ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Minerały

Data: 2018-05-31 Robert Deninis

Jedną z większych niespodzianek tegorocznego Pyrkonu, była zapowiedź wydania przez Games Factory debiutanciej gry Magdaleny Śliwińskiej

W grze Minerały wyruszycie na wyprawę mineralogiczną w poszukiwaniu skarbów ukrytych pod powierzchnią. Gra wpisuje się w popularny nurt abstrakcyjnych gier logicznych, które urzekają nie tylko świetnymi zasadami, ale także przepięknie wyglądają.

Autorka gry jest absolwentką wydziału grafiki użytkowej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Co ważniejsze, jest ona także odpowiedzialna za ilustracje i cały koncept gry. Minerały w pierwotnym kształcie były jej pracą dyplomową. Jest to więc szczególny projekt gry, którego historia jest tak barwna i szczegółowa, jak jej elementy.

Minerały

Świat skrywa jeszcze wiele tajemnic zaklętych w kamieniach i skałach. Wyrusz na ekscytującą wyprawę mineralogiczną, podczas której będziesz mógł zbadać dzieła sztuki ukryte w naturze, odnajdując przy okazji skarby w postaci niesamowitych minerałów.

W Minerałach gracze poruszają pionki po zbudowanej przez siebie planszy, zbierając różne rodzaje minerałów – określających liczbę punktów ruchu oraz punktów zwycięstwa. W czasie rozgrywki gracze będą mieli okazję zdobywać dodatkowe punkty za kompletowanie wyjątkowych układów znajdujących się na kartach zadań. Będą mogli też poświęcić część swoich zbiorów na aktywowanie kart akcji, aby wykonać bardziej strategiczne posunięcia. Plansza zmniejsza się z każdą rundą i należy dobrze zaplanować własne ruchy nim rozgrywka zakończy się, aby zgromadzić kolekcję minerałów o najwyższej wartości i wygrać!

Autorką gry oraz przepięknych grafik jest Magdalena Śliwińska – absolwentka grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dzięki której Minerały to nie tylko gra planszowa, lecz także małe dzieło sztuki!

Informacje o grze:

Tytuł: Minerały

Autorka gry: Magdalena Śliwińska

Ilustracje: Magdalena Śliwińska

Liczba graczy: 2-5

Wiek: 8+

Czas gry: 20 – 30 min

Zawartość pudełka:

118 wysokiej jakości kafelków z w tym:

  • 53 białych (Wollastonit)
  • 30 niebieskich (Kyanit)
  • 20 różowych (Turmalin arbuzowy)
  • 10 czarnych (Antracyt)
  • 5 żółtych (Aurypigment)

5 silikonowych pionków w kolorze graczy
54 karty, w tym:
24 karty Zadań
25 kart Akcji
5 kart podpowiedzi 1 bawełniany woreczek do losowania kafelków
1 Instrukcja

Planowana premiera: 2018/2019

Minerały

O Autorce:

Magda Śliwińska, absolwentka grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od zawsze uwielbiała rysować. Swoje pierwsze kroki w świecie edukacji stawiała w szkole muzycznej grając na wiolonczeli. Do dzisiaj świat ten jest dla niej bardzo ważny i inspirujący. Postanowiła jednak zostać po drugiej stronie widowni i poświęcić się sztuce plastycznej. Najlepiej odnajduje się w malarstwie, ilustracjach i różnego typu projektach graficznych. Zdobywczyni wielu nagród, m.in. stypendium rektora dla najlepszych studentów ASP w Katowicach w latach 2015-2018 czy II miejsca w konkursie „Studencki Obraz Roku 2017".

Zadebiutowała w 2017 roku ze swoją autorską książką „Królewna Śnieżka". W roku 2018 publikuje grę planszową „Minerały", która powstała w ramach dyplomu pracowni intermediów i technik cyfrowych pod okiem dra Jakuba Cikały oraz dra Dariusza Gajewskiego.

Poza pracą uwielbia uprawiać jogę, podróżować oraz gotować i przede wszystkim jeść.

 

Więcej informacji znajdziecie na:

Stronie produktu wydawcy: https://gamesfactory.pl/portfolio-item/minerals/

Fanpage'u: https://www.facebook.com/Minera%C5%82y-1184242831709611/

Instagramie autorki: https://www.instagram.com/sliwka_lalala/

Skomentuj jako pierwszy