ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Fotosynteza już w przedsprzedaży

Data: 2018-04-25 Robert Deninis

W dniu dzisiejszym ruszyła przedsprzedaż nowej gry rodzinnej z linii wydawniczej 2 PionkiFotosynteza. Najgorętsza gra Gen Conu 2017,  zwycięzca Geek Buzz 2017 na Essen oraz tegoroczna laureatka nagrody Mensa Select, ukaże się nakładem wydawnictwa Portal Games już 16 maja. Tymczasem na stronie wydawnictwa ruszyła przedsprzedaż, w której możecie zgarnąć Fotosyntezę z unikatowymi drzewkami i w mocno obniżonej cenie.

Fotosynteza

W małym, pełnym życia lesie kilka gatunków drzew rywalizuje o możliwość wzrostu i rozsiewania swoich nasion. Pokryte liśćmi korony drzew, muśnięte czułym pocałunkiem promieni słońca chłoną jego energię, rzucając cień na otaczające je niższe rośliny. A gdy cykl życia drzewa dobiega końca, zgromadzone przez nie substancje mineralne powracają do środowiska, użyźniając glebę dla jego następców.

Fotosynteza - zawartość pudełka

Fotosynteza to śliczna gra o małych nasionkach, które kiełkują w wielkie drzewa. Za przeprowadzanie swoich drzew przez cały cykl ich życia otrzymywać będziemy żetony Punktacji, proporcjonalnie do żyzności gleby, na której wyrosły. Na końcu grę wygrywa ten gracz, który uzyskał najwięcej punktów.

Ale to przede wszystkim przepiękna gra rodzinna, w której promienie słoneczne pozwalają drzewom rosnąć i rozwijać się w bujne zagajniki. Posadź swoje drzewa mądrze, spraw by cień twojego lasu spowalniał plantacje innych graczy i nie zapomnij, że w ciągu dnia słońce krąży wokół planszy!

Używając Punktów Światła, przeprowadź swoje drzewa przez cały cykl ich życia, od nasionka po majestatyczne drzewo. Następnie zbieraj żetony Punktacji, proporcjonalnie do żyzności gleby, na której wyrosły.

Fotosynteza

Więcej informacji o samej grze, jak i trwającej przedsprzedaży znajdziecie na stronie internetowej wydawnictwa Portal Games.

Skomentuj jako pierwszy