ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Mamy Mistrza!

Data: 2017-11-01 Robert Deninis

29 października, podczas Międzynarodowych Targów Gier w Essen, odbył się finał Mistrzostw Świata w Carcasonne 2017. Chociaż wśród 38 zawodników było aż pięciu byłych Mistrzów, to Polak - Tomasz Preuss -  jako jedyny wszedł do ćwierćfinału z kompletem punktów, gdzie kontynował świetną grę, zostając pierwszym z historii zawodnikiem, który wygrał wszystkie rozgrywki turnieju.

W finale Tomasz zmierzył sie z dwukrotnym Mistrzem Świata Pantelisem Litsardopoulosem (dla którego był to piąty finał z rzędu). Od samego początku toczyła się między nimi zacięta walka o jedno ogromne miasto i było jasne, że zwycięstwo w turnieju przypadnie temu, któremu uda się w nim umieścić więcej swoich meepli. Ostatecznie nowym Mistrzem Świata w Carcassone 2017 został Polak!

Gratulujemy Tomku!

Oto ostateczne wyniki 12. Mistrzostw Świata w Carcassone:

  1. Tomasz Preuss (Polska)    
  2. Pantelis Litsardopoulos (Grecja)    
  3. Davide Sandrin (Włochy)
  4. Matej Tabak (Słowacja)  
  5. Ven Gee Lim (Wielka Brytania)    
  6. Martin Mojzis (Czechy)  
  7. Johan Nuyts (Belgia)
  8. Stefan Leopoldseder (Austria)
  9. Bradley Finn (Stany Zjednoczone) 
  10. Nicolescu Mihnea Ioan (Rumunia)    
  11. Takafumi Mochizuki (Japonia)    
  12. Troy Chak (Kanada)
  13. Wolf Nyts (Beligia)
  14. Pere Vives (Hiszpania)
  15. Yee Hock Tan (Malezja)  
  16. Vladimir Kovalev (Rosja)    
  17. Rolandas Pukstas (Litwa)  
  18. Dong Yang (Chiny)
  19. Els Bulten (Holandia)   
  20. Jose Miguel Ferrario (Kolumbia)
  21. Hanne Sundelin Larsen (Norwegia)  
  22. Rafael Escalante (Meksyk) 
  23. Thomas Leung (Australia)
  24. Martin Kasperlik (Czechy)     
  25. Tobey Tamber (Tajwan)  
  26. Irene Müller (Niemcy)
  27. Diego Acevedo (Czile)
  28. Larna O'Reilly W. Hansen (Dania)  
  29. Ricardo F. L. da Silva (Portugalia)
  30. G. Ziegler da Silva (Brazylia)
  31. Ville Inkiläinen (Finlandia)
  32. Egita Pandare (Łotwa)   
  33. War Key Li  (Hong Kong)
  34. Gabor Somogyi (Węgry)  
  35. Raivo Rang (Estonia)   
  36. Hanna Johansson (Szwecja)  
  37. Filip Baljkas (Serbia)   
  38. Trouillard Olivier (Francja)

źródło: strona internetowa turnieju

Skomentuj jako pierwszy