ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Magazyn 51

Data: 2017-06-15 Robert Deninis

Jest rok 2038. Po wielu dekadach pożyczania pieniędzy od Chin, Japonii, Rosji, Brazylii i całej reszty świata Stany Zjednoczone w końcu zbankrutowały. Podejmując rozpaczliwą próbę zebrania funduszy, rząd postanowił wystawić na aukcję swoje sekretne skarby: artefakty i relikty zdobyte w latach potęgi i bogactwa, składowane w świetnie chronionym Magazynie 51.

Zaledwie wczoraj, swoją polską premierę, miała nowa gra licytacyjna od Games Factory - Magazyn 51. Zobaczcie co tym razem przygotowali dla was panowie Faidutti, Halaban i Zatz.

Magazyn 51

Każdy kolekcjoner pragnie zgromadzić najwspanialszą kolekcję, aby przyćmić dokonania pozostałych. Musi jednak uważać, by w jego ręce nie trafiły podróbki, ponieważ zrujnowałoby to jego reputację. Zwycięzcą zostanie ten kolekcjoner, który po zakończeniu wszystkich aukcji będzie posiadać najcenniejszą kolekcję.

Magazyn 51 to prosta gra licytacyjna. Gracze wcielają się w role bogatych kolekcjonerów antyków, którzy oferują miliardy dolarów za autentyczne i potężne relikty. Niektóre z nich wydają się promieniować dziwną, świętą aurą, podczas gdy inne stanowią śmiertelne zagrożenie...

Autorami gry są Bruno Faidutti, Sérgio Halaban i  André Zatz, którzy lubią ze sobą współpracować i niegdyś stworzyli razem fajną "ścigałkę" Formula E.

Gra dla 3-5 osób (w wieku 10+), czas rozgrywki to ok. 20-45 minut.

Skomentuj jako pierwszy