ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Cthulhu: Rise of the Cults

Data: 2017-07-16 Robert Deninis

Na platformie Kickstarter trwa kolejna polska kampania crowdfundingowa. To już piąty projekt wydawnictwa RedImp, który podobnie jak pozostałe zakończył się sukcesem. Po raz kolejny też, temat gry inspirowany jest literaturą fantasy, tym razem najbardziej klasyczną z klasycznych, czyli prozą H.P. Lovecrafta.

Cthulhu: Rise of Cults

Cthulhu: Rise of the Cults, to strategiczna gra z mechaniką area control i elementami deck-buildingu, w której gracze wcielają się w przywódców kultu czcicieli Wielkich Przedwiecznych, walczących z innymi kultami - niegodnymi studiowania zakazanej wiedzy. Nie jest to łatwe zadanie, gdy zarówno odprawianie mrocznych rytuałów, jak i walka z pozostałymi kultami, musi odbywać się w maksymalnej dyskrecji, by uniknąć zainteresowania ciekawskich badaczy i innych organizacji, mogących powstrzymać nas w zasianiu szaleństwa i niepewności w ludzkich umysłach i przygotowania Arkham na nadejście nienazwanego.​

Autorem gry jest Krzysztof Wolicki (m.in. Enclave: Zakon Krańca Świata, Pan Lodowego Ogrodu); gra dla 1-4 graczy, w wieku 14+, czas rozgrywki to ok. 90-120 min.

Gra ufundowała się w trzy godziny i potrwa jeszcze 16 dni, podczas których możecie zdecydować o powstaniu jej polskiej wersji językowej; potrzeba do tego 300 wsparć z Polski.

źródło: strona kampanii na platformie Kickstarter

Skomentuj jako pierwszy