ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Lamokrady na Polak Potrafi

Data: 2016-05-18 Marcin Korzeniecki

Tym razem na portalu PolakPotrafi.pl trwa zbiórka funduszy na ufundowanie gry karcianej o... lamach. O co chodzi? Jak się gra? Już piszę.

Wcielasz się w opiekuna Lam, Alpak i Gwanako – będziesz dobierać zwierzęta według wspólnych cech i zaganiać w stadka by zgarniać punkty! Strzeż się złośliwych Kaczek – będą przeszkadzać Ci w osiągnięciu celu. Wykorzystuj pomoc dobrotliwych Dalajlamów oraz przebiegłych Lamokradów – ale uważaj! – Twoi przeciwnicy mogą spróbować użyć ich przeciwko Tobie!

Lamokrady to autorska gra karciana dla 2 do 6 osób. Dynamiczna rozgrywka trwa od 30 do 45 minut. W trakcie gry Gracze zaganiają stadka Lam, Alpak lub Gwanako za co otrzymują punkty. Gracze mogą też podsyłać przeciwnikom Kaczki lub podbierać cenne zwierzęta za pomocą tytułowych Lamokradów! W talii znajduje się aż 150 kart! Z myślą o najmłodszych fanach gier planszowych i karcianych, zostaną opracowane dodatkowe, specjalne zasady pozwalające grać w Lamokrady również dzieciom, nawet od 6 roku życia!

Lamokrady to nie tylko rozrywka, w pudełku z grą znajduje się wkładkę edukacyjną o zwierzętach występujących w grze. Dzięki temu poznacie świat fascynujących stworzeń z Ameryki Południowej.

Lamokrady to gra karciana podczas której Gracze wcielają się w role hodowców i zaganiają stadka po 3 karty Lam, Alpak lub Gwanako, za które otrzymują punkty. Im więcej kolejnych cech wspólnych w stadzie, tym więcej punktów otrzyma hodowca. 

W trakcie gry hodowcy wymieniają karty zwierząt między sobą oraz z dwoma dostępnymi taliami (Hodowli oraz Kaczek). Podczas gry u każdego gracza zaczynają gromadzić się złośliwe Kaczki, utrudniające zbieranie wartościowych stadek zwierząt hodowlanych. Pozbywać się ich można zaganiając je w kacze stadka po 4 karty, jednak za takie stado hodowca otrzymuje ujemne punkty. Oprócz tego do dyspozycji Graczy są karty Dalajlamów - pomagające zaganiać stadka Lam, Alpak i Gwanako, lub bezboleśnie wyprowadzać Kaczki z hodowli.

Gracze mogą także podsyłać innym hodowcom Kaczki, narażając się na Próbę Kaczki lub podbierać cenne zwierzęta z innych hodowli za pomocą tytułowych Lamokradów! 

W grze dostępne są dwa mechanizmy kradzieży: Lamokradzież - wymagająca szybkości, refleksu i skupienia podczas ruchów innych uczestników rozgrywki, tak, aby przechwycić potrzebną kartę podczas przekazywania kart, oraz Lamonapad - polegający na kradzieży z ręki wybranego przeciwnika konkretnej karty - ale tylko jeśli potrafimy ją nazwać i odgadnąć, że ma ją na ręce! Aby dokonywać kradzieży, musimy posiadać na ręce kartę z funkcją Lamokrada, oznaczoną symbolem (takich kart w grze są 24 sztuki, pełnią one jednocześnie rolę zwykłych kart zwierząt i mogą być normalnie używane do zaganiania stadek).

Dodatkową wartością gry Lamokrady są przepiękne grafiki, stworzone przez ekipę Dinksy z Cieszyna - z największą starannością odzwierciedlające faktyczne cechy zwierząt i będące ich zabawną interpretacją! 

Nie bądź lamą - wesprzyj projekt Lamokrady!

Skomentuj jako pierwszy