ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

A4 Quest - wydrukuj i graj

Data: 2017-07-17 Marcin Korzeniecki

Ciekawych gier print & play w Polsce jak na lekarstwo. A tu pojawia się nagle A4 Qest, który jest tytułem szybkim, prostym, świetnie wyglądającym i zupełnie darmowym.

Print & Play (drukuj i graj), to formuła dotycząca darmowej twórczości. Autorzy udostępniają swoją grę w internecie w postaci plików. Wystarczy, wydrukować i grać. Czasami potrzebne są dodatkowe komponenty, które gracz musi zorganizować sam. W przypadku A4 Quest potrzebne będą cztery jednakowe kości K6 dla gracza, jedna kość w odmiennym kolorze (kość przygody), kilka znaczników (żetony lub popularne drewniane sześciany), pisak i pionek lub figurka.

 

 

A o co tu chodzi? A4 Quest jest grą opartą o scenariusze. W pierwszym, jaki dostajemy za darmo, wojak Gayron Sinobrody zupełnie przypadkiem wpadł do jaskini. A skoro już wpadł, postanowił się rozejrzeć. Spotkał kilku goblinów, znalazł kilka ciekawych rzeczy. I tak schodząc coraz niżej dotarł do monstrum. A że monstrum do przyjemniaków nie należy, trzeba je zgładzić, by wygrać grę.

 

 

Zabawa w A4 Quest jest prosta. Przechodzicie między lokacjami, jeśli natkniecie się na przeciwnika musicie najpierw rozstrzygnąć spotkanie z nim, następnie możecie wykonać jedną z dostępnych akcji w danym miejscu lub odpocząć. Walkę i akcje wykonujecie korzystając z 4 kości przypisanych graczowi. O pojawieniu się przeciwnika i jego sile decyduje rzut kością przygody. Wyczerpane kości można odzyskać odpoczywając. I tak do spotkania z monstrum. Dodam, że Gayron ma swoje statystyki, które podczas podziemnej włóczęgi będziecie rozwijać. Czyli rasowa przygodówka/RPG zamknięta w pigułce. Lub raczej na 7 stronach A4, gdzie jedna to wstęp fabularny.

 

    

 

Za całość odpowiada ekipa Thistroy Games znana z takich gier jak Fejm, czy Pocket Mars wydany przez Board & Dice. W serii A4 Quest udostępniono Pierwszą wyprawę wgłąb odchłani (znajdziecie w linkach poniżej). Jak sama nazwa wskazuje, to początek przygody i zapowiada się na więcej. Obserwujcie stronę wydawnictwa.

Thistroy Games - strona

A4 Quest - całość (instrukcja, wstęp, lokacje, karta Gayrona, itd)

A4 Quest - lokacje, statystyki

A4 Quest - karta Gayrona, wstęp fabularny, przygotowanie rozgrywki

A4 Quest - instrukcja

Zdjęcia pochodzą z profilu wydawnictwa Thistroy Games.

 

Skomentuj jako pierwszy