ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Narzędzia zagłady, czyli dla każdego coś miłego!

Data: 2018-05-03 Robert Deninis

Różne są sposoby na odreagowanie stresu. Jedni szukają harmonii słuchając wskazówek dawnych filozofów i podpatrując rozwiązania orientalnych kultur, drudzy wertują poradniki, wdrażają specjalne diety i ćwiczenia, a inni odpoczywają na łonie natury lub relaksują się przy dźwiękach Chopina. Każdy szuka własnej ścieżki...

I bywa, że długo błądzi! A przecież jest proste rozwiązanie! Narzędzia zagłady! w które, dzięki wydawnictwu Fabryka Kart Trefl Kraków, będziesz mógł wyposażyć swojego bohatera.

Narzędzia zagłady!

Boss Monster: Narzędzia zagłady

Oto idealny sposób na relaks! Nic tak nie koi nerwów jak mała destrukcja. Jedna karciana rozgrywka w mrocznych podziemiach z "Narzędziami Zagłady" u boku i każdy doświadczy stuprocentowej poprawy nastroju! Odprężenie gwarantowane (wyciszenie niekoniecznie).

Czas zdjąć rękawiczki… i założyć stalowe rękawice! „Narzędzia zagłady”, dodatek do "Boss Monstera: Gry karcianej o budowaniu podziemi”, to 24 zupełnie nowe karty przedmiotów, które zmieniają bohaterów gry z bezradnych pionków w śmiertelne zagrożenie.

Część nowych kart przedmiotów przeznaczona jest dla odkrywców, do wykorzystania z rozszerzeniem dla 5-6 graczy pt. „Twarde lądowanie”. W opakowaniu znajdziesz też 5 nowych kart bossów – w sumie 29 kart!

Narzędzia zagłady, o których zawsze marzyłeś!

Boss Monster: Narzędzia zagładyBoss Monster: Narzędzia zagładyBoss Monster: Narzędzia zagłady

Patronat nad grą objęły: serwis Board Times, Pixel Magazine i GameTroll TV

"Boss Monster" w telegraficznym skrócie - 7 faktów, które każdy geek znać powinien!

1. "Boss Monster", gra o nieustraszonych pogromcach bohaterów, powstała za sprawą dwóch braci, Chrisa i Johnny'ego O’Neal, zafascynowanych starymi, klasycznymi grami wideo ze słynną pikselową grafiką. Twórcy gry zbierali fundusze na jej publikację za pomocą crowdfundingowej platformy Kickstarter. Odnieśli niebywały sukces - mieli nadzieję uzbierać 12 tysięcy dolarów, tymczasem w ciągu 30 dni udało im się zebrać zawrotną sumę 215 tysięcy dolarów!

2. W grze odwrócono stereotypowe role - to gracz jest czarnym charakterem, wciela się w potwora, który buduje niebezpieczne lochy pełne śmiertelnych pułapek i zwabia do nich bohaterów.

3. W "Boss Monsterze" ukrytych jest mnóstwo żartów i nawiązań do popkultury, wszystko w pikselowej oprawie.

4. Dotychczas w serii "Boss Monster” ukazały się:

  • "Boss Monster: Gra karciana o budowaniu podziemi” (samodzielna gra)
  • "Boss Monster 2: Następny poziom” (samodzielna gra)
  • "Boss Monster: Niezbędnik bohatera” (dodatek)
  • "Boss Monster: Twarde lądowanie” (dodatek)
  • "Boss Monster: Ukryte przedmioty” (mini dodatek gratisowy)
  • "Boss Monster: Ukryte czary” (mini dodatek gratisowy)
  • oraz ukazujące się właśnie „Narzędzia zagłady” (dodatek)

Wszystkie gry i dodatki można dowolnie łączyć.

5. "Boss Monster" został uznany za najlepszą grę planszową w 2016 i 2017 roku w kategorii Total Blackout podczas imprezy Pixel Heaven, prawdziwym święcie retro gier wideo.

6. Na AppStore i na GooglePlay dostępna jest gra mobilna „Boss Monster” (w wersji angielskiej). Można w niej tworzyć własne karty! http://www.drivethrucards.com/builder/bossmonster?src=smbanner

7. Można też zagrać w rzeczywistości wirtualnej: https://account.altvr.com/channels/boss-monster

źródło: informacja prasowa

Skomentuj jako pierwszy