ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Konkurs, konkursio, konkursik!

Data: 2017-05-12 Marcin Korzeniecki

Jest co świętować. Maj się rozpoczął, na facebooku stuknęło nam 4000 polubień (ło matko!), a sklep Mr. Meeple chce promować aktywność wśród planszomaniaków fundując nagrody. Bo ćwiczyć należy nie tylko umysł!

Na początek krótki regulamin zabawy:

Zasady konkursu proste do bólu mięśni. Wymyślcie ćwiczenie fizyczne, które można wykonywać w trakcie rozgrywek planszówkowych. Trzy najlepsze odpowiedzi zostaną nagrodzone gadżetami ze sklepu Mr. Meeple (w tym ekstra koszulką). Odpowiedzi można publikować w formie komentarza poniżej. Każdy uczestnik konkursu może opublikować jeden komentarz i otrzymać jedną nagrodę (jeśli jego odpowiedź wygra). Nagrody przyznają organizatorzy konkursu, czyli zespół Świata Gier Planszowych i właściciele sklepu Mr. Meeple. Odpowiedzi można nadsyłać od momentu publikacji tej informacji do 11 maja 2017 r. do godziny 23.59. Konkurs jest organizowany w serwisie, który właśnie czytacie i równolegle na naszym fanpage na facebooku. Uczestnik biorąc udział w konkursie wyraża zgodę na ujawnienie swojego nicka/nazwiska, jak również swojego pomysłu, przy ogłaszaniu wyników. Zwycięzcy zostaną poproszeni drogą elektroniczną o dane do wysyłki nagród. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie.

A teraz nagrody:

1. Koszulka, żeby się dobrze prezentować na spotkaniach planszowych i wygrywać każdą grę. Posiadacz koszulki we wszelkich rozgrywkach otrzymuje automatycznie +200 do szczęścia.

 

 

2. Torba, żeby wzbudzać zazdrość na mieście. Do torby gładko wchodzi gra rozmiaru Great Western Trail. Posiadacz torby otrzymuje automatycznie +200 do lansu.

 

 

3. Kubek, żeby zacząć dzień od kawy/herbaty i pamiętać o planszówkach. Posiadacz kubka otrzymuje automatycznie +200 do wybudzenia.

 

 

Życzymy ciekawych pomysłów i zapraszamy do odwiedzenia sklepu. Znajdziecie tam więcej koszulek, więcej toreb i kubków z ciekawymi wzorami. A jak Wam się podobają dajcie lajka dla fanpage sklepu na fecebooku - Mr Meeple.

 

 

