ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Listy & Pieczęcie

Data: 2018-07-12 Robert Deninis

Już do kupienia są Listy & Pieczęcie, najnowsze rozszerzenie do czieszącej się dużą popularnością gry Rüdigera Dorna Istanbul.

Wesołe życie kupca na bazarze Istanbułu stało się jeszcze ciekawsze! Tyle nowych możliwości! Listy i pieczęcie do roznoszenia i zdobywania, nowe lokacje powiększające bazar i mnogość nowych kart i pomocników sprawiają, że czas znowu ruszyć na bazary Istanbułu!

Kupcy Istanbułu! Wpadliście na nowy i niezwykle lukratywny pomysł stworzenia kolejnego źródła zarobków - dostarczanie listów sprzedawcom na bazarze! Do waszych uszu dotrą dzięki temu różne ciekawe plotki, w sam raz, aby sprzedać je za garść rubinów. Aby interes się kręcił zatrudnicie też pomocników, którzy będą aktywnie wspierać wasze wysiłki. 

Pięć nowych lokacji zapewni ci kolejne sposoby zdobycia rubinów! Dostarczaj listy do ambasady, wpływaj na innych graczy korzystając z akcji dostępnych w domu aukcyjnym i kiosku, staw czoła konkurencji! 

Listy & Pieczęcie - tył pudełka

źródło: strona wydawnictwa 2 Pionki

Albert 2018-07-12 22:17:07
Hej. Kupiłem podstawkę oraz dwa dodatki. Drugi dodatek jeszcze w wydaniu niemieckim ale niezależny językowo. Polecam drugi dodatek jeśli macie możliwość grać w 3 osoby lub więcej. Na 3 osoby grające na 25 polach proponuję dostawić dodatkowo Pion imitujący kolejnego kupca Kupca. Jest wiele możliwości aby wygrać. Dobrze że plansza jest modułowa i można za każdym razem mieć inne rozłożenie. Moja sugestia, używajcie funkcji blokowania Blokowania Drogi innym graczom.