ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

BoardMania #5

Data: 2018-01-09 Robert Deninis

Okres ferii zimowych na Lubelszczyźnie nie zawsze zbiega się w czasie z piękną pogodą, zachęcającą do jazdy na nartach i zjeżdżania na sankach. Na szczęście mieszkańcy Lublina i okolic, niezależnie od aury za oknem, mogą liczyć na dobrą zabawę. 27 stycznia rusza bowiem piąta edycja BoardManii - najdłuższego w Polsce konwentu poświęconemu grom bez prądu!

BoardMania #5

BOARD MANIA #5
FESTIWAL GIER PLANSZOWYCH I KARCIANYCH

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1

27 stycznia – 11 lutego 2018
Piąta edycja najdłuższego w Polsce konwentu poświęconemu grom bez prądu!

Współpraca z nową placówką otwiera nowe możliwości i pozwoli nam na jeszcze lepsze zrealizowanie koncepcji umożliwienia graczom dostępu do ogromnej biblioteki gier przez cały okres trwania ferii zimowych.

W foyer sali koncertowej będzie można korzystać z wypożyczalni zaopatrzonej przez współpracujące wydawnictwa w kilkaset gier - zarówno najnowszych jak i klasycznych. Grać można codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00. Gry zapewniają m.in. wydawnictwa: Albi, Baldar, Bard, Black Monk, Cube – Factory of ideas , Egmont Polska, Fox Games, G3, Galakta, Games Factory, Granna, Lacerta, Nasza Księgarnia, Phalanx, Portal, Quantum Games, Rebel (główny sponsor wypożyczalni gier), Sharp Games, Spell Games.

W weekendy będą odbywać się wydarzenia tematyczne oraz turnieje, których dokładny opis znajdziecie na dedykowanych stronach internetowych oraz poniżej, w szczegółowym programie festiwalu.

Rodziców z dziećmi w wieku od 4 do 10 lat zapraszamy na Board Manię Kids organizowaną wspólnie z Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH. Tutaj również będzie funkcjonować wypożyczalnia gier oraz wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym gry i zabawy animacyjne. 

Atrakcje dla dzieci będą dostępne w godzinach 10:00-18:00.

27-28 stycznia 2018
WEEKEND INAUGURACYJNY

Weekend inauguracyjny to wielkie święto fanów gier planszowych. Podczas piątej edycji będzie poświęcony dwóm tematom: wideo-recenzjom oraz projektowaniu gier.

W sobotę, 27 stycznia, odwiedzą nas czołowi polscy recenzenci z kanałów Game Troll TV, Gry planszowe u Wookiego i Gambit TV, którzy będą uczestniczyć w panelu dyskusyjnym.

W niedzielę natomiast będzie można spotkać, porozmawiać oraz uczestniczyć w prelekcji pt. Jak stworzyć prototyp gry planszowej i warsztatach prowadzonych przez znakomitych projektantów gier -- Wiolę Kijowską, Marcin Ropkę i Adama Kwapińskiego. 

Nie zabraknie też pokazów przepięknych gier bitewnych i karcianych, które zorganizują lokalni partnerzy – sklepy E-legion.pl i Wargamer Lublin.

Tradycyjnie zapraszamy na turnieje i konkursy, w których można wygrać wspaniałe nagrody. 

29 stycznia 2018 – 9 lutego 2018
GAMES ROOM – wypożyczalnia gier/ BOARD MANIA KIDS.

Cieszący się ogromną popularnością Games Room będzie działał w ciągu dwóch tygodni przez cały okres trwania festiwalu. Podczas tej edycji będziecie mogli korzystać z ogromnej biblioteki kilkuset znakomitych gier aż w dwóch miejscach.

Zapraszamy również rodziny i dzieci na Board Mania Kids, którą zaopiekuje się Fundacja TRACH. Nasza obsługa zadba zarówno o koneserów, jak i o nowicjuszy w temacie gier planszowych i karcianych. Zasady będą tłumaczone na bieżąco przez wykwalifikowane osoby, dzięki czemu możecie zasiąść do stołu bez konieczności wcześniejszego czytania instrukcji.

Games Room będzie czynny codziennie w godzinach 12:00-20:00, a strefa Board Mania Kids w godzinach 10:00-18:00

2 lutego .2018 – 4 lutego 2018
ANALOGOWE GRANIE – 48 godzin z planszówkami!

Zapraszamy do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na maraton planszówkowy, który będzie trwał nieprzerwanie przez cały weekend. Startujemy w piątek, 2 lutego o godzinie 20:00, a granie kończymy w niedzielę 4 lutego, również o 20:00.

Analogowe Granie cieszy się dużym zainteresowaniem osób w różnym wieku. Kolejne edycje są wzbogacane przez Teatr Miecza czy turnieje Magic: The Gathering. Tym razem, w ramach festiwalu Board Mania, będziemy obecni w budynku Centrum Spotkania Kultur przez cały weekend – non-stop 48 godzin grania!

Analogowe Granie prezentuje ofertę gier planszowych i karcianych dla uczestników w różnym wieku. To wyjście naprzeciw potrzebie integracji poza przestrzenią wirtualną. Przedsięwzięcie promuje rozwój i edukację poprzez zabawę. Jest też sposobem na oderwania się od codziennych zajęć oraz komputera. 

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą chociaż na chwilę dać ponieść się własnej wyobraźni! Lista gier jest dostępna na stronie wydarzenia na Facebooku, a więcej informacji można uzyskać poprzez fanpage Analogowe Granie i Neverlight.

10 lutego 2018 – 11 lutego 2018
WEEKEND TURNIEJOWY

Podczas ostatniego weekendu festiwalu odbędzie się kilkanaście turniejów w gry proponowane przez większość współpracujących z nami wydawnictw. Poza popularnymi tytułami i nowościami dla graczy w każdej grupie wiekowej odbędą się również eliminacje do ogólnopolskich rozgrywek w wybrane gry. Szczegóły na temat poszczególnych gier turniejowych, zasad uczestnictwa i inne informacje będą dostępne na naszym facebookowym fanpage’u, stronach wydawców oraz dedykowanych stronach wydarzeń.

Wyżywienie dla prelegentów i obsługi wydarzenia zapewnia pizzeria Co jest grane? (ul.H. Kołłątaja 3, Lublin).

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Centrum Spotkania Kultur oraz na fanpage’u w serwisie Facebook: http://www.facebook.com/boardmanialublin

Patronat Medialny: 

  • Board Times
  • Game Troll TV
  • Świat Gier Planszowych
  • Radio Centrum 
  • ZOOM - Lubelski Informator Kulturalny

źródło: informacja prasowa

Skomentuj jako pierwszy