ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Gwiezdny wyścig

Data: 2018-02-04 Robert Deninis

Już za niespełna dwa tygodnie, nakładem wydawnictwa Fox Games, ukaże się Gwiezdny wyścig -  planszowa gra blefu dla młodszych i starszych graczy, polegająca na zagrywaniu kart akcjii właściwym przesuwaniu poszczególnych żetonów na planszy w taki sposób, aby zakończyć rundę będąc na najlepiej punktowanej pozycji na planszy. Gracze nie znają żetonów swoich przeciwników muszą więc nie dać się odkryć oraz spróbować zgadnąć żetony innych.

Gwiezdny wyścig

Stary Świat, jaki znali nasi przodkowie, przestał istnieć. Ludzkość dawno opuściła układ słoneczny i wyruszyła w drogę ku nowym gwiazdom. Międzyplanetarne korporacje, założone z myślą o przetrwaniu ziemskiej cywilizacji, stały się jedyną szansą na przetrwanie ludzkości. Brak własnej floty statków sprawił jednak, że walka między nimi rozgorzała na dobre… gwiezdny wyścig właśnie się rozpoczął. Tak narodziła się nowa era i nowe reguły rządzące w kosmosie.

Stań na czele jednej z czterech korporacji i poprowadź flotę statków należącą do trzech niezależnych ras: Terran, Balnearii oraz Krystallin w wyprawach na odległe planety.
Tylko z ich pomocą uda ci się przemierzyć galaktykę i zaopatrzyć planety w technologię swojej korporacji.
Wylosuj 2 karty Misji, aby wynająć swoje Statki.
Zagrywaj karty Akcji i wpływaj na wynik wyścigu przesuwając Statki na planszy. Oddalaj je lub przybliżaj do planety, zamieniaj miejscami i zrealizuj swój plan podboju kosmosu. Pamiętaj, że w gwiezdnych wyprawach przeszkadzać ci będą pozostałe korporacje.

Gwiezdny wyścig

Tylko jeden statek może dotrzeć do planety!
Czy będzie to statek wynajęty przez twoją korporację?

Gra autorstwa Guillaume Fourniera, dla 2-4 graczy, w wieku 8+; czas rozgrywki ok. 20 minut. Za przesympatyczne ilustracje odpowiada Tomek Larek.

źródło: strona internetowa wydawnictwa Fox Games

Skomentuj jako pierwszy