ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

AuZtralia - nowa gra Martina Wallace na Kickstarterze - w polskiej wersji językowej!

Data: 2018-03-09 Robert Deninis

Wydawnictwo Phalanx wspólnie z nowozelandzkim SchilMil games wyda nową grę Martina Wallace - AuZtralię. To kawał świetnej strategii z wieloma unikatowymi motywami, do tego kontynuujący fabułę jego poprzedniej gry wydanej przez Phalanxów - Studium w Szmaragdzie. Do 30 marca toczy się zbiórka pieniędzy na wydanie gry na portalu Kickstarter, w tym również polskiej edycji!

AuZtralia

Ekonomia i eksploracja, przygoda i zaciekłe walki z tym co nienazwane… Czy będziesz w stanie odkryć przerażające tajemnice Australii, by ocalić ludzkość przed nieuniknioną zagładą?

AuZtralia to gra strategiczna z mocnymi wątkami ekonomicznymi oraz przygodowo-eksploracyjnymi, przeznaczona dla od jednej do czterech osób. Chcąc nadać grze swoisty charakter i klimat, Martin Wallace umieścił jej akcję w uniwersum stworzonym dla jednej ze swoich wcześniejszych gier - Studium w Szmaragdzie.

AuZtralia - mapa

Akcja gry osadzona jest w alternatywnej rzeczywistości lat trzydziestych XIX wieku. Po wojnie restauracyjnej, która przyniosła ludziom wolność spod rządów Wielkich Przedwiecznych, pola i gleby półkuli północnej były doszczętnie skażone. Głód stał się nową zmorą ludzkości. Nieustraszeni poszukiwacze przygód wyruszyli więc na ekspedycje z misją znalezienia nowych ziem uprawnych. Szybko odkryli ukryty przed ludzkością kontynent - Australię - i przystąpili do jego eksploracji i zasiedlania. Niestety, nie zdawali sobie sprawy z tego, że Przedwieczni właśnie tam przygotowali swoje schronienie i bazę do kontrataku...

AuZtralia - mata gracza

Jako pionier i odkrywca przywrócisz tę ziemię ludzkości! Zbudujesz port, linie kolejowe, zdobędziesz zasoby w kopalniach i obsiejesz pola. Wykorzystasz jednostki wojskowe, aby ruszyć w głąb kontynentu, odkryć jego tajemnice i bronić swych dóbr przed nadchodzącymi stamtąd potworami. Żeby zwyciężyć będziesz musiał wyposażyć się w odpowiedni sprzęt i wziąć na służbę najemników, dysponujących wachlarzem korzystnych umiejętności i zasobów. I pamiętaj - wszystkie akcje, które wykonasz, kosztują Cię czas, będący najważniejszym zasobem w grze. Dobrze zaplanuj swoje poczynania, tak aby przygotować się na przebudzenie, które nastąpi w pewnym momencie rozgrywki. Wtedy to potężni i groźni Dawni Bogowie zaczną działać, sterowani przez unikatową mechanikę gry. Ujawnią się i swoje nikczemne zamiary, które mogą przynieść zgubę całej ludzkości. Pokonanie ich w pojedynkę może okazać się niemożliwe, bądź więc gotów do współpracy z innymi graczami, ponieważ być może tylko w ten sposób będziecie mogli ich powstrzymać.

AuZtralia - karta wydarzenia AuZtralia - Świątynia

Mrok przysłoni bogactwa nowej ziemi, obłęd skazi dusze poszukiwaczy przygód... Czy ludzkości uda się przetrwać? Czy Przedwieczni dokonają swojej zemsty? Gotuj się do walki!

Autor: Martin Wallace

Liczba graczy: 1-4

Wiek: 14+

Czas rozgrywki: 30 minut na gracza

Premiera: jesień 2018

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii na platformie Kickstarter.

Skomentuj jako pierwszy