ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

IT Startup - Gra Karciana

Data: 2018-02-09 Robert Deninis

Czy debiutancka gra karciana, o niszowym temacie i niemal monochromatycznych grafikach może odnieść sukces, w natłoku tak wielu głośnych projektów konkurujących obecnie o wsparcie graczy? Swoim IT Startupem, Mateusz Kupilas udowadnia, że programista jest nie tylko "tworem białkowym, który przetwarza kawę w kod źródłowy", ale także kimś, kto potrafi dokonać tak karkołomnej rzeczy jak połączenie gry typu UNO z mechanikami Magic: The Gathering, osadzonej w humorystycznym świecie IT z domieszką elementów edukacyjnych. 

IT Startup

W grze „IT Startup” jesteśmy firmą/start-upem IT. To gra karciana, w której zagrywamy karty programistów (developerów), którzy budują projekt. Karty wiedzy wzmacniają programistów(mogą oni sobie przekazywać wiedzę). Karty działu HR pozwalają na podbieranie developerów przeciwnikowi oraz zdobywanie zasobów dla firmy (dobieranie kart). Do tego dochodzą sytuacje karty akcji (karty te dają bonusy naszym pracownikom, albo sabotują firmę konkurencji), by całość była ciekawsza i bardziej interaktywna. W „IT Startup” wygrywa się dzięki efektywnemu wykorzystaniu zasobów i sprytnemu sabotowanie planów konkurencji. To gra dla 2-4 graczy. Istnieje również alternatywny tryb gry 2 vs 2. Talia do gry jest wspólna (jak np. w UNO).

Celem gry jest dokończenie projektu – wygrywa gracz, który dokończy projekt w mniejszą ilość tur (albo bardziej rozbuduje projekt w tej samej turze). Dokończenie projektu to zdobycie odpowiedniej ilości punktów.

IT Startup

Z kolei celem kampanii było zweryfikowanie, czy lajki pod zjęciami zabawnych kart (zilustrowanych przez Pawła Błońskiego) w mediach społecznościowych, przełożą się na podobną liczbę wsparć pozwalajacych na wydanie gry. Okazało się, że obawy autora były nieuzasadnione, gdyż w ciągu kilku dni projekt wsparło ponad 500 osób.

Na rozważenie swojego wsparcia macie jeszcze 26 dni, a po więcej szczegółów odsyłam na stronę projektu.

Skomentuj jako pierwszy