Lacerta

Data: 2016-02-10 Agata Freindorf

Piątym tytułem (i nie ostatnim), który zostanie wydany w roku 2016 przez wydawnictwo Lacerta jest Isle of Skye, czyli w dosłownym tłumaczeniu Wyspa Skye. 

Więcej 0

Unpub Polska łączy siły z ŚGP

Data: 2016-02-08 Marcin Korzeniecki

Unpub Polska czyli Unpublished Games Network to sieć skupiająca projektantów, wydawców, testerów, grafików i wszystkich innych interesujących się tworzeniem i wydawaniem gier planszowych. W Polsce z Unpub-em kojarzone są konwenty (o tej samej nazwie) odbywające się cyklicznie w Gliwicach, poświęcone wyłącznie grom niewydanym. Każdy może przywieźć swój prototyp, pokazać i zasięgnąć merytorycznej opinii.

Więcej 0

BoardMania - Edycja Zimowa

Data: 2016-02-07 Robert Deninis

Już w najbliższy weekend Festiwal Gier Planszowych i Karcianych BOARD MANIA wraca do Centrum Kultury w Lublinie!
Pierwsza edycja udała się znakomicie, przez salę Oratorium przewinęły się setki graczy, a wielu nowicjuszom już po pierwszym kontakcie gry przypadły tak do gustu, że wracali niemalże codziennie. Tym razem również czeka Was moc atrakcji związanych z grami „bez prądu”. Oprócz wypożyczalni gier planszowych, organizatorzy zaplanowali liczne turnieje, konkursy z nagrodami, prezentacje i warsztaty.

Więcej 0

Pocket Imperium na wspieram.to

Data: 2016-01-28 Robert Deninis

Games Factory Publishing nie próżnuje i zaprasza nas do kolejnej kampanii na wspieram.to. Tym razem czeka na nas projekt Pocket Imperium – mini 4x.

Więcej 0

Recenzja: TAJNIACY

Data: 2016-01-26 Robert Deninis

Czy Vlaadę Chvaatila trzeba komuś przedstawiać? Wydaje mi się, że nie. W zeszłym roku ten jakże zasłużony dla europejskiej sceny planszówkowej twórca uraczył nas swoim najnowszym dzieckiem: CODENAMES. Gra szturmem zdobyła serca graczy i recenzentów na całym świecie wdrapując się na większość list Top 10 zeszłego roku. W grze będziemy próbowali doprowadzić naszych współgraczy z naszej drużyny do odgadnięcia ich pseudonimów.

Więcej 0

Rebel zapowiada wydanie gry Quadropolis

Data: 2016-01-18 Agata Freindorf

Wydawnictwo Rebel nie zwalnia tempa informując o kolejnym tytule, który wyda w bieżącym roku. Będzie to polskie wydanie Quadropolis – tegorocznej premiery wydawnictwa Days of Wonder autorstwa François Gandona.

Więcej 0

Projekt Wargamer na wspieram.to

Data: 2016-01-15 Robert Deninis

Na wspieram.to czeka na was nieco inny projekt planszówkowy. Tym razem nie jest to bowiem zbiórka na wydanie kolejnego tytułu, ale kampania mająca na celu przeniesienie gier planszówych na ekran dotykowy. 

Więcej 0

Rok 2016 pod znakiem Mistrzostw Polski w Królestwie w budowie

Data: 2016-01-14 Agata Freindorf

Od kilku lat wydawnictwo Rebel rokrocznie organizuje Mistrzostwa Polski w wybraną grę planszową. W ostatnich latach kilka tysięcy osób walczyło o tytuł najlepszego we Wsiąść do pociągu, 7 cudów świata oraz Splendor.

Więcej 0

Rebel zapowiada wydanie Szeregowego Pingwina

Data: 2016-01-14 Agata Freindorf

„Szeregowy pingwin” to kolejna propozycja wydawnictwa Rebel, która zostanie wydana w 2016 r. 

Więcej 0

Simurgh na wspieram.to

Data: 2016-01-12 Robert Deninis

Na wspieram.to rozpoczęła się kampania gry Simurgh wydawnictwa Baldar, które zadebiutowało polską wersją karcianej gry Cthulhu Realms – Cthulhu Światy. Teraz zaś czeka na was kolejny ich projekt. Simurgh jest grą, gdzie każdy staje na czele potężnego rodu w fantastycznym świecie, w którym ludzie i smoki żyją w symbiozie, wspólnie polują i razem wyruszają na wojnę! Jako głowa rodu, każdy z graczy dba, by jego populacja smoków rosła w siłę.

Więcej 0

Napisz do nas