ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Jesienne nowości w Zielonej Sowie

Data: 2018-09-01 Robert Deninis

Krakowskie wydawnictwo Zielona Sowa to nie tylko wartościowe książki dla dzieci i młodzieży. Na przykład: czy wiedzieliście, że w 2014 roku, wraz ze swoimi najmłodszymi czytelnikami na Stadionie Narodowym pobili Rekord Guinessa w kategorii Największa Kolorowanka na Świecie?

No dobrze, ale wróćmy do tego co Was najbardziej interesuje. Otóż Zielona Sowa coraz śmielej poczyna sobie także na rynku gier planszowych, wydając autorskie gry polskich autorów. A tej jesieni ukażą się dwie kolejne...

Wonderland

Wonderland

Pogoń za Białym Królikiem i zjedzenie magicznego ciasteczka to nie był dobry pomysł... Właśnie w ten sposób trafiliście do tajemniczego Wonderlandu i zamieniliście się w ptaki Dodo!

Aby złamać zły czar i bezpiecznie wrócić do domu musicie wykonać trzy zadania: zdobyć zaufanie mieszkańców Wonderlandu, odnaleźć Alicję i wspólnie wrócić do Sali o Wielu Drzwiach... I to wszystko w odpowiednim czasie!

Jeśli Wam się nie uda, zostaniecie w tej niezwykłej krainie już na zawsze...

Autor: Marcin Kłos
Ilustracje: Katarzyna Fin
Wiek: 9+
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 40-60 min.
Premiera: listopad 2018

 

Podaj łapę

Podał łapę

Tym razem to Ty PODAJ ŁAPĘ czworonożnym przyjaciołom!
Gracze zostają wolontariuszami schroniska i pomagają znaleźć odpowiednie domy dla psów. 
Uczestnik gry musi zaplanować i wykonać plan treningowy dla swoich podopiecznych, aby usprawnić ich umiejętności i wzmocnić cechy. Każdy z opiekunów chcących zaadoptować zwierzaka wymaga innych cech. Niektórzy chcą, aby ich pies był towarzyski i cierpliwy, a inni, aby był odważny i sprawny. Podaj łapę i zostań przyjacielem zwierząt!

Autor: Anna Sobich-Kamińska
Ilustracje: Katarzyna Urbaniak
Wiek: 6+
Liczba graczy: 2-4 graczy
Czas gry: 20-40 min.
Premiera: listopad 2018

źródło: informacja prasowa

Skomentuj jako pierwszy