Korzeń 2017-05-17 10:46:43
I mamy zwycięzców. Po długich, burzliwych obradach jury zadecydowało, że pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Matylda Jeziorska - odpowiedź na facebooku (koszulka), miejsce drugie to Hellowed - (torba), miejsce trzecie Przemysław Nadolny odpowiedź na facebooku (kubek). Zwycięzców proszę o wysłanie wiadomości na mail kontakt@swiatgierplanszowych.pl z adresem do wysyłki. Dane zostaną przekazane właścicielom sklepu Mr. Meeple.
Korzeń 2017-05-12 09:44:18
Konkurs oficjalnie zamykam, teraz jury uda się na narady. A po weekendzie ogłosimy zwycięzców. Dzięki za wszystkie wpisy. Do ćwiczeń moi mili, bo do planszówek nie trzeba przecież Was zachęcać :)
jacu007 2017-05-11 14:54:16
Proponuję, ruch posuwisto-zwrotny palców u nogi, przechodzący następie w kręcenie kolanem pod stołem. Potem lekkie podskoki na pośladkach, aby utrzymać odpowiedni rytm gry. Następnie odpowiednie ruchy przepony, bo to ważne, żeby nie stracić oddechu podczas gry. Później tylko drobna gimnastyka palców i karku, bo na nim jest to, co najważniejsze – głowa na karku a to najważniejsze podczas gry.
gusiol 2017-05-10 15:36:54
Zdecydowanie mistrz gier planszowych musi perfekcyjnie rzucać kostkami... czyli trzeba mieć dłoń i rękę mistrza.... aby było fajnie i zdrowo warto obracać w dłoniach jabłka.... podjadając z uśmiechem na ustach... a potem jak rzucimy kostką... to gra wygrana :-)
Eveli 2017-05-10 09:12:19
Jeśli gramy przy stole opieramy się dwoma rękami o brzegi stołu, odpychamy się od niego i wracamy z powrotem, czekając na swoją kolej w grze, ćwiczymy mięśnie ramion :-) Kiedy gramy w grę karcianą i musimy odrzucać karty robimy to na podłogę i schylamy się po nie, skłony tułowia :-) Jeśli siedzimy na podłodze, prostujemy nogi i próbujemy dotknąć placów u stopy, rozciąganie. Siedząc po turecku prostujemy ręce, unosimy je do góry i odchylamy się na boki, (maksymalnie jak się da) rozciąganie mięśni poprzecznych tułowia :-)
Paweto 2017-05-08 23:45:23
Potrzebny nam będzie kwadratowy stolik; Każdy siada na podłodze - po turecku lub... w sumie, jak kto woli!; Grę mamy na stole, zaś pod blatem nóżki; Kto czeka na swą kolej - ten robi brzuszki!; Prosta to i praktyczna jest zabawa; Można tak grać i ćwiczyć od wieczora aż do rana! Pozdrawiam! ;-)
magdzik091 2017-05-08 22:45:23
Bardzo prostym i bardzo efektywnym ćwiczeniem, które można wykonywać w trakcie rozgrywek planszowych jest napinanie i rozluźnianie pośladków. To idealne ćwiczenie zwłaszcza dla pań, które chcą nieco poprawić wygląd swojej pupy. Jednak tak jak w przypadku większości ćwiczeń, również i tu bardzo ważna jest systematyczność. Dlatego nie traćmy czasu! Zbierajmy znajomych by puścić w ruch pionki, kostki i cztery litery.
nicole10 2017-05-08 20:20:04
Dana liczba wyrzuconych oczek odpowiada danemu ćwiczeniu. I tak kolejno: 1 oczko to 1 przysiad z obciążeniem w postaci wody 0,5 l 2 oczka to 1 pompka (w przypadku mężczyzn z kobietą na plecach ;) ) 3 oczka to 1 burpees 4 oczka to 1 burpees + 1 pompka 5 oczek to 2 przysiady z obciążeniem 2l wody 6 oczek zasłużone WOLNE!! Gwarantuję dużo śmiechu i zabawy :)
Isabella 2017-05-08 15:54:16
Jest pewne ćwiczenie które można wykonywać siedząc w biurze, będąc gdzie kolwiek, nawet grając w planszowki. Ćwiczenie to jest bardzo przydatne dla kobiet chociaż mężczyźni też odniosa korzyści. Podczas wykonywania ćwiczenia można siedzieć, można też stać. Chwytamy jedna dłoń w drugą ( żeby łatwiej to zobrazować nazwijmy to pozycja na AMEN ). Chwytamy jedna dłoń w drugą w taki sposób by palce się przeplataly. Trzymamy dłonie na wysokości klatki piersiowej, ręce przekrecamy tak by zacisniete palce były skierowane w stronę klatki piersiowej. Wyobrażamy sobie ze w okolicy zacisnietych naszych nadgarstkow jest łupina orzecha i staramy się jak najmocniej zacisnąć ręce tak jakbyśmy chcieli zgniesc tego orzeszka. Ćwiczenie wygląda tak że zgniatamy popuszczamy, zgniatamy popuszczamy i tak dalej. Ćwiczenie to wzmacnia klatkę piersiowa, wzmacnia ręce, wzmacnia ramiona i co najważniejsze dla kobiet poprawia wygląd biustu unosząc go do góry
Hellowedd 2017-05-07 23:52:36
Gdy Energi masz za dużo Nudne chwile ci się nużą Turlnij kością. Co ci z tego? Turlaj aż do upadłego Gdy na codzień masz mało ruchu Ty nasz domowy mały leniuchu Zrób coś proszę dla mej radości Weź do swej dłoni te kilka kości I teraz nimi zamiast WFu Po trenujemy, niby dla śmiechu Teraz Turlnij, trząchaj, rzucaj Szukaj, podskocz, biegaj, kucaj A przy okazji swym czujnym okiem Pomiędzy jednym a drugim skokiem Wypatruj układu co da zwycięstwo, Zdrowie, kondycję a może i męstwo. Gdy sytuacja nie wesoła Turlnij kostką rzecz to z goła Prosta, miła niesłychanie Dobry humor pozostanie Hellow3dd