ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Kwiatki na Walentynki?

Data: 2018-02-13 Robert Deninis

Powiecie, że to oklepany pomysł? To może jakaś fajna planszówka dla dwojga? Lepiej? A co byście powiedzieli, gdyby dało się połączyć obydwa pomysły w jedno zgrabne pudełeczko?

I tu z pomocą przychodzi wam wydawnictwo Rebel, z przepięknie zilustrowaną przez Bartłomieja Kordowskiego (dobrze kojarzycie, to ten od Domku), dwuosobową grą logiczną, w której partyjkę lub dwie z chęcią zagra i Walentynka, i Walenty.

Kwiatki

Kasia jest mistrzynią florystyki - sztuki układania roślinnych kompozycji. Z pasją hoduje i ścina kwiaty, a następnie tworzy z nich przepiękne zestawienia. Teraz Ty również możesz nauczyć się tej wspaniałej sztuki! Dbaj, by zbierać jak najbardziej okazałe egzemplarze i skomponuj z nich możliwie najpiękniejszy układ. Pomogą Ci w tym specjalne, magiczne doniczki; przyda się też odrobina szczęścia!

Kwiatki to dwuosobowa gra logiczna, której uczestnicy starają się ułożyć jak najpiękniejszy bukiet kwiatów. Korzystając z dostępnych akcji będą sadzić i pielęgnować kwiaty w doniczkach, dbając by urosły jak największe. Następnie będą je ścinać i dodawać do własnych zbiorów, gromadząc punkty i torując sobie drogę do zwycięstwa.

Podobnie jak najlepsze gry dwuosobowe, Kwiatki pozwalają nam w dużym stopniu kontrolować poczynania drugiego gracza. Cały czas widzimy sytuację na wspólnym polu gry, dzięki czemu możemy przewidzieć posunięcia przeciwnika. Zawsze musimy wybierać, czy wolimy realizować własny pomysł, czy warto jednak przeszkodzić oponentowi.

Doskonale wyważony element oceny ryzyka sprawia, że każda rozgrywka w Kwiatki to trzymający w napięciu pojedynek, utrzymany w zjawiskowej oprawie graficznej!

Kwiatki

Autorami gry są czterej panowie: Przemysław Fornal, Kajetan Kusina, Mateusz Pitulski, Kamil Rogowski, którzy pierwszy prototyp Kwiatków opracowali podczas pierwszej edycji Laboratorium Gier. Otrzymali wówczas wyróżnienie za bardzo dobre dopasowanie mechaniki do tematu oraz za eleganckie zasady gry. 

źródło: strona internetowa wydawnictwa Rebel

 

Skomentuj jako pierwszy