ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Decrypto

Data: 2018-04-15 Robert Deninis

Długo wyczekiwana planszówka, gotowa zwojować rynek gier imprezowych przybyła!

11 kwietnia miejsce miała premiera Decrypto – nowej gry od 2 Pionków, stanowiącej nielada gratkę dla wszystkich łamaczy szyfrów, fanów gier w skojarzenia, amatorów zagadek i weteranów łamigłówek.

Decrypto

Decrypto to drużynowe zmagania w łamaniu słownych szyfrów za pomocą skojarzeń! 

Stań w szranki z przeciwną drużyną łamaczy kodów. Każda z dwóch drużyn otrzymuje zestaw znanych tylko im haseł. Jedna, wybrana osoba z drużyny staje się Szyfrantem - zna on kod i stara się przekazać swojej drużynie podpowiedzi słowne w taki sposób, aby jego sojusznicy dopasowali hasła do słów w odpowiedniej kolejności wskazanej przez kod. W tym samym czasie przeciwnicy również próbują go rozszyfrować, ale nie znają haseł oponentów, więc do dyspozycji mają tylko słowne podpowiedzi. Jeśli im się uda rozgryźć kod, otrzymują 1 żeton sukcesu. Dwa takie żetony oznaczają wygraną! Z kolei jeśli drużyna Szyfranta nie rozszyfruje jego słów i nie odgadnie kodu, zyskuje żeton porażki. Dwa takie żetony oznaczają przegraną. 

I tak rozgrywka toczy się na przestrzeni ośmiu rund, a podczas każdej rundy obie drużyny próbują odgadnąć kody pasujące do ich haseł. Jeśli w tym czasie nie uda wyłonić się zwycięzców, pozostaje rozstrzygnąć remis odgadując hasła drużyny przeciwnej. Drużyna, która poprawnie odgadnie ich więcej, wygrywa! 

Decrypto to świetna imprezowa gra planszowa, doskonały tytuł okrzyknięty następcą Tajniaków! Zgarnij znajomych, usiądźcie przed księgą szyfrów i spróbujcie złamać kody przeciwników!

Na kanale YouTube Portal opublikował ostatnio zapis pojedynku, jaki stoczyli podczas styczniowego Portalconu przedstawiciele blogosfery z ekipą wydawnictwa, w formie, która nie tylko pozwoli wam poznać suspens towarzyszący rozgrywce, ale także spróbować samodzielnie złamać szyfrogram. Zobaczcie sami:

Autorem gry jest Thomas Dagenais-Lespérance. Gra dla 3-8 graczy (w wieku 12+), czas rozgrywki ok. 30 minut.

źródło: strona internetowa 2 Pionków

Skomentuj jako pierwszy